Srbija i migranti iz ratom zahvaćenih i ostalih područja

Čuvaj šta imaš, dok imaš.
I nemaš pojma o čemu sam govorila, kad sam rekla od BG. Al nebitno, nisam ovde da bih o tome govorila. Šta sam imala. to sam rekla. i od tog ništa neće biti, ko ni inače u zemlji Srbiji.

ок, видиш ја сам из тог одвратног БГ, и из прве руке знам све његове лоше, као и добре ствари - само према тим сепаратистичким форама имам нулту толеранцију

тако да, ето..
 
Poslednja izmena:
Jeste i to se desilo.

Pre nekih godinu i po otprilike, migranti su upali na "ranč" neke braće. To je farma, u Šidu zovu "ranč", u Fruškoj Gori, gde ljudi imaju ovce, naprimer. Većina Fruške Gore je obeležena vinogradima, vikendicama, manastirima i takvim stvarima, ali neki ljudi su od tog napravili posao, kao ta braća koja su držala stado ovaca, Ne moram pričati koliko ovce koštaju. Uglavnom, jedan dan su im migranti upali tamo (ljudi ne žive po "rančevima", žive u Šidu i dolaze po potrebi), tako da niko nije bio prisutan kad su počeli da kolju. Niko ne bi dizao galamu da su uzeli ovcu il dve jer su se ljudi u Šidu i okolini već navikli na migrante, tako da ne bi bio problem da je ostalo na tome. Međutim, iz nekog razloga, oni su napravili masakr nad stadom, poklali životinje koje nisu mogli pojesti, jaganjce itd i samo ih ostavili tako. Neko je javio braći šta se desilo i kad su videli kolika im je šteta naneta, i pri tom besmislena jer niko nije uzeo te jaganjce već ih samo ostavio tamo ko pokolj, oni su otišli na Frušku Goru, i počeli da ganjaju migrante po šumi. Pritom su zgazili jednog - neću reći da li namerno il slučajno - sve što ću reći jeste da je brat koji je vozio nakon tog završio na robiji.
Ne znam da li je iko van Šida uopšte čuo i reč o tome.
Nema gazenja i lovljenja lopova...to ne sme da se radi u Srbiji , inace bi lopovi nagrabusili , a to bi bila losa sugestija prema politicarima....odnosi mora da se neguju...
 
Ajde molim te, sad će da se gađa s migrantima, a oni zaštićeni ko beli medvedi.
Slažem se s tobom da svaku takvu vest treba uzimati s rezervom, i ja bih ovu prezrela da nisam iz tog kraja i da ne znam šta se sve izešavalo godinama unazad o čemu novine praktično nikad nisu pisale i ostatak Srbije pojma nema.
Opet bih bila rada da ovu konkretnu vest još jednom proverim, i potrudiću se da vidim šta se u stvari desilo, i da li je tačno sve što klip kaže.
Da je to istina, u Sidu ne bi bilo nijednog coveka , svi bi krenuli ka nemackoj....
Mislim jel ovi iz sida ludi ljudi....vole da ih mrcvare...
 
По ко зна који пут наши грађани су жртве најбруталнијег насиља, али се државни функционери не оглашавају када је у питању миграција.



Зоран Радмиловић из Батроваца недалеко од Шида, постао је жртва напада илегалних миграната, који су се враћали из Хрватске у Србију по свему судећи након неуспелног покушаја да у ту земљу уђу криминалним путем.

Полиција је након одређеног времена дошла на место догађаја и нашла ножеве. Затим су поднете пријаве.

https://srbin.info/drustvo/migranti-kamenovali-srbina-u-sidu-nasi-ljudi-izleteli-iz-kafane-video/

Мештани Батроваца већ годинама уназад немају мира и страхују за безбедност својих породица, недавно је опљачкана и кућа председника месне заједнице.


Рамиловић страхује да ће овакве напада претрпети деца или жене. „Ја бих волео да се ово заврши на мени, овде има деце много овде има жена, ја ви волео да је ово задњи случај, ако је могуће нека се надлежни позабаве овим јер то је њихова дужност“.


Зид ћутње у полицији


Како истичу новинари током припремања прилога редакција локалне телевизије, није добила никакав одговор из полиције поводом свирепог напада.

Šta se vi čudite kada nećete da usvojite rasnu svest? Normalno je da će da nam takvi gadovi ubijati građane i silovate naše žene, ćerke i sve što stignu.
 
Ako policija nije zaduzena za odbranu građana od migranata onda se građani moraju sami da brane.Posto se o migrantima nista ne govori u medijima niti ae spominju napadi na građane onda kada napadnete migranta jednostavno pobegnite sa lica mesta a policija vas najverovatnije neće moći da nađe.Policija uvek kreće od motiva ili ocevidaca ili otisaka prstiju.Na ocevidce zaboravite motiva nema jedino pazite na otiske.To je sve.
 
Jeste i to se desilo.

Pre nekih godinu i po otprilike, migranti su upali na "ranč" neke braće. To je farma, u Šidu zovu "ranč", u Fruškoj Gori, gde ljudi imaju ovce, naprimer. Većina Fruške Gore je obeležena vinogradima, vikendicama, manastirima i takvim stvarima, ali neki ljudi su od tog napravili posao, kao ta braća koja su držala stado ovaca, Ne moram pričati koliko ovce koštaju. Uglavnom, jedan dan su im migranti upali tamo (ljudi ne žive po "rančevima", žive u Šidu i dolaze po potrebi), tako da niko nije bio prisutan kad su počeli da kolju. Niko ne bi dizao galamu da su uzeli ovcu il dve jer su se ljudi u Šidu i okolini već navikli na migrante, tako da ne bi bio problem da je ostalo na tome. Međutim, iz nekog razloga, oni su napravili masakr nad stadom, poklali životinje koje nisu mogli pojesti, jaganjce itd i samo ih ostavili tako. Neko je javio braći šta se desilo i kad su videli kolika im je šteta naneta, i pri tom besmislena jer niko nije uzeo te jaganjce već ih samo ostavio tamo ko pokolj, oni su otišli na Frušku Goru, i počeli da ganjaju migrante po šumi. Pritom su zgazili jednog - neću reći da li namerno il slučajno - sve što ću reći jeste da je brat koji je vozio nakon tog završio na robiji.
Ne znam da li je iko van Šida uopšte čuo i reč o tome.
To nije organizovanje:D To je priča o dva šabana koji su bili besni zbog štete koju su im napravili migranti pa su pokušavali da frustraciju iskale gde stignu

Organizovanje je okupljanje sa političkim zahtevima, pred stanicom milicije, opštinom ili na autoputu, gde vam već zgodno. Ili ako hoćete neformalno, crtajući irske krstove po tarabama i vatrenim krstovima pred gradskim institucijama. Bitno je da to čuju mediji i da se o tome počne pisati. Valjda se u Šidu može skupiti dvadeset ljudi da napravi malo političke atmosfere ili svi rade na farmi u Moroviću:D

Inače koliko čujem od kolege dosta Šiđana sasvim lepo živi od biznisa sa migrantima pa izgleda da se bune jedino oni koji se nisu uklopili
 
Ako policija nije zaduzena za odbranu građana od migranata onda se građani moraju sami da brane.Posto se o migrantima nista ne govori u medijima niti ae spominju napadi na građane onda kada napadnete migranta jednostavno pobegnite sa lica mesta a policija vas najverovatnije neće moći da nađe.Policija uvek kreće od motiva ili ocevidaca ili otisaka prstiju.Na ocevidce zaboravite motiva nema jedino pazite na otiske.To je sve.
Ovo je totalno pogresno razmisljanje...
Ako policija nije zaduzena za odbranu gradjana, onda je gradjanin duzan da trpi....Tako je kod sitnih pljacki, tako je kod nasilja bez posledica, tako je i kod migranata...Ne znam zasto bi bilo drugacije...
Ako gradjanin vec trpi kad ga prodavac, trgovac, zakine, kad ga pravi glupim, pa trpi i kad ga vlast izjednacava sa debilima koji su ciljna grupa, onda to nije izuzetak pa da je razlog za neko moranje, nego je pravilo i stil zivota...
Ako ti se ne svidja, pasos pa preko grane....
To je najcesca logika ovde na forumu, a verovatno i u realu....
 
Nista dok ih neki Hrvat ne izroka kalashem na gomili ko onaj mali u Splitu.
Imamo mi nase, vrlo cesto, samo sto ubijaju po kafani one koji sede za stolom kod njegove kuraje, srbi su bre papucari, jedva se skupi da bude dzek pred jednom spoznorusom, a ona odmah digne tarifu za celu noc, a spusti tarifu za 5 min seksa u toaletu...
To raspomami uvazenog gospodina, jer mu malisha ostaje napola isukan...
 
To nije organizovanje:D To je priča o dva šabana koji su bili besni zbog štete koju su im napravili migranti pa su pokušavali da frustraciju iskale gde stignu

Organizovanje je okupljanje sa političkim zahtevima, pred stanicom milicije, opštinom ili na autoputu, gde vam već zgodno. Ili ako hoćete neformalno, crtajući irske krstove po tarabama i vatrenim krstovima pred gradskim institucijama. Bitno je da to čuju mediji i da se o tome počne pisati. Valjda se u Šidu može skupiti dvadeset ljudi da napravi malo političke atmosfere ili svi rade na farmi u Moroviću:D

Inače koliko čujem od kolege dosta Šiđana sasvim lepo živi od biznisa sa migrantima pa izgleda da se bune jedino oni koji se nisu uklopili
Uopšte ne dovodim u pitanje etiku braće. Opšte je poznato da ljudi koji imaju rančeve u posedu nisu naročito moralno podobni. Kako god, to nije razlog da im se upada u posed. To ne bi ni ja uradila mada ne volim novopečene bogataše, lihvare i pripadnike Stranke koji su se prekonoć obogatili. Mada ih prezirem, ne bih im upadala u posed ili kuću. Da li bi ti?
Na koga su se oni ustremili usled svoje frustarcije ne figurira u ovoj priči, osim ako želiš reći da ih je frustracija usled drugih razloga navela da se svete migrantima. Čak i da je tako, to ne pobija fakt onoga što su migranti uradili. Ili hoćeš reći da pobija? To nije bilo delo migranata, već nekih drugih frustriranih, a migranti se prosto našli na putu, nevini?

Oragnizovati bilo šta u Šidu je mislena imenica, čudno mi je da to bilo koga čudi, kad su propali i mnogo bolje organizacije po većim gradovima (čitaj: glavnom). U Srbiji je danas izuzetno teško organizovati bilo kakav protest na koji će doći ma ko osim tvoje rodbine i svastika. Očekivati kakav bolje organizovan protest u vukohebini kao Šid, je smešno nerazumevanje realnosti.

Koliko ja znam i ono što sam gledala rođenim očima, kao i ono što me jedino zanima u toj priči (a to nisu ljudi koji su zarađivali hiljadu evra po čoveku prevozeći ih preko granice, naprimer, mada su se tu Šiđani najmanje ovajdili jer je tokom tog perioda u Šidu bila masa beogradski, niških, itd tablica, koji su sasvim lepo razvili biznis i pre nego su Šiđani uopšte i došli u priliku da se ovajde) jeste to što svaka prodavnica otvara četvere oči kad im migranti uđu, jer oni kradu šta stignu, a manjak kasnije nadoknađuju radnici od one svoje bede od plate. Ono što mene zanima, jesu natpisi na arapskom, ili koji već jezik većina njih govori, na izlozima prodavnica itd u Šidu, u kojima se govori šta? Ako su puni para, kao što imaju dobre telefone (što još niko nije otkrio odakle im) što bi nekog bolelo uvo da mu migrant uđe i pazari ceo dućan? Pare su pare i nemaju naciju. Ono što govorim, tiče se babe u Berkasovu koja ja pretučena, kao i dve devojčice o kojima sam već pisala. To sigurno nisu osobe koje su se žalile samo zato jer se nisu mogle ovajditi od migranata.. Kad si zadnji put seo u voz za Šid? Ako jesi, znaš zašto te to pitam. Ako nisi, onda tvoj post nema apsolutno nikakvu važnost.
 

Back
Top