Srebrna voda

svetosavska

Zainteresovan član
Poruka
169
Nekoliko godinda svakodnevno, prema uputstvu, pijem srebrnu vodu, apsolutno verujući da ona nije štetna. Pre nego sam počeo da je pijem razgovarao sam sa nekoliko prijatelja lekara, i ni jedan nije imao stav protiv srebrne vode. Nisu verovali u njenu "čudotvornu" moć, ali su rekli da ne može da škodi. Večeras mi prijateljica lekar reče da je čula na televiziji da je neki profesor doktor izjavio da je srebrna voda štetna, da se srebro trajno taloži u organizmu, itd. E, sad sam pokoleban i tražim savet od vas koji znate više od mene o tome
 
Da, znam za njene dobre strane, i sve to što piše u reklamama. Ja je u kontinuitetu pijem već skoro četiri godine i moj imuno sistem je neuporedivo jači nego pre. Ali pitam se ima li ona kakvo štetno dejstvo pogotovo stoga što je pije i moj klinac od devet godina.
 
Проблем је у томе што су сви ти производи слабо објашњени, а с друге стране многи од нас немају потребно знање да би тумачили утицај чак и да знамо хемијси састав. :)
Ето, да се пре неки дан на теми о хидрогену није појавио корисник winkler да нам објасни да је чувени активни кисеоник исто што и хидроген и даље би нас продавци варали и продавали би нам исту ствар за много веће паре. :D
 
O srebrnoj vod sam se dobro raspitao pre nego sam počeo da je pijem. Više prijatelja lekara mi je reklo da je to nešto što ne može da škodi, a onda se na tv-u pojavi direktor RZZO Vuksanović, i reče da je pijenje srebrne vode štetno, da se ono trajno deponuje, tj. ne izlučuje iz organizma i tako. Sad sam u velikoj dilemi jer sam je davao i klincu da je pije. Moram reći da od kada je pijem, a to je od avgusta 2008, samo jednom sam bio, i to blago, prehlađen. Tri godine nisam pio antibiotike, što je pre bilo nemoguće zbog sinusa. Više nemam problema sa sinusima, nemam potrebu ni da koristim kapi za nos. Imunitet klinca je isto tako neuporedivo snažniji, a srebrnu vodu je počeo da pije nakon preležanog novog gripa decembra 2009. godine. Placebo, slučajnost, ili nešto treće, ali za dalje korišććenje ovog dijatetskog suplementa tražim dodatne argumente o njegovoj zdravstvenoj bezbednosti.
 
Poslednja izmena:
Чим није забрањена, значи да не може да штети.
Директор РЗЗО-а није компетентан да прича о тим стварима.
Ја се не бих обазирала превише на те коментаре.
 
Drago mi je da ima ljudi koji su do sada godinama verovali srebrnoj vodi, jer je i sama pijem vec 5 godina, a moj sin od rodjenja. Drago mi je da imate svoje rezultate, da ste konstatovali da vam je srebrna pojacala imunitet. Zasto onda dozvolite da vam mediji pokvare tu veru? Kome ne verujete, svom telu i sebi u izboru ili srebrnoj? Ako je neko bio skeptik prema tome, to sam ti ja! Ali... sam bila na mnosto predavanja o srebrnoj vodi, dokazanih slucajeva izlecenih ljudi od kancera, esheriki koli bakterija izlecena za 3 nedelje, heliko bakterija izlecena za mesec dana. Ja sam imala sistemsku kandidijazu, izlecila. Imala sam kurije oko, virusne bradavice o licu i rukama, izlecila. Moj sin stalno koristi za nos i moj muz izlecio sinuse, sa srebrnom sinu spustam temp... Pricamo o blazim oblicima bolesti... A oni sa tezim oblicima su posle terapije sa antibioticima ojacavali svoj imuni sistem srebrnom i na taj nacin sacuvali svoj organizam od recidivnih pojava bolesti ili pojave gljivica u organizmu zbog duge upotrebe antibiotika. Antibiotici unistavaju vasu i korisnu i patogenu floru, a s obzirom da danasnji lekari vas ni ne salju na antibiogram kao sto je to ranije bilo nego vam napamet daju antibiotike, nije iskljuceno da cete piti ono sto vam nece pomoci, pa cete dobiti neki drugi lek itd. A da vi ustvari imate virusnu infekciju koju ni jedan registrovan lek ne moze da izleci, OSIM srebrne vode i belog luka. Srebrna voda u koloidnom obliku samo protrci kroz vas organizam oduzimajuci kiseonik iz organa za disanje mikroorganizma (virusa, bakterije, gljivice), oni automatski umiru a srebro i mrtvi mirkoorganizmi se izlucuju putem mokrace. Zato je jako vazno piti dosta VODE kada koristite srebrnu vodu. U Rusiji postoje citavi Instituti koji se bave proucavanjem uticaja srebra na ljudski organizam i ono sto je napred receno je dokazano. Srebro je pre pojave penicilina bio jedini lek, ali jako skup. Aristrokratija je ostajala zdrava iskljucivo zahvaljujuci njoj. A kao stetno dejstvo srebrne se spominje sivilo koze. Da, ljudi pre 2 veka koji su koristili srebrno posudje u nenormalnim kolicinama dobijali su argiriju (sivilo) i odatle potice naziv za aristrokratiju da su PLAVE KRVI. Za to je krivo- srebro... u nenormalnim kolicinama. Zato nas narod kaze- lekovitost lezi u umerenosti. I kad se prejedes maline dobices dijareju... Posle 5 godina ja jos nisam posivela!!!! Koristim proverenu srebrnu vodu EKO-SOLAR, ostale mi nisu dale tako dobre rezultate, a koristila sam sve prizvodjace. Postoje jake srebrne vode od 15-20 ppm koje se smeju koristiti samo za spoljnu upotrebu. Najoptimalnija za pice je srebrna koloidna voda od 5 ppm. Ja nisam komercijalista, samo sam realna!! Nemam nikakav interes od ovog sto vam pisem .Samo zelim da vas informisem. S obzirom da vlada nepoverenje prema srebrnoj i kod ljudi kojima je pomogla ja samo zelim da vam ukazem na nus pojave farmako lekova, ostecenje jetre, bubrega, i sl. ... Pa vi odaberite sami sta vam je ciniti, ja ostajem pri srebrnoj, u mojoj porodici to je lek No 1! :) Odmah uz kutiju sa lekovitim travama... :)
 
Чим није забрањена, значи да не може да штети.
Директор РЗЗО-а није компетентан да прича о тим стварима.
Ја се не бих обазирала превише на те коментаре.
Pa ni cigare ni alkohol nisu zabranjeni a dokazano su štetni.
Samo se ne prepisuju na recept i to je sve.
 
Pa ni cigare ni alkohol nisu zabranjeni a dokazano su štetni.
Samo se ne prepisuju na recept i to je sve.
Тачно Кајо, али ово је медицинско средство, она ипак пролазе какву-такву контролу. :)
Али поред те чињенице, морам признати да сам више обратила пажњу на то ко је рекао да је штетна. ;)
 
Hvala na prenetom vašem iskustvu, moje je, u suštini, veoma slično. Ali, znate kako to biva, godinama važi jedna medicinska filozofija, a onda se pojavi nova i kažu da je sve suprotno od toga. Zato sam hteo da čujem različita mišljenja.
 
Mom ocu koloidno srebro preporucio hirurg, koji ga je operisao. Otac se stvarno veoma brzo oporavio posle operacije. Uz to je pio i fitominerale. Da je srebrna voda stetna po zdravlje ne bi je jedan vrstan oprerater preporucio.
 
Mom ocu koloidno srebro preporucio hirurg, koji ga je operisao. Otac se stvarno veoma brzo oporavio posle operacije. Uz to je pio i fitominerale. Da je srebrna voda stetna po zdravlje ne bi je jedan vrstan oprerater preporucio.
Slažem se da nije štetna ali nisam siguran ni koliko je efikasna (osim saznanja da srebro u niskim konc. uništava bakterije).Nije jasna tvoja logika.Šta to vrstan hirurg zna više o "srebrnoj" (glupo je tako nazvati jer se ne radi o srebrnoj boji već o koloidnom disperznom sistemu Ag-a u vodi) vodi više od tebe?Ništa.Zna onoliko koliko je pročitao na pakovanju ili Wikipediji.
 
Slažem se da nije štetna ali nisam siguran ni koliko je efikasna (osim saznanja da srebro u niskim konc. uništava bakterije).Nije jasna tvoja logika.Šta to vrstan hirurg zna više o "srebrnoj" (glupo je tako nazvati jer se ne radi o srebrnoj boji već o koloidnom disperznom sistemu Ag-a u vodi) vodi više od tebe?Ništa.Zna onoliko koliko je pročitao na pakovanju ili Wikipediji.
Откуд знаш да се човек није додатно интересовао? :)
 
Откуд знаш да се човек није додатно интересовао? :)
Siguran sam.Jedan vrstan hirurg nema vremena da se bavi stvarima koje spadaju u alternativnu medicinu i medicinsku biohemiju.Čovek je jednostavno preokupiran svojom primarnom delatnošću.
Izmeđuostalog, neka ga pita za mehanizam delovanja na metaboličkom nivou?
 
Има основа ово што питаш али не треба генерализовати. ;) Постоје и свестрани темељни људи . А човека о коме је писала не познајемо. :)
 
D
dokazanih slucajeva izlecenih ljudi od kancera, esheriki koli bakterija izlecena za 3 nedelje, heliko bakterija izlecena za mesec dana. Ja sam imala sistemsku kandidijazu, izlecila. Imala sam kurije oko, virusne bradavice o licu i rukama, izlecila.
No 1! :) Odmah uz kutiju sa lekovitim travama... :)


Mislim da nije u redu da u ovom kontekstu pominjes i kancer koji se leci tom srebrnom vodom. Ljude obolele od kancera laze i maze ko kako stigne,od travara preko horoskopa, a sada vidim i srebrnu vodu.

Za kurje oko je bas zanimljivo, ja uvek moram kod pedikira.
 
O srebrnoj vodi mozes naci dosta toga na netu.
Licno nisam nigde naisla na cinjenicu da steti,
(sem kad je u pitanju "predoziranje").
Ja sam bebu od14 meseci inhaliala srbrnom
vodom i stavljala mu je u nosic kao kapi.
Cela prica se svodi na to da se cestice srebra vezuju
za bakterije i izbacuju ih iz organizma.
Inace te kolicine srebra su jako male i izbacuju se iz
organizma u roku od par sati.
 
Takvo je i moje razmišljanje, ali ne mogu da shvatim (ne)odgovornu izjavu direktora RZZO o njenoj štetnosti bez da je to ičim potkrepio. No, ne mislim da sve znam, pa zato i razmenjujem mišljenje tim povodom na forumu
 
zdravo .vidim da je ova tema malo zamrla ...ali valjda ce se neko naci da mi odgovori ....
dakle ja i muz se lecimo od 2009 od bakterije u urogenutalnom traktu ,koja sprecava zacece a samim tim izaziva spontani i =jede = spermice .
prosli smo 2 vantelesne ,prva zavrsena pobacajem oba ploda ....spremamo se za trecu vantelesnu ali evo nikako da ubodemo sterilne nalaze ....bakterija je ureaplazma ,.
nasla sam vec dvoje ljudi koji mi savetuju srebrnu vodu ...neznam koju da uzmem..? ima ih puno i neke vode su i do 2000 din ! ja sam jednom korsitila jednu flasicu vode ali nista ,... licno ne verujem da mi ova voda moze pomoci ,jer nema sta sve nije isprobano a prepuni so antibiotika. simptomi ne postoje i nemamo nikakve simptome
dajte mi savet .potrebna mi je voda za pice i intimnu regiju oba pola ... vidim ima ih dosta na trzistu .od koliko pp je najbolje i najjace da se pije i a od koliko pp da se koristi za intimu ?! hvala unapred !
 
Nekoliko godinda svakodnevno, prema uputstvu, pijem srebrnu vodu, apsolutno verujući da ona nije štetna. Pre nego sam počeo da je pijem razgovarao sam sa nekoliko prijatelja lekara, i ni jedan nije imao stav protiv srebrne vode. Nisu verovali u njenu "čudotvornu" moć, ali su rekli da ne može da škodi. Večeras mi prijateljica lekar reče da je čula na televiziji da je neki profesor doktor izjavio da je srebrna voda štetna, da se srebro trajno taloži u organizmu, itd. E, sad sam pokoleban i tražim savet od vas koji znate više od mene o tome

Taloze se i drugi. Cepaj sto vise hlorofila jer je prirodni cistac.
 

Back
Top