SRECNA NOVA GODINA I BOZICNI PRAZNICI

GDE ZA SRPSKU NOVU GODINU ?

  • KOD KUCE

  • ZURKA

  • DISKOTEKA

  • TRG

  • RESTORAN

  • KAFIC

  • NA FORUMU

  • NA POSLU

  • NECU DA SLAVIM

  • NE ZNAM JOS UVEK


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
evo samo za tebe , Lava i Steffija....;-)
 

Prilozi

  • dm.jpg
    dm.jpg
    13,1 KB · Pregleda: 5
  • dm1.jpg
    dm1.jpg
    10,9 KB · Pregleda: 4
dragi moji drugari,
želim vam da vam se sve želje ostvare,
da budete zdravi i veseli.
da se sexate bar svaki dan i da vam ljubavni život bude uspešan:p
uz sve to i puno sreće i da vam novaca budu pune vreće:p
i da me uveseljavate i dalje iz dana u dan
 
Evo mislio sam neshto o novoj godini i o djedu mrazu :D :D :D
Inzenjerski pogled na djeda bozicnjaka
Na svijetu postoji otprilike 2 milijarde djece (osoba ispod 18 godina). Ipak, kako Djed Bozicnjak ne posjecuje Muslimane, Hinduse, Zidove i Budiste, kolicina posla na Bozic se smanjuje na 15%, odnosno sveukupnih 378 milijuna djece (prema Uredu za populacijske statistike). Prema prosjeku od 3.5 djece po kuci, Djed Bozicnjak mora posjetiti 108 milijuna domova, ako pretpostavimo da u svakoj danoj kuci postoji barem jedno dobro dijete.

Djed Bozicnjak ima oko 31 sat Bozica za rad, zahvaljujuci razlicitim vremenskim zonama i Zemljinoj rotaciji, te ako pretpostavimo da putuje sa istoka na zapad (sto se cini logicnim). Tako dobivamo da Djed Bozicnjak posjeti 967,7 kuca u sekundi. Prema tome, za svaki dobar krscanski dom sa dobrim djetetom, Djed Bozicnjak ima oko tisucinu (1/1000) sekunde da zaustavi sanjke, iskoci, uzme darove, uskoci u dimnjak, napuni carape, nade bor, ostavi ostatak darova pod borom, popne se natrag kroz dimnjak, uskoci u sanjke i dode do slijedece kuce.

Pretpostavljajuci da je svih 108 milijuna stajalista jednako rasporedeno po Zemlji (samo u svrhe naseg proracuna), govorimo o 1,24 kilometra razmaka od jedne do druge kuce; iz cega proizlazi ukupan put od 120,8 milijuna kilometara, ne ukljucujuci Bozicnjakove odlaske na WC ili stanke za jelo / pice. Iz navedenoga proizlazi da je brzina Bozicnjakovih sanjki oko 1080 kilometara u sekundi (3200 puta veca od brzine zvuka!). Za usporedbu, najbrze ikad stvoreno vozilo, svemirska sonda Odisej, ide "svega" 45 kilometara u sekundi (162000 km/h), a normalan jelen najvise 24 km na sat odnosno 0,0066 kilometara u sekundi.

Teret saonica je takoder jedan vrlo interesantan element. Pretpostavimo da svako dijete ne dobije nista vise nego jedne kutija Lego kockica srednje velicine (oko 860 grama). Tada je ukupna masa tereta na Bozicnjakovim saonicama nesto veca od 500 tisuca tona. Na tlu, normalan jelen ne moze vuci vise od oko 138 kg. Ako uzmemo da Bozicnjakov leteci jelen moze vuci 10 puta vise, Djed Bozicnjak bi trebao oko 360 tisuca letecih jelena da povuku saonice. Masa tolikog broja jelena povecava sveukupnu masu saonica za oko 54 tisuca tona, odnosno za oko 7 puta mase Kraljice Elizabete (broda, ne vladarice).

Oko 600 tisuca tona putujuci brzinom od 1080 km/s stvara nezamisliv otpor zraka - takav otpor kakav bi zagrijao jelene toliko jako koliko se zagrije svemirski brod koji ponovno ulazi u Zemljinu atmosferu. Prednji par jelena apsorbirao bi oko 14,3 kvintilijarde dzula energije u sekundi. Ukratko, taj par bi se, cim krene, pretvorio u nimalo lijep prizor zivih baklji, izlazuci jelene iza njih, te dovodeci do lancane reakcije u kojoj bi svih 360-ak tisuca jelena izgorilo za oko 4,26 tisucina sekunde, odnosno tocno na vrijeme da Djed Bozicnjak dode do pete kuce na svom putu.

Djed Bozicnjak bi, kao rezultat akceleracije sa 0 km/s na 1080 km/s u tisucini sekunde, bio izlozen akceleracijskoj sili 17,5 tisuca puta vecoj od one maloga g, tj. 175000 m/s^2. Djed Bozicnjak mase 115 kg (sto je vrlo malo za Djeda Bozicnjaka) bio bi prikovan za kraj svojih saonica sa 1984906,9 kilograma sile, sto bi mu trenutacno smrvilo kosti i organe pretvarajuci ga u kasastu ljubicasto-crvenkastu tekucinu.

Prema tome, ako je Djed Bozicnjak ikada i postojao, sada je sigurno mrtav.
Sretan Bozic.
 
evo josh neshto :D :D :D
Dragi Djed Mraz
Dragi Djed Mraz,
Mora da si iznenadjen sto ti pisem danas, 26. prosinca, ali htio bih razjasniti neke stvari koje su se desile od pocetka ovog mjeseca od kada sam ti poslao pismo sa mojim zeljama za Bozic. Pisao sam Ti da zelim bicikl, rolsuhe, Matchbox pistu s auticima i loptu.
Potrgao sam se od ucenja cijele godine, nisam markirao ni minute i cak sam dolazio ranije u skolu kad je snijeg napadao jedan metar ispred moje kuce. A da ti ne govorim o tome da sam bio najbolji ucenik iz matematike, te sam osvojio prvenstvo Zagreba u natjecanju najboljih matematicara svih osnovnih skola. Na cijelom kvartu nije se nitko bolje ponasao od mene, ni moj stariji brat Perica, ni mama ni tata, susjede da ne racunam, a cak mi je i Marica prisla i rekla kako sam se popravio. Isao sam na misu svake nedjelje u jedanaest sati, popa samo sto nije uhvatila kap svaki put kad me ugledao u crkvi, cak sam i bakama i dedama pomagao kad su prelazili preko ceste, pa sam dobio znacku kao najbolji Mali Prometnik, od Prve Policijske Postaje tu na Trnju. A znas kakvi su oni, kad te oni nagrade, onda fakat znas da si stvarno bio dobar.
Kak imas muda ostaviti mi ispod bora jebeni YoYo, jebale te carape sa znakom Teletubiesa i onaj gradjevinski set! Koji ***** si ti mislio, debeli bradonjo, kaj mislis da sam se ja cijelu jebenu godinu mucio i trudio za nista, ****** te ovakvi pokloni!! Kaj je najvaznije, mene si tako zajebao, a onom malom seronji iz kuce preko puta donio si toliko puno igracaka da nemres 'nutra ni uc' koliko ih ima!
Nemoj slucajno da te vidim kako pokusavas uci kroz dimnjak u moju kucu sljedece godine! Sjebat cu te kao mladog majmuna, ti debeloguzac jedan. A onog tvog jelena gadjati cu zracnicom i preplasiti ga tako jako da ces morati pjeske do jebenog Sjevernog Pola, isto kao sto sad i ja pjesacim, jer mi nisi donio bicikl!!
Jebi se, Djede Mraze, sljedece godine bus videl kakav sam ja zajeban petas, ti debeli seronjo!!
Tvoj,
Mali Ivica
 
Ma, opusteno Nicky...pusti ti te ..koje nista ne moze da obraduje ...ni da ponese radost -trenutka-....
ja se doceku uvek radujem....uvek se lepo provedem....bas mi bude lep dan....;-)...i gledam da sam okruzena ljudima koje volim....ne ide se na posao.....;-)
volim i rodjendane, slave, svadbe..(izlaske, druzenje)...sve sto je lepo...veselo i spaja ljude....i ulepsava im zivot makar i na jedan dan....Ja zivim za te dane.....;-)
 
Suzy:
Ma, opusteno Nicky...pusti ti te ..koje nista ne moze da obraduje ...ni da ponese radost -trenutka-....
ja se doceku uvek radujem....uvek se lepo provedem....bas mi bude lep dan....;-)...i gledam da sam okruzena ljudima koje volim....ne ide se na posao.....;-)
volim i rodjendane, slave, svadbe..(izlaske, druzenje)...sve sto je lepo...veselo i spaja ljude....i ulepsava im zivot makar i na jedan dan....Ja zivim za te dane.....;-)


SUZY , ja te obozavam !!!! :wink:
 

Back
Top