Шта је то Српски свет?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A jbg, ako zelis u neki klub onda moras ispuniti i neke uvjete tog kluba, a to srpskim elitama nikako ne odgovara, ali ne zato jer Srbija od toga ne bi imala koristi, nego jer bi to dovelo u pitanje funkcioniranje tih istih elita, i njihovo funkcioniranje i njihov polozaj u drustvu...

Svako odugovlačenje prijema Srbije i BiH (Srpske) u Evropsku uniju, će sve više ostavljati prostora i vremena Rusiji i Kini da upumpavaju svoj kapital a time i svoj politički i svaki drugi interes.
 
Pet miliona Amerikanaca nije primilo drugu dozu.
299133-F7-943-B-4751-B402-227-ED44-EAC29.jpg

Pišaj po rusotinji
 
Autorska.

U poslednje vreme aktuelna je priča o ujedinjenju "srpskog sveta" ili "srpskih zemalja" pa se onako pitam šta je to u aktuelnim savremenim uslovima, vođeni principom realiteta "srpski svet" ili "srpske zemlje", bez namere da se ide u daleku prošlost, kao što je priča o "Dušanovom carstvu" ili priča o "srpskim zemljama na tri mora" ili "linija Karlovac, Karlobag, Virovitica, Ogulin".
Sve u svemu, pitanje je šta je to danas realno "srpski svet" ili šta su to "srpske zemlje" koje bi mogle ući u neku vrstu "saveza srpskih zemalja" ili u neku ujedinjenju srpsku državu?
Šta je to što u savremenim uslovima Srbi smatraju "da je srpski svet" na koji se polaže pravo na ujedinjenje?
Možda teritorije na kojima Srbi imaju nadpolovičnu većinu u stanovništvu?

Пошто је Србија матична земља српског народа треба радити на повезивању свих Срба са матицом. Повезивања у духовном и економском смислу. Све евентуалне промене граница избити из главе.
 
Пошто је Србија матична земља српског народа треба радити на повезивању свих Срба са матицом. Повезивања у духовном и економском смислу. Све евентуалне промене граница избити из главе.


Šta je sa srpskim izlazom na more?
 
Autorska.

U poslednje vreme aktuelna je priča o ujedinjenju "srpskog sveta" ili "srpskih zemalja" pa se onako pitam šta je to u aktuelnim savremenim uslovima, vođeni principom realiteta "srpski svet" ili "srpske zemlje", bez namere da se ide u daleku prošlost, kao što je priča o "Dušanovom carstvu" ili priča o "srpskim zemljama na tri mora" ili "linija Karlovac, Karlobag, Virovitica, Ogulin".
Sve u svemu, pitanje je šta je to danas realno "srpski svet" ili šta su to "srpske zemlje" koje bi mogle ući u neku vrstu "saveza srpskih zemalja" ili u neku ujedinjenju srpsku državu?
Šta je to što u savremenim uslovima Srbi smatraju "da je srpski svet" na koji se polaže pravo na ujedinjenje?
Možda teritorije na kojima Srbi imaju nadpolovičnu većinu u stanovništvu?
Mirko Kovač, srpski kniževnik
„čitavog života unesrećen našom srpskom stvarnošću. Sada, na kraju te drame, nisam uveren da sam mogao drugim putem da stignem do srpske propasti a time i do svoje propasti sa idejama koje sam zastupao.“
Nacionalizam ovde sam sebe raskrinkava kao sistem u kojem nacionalista, ne mogavši da odagna zlu slutnju da će nacija neminovno propasti, igra ulogu njenog branioca od tog permanentnog raspada u koji ju je upleo sopstvenim idejama. On mrzi sopstvenu naciju, jer ona, svojom propašću, upropašćuje njegove ideje.
To je sistem projekcija gde strah (u kojem su velike oči) vodi u zaslepljujuću spiralnu mržnju"

386903_2286038008136_1265889010_n.jpg

12279230_10200851854976384_240501501292958979_n.jpg
 
Svako odugovlačenje prijema Srbije i BiH (Srpske) u Evropsku uniju, će sve više ostavljati prostora i vremena Rusiji i Kini da upumpavaju svoj kapital a time i svoj politički i svaki drugi interes.
A jbg, to je vec civilizacijski izbor, jeste li ste dio zapadne civilizacije ili ste dio istocne civilizacije, s time da Kina i Rusija nisu iste civilizacije...
Moje je misljenje da je Srbija dio zapadne civilizacije, cak stovise, vazan dio zapadne civilizacije, zasto Srbija to ne prihvaca i ne naginje zapadu, meni je to zapravo misterij...
 
A jbg, to je vec civilizacijski izbor, jeste li ste dio zapadne civilizacije ili ste dio istocne civilizacije, s time da Kina i Rusija nisu iste civilizacije...
Moje je misljenje da je Srbija dio zapadne civilizacije, cak stovise, vazan dio zapadne civilizacije, zasto Srbija to ne prihvaca i ne naginje zapadu, meni je to zapravo misterij...
Ma kakva misterija, samo se koristi "nesvrstanost" radi trenutnog interesa. Ako EU vrati svoju poziciju lako je okrenuti ćurak.Kolo se okrene jako brzo pa brata Sija zameni braćala Makron i sestra Angela. Po potrebi i Putin povremeno iskoči iza žbuna. I tako u krug.
 
да, борба против Запада и окупације неће бити само на територији где обитавају јужни словени , него видмо и да западни словени ињеихови савезници Мађари већ увелико воде битку за слободу
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top