Српске крајишке песме

Vodim poreklo po očevoj liniji iz severne DalmacTo što nemaš kulturni identitet to je tvoja stvar.
Ojkača, Gluho kolo su zaštićene kao nematerijalna baština čovječanstva u UNESije.
Tako da su na neki način ove pesme i moje.
Medjutim meni su odvratne.Zavijanje bez ritma.A tek reči..Maloumne bez logike.
Jesam li manji Srbin ako mi se ovo ne svidja i kako su istorijski nastale ove pesme
ima li nade da se jednog dana zaborave?:D

Pa to je poenta teme...nema neki muzički značaj.
Muzičko-istorijski da kažemo.U odnosu na Irce npr.

To što si neuk, to se može oprostiti, to što si bahat ne može.
Ojkača i gluho kolo zaštićeni su kao nematerijalna baština čovječanstva u UNESCO-u. Kod nas na Muzičkoj akademiji postoji smer Etnomuzikologija. Jedan od profesora je i gospodin Golemović koji se pojavljuje u emisiji Šljivik kao član žirija. Taj čovek je neverovatno mnogo uradio za krajiške pevačke grupe koje su formirane u zadnjih dvadesetak godina.Toliko o kvalitetu te muzike i njenoj kulturnoj vrednosti.
To što ti ne leži u uhu, to je tvoja stvar. To što ne želiš da joj priznaš bilo kakvu vednost stvar je idiotizma.
 
To što si neuk, to se može oprostiti, to što si bahat ne može.
Ojkača i gluho kolo zaštićeni su kao nematerijalna baština čovječanstva u UNESCO-u. Kod nas na Muzičkoj akademiji postoji smer Etnomuzikologija. Jedan od profesora je i gospodin Golemović koji se pojavljuje u emisiji Šljivik kao član žirija. Taj čovek je neverovatno mnogo uradio za krajiške pevačke grupe koje su formirane u zadnjih dvadesetak godina.Toliko o kvalitetu te muzike i njenoj kulturnoj vrednosti.
To što ti ne leži u uhu, to je tvoja stvar. To što ne želiš da joj priznaš bilo kakvu vednost stvar je idiotizma.

Koja država je zaštitila Ojkaču i gluho kolo?
Molim odgovor :hvala:
 
Koja država je zaštitila Ojkaču i gluho kolo?
Molim odgovor :hvala:

Hrvatska. A zašto je zaštitila te kulturne vrednosti ( tome dodajmo i bećarac o čijem identitetu možemo isto da razgovaramo), a ne klapsko pjevanje, kajkavske popevke i slično? I da li zemlja koja ih je zaštitila ima kakve veze sa kvalitetom muzike koju ti proglašavaš zavijanjem i odvratnom?
Molim odovor:hvala:
 
Hrvatska. A zašto je zaštitila te kulturne vrednosti ( tome dodajmo i bećarac o čijem identitetu možemo isto da razgovaramo), a ne klapsko pjevanje, kajkavske popevke i slično? I da li zemlja koja ih je zaštitila ima kakve veze sa kvalitetom muzike koju ti proglašavaš zavijanjem i odvratnom?
Molim odovor:hvala:

Zastitila je klapsko pjevanje 2012. godine. Hrvatska je bila vrlo vrijedna; ima cak 13 odrednica nematerijalne bastine pod zastitom. Drugi su tek poceli (Bosna i Srbija imaju po jedno svega, i to od nedavno).
 
Hrvatska. A zašto je zaštitila te kulturne vrednosti ( tome dodajmo i bećarac o čijem identitetu možemo isto da razgovaramo), a ne klapsko pjevanje, kajkavske popevke i slično? I da li zemlja koja ih je zaštitila ima kakve veze sa kvalitetom muzike koju ti proglašavaš zavijanjem i odvratnom?
Molim odovor:hvala:

Očito ima.Čima je mogla da ih zaštiti.
Drugačije ne bi mogla,ne?
 
Zastitila je klapsko pjevanje 2012. godine. Hrvatska je bila vrlo vrijedna; ima cak 13 odrednica nematerijalne bastine pod zastitom. Drugi su tek poceli (Bosna i Srbija imaju po jedno svega, i to od nedavno).

U pravu si. Moj previd.:D
http://www.min-kulture.hr/default.aspx?id=5220


Očito ima.Čima je mogla da ih zaštiti.
Drugačije ne bi mogla,ne?

Sa čim ima? Sa kvalitetom muzike kojoj osporavaš kvalitet ili sa pravom da je zaštiti? Šta je tema ove teme?
 
Нијеси мањи Србин, али си прост и глуп човјек.
Ово је без икакве личне увриједе.
Једна је ствар "не свиђање" а сасвим нешто стото твоје неразумно и малоумно тумачење нечег што не разумијеш а ипак немаш довољно разума да држиш језик за зубима.

Potpuno si u pravu. Nije dečko pogodio. Kako bre da nestanu. Pa to je nacionalno blago vas deluxe srba. Samo, ja bih kao predstavnik običnih Srba dodao, prdite vi tamo koliko hoćete samo ne puštajte tu "umetnost" ovamo, preko Drine.

- - - - - - - - - -

Ne znam ni ja tačno šta je tema,pala mi napamet dok sam slušao zapomaganje nekih krajišnika ispod prozora dok su boćali.:D

Pa? Šta si preduzeo? Nisi imao vrele vode pri ruci, kad već ne možeš da ih uputiš na zapad. Jbt, poklopili su nas, odosmo u tri lepe šargarepe. Ne može od njih beogradsko dete da se zaposli, skoro bi se moglo reći najezda. A čudi me, toliko su se borili za srpstvo, tamo, preko. :hahaha:
 
Potpuno si u pravu. Nije dečko pogodio. Kako bre da nestanu. Pa to je nacionalno blago vas deluxe srba. Samo, ja bih kao predstavnik običnih Srba dodao, prdite vi tamo koliko hoćete samo ne puštajte tu "umetnost" ovamo, preko Drine.

- - - - - - - - - -



Pa? Šta si preduzeo? Nisi imao vrele vode pri ruci, kad već ne možeš da ih uputiš na zapad. Jbt, poklopili su nas, odosmo u tri lepe šargarepe. Ne može od njih beogradsko dete da se zaposli, skoro bi se moglo reći najezda. A čudi me, toliko su se borili za srpstvo, tamo, preko. :hahaha:

Ovo najčešče pevaju

Ojha :lol:
 
Koji debili, povraća mi se od tog primitivizma. Mrtva trka izmedju njih i guslara, a malogradjanima ušlo brate u modu pa samo prde.

Ove novotarije i prilično jeftine i blesavo jednostavne pjesme od "veličina",zboraških nazovi legendi tipa Jandrino jato,Žare i Goci i mnoge sline naivne jeftinoće samo doprinose nesviđanju krajiške,muške ( a postoji i ženska pjesma) tradiocionalne pjesme.Meni je iskreno žao zbog toga,ali ovi mlate pare i ljudi to vare (barem su varili jedno vriojeme,kontam da je to malo otanjilo)...

 
Poslednja izmena:

..ово су изистинске верзије онако како се изводе у народу...само што ово пјевају мало бољи пјевачи из народа....и пјесме су некако из народа...нису оне ,ја по Бечу трошим ћаћине паре,пива прва,пива задња,не плачи на Рачи,раскућићу све и сав тај припрости текст и на крају крајева и једнолична музика и једнолични ритам на јефтиној матрици....и ово је некако "мантрично (као и гусле уосталом,након сат-два слушања,ко може да издржи,наравно) и полако хипнотички увлачи у свој круг....
 
и још нешто да додам,мада ће овдје испасти као "јерес",али ја знам како да то тумачим,приватно,а вјероватно и неки од вас,нас Срба....и код "оних" других исто је пјевање па сами закључите....
ово су наши....Срби.
 
Poslednja izmena:

Back
Top