Srbi u Hrvatskoj - nećemo konstitutivnost i ne miještajte se u naše stvari

Borna

Aktivan član
Poruka
1.778
POTPREDSJEDNIK Vlade Slobodan Uzelac komentirao je za novosadski Dnevnik izjavu srpskog ministra dijaspore Srđana Srećkovića da će službeni Beograd zatražiti da Srbi u Hrvatskoj dobiju status konstitutivnog naroda. Istaknuo je kako nije dobro kada se o položaju Srba u Hrvatskoj govori mimo legitimnih predstavnika tamošnje srpske zajednice.

"Ne živimo više u socijalističkoj Hrvatskoj kao dijelu SFRJ, u kojoj su Srbi bili konstitutivan narod, a dosta je dobro poznato kakvu su Srbi od toga imali 'korist'. Ali ne živimo više ni u vremenu u kojem je hrvatska vlast jednostrano, ignorirajući Srbe, donijela 1990. odluku o izbacivanju naše zajednice iz Ustava. Danas tražimo nova rješenja i u novim okolnostima, u Hrvatskoj kao samostalnoj državi koja, nadam se zajedno sa Srbijom, ide u EU. I ovo što mi sada za srpsku zajednicu nastojimo politički graditi, kroz dijalog, a u skladu s našom tradicijom i značenjem koje imamo - a ni jedno ni drugo nije malo - mislim da predstavlja put za nalaženje najboljih rješenja. Do kraja tog puta, naravno, nismo još stigli, posao nismo završili, ali bojim se da ga nećemo ni završiti ako sve svedemo na pitanje: konstitutivni narod, da ili ne. Položaj Srba u Hrvatskoj puno je složeniji od toga i ma koliko forma bila važna, neusporedivo je važniji sadržaj", kazao je Uzelac u intervjuu za Dnevnik.

net.hr

_ _ _ _ _ _ _ _

da mi je sada ono strašilo iz Ozlja ?
 
Pametno zbori, pustite konsitutivnost i političke forme, važno je kakav odnos vlast ima prema Srbima istinski, a po neoustaškim skupovima rekao bih da ona nije uopšte tako loša... Uostalom, u kojoj je to zemlji narod sa 5% u ukupnom broju stanovnika konstitutivan? :think:
Ко говори о конститутивности осим Вукове будале Срећковића?Хрвати су показали и доказали да су шовинисти а добар део и фашисти и ови ''Срби'' које потежу да дају изјаве по медијима су смешни зато јер су то Срби који су били лојални проусташком режиму Фрање Туђмана.Скоро сви су само на папиру Срби,за 20 година их више неће нигде бити.
Довољно је било видети оне демонстрације усташких ''бранитеља'',паметнима доста.
 
Свако ко се правда зато што је Србин,Еским или Индијанац је жешћа будала или лицемер што живи тамо где живи.Дакле,овај везе нема са Србима.

Zar nije prirodno pustiti da ljudi koji svojevoljno zive u Hrvatskoj sami odluce o zahtevima koje bi eventualno uputili a koji se ticu se njihovog polozaja? Po kojoj logici bi Srbin iz Srbije trazio nesto u ime Srbina iz Hrvatske?
 
Zar nije prirodno pustiti da ljudi koji svojevoljno zive u Hrvatskoj sami odluce o zahtevima koje bi eventualno uputili a koji se ticu se njihovog polozaja? Po kojoj logici bi Srbin iz Srbije trazio nesto u ime Srbina iz Hrvatske?
Вид' овако,ти си мало неупућена.Да не бих објашњавао ко је тамо ко,шта и зашто,прочитај Ешов коментар.
 
Zar nije prirodno pustiti da ljudi koji svojevoljno zive u Hrvatskoj sami odluce o zahtevima koje bi eventualno uputili a koji se ticu se njihovog polozaja? Po kojoj logici bi Srbin iz Srbije trazio nesto u ime Srbina iz Hrvatske?

Treba da cujes nekog drugog Srbina iz hrvatske osim sdss lopova koji zarad novca lazu. Jel si cula za prof. dr. Svetozara Livadu?
 
ja ga licno poznajem, cuci na raznim funkcijama u hrvatskoj duze od 10 godina, nikad se nije smio javiti niti uloziti neki protest zbog hapsenja i proganjanja srba, cudi me da nije bio juce sa "braniteljima" na trgu.

To nije nista cudno. Zbog katastrofalnog stanja Srba u hrvatskoj ih cak napada i Srpski demokratski forum iz hrvatske koji se finansira sa zapada.
Stanje je zivi ocaj.
 
Вид' овако,ти си мало неупућена.Да не бих објашњавао ко је тамо ко,шта и зашто,прочитај Ешов коментар.

....nebitno za pricu skroz. Nije na nama da opravljamo ljude koji to niti su trazili niti im time cinimo uslugu, da pitas moju komsinicu od 10 godina da li je zahtev realan nasmejela bi se slatko, koliko ratova treba da prodje pa da skontamo prostu cinjenicu da su neke bitke unapred izgubljene? Neizdrziva, cudna potreba.
 
....nebitno za pricu skroz. Nije na nama da opravljamo ljude koji to niti su trazili niti im time cinimo uslugu, da pitas moju komsinicu od 10 godina da li je zahtev realan nasmejela bi se slatko, koliko ratova treba da prodje pa da skontamo prostu cinjenicu da su neke bitke unapred izgubljene? Neizdrziva, cudna potreba.

Na stranu ratovi i sve gluposti o kojima pises a nemas pojma, on nije reprezentativni predstavnik Srba. On je samo najobicniji lopov.
 
Хаха...тај Узелац и није Србин.

Па не може ни бити, по савршеном римском праву. А није ни право да се изјашњава Србином и Хрватом истовремено, ако нема дупло држављанство. Ја мислим да је то основни проблем за Србе, не само у Хрватској него и у осталим деловима Европе и света уопште. Не може се седети на две столице, имати хрватску путовницу и бити Србин православац. Хрватску унијати присиљавају да одвоје СПЦ од Хрватске и полако преведу остатак Срба у Римокатолике. Шта је најбоље за Србе то не може правно постојати у ни једној страној држави, зато би било најправедније да се Србима дозволи да буду оно што јесу, Срби Светосавци, па макар им се то одобрило као страним држављанима, и да би им се признало право власништва и боравка на територији Хрватске и ЕУ, као што је то случај са Енглезима, Холандезима и другим националностима у државама ЕУ.
 
....nebitno za pricu skroz. Nije na nama da opravljamo ljude koji to niti su trazili niti im time cinimo uslugu, da pitas moju komsinicu od 10 godina da li je zahtev realan nasmejela bi se slatko, koliko ratova treba da prodje pa da skontamo prostu cinjenicu da su neke bitke unapred izgubljene? Neizdrziva, cudna potreba.
Не знам о чему причаш?Ако мислиш на будалетину Срећковића,њега нико не подржава.Тема је постављена као провокација пошто су Хрвати већ уложили протест а овај Узелац је нико и ништа.
 

Back
Top