Srpski lekari u Nemačkoj

Pa realno, ponecu sada sve ostalo od dokumenata sta je potrebno, osim te BE i famoznog zdravstvenog osiguranja... Vec sam poslao i dokumenta u Nemacku (NiZzA), sad u avgustu, samo sto je taj proces bas dugotrajan i nekako mi izgleda bas tesko da se ucenjem u Srbiji covek spremi za polaganje FSP... Samo mi nije jasno sto u ambasadi pise na onom Antragsformularu da za dopunu dokumenata cekaju max 3 meseca, a do Beruferlaubnisa mogu doci u najboljem slucaju 4-5 meseci nakon termina :dash: Sta si ti uradila i kako si uspela da to uskladis? Hvala puno tebi na izdvojenom vremenu, a i svim ostalim kolegama koje se u diskusiju ukljuce i pomognu svojim savetima ili licnim iskustvima.
Ovako drustvo, ja sam inace stomatolog, ali koliko vidim i citam vase postove ista je procedura, predaju se dokumenti, pa se ceka FSP, pa se izda potvrda za BE, pa viza, pa BE.. I ja pojma nemam sta sad.. Zvacu Nizzu (i za nas je isti izgleda) i objasnicu sutra i zamolicu ih da mi izdaju BE, pa da im naknadno donesem tu Amtliche Meldebestatigung kad dodjem.. Javila sam i sefu, i on je rekao da ce da se raspita, pa nadam se da cemo srediti nesto.. Mislim poslodavac ceka godinu dana vec... Mora neko resenje da moze da se nadje... Ili advokat na kraju.. Glupo je ostati u mat poziciji na poslednjem koraku i posle toliko truda...
A inace sam se prijavila za vizu tek kad sam saznala kad mi je termin za FSP.. Tako da sam cekala i pisle polozenog ispita jos...
A FSP sam isto spremala u Srbiji.. Nemac specijalista me je spremao, a ima i dosta online kurseva sigurno i za vas...
 
Spremite svu potrebnu dokumentaciju,saljete u landesamt da zakazete termin za FSP.
Istovremeno zakazuje termin.za vizu. Na termin se ceka 4-5 meseci kako za fsp tako i za vizu. Kada dobijete termin u ambasadi, nosite svu neophodnu dokumentaciju,osim naravno BE jer ga nemate. U medjuvremenu polozite ispit, dobijate BE. Izdavanje BE ne traje dugo,jos ako zovete i izrazite zabrinutost bice i brze. Potom odete i podignete vizu. Do sada nisam cula da je neki bitan raskorak bio. A meldebestätigung mi niko nije trazio. To tek kada se doselite u De
 
Prosto ne verujem sta citam danas.....prica se o tolikoj potrebi za lekarima u Nemackoj,a uslov za vizu Beruf,jednostavno zacarani krug,mat pozicija sto neko napisa.Dakle mi kao gradjani NON Eu jurimo termin za Fhsp,čekamo,docekamo,polozimo,predamo za BE i onda idemo u ambasadu po vizu,a za svo to vreme,poslodavac(Nemac)kulira i čeka mene iz Srbije cirka 5-6 meseci????
Pa nema nervoze,tek ste na pocetku. Ihahaa..pa svi ovi ljudi koji su otisli morali kroz isto ili slicno da prodju. Poslodavac ce ili cekati ili ne. Ako ne,morate drugog da nadjete koji ce da ceka. A FSP morate da polozite
 
Spremite svu potrebnu dokumentaciju,saljete u landesamt da zakazete termin za FSP.
Istovremeno zakazuje termin.za vizu. Na termin se ceka 4-5 meseci kako za fsp tako i za vizu. Kada dobijete termin u ambasadi, nosite svu neophodnu dokumentaciju,osim naravno BE jer ga nemate. U medjuvremenu polozite ispit, dobijate BE. Izdavanje BE ne traje dugo,jos ako zovete i izrazite zabrinutost bice i brze. Potom odete i podignete vizu. Do sada nisam cula da je neki bitan raskorak bio. A meldebestätigung mi niko nije trazio. To tek kada se doselite u De
E da je to imao neko da mi kaze pre par meseci dobro bi bilo... Jer sam tek pre par dana skontao da je BE neophodan za podizanje vize... :eek: Sada sam u situaciji da cu imati termin u ambasadi, a termin za FSP ce mi biti tek 4-5 meseci nakon toga... Ne znam da li je iko sa foruma imao slican problem i zna li da li ce ambasada da ceka? Na kraju zahteva za ambasadu pise da je rok za dostavljanje nedostajucih dokumenata 3 meseca, a da se na zahtev moze produziti... Pa me interesuje da li je neko pisao ovaj zahtev ili ima iskustva sa tim?
 
Poslednja izmena:
Da, nije Vam lako.. onda se nervirajte, pre cete do cilja

Ipak mislim da je hirurgija kod Radaka na Dedinju bila veci problem,pa se sad" nekad "zove,tako će i sa BE i FHSP biti.....a TI jadja uzivaj u zivotu.PS.Ako imas neki savet,proverenu info i sl. podeli,ako ne,onda nemoj davati neke besmislene destruktivne savete poput zvanja konzulata,slanja mailova,otkazivanja termina,ipak lose uticu na moral nas početnika.
 
Kolege, kada budete predavali dokumenta za vizu potrebna vam je i naša licenca sa apostilom i prevodom (original + 2 kopije) kao i jezički sertifikat isto original i 2 kopije. Na sajtu kod potrebne dokumentacije nisu navedeni pa da ne gubite dragoceno vreme na dopunjavanje dokumentacije.
 
Evo drustvo, ja bih samo da javim da sam ja svoj problem izgleda resila, tako da ne odustajte, idite do kraja. @Suljo, odite na termin, objasnite lepo situaciju...i trazite kasnije produzenje roka za dostavljanje dokumenata.

Ja sam upravo zvala Nizzu i objasnila im situaciju, i s obzirom da imam vec polozen FSP i Zusicherung, poslace mi i Berufserlaubnis, kaze ovo je vec nesto novo..ja kazem, pa jeste, od utorka kada sam bila na terminu u ambasadi i kada su mi rekli da je neophodna Berufserlaubnis, i da vise nije dovoljno Zusicherung. Isao da pita nekog, i rekao da ce mi poslati, da nije problem. Jaaoo...sad samo jos da sacekam ostalo...
 
Ne u slicnoj, vec u identicnoj situaciji ???????????? ja idem da hospitiram dok imam dana u Eu, tj dok me ne deportuju...sta drugo? Ovde jezik necu naucit..

Ma sve su to legitimne mogucnosti... Ali ne znam kako ambasada to posmatra :think: Naime, proci ce sigurno vise meseci od termina dok se ne dobije berufserlaubnis... Jel iko imao iskustva da je morao u ambasadi duze od tri meseca da ceka za dopunu dokumenata?

- - - - - - - - - -

I ja sam tako mislila, medjutim na terminu su mi trazili i licencu pored diplome.
A da li je neophodan apostil na licenci? Ja sam moju preveo i kopirao za termin, ali sad jos do Bg da dolazim po apostil, stvarno haos...
 
Zdravo, drage kolege,
Ja imam jedno pitanje za Vas: Koliko se u Nemačkoj gleda dužina studiranja pri zapošljavanju lekara, konkretno ja sam dva puta obnovila prvu godinu, pa me zanima da li da uopšte pokušavam i da li da ulazim u celu tu proceduru traženja posla u Nemačkoj?
 

Back
Top