Srpski nacionalizam protiv Srba

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Kroz citavu istoriju Srba se povalja jedna, meni interesantna pojava: sto god je srpski nacionalizam bio izrazeniji - to su Srbi vise patili i stradali!

I obrnuto. Kada nije bilo mnogo nacionalizma narod je poceo da dozivljava procvat!

Ovo je tako tacna ZAKONITOST, da ne postoji ni jedan period u istoriji kada to nije bilo tako.


Sa povecanjem doze srpskon nacionalizma su redovno nicali ratovi, strahote i unistenja srpskog naroda.

U srednjem veku su Srbi bili na nivou ili razvijeniji i mnogoljudniji od mnogih danas razvijenih evropskih zemalja...

A gde su danas?

Ne moze se svaliti na geografski polozaj Srbije...


Izgleda da srpski nacionalizam je posebno IRITATIVAN za ostale narode u okruzenju, pa izaziva stalne varnice i sukobe sa svima.

Srpski nacionalizam i politika nikada nisu znali uciniti korak nazad kada je pretila inminantna opasnost.

ZATO je srpski nacionalizam veoma skodljiv za srpski narod.


Nije kao kod drugih naroda da vuce napred, vec bas suprotno.
 
Kroz citavu istoriju Srba se povalja jedna, meni interesantna pojava: sto god je srpski nacionalizam bio izrazeniji - to su Srbi vise patili i stradali!

I obrnuto. Kada nije bilo mnogo nacionalizma narod je poceo da dozivljava procvat!

Ovo je tako tacna ZAKONITOST, da ne postoji ni jedan period u istoriji kada to nije bilo tako.


Sa povecanjem doze srpskon nacionalizma su redovno nicali ratovi, strahote i unistenja srpskog naroda.

U srednjem veku su Srbi bili na nivou ili razvijeniji i mnogoljudniji od mnogih danas razvijenih evropskih zemalja...

A gde su danas?

Ne moze se svaliti na geografski polozaj Srbije...


Izgleda da srpski nacionalizam je posebno IRITATIVAN za ostale narode u okruzenju, pa izaziva stalne varnice i sukobe sa svima.

Srpski nacionalizam i politika nikada nisu znali uciniti korak nazad kada je pretila inminantna opasnost.

ZATO je srpski nacionalizam veoma skodljiv za srpski narod.


Nije kao kod drugih naroda da vuce napred, vec bas suprotno.



Još da dodam da je srpski nacionalizam oduvek povlačio državu u izolaciju i stvarao isprane mozgove (kao sada). Na taj način su se stvarale grupe ljudi koje su davale i daju otpor takvom ponašanju i koje su bežale u druge religije i narode.
 
Значи према теби заслужили смо да нас наша љубљена браћа кољу јер смо националисти, док су они невине душице које су из самоодбране убили милион Срба?

Pa kada Srbi nisu paradirali sa svojim nacionalizmom - niko ih nije klao.

U vreme Tita je bio mir.

Cim je Tito umro i Milosevic poceo da budi nacionalizam - desilo se zlo.

I tako se redovno dogadja.

Srbe niko ne bi klao i ubijao da u 1. sv. ratu da nisu ubili tudjeg prestolonaslednika.
 
Pa kada Srbi nisu paradirali sa svojim nacionalizmom - niko ih nije klao.

U vreme Tita je bio mir.

Cim je Tito umro i Milosevic poceo da budi nacionalizam - desilo se zlo.

I tako se redovno dogadja.

Srbe niko ne bi klao i ubijao da u 1. sv. ratu da nisu ubili tudjeg prestolonaslednika.


Јел ти српски национализам крив за милион убијених Срба у Другом светском рату или је то до национализма братских народа?
 
Blajbiša je u pravu,samo što je to ipak drukčije malo,a za vas koji mu oponirate važI da ste I sami s dosta tog štofa...
Naime,ne znam ja koji je kerac Srbima,ali vise drčnih kompleksaša nigde na svetu nema! ! !
Bokte,Šveđanin kad je nacionalista,diže u svom dvorištu svako jutro zastavu svensku I peva himnu,ali poštuje skoro isto I one Dance I
Samije norveške I finske,a Srbin pokazuje I prezir I nipodaštavanje prema komšijama...:evil::sad2:Kolje se I s Blgarima I s Croatima I s
Šiptarima,Makedonce I Crnogorce zajebava...Jedino su Grci podnošljivi...:hahaha:Ah,da I Ruje...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Blajbi, problem ne postoji sve dok volimo svoju naciju, ali zato počinju mnogi problemi onda kada počnemo mrziti druge nacije (ili religije, rase i narode).
Ovo nas jednostavno upućuje na zaključak da nam život želi priuštiti lekciju da ako želimo napredak i prosperitet svojoj naciji neophodno je da negujemo ljubav i prema ostalim nacijama ili grupacijama.
Jednostavno život sankcioniše sve što je negativno ili što proistekne sa negativnim posledicama kako bi nam stavio do znanja da nešto menjamo kod sebe.
Ima mnogo toga što se može reći po ovom pitanju i mnogo toga što se može promeniti kod sebe i u celini kod cele jedne nacije, u ovom slučaju kod Srba, ako se želi imati smireniji, manje stresni i pogubni život.
Malo više ljubavi u svojim srcima ne smeta pripadnicima nijedne pa ni ove nacije.
 
Blajbi, problem ne postoji sve dok volimo svoju naciju, ali zato počinju mnogi problemi onda kada počnemo mrziti druge nacije (ili religije, rase i narode).
Ovo nas jednostavno upućuje na zaključak da nam život želi priuštiti lekciju da ako želimo napredak i prosperitet svojoj naciji neophodno je da negujemo ljubav i prema ostalim nacijama ili grupacijama.
Jednostavno život sankcioniše sve što je negativno ili što proistekne sa negativnim posledicama kako bi nam stavio do znanja da nešto menjamo kod sebe.
Ima mnogo toga što se može reći po ovom pitanju i mnogo toga što se može promeniti kod sebe i u celini kod cele jedne nacije, u ovom slučaju kod Srba, ako se želi imati smireniji, manje stresni i pogubni život.
Malo više ljubavi u svojim srcima ne smeta pripadnicima nijedne pa ni ove nacije.

Ima lepih komentara na ovu temu...:ok:

Ono sto ja detektujem to je cinjenica da je srpski nacionalizam PROVOKATIVAN za okolne narode pa cak i za one koji su daleko.

Kada bi Srbi samo hteli da se dive uspesima svojih vrhunskih sportista, kada bi hteli da se ponose svojim ekonomskim dostignucima, pametnim ljudima po svetu, cak i svojom istorijom - sve bi to bilo ok, kao sto je kod drugih, da kazem normalnih naroda.

Ali, avaj Srbi se iz istorije samo secaju kada su ih Turci nabijali na kolac, kada su ih Hrvati klali, Albanci terali, Amertikanci bombardovali i td...Samo kod Srba postoje NEGATVNA SECANJA koja ne doprinose normalnim odnosima sa nikim na svetu...

Veoma je skodljiva i agresivna fraza pokojnog patrijarha Pavlja koju Srbi u svakoj prilici ponavljaju. "Oprostiti, ali ne zaboraviti!"

To "Ne zaboraviti" ima tezinu 95%, a "oprostiti" samo 5%...

Drugim recima Srbi nikada nisu oprostili amo nisu zaboravili...Uvek mora da su na oprezu, u gardu prema vecini suseda i velikih imperija...Opustanja nema!

Ni Francuzi nisu zaboravili Nemcima, pa ipak su danas drzave koje usko saradjuju...

Ali, na Balkanu to nije tako: nikada rezanje ne prestaje izmedju naroda i narodnosti jer ga nacionalizam stalbo podize i time ONEMOGUCAVA NORMALAN RAZVOJ Srba i Srbije pogotovo!

Kada jednom ostavimo istoriji sve strahote koje su nas snasle u proslosti i OKRENEMO SE UNAPRED, a ne da to svakodnevno ZALIVAMO NACIONALISTICKOM MRZNJOM, sve ce krenuti na bolje.
 
Luis je u pravu-ljubav prema svom narou je korektna I produktivna,a mržnja prema drugim narodima je rušilačka I štetna!
I inače,u teoriji,ljubav prema svojoj naciji ne može biti ispred želje za oboženje ljudske rase!
Tako da ja I ne smatram nacionalizam vrhom društvenosti već predanost napretku društvenih zajednica.
Imao bih tu niz primera evoluiranja u politici na našim prostorima baš u tom smislu,ali pošto slede izbori-nema šanse da pominjem
imena.
 
Nacionalizam je nešto što je u većoj meri iskorenjeno kod našeg naroda, tek tu i tamo poneki eksces se desi i kad se desi bude medijski utučen do daske
u smislu da to rade nepismeni i "dno-dna" svet..
..izvinite me svi, ali zato nam je ovako kako nam je i zbog toga ćemo vrlo brzo nestati kao nacija a svi koji su se hvalili svojim antinacionalističkim uredjenjem
nastaviće da vode glavnu reč i prosperirati, naravno kao nacija, na takvoj licemernoj politici...ende...
 
Nacionalizam je nešto što je u većoj meri iskorenjeno kod našeg naroda, tek tu i tamo poneki eksces se desi i kad se desi bude medijski utučen do daske
u smislu da to rade nepismeni i "dno-dna" svet..
..izvinite me svi, ali zato nam je ovako kako nam je i zbog toga ćemo vrlo brzo nestati kao nacija a svi koji su se hvalili svojim antinacionalističkim uredjenjem
nastaviće da vode glavnu reč i prosperirati, naravno kao nacija, na takvoj licemernoj politici...ende...
Da s razumemo Barbi-protivnik sam nacionalističke politike,ali patriotska politika mi bliska srcu!
Velika je tu razlika!
Patriotizam ne sadrži ksenofobiju I ostavlja mesta za uvažavanje stranaca,drugih rasa I nacija I dr.:manikir:
 
Da s razumemo Barbi-protivnik sam nacionalističke politike,ali patriotska politika mi bliska srcu!
Velika je tu razlika!
Patriotizam ne sadrži ksenofobiju I ostavlja mesta za uvažavanje stranaca,drugih rasa I nacija I dr.:manikir:

Apsolutno se slažem...to je razlika koju mnogi ne shvataju pa patriotizam poistovećuju sa nacio veličanjem te im isti smeta
i smatraju ga krivcem za sva čuda koja su nam se dešavala i koja nam se dešavaju..
Naš narod nije nacionalistički nastrojen a usudjujem se da kažem, nikad i nije..
Ja konkretno živim, rodjena sam i odrastala u mnogonacionalnoj sredini i nisam se susretala sa problemima te vrste
i vidim da naši ljudi ne prave problem kad naše dete ode u drugi tabor ali druge nacije prave problem..zašto, pojma nemam (?)...
 
Izgleda da srpski nacionalizam je posebno IRITATIVAN za ostale narode u okruzenju, pa izaziva stalne varnice i sukobe sa svima.

Ostraščeni srpski nacionalizam je 1941 iziritirao miroljubive ustaše da započnu sa klanjem srpske nejači. Sticajem okolnosti, pre toga su potpisali sporazm sa komunistima da imaju iste ciljeve borbe i zajedničkog neprijatelja.

A da se glasnogovornik ni jednom nije zapitao da srpski nacionalizam možda nije odgovor na nacionalizme koji su upereni protiv gole egzistencije srpskog naroda?

Uopstalo, šta ova tema traži na filozofiji?
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top