Srpski lekari u Nemačkoj

Zdravo,
Po zanimanju sam lekar, imam Goethe B2, odobrili su mi hospitaciju u trajanju od 4 meseca sa smestajem i hranom u jednoj klinici u Nemackoj, i traze mi VIZU ZA TRAZENJE POSLA. Ja sam nasao obavestenje ambasade iz avgusta 2017e godine koje se odnosi na tu vizu, ali trenutno na sajtu ambasade nema opcija za zakazivanje termina za tu vizu, ili ja ne mogu da pronadjem... na sajtu ambasade Nemacke u Podgorici i Sarajevu postoji ta opcija. Ima li neko mozda informaciju o ovoj temi, znacilo bi mi.
Pozdrav.
 
Sto se tice dokumenata prije par dana sam ostavio povecu poruku, mislim da se taj spisak nesto bitno ne razlikuje od pokrajine do pokrajine. Kome treba literatura za FSP nek mi posalje mejl, ja vec imam dosta stvari na gdrive-u pa mogu poslati. Ovo sto ja imam je bas za FSP. Ja polazem za tri nedelje u Hanoveru.
 
Sto se tice dokumenata prije par dana sam ostavio povecu poruku, mislim da se taj spisak nesto bitno ne razlikuje od pokrajine do pokrajine. Kome treba literatura za FSP nek mi posalje mejl, ja vec imam dosta stvari na gdrive-u pa mogu poslati. Ovo sto ja imam je bas za FSP. Ja polazem za tri nedelje u Hanoveru.

Kolega, da li biste mogli da i meni posaljete literaturu na aleksandra.trajkovic92@gmail.com ? Hvala :)
 
Kolege, da li neko zna da li se nakon padanja na aprobacionom ispitu mora PONOVO PRIJAVITI sledeći ispit , ili to ide po automatizmu? Reč je o pokrajini Hessen. Ima li neko iskustva
Niko ne odgovara na mejlove i niko se ne javlja na telefon koji sam dobila za kontakt. A lično otići zbog posla je nemoguće
 
Drage kolege,
ima li neko od vas informaciju da li se našim dokrorima u Bavarskoj traži polaganje aprobacionog ispita ili se aprobacija dobija bez njega?
Pre oko mesec dana mi je javljeno da će moj kurikulum biti poslat Gutachter-u. Ne znam šta dalje da očekujem. Koliko bi još moglo da traje i da li da eventualno već krenem sa spremanjem ispita?
Hvala unapred!
 
Drage kolege,
ima li neko od vas informaciju da li se našim dokrorima u Bavarskoj traži polaganje aprobacionog ispita ili se aprobacija dobija bez njega?
Pre oko mesec dana mi je javljeno da će moj kurikulum biti poslat Gutachter-u. Ne znam šta dalje da očekujem. Koliko bi još moglo da traje i da li da eventualno već krenem sa spremanjem ispita?
Hvala unapred!

Dragi kolega, ja sam cekala 23 mjeseca na odgovor od Gutachtera i morala sam opet polagati ispit. Taj njihov Gutachten je gubljenje vremena, i to prilicno skupo gubljenje vremana. Ja sam kad su mi trazili silabus otisla na ispit, termin sam cekala 8 mjeseci. Sad sam poslije ukupno 30 mjeseci cekanja i polaganja ispita dobila racun, gdje osim ispita i obrade dokumenata stoji iznos od 1900 eur za Gutachtera. Tako da moja topla preporuka, zatrazite odmah da idete na ispit. Ja sam specijalista, imam vise od 10 godina iskustva, od toga kao specijalista 6 godina i opet su mi navodno nasli deficit. Tako da, postedite sebe cekanja i silnih iznosa i na ispit. Jeste stresno izaci na ispit, ali je vjerujte jos stresnije cekati dovijeka, i opet isto....
 
Pozdrav! Za mlade kolege koji su zainteresovani za Internu medicinu u mojoj klinici gde sam takodje na internoj raspisan je konkurs
https://karriere.asklepios.de/cgi-bin/askuser/user/ask17job/angebot.html?a-globals-b_back=$false&button-show_angebot-find_direkt=x&a-globals-jbl=5&a-show_angebot-id=18983
Mesto je u Brandenburgu oko 100 km od Berlina i dobro povezano sa Berlinom. Inace moje iskustvo je pozitivno i moze kompletna spec. da se odradi.
Za sva pitanja pisite PP.
 
Kolege polozio sam FSP u Severnoj Rajni Vestfaliji Februara. Klinik u kojoj sam hospitirao nije htela da me ceka za vizu. Jel vazi taj polozeni FSP u drugim pokrajinama?

Kolega, ispit važi i u nekim drugim pokrajinama, npr. Baden Württemberg, Bajern i NRW priznaju položen ispit u drugoj pokrajini, dok neke pokrajine bivšeg DDR-a ne priznaju.Najbolje bi bilo mailom pitati nadležne službe u pokrajinama koje te interesuju, da li je ispit priznat i prema tome dalje slati Bewerbunge.Srećno:)
 
Zdravo,
Po zanimanju sam lekar, imam Goethe B2, odobrili su mi hospitaciju u trajanju od 4 meseca sa smestajem i hranom u jednoj klinici u Nemackoj, i traze mi VIZU ZA TRAZENJE POSLA. Ja sam nasao obavestenje ambasade iz avgusta 2017e godine koje se odnosi na tu vizu, ali trenutno na sajtu ambasade nema opcija za zakazivanje termina za tu vizu, ili ja ne mogu da pronadjem... na sajtu ambasade Nemacke u Podgorici i Sarajevu postoji ta opcija. Ima li neko mozda informaciju o ovoj temi, znacilo bi mi.
Pozdrav.

Kolega, da li ste uspeli da saznate nesto, jer isti problem imam ! Hvala puno na odgovoru !
Pozdrav
 
Poštovana kolegice,
posao sam našao zahvaljujući poznanici koja radi na toj klinici kao med sestra, imala informaciju da traže ljekare, javila mi. Ja poslao svoj CV i motivaciono pismo Šefu klinike, koji me odmah pozvao za 7 dana na razgovor. Obavili smo razgovor sa Šefom klinike koji je ujedno i neurolog, Šefom Internog odjela, i predstavnicom vlasnika klinike ( Privatna je klinika, za neurologiju, internu i rehabilitaciju nakon Ortopedskih tretmana ). Odmah su na ponudili ugovor o radu.
Sad su nas primili kao Asistenarzt, tj kao početnik. Drukčije ne može. Kad položimo FSP i dobijemo BE i nakon Aprobacije ( a možda i bez nje, za sad nisam siguran ; jer su iskustva individualna ), rekao nam je šef klinike da idemo u priznavanje specijalizacije, ali ćemo imati neke razlike, jer je kod njih neurologija 5 godina , a ja imam 4 ( fali mi 9 mjeseci psihijatrije, 4 mjeseca Int. njege ), ali s obzirom da imam preko 10 godina radnog iskustva i 4 godine kao specijalista, moguće da će nam uvažiti dio tog staža u spec. staž.
Ali korak po korak, sad prvo FSP. Put je težak i trnovit, ali navikli smo to već u našoj zemlji, ništa ne dobiješ preko noći ako nemaš leđa.
Puno sreće.

Poštovani kolega, imam identičnu biografiju i radni staž(spec.neurologije). Iscrpno ste pisali o svemu i hvala na tome. Kakvi su utisci sada nakon nekog vremena i da li uopšte postoji neka olakšica pošto odlazimo kao specijalisti? Ima li potrebe za još neurologa u vašem okruženju? Srdačan pozdrav!
 
Sto se tice dokumenata prije par dana sam ostavio povecu poruku, mislim da se taj spisak nesto bitno ne razlikuje od pokrajine do pokrajine. Kome treba literatura za FSP nek mi posalje mejl, ja vec imam dosta stvari na gdrive-u pa mogu poslati. Ovo sto ja imam je bas za FSP. Ja polazem za tri nedelje u Hanoveru.


Mozete li i meni da posaljete?ivanadjordjevic013@gmail.com
Hvala
 

Back
Top