Quantcast

Srpska filozofija

dalipro

Primećen član
Poruka
782
Najgljuplja recenica koju cujem i koja se prosipa ovom glupom srpskom narodu je to da nas Amerika ne voli a da Rusi svrsavaju na nas....
Kakva glupost!
Ne mogu da skapiram ljudski mozak koji proguta ovako nesto??? I Rusija i Amerika isto misli o nama...i o nasoj zemlji..
E sad, sve to sto si rekla, samo obrnuto naopacke i okrenuto prema tebi! :x

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.485
Ništa. Driblati i taktizirati među velikim igačima. Ali, za to treba lukav političar koji treba da pravi ustupke da bismo kasnije dobili više. Samo da narod to shvati.
Tačno, kad može. Trenutno je situacija vrlo transparentna (uh, al sam ovo rekao :lol: ), hoću reći, jednostavno je videti ko trenutno s nama "deli interes" a ko ne, ili, ko nam je prijatelj i neprijatelj.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Da, Laci. Vidi se. Zato upravo sa tim ''neprijateljem'' treba više taktičnosti, naročito zato što im ne možemo parirati ni u ekonomskom ni u nekom drugom smislu (vojno, politički, uticajem).

S.H.A.R.K

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.097
Ništa. Driblati i taktizirati među velikim igačima. Ali, za to treba lukav političar koji treba da pravi ustupke da bismo kasnije dobili više. Samo da narod to shvati.
Ja se pak pitam kada će narod da shvati, da je to moglo tako....nekad. Tito na primer, ali i on je sebi napravio ''leđa''....s pokretom nesvrstanih.
U današnjoj globalnoj politici, ustupke, kompromise mogu da međusobno čine samo veliki....najveći. Sitni kao što smo mi se tu ništa ne pitaju. Oni se samo iskorišćavaju, od njih se samo uzima, otima....milom ili silom.

Takođe se pitam kada će ovaj narod da shvati, koliko mi imamo izvanredne narodne poslovice, izreke. Eh, kada bi smo se samo njih držali...

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
De, majke ti, prosvetli nas...Kako ti zamišljaš tu "taktičnost"... :roll:
Pa podržavaš neke ''njihove'' stavove što se tiče nevezanih pitanja za samu Srbiju. Ustupke u tenderima (kao ovaj ustupak Rusima ;) ).

Kao sa šefom na poslu. Kad izvali neku nebulozu ili uradi neku glupost, ne staneš pred njega i ne kažeš - bolidu jedan, ne može tako! Ili ako napraviš neeko njesra na poslu (a u stvari nije njesra već je samo šef tako procenio) i budeš dobio 10% manju platu, ne kažeš odmah - terajte se. Nego - dobro, možda je stvarno bilo pogrešno, i ja sam pomislio da ne treba tako da radim, ali eto, omaklo se...
Srbija to nikad nije radila. I zato je dobila prvo 10% od plate, sad će 15% teritorije, a još malo i otkaz sledi.
Ali nebitno, mi smo junaci i heroji u svom dvorištu.

S.H.A.R.K

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.097
Pa podržavaš neke ''njihove'' stavove što se tiče nevezanih pitanja za samu Srbiju. Ustupke u tenderima (kao ovaj ustupak Rusima ;) ).

Kao sa šefom na poslu. Kad izvali neku nebulozu ili uradi neku glupost, ne staneš pred njega i ne kažeš - bolidu jedan, ne može tako! Ili ako napraviš neeko njesra na poslu (a u stvari nije njesra već je samo šef tako procenio) i budeš dobio 10% manju platu, ne kažeš odmah - terajte se. Nego - dobro, možda je stvarno bilo pogrešno, i ja sam pomislio da ne treba tako da radim, ali eto, omaklo se...
Srbija to nikad nije radila. I zato je dobila prvo 10% od plate, sad će 15% teritorije, a još malo i otkaz sledi.
Ali nebitno, mi smo junaci i heroji u svom dvorištu.
Da te prevedem: to se na srpskom kaže - malo da se uvlačiš u bu*u..... mislim.....khhmm.....šefu :roll:

JABUCHILO

Domaćin
Poruka
4.914
ja takve otpustam sa sve stolicom, stolom i totalnom dezinfikacijom prostorija.
ebote, jom, pripalo mi muka od ovoga... smiluj se, nemoj vise o takticnosti.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
plasim se da ti tvoje navike ne dopustaju da proniknes u sustinu mog prethodnog posta...... probacu da ti preformulisen - JA OTPUSTAM LJIGAVCE.
Ah, izgleda da te nisam razumeo. A taman pomislih... ;)

Dakle, otpuštaš ljigavce, a junake koji su ispod tebe, a pri tome merkaju, komentarišu i dovode u pitanje tvoje odluke na način koji je neprimeren - njih držiš uz sebe?

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Pa dobro,onda još na kraju nas ''opravi''.....ko je taj naš 'politički šef'? EU, Amerika, Rusija?? Bar da znamo za jednog pravog....pa svi pravac.... njegova bu*a. Ovako smo nepotrebno raštrkani u tri :confused:
Pa šefovi su nam i ovi sa zapada i ovi sa istoka. Kao što slinimo za Rusima, trebali smo ranije sa celom zapadnom evropom i Amerikom. I sad je svima jasno da su nas npr. zaebali za NIS, ali ipak im još i čestitamo a tome i nudimo guzu. Treba ustupke praviti svima, da bismo ih dobili od svih.

S.H.A.R.K

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.097
ja takve otpustam sa sve stolicom, stolom i totalnom dezinfikacijom prostorija.
ebote, jom, pripalo mi muka od ovoga... smiluj se, nemoj vise o takticnosti.
E moj prijatelju. Tebi je muka od same priče.
A kako se tek osećaju ove glavonje u EU koji na svojoj koži osećaju veliku navalicu pojedinaca i grupa odavde? A oduvek je bilo u istoriji da se prema takvim du*euvlakačima oseća samo - prezir. Na kraju se bace kao iskorišćeni wc-papir.

JABUCHILO

Domaćin
Poruka
4.914
Ah, izgleda da te nisam razumeo. A taman pomislih... ;)

Dakle, otpuštaš ljigavce, a junake koji su ispod tebe, a pri tome merkaju, komentarišu i dovode u pitanje tvoje odluke na način koji je neprimeren - njih držiš uz sebe?
ne. niko ne dovodi moje odluke u pitanje. mogu da merkaju, da promisljaju, da diskutuju, mogu da komentarisu, jer imaju pravo da im ne bude jasno. jer i ne moze da im bude jasno, sve dok ja znam vise informacija, razumem vise relacija i vidim s viseg polozaja.
iz istog tog razloga, ipak, jedino sto ne smeju, to je da ih dovode u pitanje.
to je upravo ono sto je srbima zabranjeno, sve dok im je prirodno da imaju sefa. a za tebe je to vidim ne prosto prirodno, nego imas i nudis cak i neku visu strategiju sluzanstva...

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
ne. niko ne dovodi moje odluke u pitanje. mogu da merkaju, da promisljaju, da diskutuju, mogu da komentarisu, jer imaju pravo da im ne bude jasno. jer i ne moze da im bude jasno, sve dok ja znam vise informacija, razumem vise relacija i vidim s viseg polozaja.
iz istog tog razloga, ipak, jedino sto ne smeju, to je da ih dovode u pitanje.
A Srbija već dugo vremena radi svetu ono što ti sam ne dozvoljavaš da tebi rade ljudi ispod tebe. I neko napolju vidi situaciju s višeg položaja nego Srbija, iako takvi ''planovi'' ne odgovaraju nama. Ali ne možemo ništa jer iako se ne slažemo s tim, zapad (Jabuchilo) smatra da je on u pravu i da vidi kompletniju sliku istine i pravde.

JABUCHILO

Domaćin
Poruka
4.914
A Srbija već dugo vremena radi svetu ono što ti sam ne dozvoljavaš da tebi rade ljudi ispod tebe. I neko napolju vidi situaciju s višeg položaja nego Srbija, iako takvi ''planovi'' ne odgovaraju nama. Ali ne možemo ništa jer iako se ne slažemo s tim, zapad (Jabuchilo) smatra da je on u pravu i da vidi kompletniju sliku istine i pravde.
bravo. sada kada smo to razjasnili, da li je onda vreme da srbija otvori svoju firmu ili se ti i dalje drzis ideje dupeuvlakashtva?

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Da, naravno. Svoja firma, ali tek kada ubedimo nekoga da trguje i sarađuje s nama, bez da nas ucenjuje po bilo kom osnovu. I kad nađemo šta da radimo, kad nađemo ko će da bude direktor firme, ko će da radi u toj firmi bez da dovodi u pitanje poslovnu politiku direktora...

Do tada... Guza.

S.H.A.R.K

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.097
Da, naravno. Svoja firma, ali tek kada ubedimo nekoga da trguje i sarađuje s nama, bez da nas ucenjuje po bilo kom osnovu. I kad nađemo šta da radimo, kad nađemo ko će da bude direktor firme, ko će da radi u toj firmi bez da dovodi u pitanje poslovnu politiku direktora...

Do tada... Guza.
A zar ne misliš da prvo trebamo da nađemo odgovornu i poštenu vlast, pa da se zakonodavstvo u ovoj zemlji apsolutno poštuje i primenjuje, pa da svi biznismeni budu pod udarom istog....da ne postoje razni uvoznički i ostali lobiji koji će gledati samo svoj lični interes na uštrb upropašćavanja poljoprivrede, indistrije ove zemlje..... Pa tek onda da tražimo poslovne partnere u svetu.