Срби, српска национална политика и окружење

Не рачунам муслимане. Они ће бити у највећој мери пристрасни. Рачунам на остале конфесије и атеисте.


Što bi muslimani pristali na etiketu koja im se lepi na kojoj piše "islamski teroristi"? Bili to prihvatili da im se lepi etikweta hriśani na kojoj bi pisalo " hrišćanski teroristi" koji uništavaju muslimanske zemlje po svetu? Naravno da ne bi, pa tako neće ni muslimani te etikete.
 
Što bi muslimani pristali na etiketu koja im se lepi na kojoj piše "islamski teroristi"? Bili to prihvatili da im se lepi etikweta hriśani na kojoj bi pisalo " hrišćanski teroristi" koji uništavaju muslimanske zemlje po svetu? Naravno da ne bi, pa tako neće ni muslimani te etikete.
Да су хришћани било би одлично. Не би онда нас засули уранијумом, јеббеш бомбе. Ево, пандемија рака. То су пре свега алави болесници за профитом.
 
ĐURIĆ: Nikada nećemo priznati prištinske vazduhoplovne vlasti
IZVOR: Tanjug, utorak, 21. 1. 2020.|

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Ðurić poručio je danas lideru stranke Slobode i pravde Draganu Ðilasu da Srbija ne prihvata njegov predlog da srpska aviokompanija "Er Srbija" prizna nezavisnost Kosova, tako što bi potpisala sporazum sa aerodromom "Adem Jašari".

- Nećemo prihvatiti Ðilasov predlog i nikada nećemo priznati prištinske vazduhoplovne vlasti - poručio je Ðurić.

Iako je Ðilas konstatovao, dodaje Ðurić, da Srbija potpisivanjem Pisma o namerama sa kompanijom "Lufthanza" ne priznaje nezavisnost Kosova, ipak je neko za vreme čije su vlasti uspostavljene barijere na Jarinju i Brnjaku, Srbima na KiM nametani kosovski dokumenti, uvođeni simboli državnosti i davana snaga prištanskim institucijama podržavanjem, kako kaže, projekta paralelnih institucija u Prištini.

- Mi tako nešto nećemo da radimo, ali ćemo raditi sve da očuvamo mir, olakšamo protok roba, ljudi i kapitala i da pomognemo srpskom narodu da opstane u veoma teškim uslovima za koje su odgovorne istorijske, međunarodne okolnosti, ali i delovanje ljudi poput Ðilasa i njegovih političkih saradnika - rekao je Ðurić.

Ocenio je da je Srbija za vreme bivše vlasti "gigantskim koracima" gubila kontrolu nad južnom srpskom pokrajinom sa, kako navodi Ðurić, više od 100 priznanja nezavisnosti Kosova, presudom Međunarodnog suda pravde i dovođenjem EULEKSA.


Ðilas ju juče izjavio da je dobro što je učinjen prvi korak ka uspostavljanju avio-linije između Beograda i Prištine, ali, kaže, nije dobro što te letove neće obavljati Er Srbija, nego Lufthanza. On je ocenio da to govori da je vlast tako prihvatila, suštinski, mada ne i formalno, da Priština nije grad u Srbiji.
 
Да би могао да имаш мир са окружењем, мораш прво да се ставиш у њихову кожу и гледаш на ствари из њихове перспективе. Срби, као најбројнији у овим крајевима, сасвим очекивано, хоће да командују свима. Нико не воли да му други командује. Ми се бусамо у груди како је Скадар или Драч или Скопље или Дубровник (да не набрајам даље) наш стари град те стога све територије око тих градова треба да буду под нашом контролом. То неће моћи, као што се и види из приложеног. Боримо се са околином јер они не дају шта су једном заузели. Као што ни ми не дамо, на пример Војводину. Бугари су држали стотинама година под контролом пола данашње Србије, укључујући и Београд. Ако ми, као најбројнији, покажемо околини да смо разумни, и они ће да се ућуте. А ако ми економски и културно највише просперирамо, сви ће хтети да се са нама друже и уортачују. Принцип је прост али извршење скоро немогуће.

Bugarašu, tvoji voljeni Bugari su izvorno tursko-mongolski narod koji se nami Srbima prikačio na vrat.
U Srbiji postoji narodna izreka: "sine, ako izbije rat, a ti ne znaš koju stranu da zauzmeš, udri po Bugarima i nećeš pogrešiti."
Zločini Bugara u prvom i drugom ratu nad srpskim stanovništvo južne, istočne pa i centralne Srbije su uporedivi po surovosti sa hrvatskim ustaškim zločinima nad Srbima u ndhaziji, samo su ustaško-hrvatski bili masovniji.
Dubrovnik od Adama i Eve do 1939 nije ima apsolutno nikakve veze sa Hrvatskom, a 1939 je pripa banovini Hrvatskoj preteči genecodne monstrum države NDH.
 
Наравно да ниси. Ти припадаш онима на које цела планета данас гледа са ужасом. Иди било где у свету помени да си муслиман и нека ти кажу прву реакцију подсвести. Људима се одмах у глави јави ауто бомба, нож и крв.

Opet si pogriješio. Nisam ni musliman.
 
Bugarašu, tvoji voljeni Bugari su izvorno tursko-mongolski narod koji se nami Srbima prikačio na vrat.
U Srbiji postoji narodna izreka: "sine, ako izbije rat, a ti ne znaš koju stranu da zauzmeš, udri po Bugarima i nećeš pogrešiti."
Zločini Bugara u prvom i drugom ratu nad srpskim stanovništvo južne, istočne pa i centralne Srbije su uporedivi po surovosti sa hrvatskim ustaškim zločinima nad Srbima u ndhaziji, samo su ustaško-hrvatski bili masovniji.
Dubrovnik od Adama i Eve do 1939 nije ima apsolutno nikakve veze sa Hrvatskom, a 1939 je pripa banovini Hrvatskoj preteči genecodne monstrum države NDH.
Бугари су дошли негде са подручја данашње Русије, Срби негде из прибалтика а ми староседеоци трпимо и једне и друге. И као што су јањичари доказали, нема горих но потурица, посрбица и побугараша (ништа боље ни код хрвата, но они људи имају своју државу па нек разрешавају сами).
 
Poslednja izmena:
Да су хришћани било би одлично. Не би онда нас засули уранијумом, јеббеш бомбе. Ево, пандемија рака. То су пре свега алави болесници за профитом.

Tako ni oni nisu muslimani koje nazivaju "islamski teroristi" a i muslimani vide te što rade zla po muslimanskim zemljama kao "hrišćanske teroriste".
 
Бугари су дошли негде са подручја данашње Русије, Срби негде из прибалтика а ми староседеоци трпимо и једне и друге. И као што су јањичари доказали, нема горих но потурица, посрбица и побугараша (ништа боље ни код хрвата, но они људи имају своју државу па нек разрешавају сами).

Koji starosedeoci? Na koga tačno misliš?
 
Добро....Хрвати си. Исти куррац. И једни и други волите да кољете и бацате у јаме. Мени као Србину дође на исто.

Siguran si da bi o jamama?

Čiji nekadašnji politički i vojni vrh u BiH ima pravomoćnu presudu za počinjenje genocida?
 
Koji starosedeoci? Na koga tačno misliš?
На све оне што су седели овде пре него су Срби, Хрвати и Бугари дошли. Сва три имена племена се појаљују на другим местима пре него су овде дошли.
 
На све оне што су седели овде пре него су Срби, Хрвати и Бугари дошли. Сва три имена племена се појаљују на другим местима пре него су овде дошли.

Brige vraga za neke tamo izumrle narode koji su živili prije 3000 godina.
Moji preci od kad se pamti i od kad postoje istorijski izvori su smatrali sebe Srbima, a ne Ilirima, Tračanima, Pelazgima, Majama, Inkama, Astecima ili Atlantiđanima.
Ti se izjasni na popisu ki Tračanin ili Dardanac, pa će ti se svi smijati i znaće da si psihički puka ki zvečka.
 
Brige vraga za neke tamo izumrle narode koji su živili prije 3000 godina.
Moji preci od kad se pamti i od kad postoje istorijski izvori su smatrali sebe Srbima, a ne Ilirima, Tračanima, Pelazgima, Majama, Inkama, Astecima ili Atlantiđanima.
Ti se izjasni na popisu ki Tračanin ili Dardanac, pa će ti se svi smijati i znaće da si psihički puka ki zvečka.
ја бих реко да си ти херцеговац, далеко од територије данашње Србије. То није мој проблем што Срби у твом окружењу неће више да буду Срби.
 
ја бих реко да си ти херцеговац, далеко од територије данашње Србије. То није мој проблем што Срби у твом окружењу неће више да буду Срби.

Reka sam 100 puta ovdekare da sam iz Dalmacije. Ljudi iz moga kraja su Srbe de sa dna kace, ki što sam i sam. :D A komšije katolici su pretežno ustaše i rimokatolički fanatici.
Hercegovački Srbi su veliki Srbi i dokazali su to puno puta. Nikakvih sličnosti nemaju sa rasrbljenim Crnogorcima. Hercegovački muslimani i Škutori (katolici) me ne zanimaju.
 
Bugarašu, tvoji voljeni Bugari su izvorno tursko-mongolski narod koji se nami Srbima prikačio na vrat.
U Srbiji postoji narodna izreka: "sine, ako izbije rat, a ti ne znaš koju stranu da zauzmeš, udri po Bugarima i nećeš pogrešiti."
Zločini Bugara u prvom i drugom ratu nad srpskim stanovništvo južne, istočne pa i centralne Srbije su uporedivi po surovosti sa hrvatskim ustaškim zločinima nad Srbima u ndhaziji, samo su ustaško-hrvatski bili masovniji.
Dubrovnik od Adama i Eve do 1939 nije ima apsolutno nikakve veze sa Hrvatskom, a 1939 je pripa banovini Hrvatskoj preteči genecodne monstrum države NDH.
Опет ти морам појашњавати. Када помињеш злочине Бугара над Србима било би коректно да поменеш и злочине Срба над Бугарима, понајвише на просторима данашње Македоније. Изворно'? Шта ти значи изворно? Од које године рачунаш да је нешто изворно? Сви смо ми изворно од праљуди из Африке? Ако тако посматраш ствари онда су Срби изворно из северне Индије тзв. Сармати који су говорили неком врстом иранског језика који су се преко Кавказа доселили у данашње пределе источне Немачке и тамо се помешали са Словенима, словенизирали се и том измешаном народу оставили у наследство своје име Срби. Затим су ти Срби дошли на Балкан помешали се са староседеоцима Илирима, Власима, Цинцарима, Арбанасима итд. и неким другим словенским племенима који су се у више наврата досељавали на Балкан. Сличан случај као и са свима осталим народима на Балкану а и у свету. За пра бугаре није поуздано утврђено да ли су туркијског или иранског порекла. По неким изворима су већ као измешани са Словенима и Сарматима дошли на Балкан у слично време као и Срби помешали се са Словенима на Балкану и већ словенизираним староседеоцима Балкана Трачанима и неким другим народима. По генетским истраживањима Бугари и Срби су веома слични по процентима одређених гена као и већина народа на Балкану.
 
Reka sam 100 puta ovdekare da sam iz Dalmacije. Ljudi iz moga kraja su Srbe de sa dna kace, ki što sam i sam. :D A komšije katolici su pretežno ustaše i rimokatolički fanatici.
Hercegovački Srbi su veliki Srbi i dokazali su to puno puta. Nikakvih sličnosti nemaju sa rasrbljenim Crnogorcima. Hercegovački muslimani i Škutori (katolici) me ne zanimaju.
Људи у Далмацији имају претежно Илирске односно Влашке гене тј. староседелачке гене на Балкану.
 
Опет ти морам појашњавати. Када помињеш злочине Бугара над Србима било би коректно да поменеш и злочине Срба над Бугарима, понајвише на просторима данашње Македоније. Изворно'? Шта ти значи изворно? Од које године рачунаш да је нешто изворно? Сви смо ми изворно од праљуди из Африке? Ако тако посматраш ствари онда су Срби изворно из северне Индије тзв. Сармати који су говорили неком врстом иранског језика који су се преко Кавказа доселили у данашње пределе источне Немачке и тамо се помешали са Словенима, словенизирали се и том измешаном народу оставили у наследство своје име Срби. Затим су ти Срби дошли на Балкан помешали се са староседеоцима Илирима, Власима, Цинцарима, Арбанасима итд. и неким другим словенским племенима. Сличан случај као и са свима осталим народима на Балкану а и у свету. За пра бугаре није поуздано утврђено да ли су туркијског или иранског порекла. По неким изворима су већ као измешани са Словенима и Сарматима дошли на Балкан у слично време као и Срби помешали се са Словенима на Балкану и већ словенизираним староседеоцима Балкана Трачанима и неким другим народима. По генетским истраживањима Бугари и Срби су веома слични по процентима одређених гена као и већина народа на Балкану.

Današnji Srbi su iste rase ki Srbi od prije 1400 godina. Današnji Srbi su slavofini, a bili su i prije 1400 godina.

Bugari prije 1400 godina su bili turkofoni mongoloidi, a današnji Bugari nisu ni turkofoni ni mongoloidi.
 
Današnji Srbi su iste rase ki Srbi od prije 1400 godina. Današnji Srbi su slavofini, a bili su i prije 1400 godina.

Bugari prije 1400 godina su bili turkofoni mongoloidi, a današnji Bugari nisu ni turkofoni ni mongoloidi.
Глупост.Зашто баш спомињеш 1400 година? Зато што су се Сармати тад словенизирали? Рецимо пре 1500 година Срби односно Сармати нису били славофини. Друга је ствар што Далматинци нису били славофини до пре 600, 700 година. Далматски језик тј. влашки језик се у Далмацији користио све до краја 18.века тако да је велико питање када су твоји директни преци почели да користе словенски језик.

.https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D0%BB%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%98%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA

Далматски језик
Из Википедије, слободне енциклопедије


Иди на навигацијуИди на претрагу
Далматски језик (ISO 639-3: dlm) је данас изумрли језик који се говорио на обалном простору данашње Хрватске иЦрне Горе. Овај језик је специфичан по томе што се зна тачан тренутак његовог нестанка, а то је 10. априла 1898. када је преминуо задњи говорник овог језика.
Припадао је групи италодалматских језика, који је подгрупа романских језика.

Историја и говорно подручје[уреди]

Говорно подручје далматског језика у касном средњем веку
Далматски језик настао је у средњем веку у директном настављању говорног латинског језика у тадашњој романизираној Далмацији, а настао је спонтано као и остали романски језици. Овај језик није био кориштен у службене сврхе, осим понекад у Дубровнику где се користио у бележничким исправама. У то време књижевни и највише кориштени језик био је латински. Најстарији текстови на овом језику су из 13. века, а писани су рагушким (дубровачким) дијалектом.

Продирањем словенског језика, а касније и венецијанског, те италијанског, далматски се говорни језик поступно гаси. Сматра се да је прво нестала задарска варијанта овог говора.

Говорници далматског језика живели су у приобалним градовима данашње Хрватске (Задар, Трогир, Сплит, Дубровник) и Црне Горе (Котор), те на данашњим хрватским острвима Крку, Цресу и Рабу. Најпознатији дијалекти далматског језика били су вељотски (viklasun) са острва Крка (Veglia), рагушки који се некада говорио у Дубровнику (Ragusa) и дијалект који се говорио у Задру (Zara).
 
Siguran si da bi o jamama?

Čiji nekadašnji politički i vojni vrh u BiH ima pravomoćnu presudu za počinjenje genocida?
Суд НАТО пакта је пресудио против српског војног и политичког врха. То јесте истина. Али суд НАТО пакта је суд победничке стране у сукобу са Српским народом. Кад тај суд буде имао три судије из Русије, из Кине, из Индије, Бразила а не само из НАТО пакта онда ћу га МОЖДА сматрати правим судом. И то да се одлуке и пресуде доносе консензусом. Зајебби ова ваша нацистичка говвна која су вам дала авијацију и оружје и све остало у рату. Како ТАЈ СУД може да суди Србима праведно. Љутим се кад видим да је неко ретардирано глуп ! Не само "Обично" глуп.
 
Глупост.Зашто баш спомињеш 1400 година? Зато што су се Сармати тад словенизирали? Рецимо пре 1500 година Срби односно Сармати нису били славофини. Друга је ствар што Далматинци нису били славофини до пре 600, 700 година. Далматски језик тј. влашки језик се у Далмацији користио све до краја 18.века тако да је велико питање када су твоји директни преци почели да користе словенски језик.

.https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D0%BB%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%98%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA

Далматски језик
Из Википедије, слободне енциклопедије


Иди на навигацијуИди на претрагу
Далматски језик (ISO 639-3: dlm) је данас изумрли језик који се говорио на обалном простору данашње Хрватске иЦрне Горе. Овај језик је специфичан по томе што се зна тачан тренутак његовог нестанка, а то је 10. априла 1898. када је преминуо задњи говорник овог језика.
Припадао је групи италодалматских језика, који је подгрупа романских језика.

Историја и говорно подручје[уреди]

Говорно подручје далматског језика у касном средњем веку
Далматски језик настао је у средњем веку у директном настављању говорног латинског језика у тадашњој романизираној Далмацији, а настао је спонтано као и остали романски језици. Овај језик није био кориштен у службене сврхе, осим понекад у Дубровнику где се користио у бележничким исправама. У то време књижевни и највише кориштени језик био је латински. Најстарији текстови на овом језику су из 13. века, а писани су рагушким (дубровачким) дијалектом.

Продирањем словенског језика, а касније и венецијанског, те италијанског, далматски се говорни језик поступно гаси. Сматра се да је прво нестала задарска варијанта овог говора.

Говорници далматског језика живели су у приобалним градовима данашње Хрватске (Задар, Трогир, Сплит, Дубровник) и Црне Горе (Котор), те на данашњим хрватским острвима Крку, Цресу и Рабу. Најпознатији дијалекти далматског језика били су вељотски (viklasun) са острва Крка (Veglia), рагушки који се некада говорио у Дубровнику (Ragusa) и дијалект који се говорио у Задру (Zara).

Ja znadem direktne pretke iz izvora najdalje iz 1604 godine. Ime Vučihna i prezime isto ki danske jasno govori da su bili Srbi, a ne romanofoni Vlasi.
 

Back
Top