Sreća u životu

Pitanje glasi

Ako u mladjim danima srce ne može pronaći ljubav to jeste životnog druga da li je onda pametno stupiti u brak iz interesa ?

Brak iz interesa

dakle pronadjete osobu koja je iste nafake kao i vi i jednostavno stvarate zajednicki život! Brak je sklopljen samo iz razuma, a ne iz ljubavi

Zašto da a zašto ne ?
To nije brak, to su "cimeri" sa "posebnim statusom" .................
Narocito danas, brak se sve manje vezuje za emocije a sve vise za materijalne interese...........tako da ljubav ne mora biti uslov za brak.
 
To nije brak, to su "cimeri" sa "posebnim statusom" .................
Narocito danas, brak se sve manje vezuje za emocije a sve vise za materijalne interese...........tako da ljubav ne mora biti uslov za brak.

Možda nije reč o materijalnim interesima već se radi o osobama koji žele da se ostvare kao roditelj , suprug, supruga ?

Zašto da ti ljudi ostaju sami uz osjecaj da su protracali život ?

Ne vidim razlog da ostaju sami
 
To je sve nesigurno. Sta ako se jedan od supruznika zaljubi u neku trecu osobu..........ko ce imati prednost? Aktuelna supruga il nova ljubav? I sta ce tada biti sa detetom?
mislim da se takve osobe ne zaljubljuju u drugu osobu jer su svesno uhvatili zadnji voz

iskreno odgovori ako je neko napunio 40+ godina a to su zrele godine takva osoba donosi i zrele odluke

shta se deshava sa djecom iz brakova sa ljubavi? kad roditelji krenu da se reshetaju preko advokata i suda?

nemoj biti smijesan
 
Da li ti u tome vidiš problem ? Ja ne vidim problem ako su njih dvoje uz dogovor rešili da provedu život skupa
Ali, nisi mi odgovorila na pitanje. 😅
Ako gledamo iz ugla da se udaš za najboljeg druga i da mu daš beneficije, to je sve okej. Ali život nije tako jednostavan jer ljubav se može pojaviti možda sa njegove strane. Kada ljudi provode mnogo vremena zajedno to je vrlo moguće. Čak su i otete žene postale zaljubljene u svoje otmičare, takva nam je psihologija. A šta ako tebi to upropasti sve?

Jako, jako diskutabilna situacija, kako god da okreneš. Ali u suštini nije loše ako imaš dve veoma zrele osobe (emotivno i intelektualno).
 
mislim da se takve osobe ne zaljubljuju u drugu osobu jer su svesno uhvatili zadnji voz

iskreno odgovori ako je neko napunio 40+ godina a to su zrele godine takva osoba donosi i zrele odluke

shta se deshava sa djecom iz brakova sa ljubavi? kad roditelji krenu da se reshetaju preko advokata i suda?

nemoj biti smijesan
oce kazes da se sa 40 plus ne moze zaljubiti ?
 
Brak iz interesa je bljak.
Ako ne može iz velike ljubavi...
Ali iz interesa je po meni bezveze.
Ma, ni za veliku ljubav se ne bih udala! :zcepanje:
Najbolje je da je moglo da budemo u platonskoj vezi zauvek, nešto kao dopisnici s vremena na vreme.
Nikad nisam tražila vezu, brak, zajednički život.
Od devojčica sam koje nisu imale snove o svadbama i venčanicama. Sve mi je to boza-limunada!
 
Ali, nisi mi odgovorila na pitanje. 😅
Ako gledamo iz ugla da se udaš za najboljeg druga i da mu daš beneficije, to je sve okej. Ali život nije tako jednostavan jer ljubav se može pojaviti možda sa njegove strane. Kada ljudi provode mnogo vremena zajedno to je vrlo moguće. Čak su i otete žene postale zaljubljene u svoje otmičare, takva nam je psihologija. A šta ako tebi to upropasti sve?

Jako, jako diskutabilna situacija, kako god da okreneš. Ali u suštini nije loše ako imaš dve veoma zrele osobe (emotivno i intelektualno).


pa moguce je da se i ona zaljubi u njega sto je dakle bingo
 
pa moguce je da se i ona zaljubi u njega sto je dakle bingo
Moguće je.

I Love You Valentines GIF by Studios 2016
 
"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Sve je to lepo ali postoje osobe koji srećom smatraju upravo to sto im je sve ove godine bilo nedostižno

Recimo kao majka i supruga lako je pričati “možda ste već srećni “ i nesporim da ima osoba koji kontaju biti sam je apsolutno uredu ali postoje i osobe kojima to nije uredu i o njima je reč
 
pa u srednjim godinama, imas daleko vise drustvenih i porodicnih obaveza nego u doba mladosti.
Mlada osoba, uci, studira i provodi se pa i ima mnogo tehnickih uslova za upoznavanje i zaljubljivanje.

U srednjim godinama društvenih možda a porodičnih i ne bas ukoliko nisi stekao porodicu preostaje ti da se staras oko stara majke

Nedje je zapelo sa ovom temom a nije do mene
 

Back
Top