Srbi se vracaju kuci...Kanada im dopiz...sadila...Truli Zapad sve trulji...

istina je da postoji neki virus ludila globalno, ali je on zataskan, prekriven u stvari, sa koronom, i sada ratovima

ja jos uvek ne mogu da dokazem taj virus ludila, ali sve vise sumnjam, tj, vidim sta se desava i na mikro i na makro planu, niko nije postedjen, samo ja imam solidan imunitet na njega
bas kao ja.

Лично знам неке који су отишли а и овде су живели натпросечно добро. Будала има свугде.
pogledaj strukturu tih koji odlaze, posebno u ameriku. Mahom su osobe arogantne i gramzive prirode, pljuju na sve sto je srpsko , zeljni "uspeha" koji pod kako-tako pravnim uslovima nisu mogli ostvariti u Srbiji, pa cak ni u nemackoj, Francuskoj.........nego su odabrali zemlju u kojoj njihove "sposobnosti" donose uspeh.
Pitajte se zasto novopeceni "amerikanci" koji odlaze iz Srbije, nisu otisli u daleko razvijeniju, bogatiju i stabilniju Norvesku, Holandiju, Irsku, Dansku........nego se odlucili za ameriku, zemlju koja vece decenijama propada, plate na dnu , socijalna i licna sigurnost na dnu, zdravstvena zastita ne postoji, al postoji svakodnevna opasnost da zivi ne docekate sledeci dan je r je beda i siromastvo nateralo veliki procenat amerikanaca na kriminal, pljacku pa cak i ubijanje, kako bi preziveli........

Ajde neka mi neki "amerikanac" ovde na forumu kaze ZASTO JE IZABRAO AMERIKU ZA SVOJU DOMOVINU A NE NORVESKU, FINSKU, IRSKU......?
("amerikanac" Zivorad iz Donjeg Glibovca , neka se ne javlja jer on i njemu slicni nisu ni culi za Norvesku, Finsku..........inace bi mozda tamo i otisli.......da su culi.)

@Grom_sa_neba!, @Branko Lori, @bas kao, @pop80, @Alter_Ego_, @S1MCRO, @Patata Caliente, @Nosferatu___2, @georgejune, @Барышников, @dlugomir, @Dе Sisti, @Тихи, @GeorgeV, @DarkMoon, @stugots, @ScipioAfricanus, @Slavenska, @maybell, @момоа, @Q. in perpetuum hibernum... i da ne nabrajam sve znane i neznane junake.

Što će tim ljudima uopće lična karta 🪪, kada na biračkim mjestima 🗳️ samo stvaraju pomutnju?

Na dan izbora jednostavno ih pokupiti 🚓, staviti pod ključ 🔐 i pustiti im da zajedno gledaju Pink TV 📺.

Zivot u Kanadi 2 deo 5.12.2023 (39 мин.)

Kako sam dosao u Kanadu i moj zivot prvi deo 4.12.2023 (38 мин.)
...https://www.youtube.com/watch?v=yhgKcRyS1bA

Драган Ракоњац је Србин из САД који је направио овај интервју, ово је његова Јутјуб страница...
https://www.youtube.com/@DraganRakonjac/videos

@Grom_sa_neba!, @Branko Lori, @bas kao, @pop80, @Alter_Ego_, @S1MCRO, @Patata Caliente, @Nosferatu___2, @georgejune, @Барышников, @dlugomir, @Dе Sisti, @Тихи, @GeorgeV, @DarkMoon, @stugots, @ScipioAfricanus, @Slavenska, @maybell, @момоа... i da ne nabrajam sve znane i neznane junake.

Što će tim ljudima uopće lična karta 🪪, kada na biračkim mjestima 🗳️ samo stvaraju pomutnju?

Na dan izbora jednostavno ih pokupiti 🚓, staviti pod ključ 🔐 i pustiti im da zajedno gledaju Pink TV 📺.
:mazipsa:

Ako bi nam se svi vratili nebismo imali od cega da zivimo...
то је донекле тачно...
Јер не би мали на основу чега се позамљујемо од ММФ-а :hahaha:
Овако им прикажеш-Ми имамо годишњи Прилив од 5 Милијарди од гастоса,дај следећи кредит-
и овај види папире од НБС-а(мало преувеличане,јел те),
онако забезекнут- види стварно- и само лупа Параф на следећи Кредит :hahaha:

pogledaj strukturu tih koji odlaze, posebno u ameriku. Mahom su osobe arogantne i gramzive prirode, pljuju na sve sto je srpsko , zeljni "uspeha" koji pod kako-tako pravnim uslovima nisu mogli ostvariti u Srbiji, pa cak ni u nemackoj, Francuskoj.........nego su odabrali zemlju u kojoj njihove "sposobnosti" donose uspeh.
Pitajte se zasto novopeceni "amerikanci" koji odlaze iz Srbije, nisu otisli u daleko razvijeniju, bogatiju i stabilniju Norvesku, Holandiju, Irsku, Dansku........nego se odlucili za ameriku, zemlju koja vece decenijama propada, plate na dnu , socijalna i licna sigurnost na dnu, zdravstvena zastita ne postoji, al postoji svakodnevna opasnost da zivi ne docekate sledeci dan je r je beda i siromastvo nateralo veliki procenat amerikanaca na kriminal, pljacku pa cak i ubijanje, kako bi preziveli........

Ajde neka mi neki "amerikanac" ovde na forumu kaze ZASTO JE IZABRAO AMERIKU ZA SVOJU DOMOVINU A NE NORVESKU, FINSKU, IRSKU......?
("amerikanac" Zivorad iz Donjeg Glibovca , neka se ne javlja jer on i njemu slicni nisu ni culi za Norvesku, Finsku..........inace bi mozda tamo i otisli.......da su culi.)
Mogu reći samo za visoke kalibre.

Oni koje znam su imali razne uspjehe, prebacivali se iu posla u posao i već kako. No jedan je otišao i bio asisten Stevenu Weinbergu (umro pred 1 gdinu), Nobelovcu i jednom od 5 najvećih živućih fizičara na svijetu.

Drugi je otišao i profesor je na Harvardu iz matematike, među 10-20 najvećih matematičara na svijetu (ne on, oni). Imaš ako si sposoban da budeš na vrhu svijeta i vrhu vrhova čega nema nigdje drugdje na svijetu.

U drugim poslovima, Branko Lustig koji je umro u Zg pred 2 g., dobio je Oskara za Sch. listu i Gladijatora. Otišao je iz Zagrebačke škole crtanog filma i radio u nekom podrumu 4 kata ispod zemlje 5 godina.

U znanosti, estradi, ekonomiji, inovaciji, čak poljoprivredi, poduzetništvu...u SAD možeš ostvariti ono što ne možeš nigdje u svijetu.

Vrh vrhova.

Pa ionako ništa nećeš promijeniti, kad većina naroda već 13. godinu zaredom prepoznaje kvalitet.
HDZ i SNS su Audemars Piguet i Patek Philippe svjetske političke scene, najprofinjeniji mehanizam koji postoji.
Koji kvalitet? To što Hrvatska ima više općina nego bivša SFRJ? Tri sela općina, načelnik. Sigurni glas. Taj će sigurno izaći na izbore da zadrži svoje načelnikom mjesto, članovi njegove uže, a možda i šire obitelji, koje je zaposlio. Uhljebi, mito, korupcija, dobijanje poslova preko veze... Treba sačuvati tu korupcijsku hobotnicu po svaku cijenu, zar ne? 😡:per:
Nećemo mi daleko i zaostajati ćemo sve više za ostalima ako ostane i dalje kao do sada.

pogledaj strukturu tih koji odlaze, posebno u ameriku. Mahom su osobe arogantne i gramzive prirode, pljuju na sve sto je srpsko ,
ma nema govora da pljujemo sve srpsko! srpska zajednica u usa je najpatriotskija dijaspora, negujemo tradiciju, veru, itd... neka bude da smo arogantni samo

zeljni "uspeha" koji pod kako-tako pravnim uslovima nisu mogli ostvariti u Srbiji, pa cak ni u nemackoj, Francuskoj.........nego su odabrali zemlju u kojoj njihove "sposobnosti" donose uspeh.
pa, nego kako?
ima ljudi koji su se vracali i iz tih "razvijenih" zemalja, ostavili ogromna primanja/plate tamo; a zasto?
sve sto ti nabrajas je ono sto ti mediji serviraju, a istina je sasvim suprotna, USA je sigurica u svakom pogledu, ne zivimo u GETO-u, socijalno, penziono, zdravsteno na vrhu sve, ako sistem ne kolabira, a pre ce tu, nego ovde
1.te nato zemlje ce ruja sve da razHebe
2. u amerikE ima vise raznih imigranata, engleski se nekako napabirci [DECA NEMAJU NI AKCENAT], i bato standard, komfor, vozni park, kamioni i avioni, a ne tu bre da pilot polece sa parkinga i skrsi avion za dizeldorf :dash:
3. eu je tropa, strajkovi, revolucije, prevrati, majdani qrci-plci, nece eu jos dugo, a amerika, med i mleko, bar jos ovaj vek, pa cemo da vidimo za posle, AZIJA NAJVEROVATNIJE

Poslednja izmena:
Углавном је то тачно што пише у Чланку.
Џаба теби плата и 7К евра кад ти далеко више од 3/4 тога оде на текуће обавезне трошкове,режије...
а где је тек Храна,која не улази у то?

Ajde molim te razlozi tih 7k na troškove, bas me zanima kako si to izračunao.

Ко луда сам без многонационалне државе. То није плус већ минус.

To je jedna klasična rasisticka izjava.
Nemoj ništa da se sekiras, sve to plako dolazi u Srbiju, nadi ljudi odlaze na truli zapad da rade za više novca, a iz siromašnijih zemalja dokaze drugi “minus” narodi da ih zamene 😉

Brate, ovde si se nalupao za sve pare…
Tebi uopšte nije jasno zašto neko dodje do stanja da hoće da napusti svoju rodnu zemlju i ide negde drugde da živi i radi.
A o izboru zemlje da ne pričamo, samo totalni laik može da misli da ga negde čeka crveni tepih, pa da može ko na restoranskog meniju da bira u koju zemlju će da ode.

То је све у минималним количинама, ни поредити се не може са жалосном ситуацијом у западним земљама.
A šta misliš kako će se to razvijati?
Zapad ne prima radnike iz sažaljenja, nego im treba neko ko će da radi za dž, ono sto oni gospoda nece.
Isto će se desiti u Srbiji, samo nam daj malo vremena, jer kasnimo u svemu, ali trend je već tu. Sad kad Expo krene da se gradi, ima svi da se češu odakle novi radnici…
Ono sto jeste žalosno, je da sljakeri na zapadu imaju veća primanja od doktora u Srbiji. Odliv radnika iz Srbije jeste problematičan, ali odliv visoko stručnog kadra je propast za svaku zemlju.

Pa zavisi sta je kome u glavi i sta zeli, to sto kazu da je Amerika zemlja mogucnosti, recimo to donekle jeste tacno tipa Nikola Jokic ili Luka Doncic potpisali ugovore na 200 miliona i fakat nigde drugde ne bi mogli da dobiju te pare, ono ni blizu ili ne znam neki glumac za pojavljivanje u jednoj epizodi neke serije zaradi par miliona, ali problem je 99,9999999999999% ljudi nisu Jokic i Doncic niti su holivudske zvezde.
Amerika je zemlja ogromnih nejednakosti i vrlo nepravedno i surovo drustvo.
Recimo mene ne zanima to drustvo prestiza niti da postanem milioner nit me zanima da ja sad negde stekam pare da bi se vratio ovde i ne znam zidao dvorac u Dobanovcima ili negde u okolini Pozarevca a jos manje zelim da se ubijam od posla non-stop da bi preziveo jer ne zivim da bi radio jer veoma cenim dokolicu i jako mi je bitna, ono zelim za sebe neki relativno normalan i miran zivot i bez previse stresa i cimanja i da ne znam mogu da provodim vreme sa meni bliskim i dragim ljudima i da imam vremena za neki emotivni i socijalni zivot, da mogu odem u prirodu, da mogu da prosetam, da igram basket, da treniram, da imam vremena da procitam nesto, da poslusam muziku, poslusam neki podcast, pogledam neki dokumentarac, neki film, odigram nekad neku igricu i da prosto imam vremena za te neke ljudske stvari, za meni drage i bliske osobe i za neke moje stvari i interesovanja koja volim i koja me ispunjavaju i tako neke "sitnice" koje zivot znace (i bez kojih bi poludeo).

E sad za mene kao takvog za mene bi Amerika verujem bila skroz pogresan izbor (jer tamo se sve vrti oko para i profita i tamo ljudi uglavnom idu da bi radili a ne da bi ziveli i uzivali) i verujem vise bi mi odgovarala neka Skandinavija, Kanada, Svica, Irska ili tako nesto, ali opet valjda se pre covek malo informise gde i kuda ide i sta odprilike moze tamo da ocekuje (sto pozitivno sto negativno).

Pa zavisi sta je kome u glavi i sta zeli, to sto kazu da je Amerika zemlja mogucnosti, recimo to donekle jeste tacno tipa Nikola Jokic ili Luka Doncic potpisali ugovore na 200 miliona i fakat nigde drugde ne bi mogli da dobiju te pare, ono ni blizu ili ne znam neki glumac za pojavljivanje u jednoj epizodi neke serije zaradi par miliona, ali problem je 99,9999999999999% ljudi nisu Jokic i Doncic niti su holivudske zvezde.
Amerika je zemlja ogromnih nejednakosti i vrlo nepravedno i surovo drustvo.
Recimo mene ne zanima to drustvo prestiza niti da postanem milioner nit me zanima da ja sad negde stekam pare da bi se vratio ovde i ne znam zidao dvorac u Dobanovcima ili negde u okolini Pozarevca a jos manje zelim da se ubijam od posla non-stop da bi preziveo jer ne zivim da bi radio jer veoma cenim dokolicu i jako mi je bitna, ono zelim za sebe neki relativno normalan i miran zivot i bez previse stresa i cimanja i da ne znam mogu da provodim vreme sa meni bliskim i dragim ljudima i da imam vremena za neki emotivni i socijalni zivot, da mogu odem u prirodu, da mogu da prosetam, da igram basket, da treniram, da imam vremena da procitam nesto, da poslusam muziku, poslusam neki podcast, pogledam neki dokumentarac, neki film, odigram nekad neku igricu i da prosto imam vremena za te neke ljudske stvari, za meni drage i bliske osobe i za neke moje stvari i interesovanja koja volim i koja me ispunjavaju i tako neke "sitnice" koje zivot znace (i bez kojih bi poludeo).

E sad za mene kao takvog za mene bi Amerika verujem bila skroz pogresan izbor (jer tamo se sve vrti oko para i profita i tamo ljudi uglavnom idu da bi radili a ne da bi ziveli i uzivali) i verujem vise bi mi odgovarala neka Skandinavija, Kanada, Svica, Irska ili tako nesto, ali opet valjda se pre covek malo informise gde i kuda ide i sta odprilike moze tamo da ocekuje (sto pozitivno sto negativno).
Za ovo ne odgovoara nikakva emigracija nego napor da se preobrazi vlastita zemlja. Ako ne ide, onda se suočiti s tim da većini nije suđeno da imaju neki lagodan život. Tako je od nastanka homo sapiensa.

Koji kvalitet? To što Hrvatska ima više općina nego bivša SFRJ? Tri sela općina, načelnik. Sigurni glas. Taj će sigurno izaći na izbore da zadrži svoje načelnikom mjesto, članovi njegove uže, a možda i šire obitelji, koje je zaposlio. Uhljebi, mito, korupcija, dobijanje poslova preko veze... Treba sačuvati tu korupcijsku hobotnicu po svaku cijenu, zar ne? 😡:per:
Nećemo mi daleko i zaostajati ćemo sve više za ostalima ako ostane i dalje kao do sada.
Djetinjasto. To su bajke kao što su ljudi raspredali kad RH postane sammostalno, živjet ćemo kao Švicarska. Ne postoji nikakva korupcijska hobotnica, nego lakom, dosta glup i pohlepan narod kilave etike. To se mijenja nabolje, ali sporo. Ovo je max kako se živi u RH, što pokazuje većina rezultata po svim parametrima.

Hrvatska je bogomdana zemlja uzme li se u obzir kakav tupav narod ima, a od toga je možda 30% sposobno za moderni život, 20% je antihrvatsko, a pola su tupi volovi.

A šta misliš kako će se to razvijati?
Zapad ne prima radnike iz sažaljenja, nego im treba neko ko će da radi za dž, ono sto oni gospoda nece.
Isto će se desiti u Srbiji, samo nam daj malo vremena, jer kasnimo u svemu, ali trend je već tu. Sad kad Expo krene da se gradi, ima svi da se češu odakle novi radnici…
Ono sto jeste žalosno, je da sljakeri na zapadu imaju veća primanja od doktora u Srbiji. Odliv radnika iz Srbije jeste problematičan, ali odliv visoko stručnog kadra je propast za svaku zemlju.

Француска није пропала због страних радника већ због досељеника из бивших колонија. Ми то немамо нити ћемо имати.

Back