Srpski nacionalizam protiv Srba

Исто ово важи за сваку нацију на свету. Свака је своје ратове сврстала у ред превентивних и одбрамбених, а ако није онда тежи томе.



Можда зато што их није ни имала.

- - - - - - - - - -



А шта мислиш о покојном патријарху Павлу?

Па да ли заиста треба овде да бројимо књиге. имал аје и те како. видиш ка су Бугари у Прокупљу запалили књиге из прокупачке библиотеке, а и оне које су од народа поодузимали, ватра је горела 7 дана. ваљда је зато трећи рајх специјално бомбардовао Народну Библиотеку у Београду 6 Априла 1941 године, што је била празна. Специјално, са десетинама бомби. А товидиш није било случајно. И те како сСрбија има књига. И било их је. И увек ће их бити. Више него код суседних народа. Ко води ратове на сопственом тлу, против стране војске,тај по правилу води праведан рат. Мада, морам признати да то није баш увек тако. Свако за себе кае да је диван. Чак и кад путује више хиљада километара да нападдне неког. А истина је ипак само једна ко и правда.
 
Па да ли заиста треба овде да бројимо књиге. имал аје и те како. видиш ка су Бугари у Прокупљу запалили књиге из прокупачке библиотеке, а и оне које су од народа поодузимали, ватра је горела 7 дана. ваљда је зато трећи рајх специјално бомбардовао Народну Библиотеку у Београду 6 Априла 1941 године, што је била празна. Специјално, са десетинама бомби. А товидиш није било случајно. И те како сСрбија има књига. И било их је. И увек ће их бити. Више него код суседних народа. Ко води ратове на сопственом тлу, против стране војске,тај по правилу води праведан рат. Мада, морам признати да то није баш увек тако. Свако за себе кае да је диван. Чак и кад путује више хиљада километара да нападдне неког. А истина је ипак само једна ко и правда.

У доба када су се у Европи масовно спаљивале књиге због очувања хегемоније католичке цркве, Србија их није имала у изобиљу јер је била поробљена .

Ако је вођење рата на сопственој територији против стране војске праведан рат, онда су Срби били неправедни у рату са Бугарском 1885. што или ништи твоју тренутну дефиницију или ништи оно што си рекао да су Срби водили само одбрамбене ратове.

Које је од та два?
 
У доба када су се у Европи масовно спаљивале књиге због очувања хегемоније католичке цркве, Србија их није имала у изобиљу јер је била поробљена .

Ако је вођење рата на сопственој територији против стране војске праведан рат, онда су Срби били неправедни у рату са Бугарском 1885. што или ништи твоју тренутну дефиницију или ништи оно што си рекао да су Срби водили само одбрамбене ратове.

Које је од та два?

да Србија је водила десетине праведних ратова, а ето, тај е био неправедан. По наређењу Аустријског двора, Србија је напала Бугарску тад без икаквог свог интереса и циља. Тако је у рату и прошла. Аустрији није било вано што ће тај рат Србија да изгуби, Аустрији је било само важно да се Србија одвоји од Русије, што се и догодило, обзиром да су се тад Руске трупе напалзиле у Бугарској на маневрима. А Краљ Милан се показао као изразито лош војсковођа и несппособан владар. Ако ће мо баш да цепидлачимо, то је сте тако. А тај рат је вођен на шау шттету, са туђим интерсима. Иначе то је рат , где је пало више капа него глава, ал си генерално у праву. Ми , понављам нисмо имали мрачни средњи век, него златни среедњи век. Средњи век је престао падом Цариграда. Кад су католици палили, то је њихова ствар, само да нотирамо да јесу. А овде у Србији, књиге су палили бугари, немци, партизани. дакле, нису Срби.
 
Poslednja izmena:
да Србија је водила десетине праведних ратова, а ето, тај е био неправедан. По наређењу Аустријског двора, Србија је напала Бугарску тад без икаквог свог интереса и циља. Тако је у рату и прошла. Аустрији није било вано што ће тај рат Србија да изгуби, Аустрији је било само важно да се Србија одвоји од Русије, што се и догодило, обзиром да су се тад Руске трупе напалзиле у Бугарској на маневрима. А Краљ Милан се показао као изразито лош војсковођа и несппособан владар. Ако ће мо баш да цепидлачимо, то је сте тако. А тај рат је вођен на шау шттету, са туђим интерсима. Иначе то је рат , где је пало више капа него глава, ал си генерално у праву.

То што је водила само ''праведне'' ратове није никакав доказ праведности. То је само доказ да није била у могућности да буде неправедна.

Мислим да би требало да обновиш теорију скупова. Србина може да буде и партизан и Србин у исто време.
 
Poslednja izmena:
Само комунисти православно свештенство и монаштво називану клер. Све што је Србија била, може да буде опет. А што се Цркве у Срба тиче, потуно је исте важности оно што је било пре 800 година и оно што је било прекључе. Православна црква не познаје време. Узима га само као марке за неке догађаје. Зато су сва деловања већине Цркви дугорочна и често им се не распознаје циљ. Но, факат има данас свештеника СПЦ који су окренути маторијалном. Ја би волео да је СПЦ најбогатија црква на свету, али није. Има оних хришћанских цркава које су далеко богатије, јер су далеко дуже и више окренуте материјалном. Мени лично, такве аномалије су јасне. А сматрам да је далеко мањи проблем та лична материјлаизација нашег свештенства, него системска какву видимо на западу. Што се политизације тиче, од увек се радило пре свега о бризи свештенства за овај народ. Сад се по први пут појављују по неки свештеници који за новац оправдавају деловање неких политичара, што је сасвим сигурно ствар тренутка и духа времена. Није, дакле за Србе, нити треба да буде, важнији Качавенда од Теодосија Вршачког. А ко нема појма о теодосију Вршачком, Попу Луки Лазеревићу, Проти Матеји. Јустину Поповићу, Владики Николају, Светом Сави, Монаху Данилу, који је Хиландар спасио и стотине и стотине других,, нема шта да критикује ни оног несрећника Качавенду, ратног попа. У осталом, не видим зашто би неко ко у опште не припада СПЦ нити има везе са њом, у опште критковао Православље и СПЦ. Ту се не ради о атеизму. ради се о богоборству. Страшном јакобинству које се јавило у Француској револуцији, па затим у Православној Русији у Октобарској револуцији.
Знаш има једна анегдота везана за Карађорђа. Он је у тек ослобођеном Београду, 1806 године срео неког свештеника на улици. Саго сее да му пољуби руку. Попу беше непријатно, па трже руку . На то га Вожд опали песницом у главу и рече... Па дал си ти стварно помислио да ја то теби лично хоћу да пуољубим руку, глупане. Видиш, ради се о метафори, без које ни нас нема. религијско питање није данас у духу овог времна ништа друго, до питање идентитета. У остаалом, никад и није било ништа друго него идентитетско питање. Онима који су без идентита, није вађно ни која је црква у питању и сасвим ће је лакоо опљунути и негирати потребу да постоји. Онима који имају осећај пприпадности и ккојима је стало до свог идентитета, они ће уважити вредности и посебности своје конфесје, па чак и кад су потпуни атеисти. И тако даље....
Nađi mi u Srbiji popa koji će venčati za manje od 100 evra! Znači-prazna priča! Lovačka:dva zeca-tri zeca!
Dobro,u vreme Vožda nije bilo te valute-možda su tada I bili pošteniji...Kad se pop davi,nemoj da kažeš:"Daj pope ruku!"udaviće se:manikir:,već:"
Evo ti ruka pope...":manikir:
 
То што је водила само ''праведне'' ратове није никакав доказ праведности. То је само доказ да није била у могућности да буде неправедна.

Мислим да би требало да обновиш теорију скупова. Србина може да буде и партизан и Србин у исто време.

Човек не може да буде југословен и Србин у исто време. Готово сви који су били партизани а Срби, убијени су током рата, или су мнапустилки ту партију.... неки су чудом преживели. Ни један Србин не би палио српске књиге. Имаш ли ти икакве доказе, да би ми водили нерееведне ратове, да смо само моги. Ја верујем да немаш. Дакле ради се о рекла казала. Ти треба да обновиш и преиспиташ свој однос према родољубљу.

- - - - - - - - - -

Nađi mi u Srbiji popa koji će venčati za manje od 100 evra! Znači-prazna priča! Lovačka:dva zeca-tri zeca!
Dobro,u vreme Vožda nije bilo te valute-možda su tada I bili pošteniji...Kad se pop davi,nemoj da kažeš:"Daj pope ruku!"udaviće se:manikir:,već:"
Evo ti ruka pope...":manikir:

Ја познајем тавке свештенике. Ал ти канда ништа од оног што сам писао ниси разумео. Него, јеси ли ти родољуб?. А с друге стрне да те питам, је си ли ти верник СПЦ.

- - - - - - - - - -

Иначе, колко видим, ово је под форум филозофија. А ова тема спада под политичку филозофију. ИЛ грешим можда?
 
Човек не може да буде југословен и Србин у исто време. Готово сви који су били партизани а Срби, убијени су током рата, или су мнапустилки ту партију.... неки су чудом преживели. Ни један Србин не би палио српске књиге. Имаш ли ти икакве доказе, да би ми водили нерееведне ратове, да смо само моги. Ја верујем да немаш. Дакле ради се о рекла казала. Ти треба да обновиш и преиспиташ свој однос према родољубљу.

Имам. Зове се здрав разум а поткрепљен је историјом из које се лако може увидети да се свака држава бахатила и пљачкала друге ако је била у прилици то да ради. То је радила и Србија кад је била у прилици...или се Душаново царство створило референдумом на територијама на које је претендовао?

Не треба ја да обновим однос према родољубљу. Ја никог не љубим безусловно, а поготово не апстракције као што је нација.
 
Свако може да буде родољуб. Нико не може да буде Господин човек, ако није родољуб. Ни нација нису у опште апстрактни појмови. Додуше, западна филозофија често каже да јесу. АЛ само западна.
Прелситајте Берђајева, Иљина, Трубецкоја. Они се овим темама посредно, па и директно баве.
 
Свако може да буде родољуб. Нико не може да буде Господин човек, ако није родољуб. Ни нација нису у опште апстрактни појмови. Додуше, западна филозофија често каже да јесу. АЛ само западна.
Прелситајте Берђајева, Иљина, Трубецкоја. Они се овим темама посредно, па и директно баве.

Пусти ти то. Реци ти мени како то да је Душан онолико царство направио? Ја сам мислио да се Србија не би курчила да има моћ?
 
Исто ово важи за сваку нацију на свету. Свака је своје ратове сврстала у ред превентивних и одбрамбених, а ако није онда тежи томе.



Можда зато што их није ни имала.

- - - - - - - - - -



А шта мислиш о покојном патријарху Павлу?
Nije ljubio neprijatelja svog kako je Isus Hrist tražio od svojih sledbenika!
Ja mu ne zameram,a ni licemerna crkva! Ja mogu jer smatram učenje Isusa Hrista (5 poglavlje Jev I.H.po Mateju)nedovoljnim,posebno
u odnosu na druga živa bića na ovoj planeti,ali I na moguća druga bića u Univerzumu ,te smatram I njega I sve religije ksenofobnom
I licemernom,te koristoljubivom nakanom I stremljenjem ljudske civilizacije...A za cvrke me baš briga!
Vera I ideali ljudima trebaju koliko I nauke , znanja I veštine,ali svakako ne instituciolizovane,bar ne u ovako nesavršenim društvenim zajednicama u kojima
koegzistiramo ,a koje je lako podjarmljivati lukavstvom I višom pameću pa I prisilama...O monaštvu Pavlovom imam lepo mišljenje,naročito o
njegovoj sklonosti tihovanjima te skromnosti kojoj sam I sam sklon...Međutim,slasti političke vlasti nije odoleo I da sam neki specijalni
savetnik Bože-išao bi bar u čistilište da strese blato balkansko sa sebe...
Pitao si čifuta,a uz to,po mnogima I filozofa...
 
Пусти ти то. Реци ти мени како то да је Душан онолико царство направио? Ја сам мислио да се Србија не би курчила да има моћ?

за Душана је потпуно јасно. Богу хвала, окитили смо се и једним нашим Царом. Освајањем Византијског простора. Знаш ти то. И немој то, пусти ти то. Оба балканска рата, водили смо праведно. Нисмо истребили ни албанцце ни муслимане, а могли смо лако то да урадимо, као Мађари и Бугари на пример. Први светски рат, исто тако. Други исто. Практично међу Србима у то време и нема издајника сем Коче Поповића. Остали су били само глупаци. Но то је историја. Да се вратимо на филозофију. Је си ли ти верник СПЦ?. Јеси ли родољуб?
 
Позиција птце ругалице је нај удобнија, али није нај часнија. У осталом, није то ни неко ругање. Пре ће бити да је некакво говедарско саплитање. Особа без идентитета, тешко да се особом уопште и може назвати. Но, такав је дух времена и новије историјско културно наслеђе. Оно, југословенско, затим оно титоистичко.
 
за Душана је потпуно јасно. Богу хвала, окитили смо се и једним нашим Царом. Освајањем Византијског простора. Знаш ти то. И немој то, пусти ти то. Оба балканска рата, водили смо праведно. Нисмо истребили ни албанцце ни муслимане, а могли смо лако то да урадимо, као Мађари и Бугари на пример. Први светски рат, исто тако. Други исто. Практично међу Србима у то време и нема издајника сем Коче Поповића. Остали су били само глупаци. Но то је историја. Да се вратимо на филозофију. Је си ли ти верник СПЦ?. Јеси ли родољуб?

Не знам само шта је потпуно јасно? Да је дошао до својих територија онако на онај начин за који си тврдио да Срби никад не би применили, наиме пљачком, чак и кад би били у позицији? Шта ти значи ово ''Богу хвала, окитили смо се и једним нашим Царом.'' ? Да ли си ти то управо величао онога који је посегнуо за истим методама злог запада који се богати отимајући?

Наравно да нисам ''верник'' СПЦ нити било које друге цркве. Ја сам ти, пријатељу, особа која духовне вредности из којих се касније рађа систем, црпи из сопственог јединственог доживљаја света. Мени не треба неко да ми говори шта је част, љубав, правда, вера итд. пошто имам личну визију свега тога. Нисам ни хришћанин. Ја сам неко ко не припада ниједној групи и неко ко за своја уверења не тражи име, не тражи ''изам''. А нисам ни ''родољуб'' јер не верујем у љубав према народу већ само према појединцима.
 
Poslednja izmena:
Не знам само шта је потпуно јасно? Да је дошао до својих територија онако на онај начин за који си тврдио да Срби никад не би применили, наиме пљачком, чак и кад би били у позицији? Шта ти значи ово ''Богу хвала, окитили смо се и једним нашим Царом.'' ? Да ли си ти то управо величао онога који је посегнуо за истим методама злог запада који се богати отимајући?

Наравно да нисам ''верник'' СПЦ нити било које друге цркве. Ја сам ти, пријатељу, особа која духовне вредности из којих се касније рађа систем, црпи из сопственог јединственог доживљаја света. Мени не треба неко да ми говори шта је част, љубав, правда, вера итд. пошто имам личну визију свега тога. Нисам ни хришћанин. Ја сам неко ко не припада ниједној групи и неко ко за своја уверења не тражи име, не тражи ''изам''. А нисам ни ''родољуб'' јер не верујем у љубав према народу већ само према појединцима.

Ах, човек без идентитета. Па теби је све онда веома лако. Љубав према свом народу, је потпуно природна ствар. Не ради се ту о вољењу. ради се заправо о мржњи. У другом случају, не би те ова тема ни привуккла, као што атеисте не рпивлаче теме о религији. Само богоборце. Ако не верујеш и ниси ни хришћанин, шта те се у опште тиче наша Црква? Ниси ти открио топлу воду у опште, да ти кажем . Многи други су тако размишљали. Готово сви они који су испали из титиног шињела. Наравно, само они српког порекла. Код других су такве аномалије ретке. И сви од реда ученици западне филозофске школе. То на први поглед делује као парадокс. Наравно да сам поносан на Цара Душана,забога. Он је био србин. Но то нема везе с тобом. ти , кажеш ниси Србин. Ти немаш народ, државу Цркву, Цара, Краља... ништа под милим богом. Имаш само самог себе. Но, било како било. избор је твој, ко што је и живот твој.
 
Не знам само шта је потпуно јасно? Да је дошао до својих територија онако на онај начин за који си тврдио да Срби никад не би применили, наиме пљачком, чак и кад би били у позицији? Шта ти значи ово ''Богу хвала, окитили смо се и једним нашим Царом.'' ? Да ли си ти то управо величао онога који је посегнуо за истим методама злог запада који се богати отимајући?

Наравно да нисам ''верник'' СПЦ нити било које друге цркве. Ја сам ти, пријатељу, особа која духовне вредности из којих се касније рађа систем, црпи из сопственог јединственог доживљаја света. Мени не треба неко да ми говори шта је част, љубав, правда, вера итд. пошто имам личну визију свега тога. Нисам ни хришћанин. Ја сам неко ко не припада ниједној групи и неко ко за своја уверења не тражи име, не тражи ''изам''. А нисам ни ''родољуб'' јер не верујем у љубав према народу већ само према појединцима.
Svaka cast na individualnom stavu!:ok:
 
Za mene bi se pre moglo kasti da sam local patriota...nako-sremački!
A inače Srbe ne volem!Ne volem ni rvate,crnce,Mađare,Kineze,Špance,Japance I Meksikance! Odvratni mi!
Tako da sam 50% nacionalista,cionista I rasista! Jerbo Srbijanke volem,a I Rvatice bome! Može I Japanke,Kineskinje,
Meksikanke,Španjolke (Fado posebno!)I ostale lepotice ,a i babe mi bolje od smrdljivaca svih rasa ,boja I nacija...:per::heart:
Znaš ko voli Srbe? Pa ybg-deripe...:mrgreen:Ja muške ne begenišem...:cool:
 
Inače,što se vere tiče,nisam nevernik-agnostic sam panteističke provijencije,ako li znate šta bi to moglo biti...:cool:
I podržavam SPC , Katoličku crkvu,Islamsku zajednicu,moje čivute (;)) I ostale koji su okrenuti tradicionalizmu jer to
smatram važnim agregatom culture ovog naroda na ovim prostorima...Iako su deklarisani Srbi na prostoru ove
Srbije po Y hromozomima 90% Turci,sačuvana tradicija ima lepe I velike vrednosti! Ja I turski narod ,bolje reči
njihove tradicije,volim jer su jedna velika I veoma razvijena tradicionalna kultura! Orhan Pamuk mi pomogao u
širenju vidika o toj kulturi I to je svakako jedna od vodećih kultura na tromeđi Azije,Afrike I Europe...I meni su bliži
nego licimuri anglosaksonci koji su štetniji s viktorijanstvom od Jevreja s cionizmom!
Mada mi nije jasno kad zver ljudska klekne pred ikonom ili oltarom da se moli Stvoritelju sveta-odakle mu ta drskost?!
Jer ljudi su predatori I njihov visoki moral je licemerno stratište za milijarde svinja,goveda,ovaca ,pilića I drugih biljaka...
Odvratna stvorenja koja ubijaju bez trunke samilosti I proždiru samozadovoljno...Oni da se nekome mole?! Iššš!:hahaha:
 
Родољубље је само по себи зликовштина????? Свашта. Шта све овде човек може да прочита. Заита сам запањен. Па знато ли да су готово сви велики људи света, велики мислиоци, филозофи, умни људи и те како велики родољуби. И сви они заједно, за вас су зликовци, људи без морала, будале. неправеди и приглуи људи?????? Само сте ви, који немате осећај припадности, мутирани титоисти и интелрнационалисти, добри, паметни.
 
Родољубље је само по себи зликовштина????? Свашта. Шта све овде човек може да прочита. Заита сам запањен. Па знато ли да су готово сви велики људи света, велики мислиоци, филозофи, умни људи и те како велики родољуби. И сви они заједно, за вас су зликовци, људи без морала, будале. неправеди и приглуи људи?????? Само сте ви, који немате осећај припадности, мутирани титоисти и интелрнационалисти, добри, паметни.
Mjok,I mi spadamo u zveri predatorske I najbolja nam tica prasica I vise volemo sto jevra neg pedeset dinara I sve ostalo...:mrgreen:
Ali bar to znamo I pošteno kažemo te imamo šansi da se poboljšamo...:per:
 
Родољубље је само по себи зликовштина????? Свашта. Шта све овде човек може да прочита. Заита сам запањен. Па знато ли да су готово сви велики људи света, велики мислиоци, филозофи, умни људи и те како велики родољуби. И сви они заједно, за вас су зликовци, људи без морала, будале. неправеди и приглуи људи?????? Само сте ви, који немате осећај припадности, мутирани титоисти и интелрнационалисти, добри, паметни.

Rodoljublje je jedino normalno ako ti rod (drzava) ciji si rodoljub omogucuje DOBAR ZIVOT.

Ja razumem zasto su Amerikanci rodoljubi, kada im je standard visok, ali ne razumem zasto su Bangladesani rodoljubi kada nemaju sta da jedu...

Mislim da je kod siromasnih naroda rodoljublje velika MANIPULACIJA.
 
Nisu li srpski nacionalisti ubili Ferdinanda i tako isprovocirali 1 sv rat u kome su stradali MILIONI SRBA?

Сам назив "Млада Босна" довољно говори ко је манипулисао омладинцима. Манцини је стајао иза сваког покрета са придевом "млад": Млада Италија, Млада Француска, Млада Турска...

Принцип је био најгори стрелац и практично слеп, а дати су му и ћорци. У општој гунгули, од стране Бечлија омраженог, Фердинанда и његову, од Бечлија још омраженију жену, убио је Поћорек.

Осим ако не верујеш да је и Кенедија убио Принцип, пардон Ли Освалд, а не члан обезбеђења. (Не, Поћорек није био члан обезбеђења, не буди буквалан)

Такође, како је неко лепо рекао, када грађани полију бензином свој град, а онда неки несташко баци шибицу, ко је крив за пожар? Несташко или грађани који су бензином окупали град, а деценијама пре Првог светског рата рађено је на истом и на изналажењу доброг повода за старт трке.

Да је "национализам", тј. шовинизам јер очигледно пишеш о њему, толико погибељан католици би са својих злочина били избрисани са планете, овако поклани Срби се реинкарнирају као Католици, а њихови кољачи у следећем животу се, за казну, роде као Срби, па јово-наново. Никако да науче лекцију да не треба клати Србе.

О Американцима боље и не причати, не постоји држава са више ратних и "мирнодопских" злочинаца. "Мирнодопских" јер је САД у рату са целим светом већ преко сто година.
 

Back
Top