Srbija u plamenu 2024

mario80

Legenda
Poruka
67.378
Autorska tema.

Mesecima nije pala ni kap kiše u većini srbije, zemlja ispucala sve se osušilo, svaki dan na televiziji lažne vremenske prognoze. Temperature 45° i više, danas 35° iako je septembar.

Gore deponije širom srbije, šume, livade GORI CELA SRBIJA!
https://www.google.com/search?q=gor...i546.6174j0j7&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

gori-suma-Brodarevo-1024x768.jpg
 
Gori i Rusija

To je valjda zbog klimatskih promena, šta li.
Ne vjerujem u priču o klimatskim promjenama . Dođe takva godina . Prije dvije godine je temperatura u Beogradu bila 41 stepen ali niko neće spomenuti da je na isti datum sto godina ranije u Beogradu bila potpuno ista temperatura . Prije dvadesetak godina je u Beogradu u martu bila temperatura oko 30 stepeni ali se toga niko ne sjeća . Ne bih se ni ja toga sjećao da nisam te godine u martu počeo praviti ogradu . Ja sam doselio u Batajnicu 1999. godine i tu sam na svojoj terasi termometrom u zimu zabilježio temperaturu od -27 stepeni . Takvu nisku temperaturu nisam doživio nikada u životu prije toga a imam 70 godina . Svi su se raskokodakali o tome kako se sjeverni pol zagrijava ( što je tačno ) ali niko neće spomenuti da se južni pol istovremeno hladi .
 
Autorska tema.

Mesecima nije pala ni kap kiše u većini srbije, zemlja ispucala sve se osušilo, svaki dan na televiziji lažne vremenske prognoze. Temperature 45° i više, danas 35° iako je septembar.

Gore deponije širom srbije, šume, livade GORI CELA SRBIJA!
https://www.google.com/search?q=gori+požar&oq=gori+požar&aqs=chrome..69i57j0i512i546.6174j0j7&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Pogledajte prilog 1603808
Da li se sjećaš prošle godine ? Bila je toliko kišovita da mi je propalo svo voće . Prije 13 godina je ovdje kod mene skoro svaki dan u ljeto bilo nevrijeme . Te godine se sjećam jer sam morao mijenjati crijepove na krovu .
 
Ne vjerujem u priču o klimatskim promjenama . Dođe takva godina . Prije dvije godine je temperatura u Beogradu bila 41 stepen ali niko neće spomenuti da je na isti datum sto godina ranije u Beogradu bila potpuno ista temperatura . Prije dvadesetak godina je u Beogradu u martu bila temperatura oko 30 stepeni ali se toga niko ne sjeća . Ne bih se ni ja toga sjećao da nisam te godine u martu počeo praviti ogradu . Ja sam doselio u Batajnicu 1999. godine i tu sam na svojoj terasi termometrom u zimu zabilježio temperaturu od -27 stepeni . Takvu nisku temperaturu nisam doživio nikada u životu prije toga a imam 70 godina . Svi su se raskokodakali o tome kako se sjeverni pol zagrijava ( što je tačno ) ali niko neće spomenuti da se južni pol istovremeno hladi .
Ma upravo. Jeste generalno toplije. Ali bilo je suša i ranije.
 
Ma upravo. Jeste generalno toplije. Ali bilo je suša i ranije.
Poznati srpski klimatolog tvrdi da klimatsko otopljavanje ne postoji i da je to politička izmišljotina .Tvrdi da sunce za pola dana izbaci na zemlju toliko energije koliko je stvorila ljudska rasa od svog postanka pa do danas tako da je ludska aktivnost beznačajna . Za klimu na zemlji je odgovorna isključivo sunčeva aktiivnost . Da pitaš ljude kakva je bila prošla godina većina ne bi imala pojma . Bilo je svakakvih godina . Sjećam se godine kad je prvog oktobra prestalo ljeto . Upravo su tog datuma krenule kiše i zahladilo je za popizditi . Od prvog oktobra se više nije niko kupao . .
 

Back
Top