SRPSKA DIJASPORA-moze li i hoce li pomoci ?????

naravno
srbski radniki
slat če vam WC račko i navodila za upotrebo.
ostali dio srba slat če vam BMW letnik 91

al kada dođe vreme bit čejo svi deportirani pa možete dobiti 2 milijna srba da vam pomogne u ovoj krizi koja traja od 1389.
:eek::eek::eek:
auuuuuuuuuuuuu:rumenko::rumenko::rumenko:

ovaj Kekec okrenu da po Srbima tuče :think: a do nedavno mu iz 8oolje virile skoro svesr8ske forumske p-Jote:hahaha: još ga neki od milja zvali "Janez Sr8endo" kad je po Hrvatima "lupao":zper:....gde odoše ta "ljubav" i taj "žar" sad?:think::sad2:

Poslednja izmena:
ma jeste to tako....samo sam misljenja da ima mesta tu za obostranu korist uz malo volje i pameti...jeste da je rizik.ali zar tamo gde ima rizika nije i zarada najveca..???? samo da ovi na vlasti imaju malo vise sluha i postenja...

Gle, imam prijatelja koji je radio u Koreji, onoj boljoj, čovek se bavio dresurom pasa za bogate industrijalce, vodio pse na takmičenje donosio trofeje...živeo je kao car, tako je i uvažavan...proputovao pola sveta zahvaljujući tom poslu...imao mesto u počasnoj loži na stadionu...
Zaradio kintu i došao ovamo da uloži u poljoprivredu, da otvori radna mesta....kupio, opremio i onda...nema struju, loš napon....nema STRUJU!!!
Misliš da nekog iz državne EPS briga zbog toga? Nema ovde boljitka...mnogo toga mora da se promeni
Ja mu rekao da je budala što se uopšte vraćao, a i on sad tako misli, pa bi da proda sve...samo što sad ne može ni da proda...nema kome

pa koliko sam ja upoznat....ima ih koji su izuzetno uspesni....i niko ne trazi od njih samoupravljanje...jednostavno nek nauce svoj narod kapitalistickom nacinu razmisljanja i stvranja...ali na obostranu korist...

pa da imaju interesa, ti uspesni bi odavno ulozili pare u ovu propalu zemlju......ali, posto nemaju interesa, iz hiljadu razloga.......a jedan od osnovnih je, sto srbija nije u EU, pa su svi proizvodi optereceni dazbinama pri izvozu u zemlje EU......nece da ulazu.......

e, sad, to sto se neki tripuju da ce neko svoje pare uloziti u srbiju iz patriotskih razloga, i trpeti ovde da ga kradu od opstine do republike, da ga radnici pljuju i ogovaraju, da mu svi zivi "yebu mater gastarbajtersku" .......i ocekuju da im samo preda kintu, a najbolje bi bilo da se ni ne pojavljuje........je smejurija, dostojna one istorijske gluposti zvane "zajam za preporod srbije"........

Gle, imam prijatelja koji je radio u Koreji, onoj boljoj, čovek se bavio dresurom pasa za bogate industrijalce, vodio pse na takmičenje donosio trofeje...živeo je kao car, tako je i uvažavan...proputovao pola sveta zahvaljujući tom poslu...imao mesto u počasnoj loži na stadionu...
Zaradio kintu i došao ovamo da uloži u poljoprivredu, da otvori radna mesta....kupio, opremio i onda...nema struju, loš napon....nema STRUJU!!!
Misliš da nekog iz državne EPS briga zbog toga? Nema ovde boljitka...mnogo toga mora da se promeni
Ja mu rekao da je budala što se uopšte vraćao, a i on sad tako misli, pa bi da proda sve...samo što sad ne može ni da proda...nema kome

Tacno........tipican primer........

a nece se promeniti nista , dok ne udjemo u Eu, pa ce nas oni nauciti ponasanju, kada ne znamo sami.......

zalosno.....pa neka zove novinare...nek svet vidi jajare na delu...nekako to mora da se promeni...vidis da se vlastodrzci plase jedino publiciteta...

pa da imaju interesa, ti uspesni bi odavno ulozili pare u ovu propalu zemlju......ali, posto nemaju interesa, iz hiljadu razloga.......a jedan od osnovnih je, sto srbija nije u EU, pa su svi proizvodi optereceni dazbinama pri izvozu u zemlje EU......nece da ulazu.......

e, sad, to sto se neki tripuju da ce neko svoje pare uloziti u srbiju iz patriotskih razloga, i trpeti ovde da ga kradu od opstine do republike, da ga radnici pljuju i ogovaraju, da mu svi zivi "yebu mater gastarbajtersku" .......i ocekuju da im samo preda kintu, a najbolje bi bilo da se ni ne pojavljuje........je smejurija, dostojna one istorijske gluposti zvane "zajam za preporod srbije"........

pa dobro...ima bescarinski izvoz za rusiju....a to bas i nije malo trziste...i valjda niko pametan ne ocekuje da ce nam bilo ko pokloniti pare ko slepcima.....dovoljno je i da nam omoguci da posteno zaradimo...i poslodavac a i radnici...

zalosno.....pa neka zove novinare...nek svet vidi jajare na delu...nekako to mora da se promeni...vidis da se vlastodrzci plase jedino publiciteta...

Lično sam pisao...ali vidiš, to je samo kap u moru...ukoliko to ne dospe do najjačih medija i ne povede se kolektivna kampanja, nema ništa ni od toga...Ko zna koliko je sličnih slučajeva, a tek koliko je nekih drugih slučajeva iz nekih drugih sfera. Nemamo mi dovoljno ni pravih medija ni pravih novinara da bismo ispravili sve što je pogrešno u ovoj državi

Lično sam pisao...ali vidiš, to je samo kap u moru...ukoliko to ne dospe do najjačih medija i ne povede se kolektivna kampanja, nema ništa ni od toga...Ko zna koliko je sličnih slučajeva, a tek koliko je nekih drugih slučajeva iz nekih drugih sfera. Nemamo mi dovoljno ni pravih medija ni pravih novinara da bismo ispravili sve što je pogrešno u ovoj državi

pa rode...nekako se izboriti moramo....druge nam nema...druge drzave nemamo....valja se boriti....zbog buducnosti...

http://www.mojvideo.com/video-wc-racka-prepeva/85181244c08eb3d697c3

die kak wurst
die kak wurst
croazia ist eine kak wurst ein 1000 km groß
die kak wurst
die kak wurst
croazia ist eine kak wurst

897910677449842042294e.gif

moj burazer pravi neke masine i izvozi okolo, u srbiji je.
pokusao sam da te masine nekako izvezemo za kanadu posto su em bolje em jeftinije od konkurentih.
nije islo, prvo, nema strucne radne snage da bi proizveo vise od tri masine mesecno i izvozio i u kanadu, drugo u svojoj hali posle toliko godina nema vodu ni kanalizaciju iako je uplatio debelu lovu da mu dovedu sve to. za 4 godine od uplate par desetina iljada svajcaraca da mu dovedu sve to, dobija samo racune.

jednog dana su dosli da mu iskljuce vodu jer nije placao racun za vodu koju ne dobija.
burzer im reko, eno vam hidrofor pa ga iskljucite.

ulazi mu inspekcija svako malo, zato sto zayebe racun njegov knjigovodja za par desetina dinara, odvale mu kaznu od 200 000 dinara. on cak i upozori da ce zbog toga morati da otpusti radnike i drzava izgubi porez od te firme, ipak, drzava ce pre da uzme sicu sad i odma nego da dozvoli da se biznis razmase i onda omasti brk kako treba i svima bude dobro.

radi u kooperaciji sa vise firmi, koje opet muku muce sa drzavom koja ih koci kako god stigne i te firme ne mogu da mu isporuce delove u kolicini koju moj burazer hoce i na vreme.

sto ce reci, dijaspora zeli da ulozi naravno ne samo zbog nacionalnih osecanja vec i zbog profita koji bi se ostvario izvozom u zemlje gde emigranti zive.
drzava je problem.

za sad jedino saljem lovu tu i tamo i ovde po nasim prodavnicama kupujem srpske proizvode kad god imam priliku.

moj burazer pravi neke masine i izvozi okolo, u srbiji je.
pokusao sam da te masine nekako izvezemo za kanadu posto su em bolje em jeftinije od konkurentih.
nije islo, prvo, nema strucne radne snage da bi proizveo vise od tri masine mesecno i izvozio i u kanadu, drugo u svojoj hali posle toliko godina nema vodu ni kanalizaciju iako je uplatio debelu lovu da mu dovedu sve to. za 4 godine od uplate par desetina iljada svajcaraca da mu dovedu sve to, dobija samo racune.

jednog dana su dosli da mu iskljuce vodu jer nije placao racun za vodu koju ne dobija.
burzer im reko, eno vam hidrofor pa ga iskljucite.

ulazi mu inspekcija svako malo, zato sto zayebe racun njegov knjigovodja za par desetina dinara, odvale mu kaznu od 200 000 dinara. on cak i upozori da ce zbog toga morati da otpusti radnike i drzava izgubi porez od te firme, ipak, drzava ce pre da uzme sicu sad i odma nego da dozvoli da se biznis razmase i onda omasti brk kako treba i svima bude dobro.

radi u kooperaciji sa vise firmi, koje opet muku muce sa drzavom koja ih koci kako god stigne i te firme ne mogu da mu isporuce delove u kolicini koju moj burazer hoce i na vreme.

sto ce reci, dijaspora zeli da ulozi naravno ne samo zbog nacionalnih osecanja vec i zbog profita koji bi se ostvario izvozom u zemlje gde emigranti zive.
drzava je problem.

za sad jedino saljem lovu tu i tamo i ovde po nasim prodavnicama kupujem srpske proizvode kad god imam priliku.

Primer 2.

ma nesto si ti zesce pobrkao.....
Наравно, побркао сам Мишићеву ти слику иза које се скриваш и латиницу коју форсираш док распредаш о помоћи из Србске дијаспоре. Ал за то је највероватније крива багра на власти у Србији како си то лепо навео. Највероватније ти у овом тренутку Чанак лично стоји изнад главе и брани да пишеш Ћирилицом.

Наравно, побркао сам Мишићеву ти слику иза које се скриваш и латиницу коју форсираш док распредаш о помоћи из Србске дијаспоре. Ал за то је највероватније крива багра на власти у Србији како си то лепо навео. Највероватније ти у овом тренутку Чанак лично стоји изнад главе и брани да пишеш Ћирилицом.

ma sta ti lupetas leba ti ??? sta se tebe tice kojim ja pismom pisem..alo..svoju pripadnost svom narodu dokazujem i dokazao sam na svoj nacin....sta ti hoces da dokazes...da si veci srbin od mene zato sto pises cirilicom....auuuu sto ti je argument....ja se ne krijem iza misiceve slike....rodjen sam 20-tak kilometara od struganika...coveka izuzetno cenim i postujem njegovo delo....iza cije se slike ti krijes to me ne zanima....a sto se canka tice,ili bilo koje druge politicke persone---apsolutno me ne zanimaju...sve sto radim i govorim je autenticno moje...mislim iskljucivo svojom glavom..uvek bilo i bice....i koliko mogu da primetim na forum dodjes samo da bi nekog licno provocirao---danas sam ocigledno ja na redu...ali si se presao....nemam nameru da mlatim praznu slamu...

pa dobro...ima bescarinski izvoz za rusiju....a to bas i nije malo trziste...i valjda niko pametan ne ocekuje da ce nam bilo ko pokloniti pare ko slepcima.....dovoljno je i da nam omoguci da posteno zaradimo...i poslodavac a i radnici...

pa , batice, taj "bescarinski izvoz za rusiju" je jedna sarena laza, i buckalo za somove......najvazniji proizvodi nisu oslobodjeni carine, oslobodjene su sljive i jabuke......a njih ionako niko u rusiji ne kupuje, jer su skuplje od konkurencije.......

tako da.....ta lozenja oko "slobodne trgovine sa rusima " je smesna......za samo zato sto je propagandna budalastina, do sada nije nista ozbiljno ni izvezeno za rusiju.......

ocigledno je da smo svakim danom u sve vecoj krizi !!!!! s obzirom da imamo veliku dijasporu dal ima nacina da srbija njoj na neki nacin kroz zakone omoguci veci uticaj na zbivanja u zemlji....kako da iskoristimo i motivisemo uspesne ljude u svetu da uloze svoj uticaj i svoj novac u srbiju.....da nas nauce i nateraju da radimo....dal je resenje da oni nekog delegiraju za predsednika vlade ili sl. da pokusa da nas izvuce iz blata ?? imam osecaj da zemlju rasprodasmo tudjincima ....zar nije bolje da su to kupili gastajbajteri ???

Zar smo mi toliko nesposobni da nam uvek ali baš uvek treba nekakva pomoć od nekud?!

ma sta ti lupetas leba ti ???
Ето тако мало у часовима доколице
sta se tebe tice kojim ja pismom pisem
То ми дође тако као неки хоби
Хало хало
svoju pripadnost svom narodu dokazujem i dokazao sam na svoj nacin ...
Добро добро, само настави благодарим а у својих 1000 постова докажујеш највероватније своју мултикулиларност и љубав према латиници, ко што рекох благодарим .
sta ti hoces da dokazes...
Ја? Ништа, ја сам само констатово.
da si veci srbin od mene zato sto pises cirilicom ....auuuu sto ti je argument....
А нисам ја Србин. Ја сам за вас: Србе латиничаре, Србе потурчене, Србе покатоличене (а и ти си на добром путу, писмо си већ присвојио и здушно га аргументовано браниш) Фашиста, Нациста и слично.
a se ne krijem iza misiceve slike....rodjen sam 20-tak kilometara od struganika...coveka izuzetno cenim i jpostujem njegovo delo...
А тако значи, е па види онда да некако бар постхумно научиш Мишића да брани Латиницу као и ти. Јес да ће бити тешко ал несумњам у твоје способности.
iza cije se slike ti krijes to me ne zanima ...
Добро, ионако је то моја слика. Ал да није значи да би се крио иза нечије слике ал то само кад сам ја у питању. Ал опет добро
a sto se canka tice, ili bilo koje druge politicke persone---apsolutno me ne zanimaju..
Видим тебе интересује латиница и пожртвовано је браниш. Само тако настави. Благодарим.
.sve sto radim i govorim je autenticno moje...mislim iskljucivo svojom glavom..uvek bilo i bice....
Одлично одлично, ценим људе који заступају своје ставове, па макар и анонимно по форумима бранили латиницу у име свеколиког Србства и мртвог Војводе Мишића. Ако ако свако има право на свој избор. Без обзира колико ми тај избор апсурдно звучао.
i koliko mogu da primetim na forum dodjes samo da bi nekog licno provocirao ---danas sam ocigledno ja na redu...
Па као што рекох то ми је нека врста хобије. Једноставно сам слаб према анонимним спасиоцима свеколиког Србства који пишу латиницом
ali si se presao....nemam nameru da mlatim praznu slamu...
А не не не, немој се ти пуно освртати на мене, ја то више онако успут, штоб се рекло ан пасан. Само ти настави са твојом темом

Иначе овде ти је упуство како да нарихташ Ћирилицу.
Ал немој га применити. Остани веран својој Латиници и својој политици.
И само настави са темом.

Poslednja izmena:

Back