Srbi - Jedini Mnogobozacki Narod Medju Hriscanima Danas

nonk

Primećen član
Poruka
678
Vrlo interesantna tema, dragi moji zemljaci.
Pre hriscanstva, srbi su bili pagani, mnogobosci, kao i sve ostale danasnje nacije koje poticu od starih slovena. Kada je hriscanstvo stupilo na snagu, tj kad je masovno pokrstavanje naroda pocelo za vreme Konstantina rimskog cara iz Mediolanuma (danasnji Nis) i njegove majke Jelene, Srbi su bili pokrstavani silom. Svi ostali hriscanski narodi su prihvatili hriscanstvo kao nesto sto treba biti njihova jedina religija sem Srba. Mislim da je to zbog one nase "Svud mozes biti postovan i cenjen, samo u svom selu ne" sto se u ovom slucaju odnosi na Konstantina.

Sta su Srbi uradili? Svoje paganske bogove su utkali u hriscanstvo i nastavili da ih slave i dan danas, bez ikakvih problema a sa nekim malim promenama. Svaki srbin slavi Slavu. Ni jedan drugi hriscanski narod je nema. Ni rusi, ni grci, o katolicima da ne pricam. Svi oni imaju imendan, gde slave svoje ime.

Prinosenje zrtava kod nas se pretvorilo u "klanje" slavskog kolaca. Nasi bogovi su delom dobili hriscanska imena, delom ne.

Da bih vam ovo dokazao, navescu najocigledniji primer - Vidovdan.
Jel ima srba koji slave vidovdan kao svoju slavu? Ja bih reko da ima.
Poreklo i to kako je ovaj praznik nastao i zasto se zove Vidovdan, niko ne zna. Evo u wikipediji sta pise o tom prazniku:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Видовдан
Mislim da je i vise nego ocigledno da je to nas (slovenski) paganski bog koji je preziveo do dan danas i kojeg svi slavimo jer je Knez Lazar na taj dan vojevao protiv Turaka.

Svaki srbin vernik i dan danas se prvo moli svom svecu, pa tek onda bogu (sveti nikolo ti pomozi, sveta petko ti pomozi itd), sto nam ukazuje da mi imamo vise bogova, a koji se tumace kao sveci. Svaka porodica i familija ima svog boga prvo, koji je zastitnik te porodice i njihov licni, pa tek onda idu vrhovni bogovi, od kojih je izgleda upravo Sveti Vid bio glavno bozanstvo.

Kao sto rekoh, vrlo interesantna tema za razgovor. Ne kazem da treba da se vratimo na mnogobostvo, zivimo eto ok tolike godina bez toga, kao hriscani, ali smo isto lepo ziveli i pre toga sa tim, znaci mozemo i bez jednog i bez drugog.

Religija kao religija sluzi za potcinjavanje velikih masa i lako preuzimanje kontrole nad njima. Treba se okrenuti nauci i sve to sagledati iz skroz drugog ugla, jedino tako se verujem moze doci do istine. Pravoslavno hriscanstvo je samo stepen i mali period u nasoj evoluciji, kao sto je to slucaj i sa katolicima i muslimanima i bilo kojom drugom verom danas na planeti.
A mi eto mozemo biti dokaz da mnogobostvo i dalje postoji. ;)

Ima li neko neki komentar na ovo moje izlaganje?
 
Ok, ajde ko ce da mi objasni zasto srbi jedini na planeti slave Slavu? Zasto se slava zove slava? Zasto su sloveni od vajkada slaveni, eng slavs? Da li su to robovi (eng slaves) ili se zovemo slaveni, sloveni zbog slave koju smo od vajkada slavili? Da li rob (eng slave) postoji da sluzi (eng serve, srv - srb)? Jel ovo nije nesto cemu se treba pridodati ogromni znacaj i poceti sa razmisljanjem na tu temu konacno ozbiljno? Sveta marija nije slava, to je majka hristova, veze nema to sa ovim o cemu pricam i slavi se kao majka hristova.
 
Ok, ajde ko ce da mi objasni zasto srbi jedini na planeti slave Slavu? Zasto se slava zove slava? Zasto su sloveni od vajkada slaveni, eng slavs? Da li su to robovi (eng slaves) ili se zovemo slaveni, sloveni zbog slave koju smo od vajkada slavili? Da li rob (eng slave) postoji da sluzi (eng serve, srv - srb)? Jel ovo nije nesto cemu se treba pridodati ogromni znacaj i poceti sa razmisljanjem na tu temu konacno ozbiljno? Sveta marija nije slava, to je majka hristova, veze nema to sa ovim o cemu pricam i slavi se kao majka hristova.

Pliskost Slovena i Sluge su slucajnost, iako nije onda dolazi od zajednickog termina sluzeti.

A i ta Slava je nacionalni mitos. Slave u slavi patrona su isto ceste po svetu, samo je specialni srpski obicaj da se slavi svetac porodice.

Ali razna slavlja ima kad se slavi patron sela ili tako.

Ako slava ima paganski koren, taj koren se vise ne vidi.

Jer mi Srbi niti znamo nesto o paganskoj veri nasih predaka, samo mozemo nagadzivati.

Marija je svetica, a ovde tvrdis kako su sveci preuzeli uloge Bogova kod Srba.

Kod drugih izgleda nije.
 
Poslednja izmena:
Ne poredite odmah ovo kao nacionalno budjenje u nemackoj, nije to poenta mojih tema.

Poenta mojih tema je to sto da recimo italijani ili grci imaju mediolanum na svojoj teritoriji kojim slucajem, to bi bilo pretvoreno u najvece hriscansko okupljaliste na planeti. Mi smo napravili elektronsku industriju (EI Nis) preko toga i zatrpali istinu za ko zna koji vremenski period. Niko se kod nas ozbiljno ne bavi arheologijom, a slovenske balkanske zemlje, pogotovu srbija, su prepune prastarih istorijskih spomenika koji ko zna kakve sve tajne kriju.

A mi smo dozvolili da nas ubede da smo dosli sa neke azijske planine ovde, da smo pobili sav narod koji je ovde nekada bio, da su rimljani to mirno sve gledali i pustili nas da radimo sta hocemo. To je morate da se slozite, van pameti. Zdravom logikom se to sve potire.
 
@ Konstantine Veliki
Kao i sto sam kazes nema niko pojma zasto srbi slave slavu. Pa mislim da je red da konacno to rasvetlimo. Jer kao sto isto kazes, mi srbi nemamo pojma o svom paganskom poreklu. Upravo je to cilj ovog topika, da otkrijemo kakvo je to bilo nase pagansko poreklo, sta smo slavili, ko je to nama ukrao kasnije i rekao da smo mi srbi i sloveni u celini dobri samo robovi da budemo i izbrisao sav uticaj slovenskog naroda na anticku istoriju?

Evo jednog vrlo interesantnog linka o slovenskom bogu Triglavu:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Триглав
Triglav je bio nas paganski bog, izmedju ostalog bio je i bog podzemlja. Svi slovenski narodi imaju ga u svojoj paganskoj mitologiji. Guglajte ko ne veruje, videcete i cesi i ukrajinci, rusi, svud se pominje. Planinski vrhovi su sluzili za prinosenje zrtava i smatralo se da tu bogovi zive. Secate se najviseg vrha u jugi kako se zvao, gore je u sloveniji. A sada da se zapitamo od cega je to mogao grcki kerber, cuvar podzemnog sveta, da postane? Gle slucajnosti, imao je tri glave.
 
Ne poredite odmah ovo kao nacionalno budjenje u nemackoj, nije to poenta mojih tema.

Poenta mojih tema je to sto da recimo italijani ili grci imaju mediolanum na svojoj teritoriji kojim slucajem, to bi bilo pretvoreno u najvece hriscansko okupljaliste na planeti. Mi smo napravili elektronsku industriju (EI Nis) preko toga i zatrpali istinu za ko zna koji vremenski period. Niko se kod nas ozbiljno ne bavi arheologijom, a slovenske balkanske zemlje, pogotovu srbija, su prepune prastarih istorijskih spomenika koji ko zna kakve sve tajne kriju.

A mi smo dozvolili da nas ubede da smo dosli sa neke azijske planine ovde, da smo pobili sav narod koji je ovde nekada bio, da su rimljani to mirno sve gledali i pustili nas da radimo sta hocemo. To je morate da se slozite, van pameti. Zdravom logikom se to sve potire.

Gospodine ja vam da se malo bavite istorijom a ne da lupate gluposti.

Prasrbi po danasnjem znanju dolaze iz istocne Nemacke, zapadne Poljske, kakve su to azijatske stepe.

Inace niko vama ne brani da se bavite arheologijom.
 
@ Konstantine Veliki
Kao i sto sam kazes nema niko pojma zasto srbi slave slavu. Pa mislim da je red da konacno to rasvetlimo. Jer kao sto isto kazes, mi srbi nemamo pojma o svom paganskom poreklu. Upravo je to cilj ovog topika, da otkrijemo kakvo je to bilo nase pagansko poreklo, sta smo slavili, ko je to nama ukrao kasnije i rekao da smo mi srbi i sloveni u celini dobri samo robovi da budemo i izbrisao sav uticaj slovenskog naroda na anticku istoriju?

Evo jednog vrlo interesantnog linka o slovenskom bogu Triglavu:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Триглав
Triglav je bio nas paganski bog, izmedju ostalog bio je i bog podzemlja. Svi slovenski narodi imaju ga u svojoj paganskoj mitologiji. Guglajte ko ne veruje, videcete i cesi i ukrajinci, rusi, svud se pominje. Planinski vrhovi su sluzili za prinosenje zrtava i smatralo se da tu bogovi zive. Secate se najviseg vrha u jugi kako se zvao, gore je u sloveniji. A sada da sega je zapitamo od ce to mogao grcki kerber, cuvar podzemnog sveta, da postane? Gle slucajnosti, imao je tri glave.

Kod Slovena nema jedinstven verski sistem tako da je moguce da Triglav nema neku ulogu u verovanja prasrba. A da medju indoevropskim naroda ima slicnosti nista nije cudno.

Slavu Srbi slave zbog tradicije i u cast svog porodicnog patrona.
 
Nisam ja ni istoricar ni arheolog, ja sam covek koji zdravom logikom dolazi do nekih neverovatnih zakljucaka, a koji ukazuju na to da su sloveni prastarosedeoci evrope, balkana takodje i zelim da diskutujem argumentima sa istomisljenicima i protivnicima, jer bez suprotstavljenog misljenja, istina nikad nije konacna.

Ne znam da li ste mozda culi za srbizme u engleskom jeziku? Postoje i citave knjige izdate na tu temu kod nas trenutno. Toliko je neverovatno jer rusi poimanje svega sto o sebi znamo, sve sto smo pogresno ucili u nasim skolama stvara totalnu konfuziju jer je prosto u domenu naucne fantastike ukoliko ceo svet kaze da sloveni nisu prastarosedeoci evrope. Evo jednog veoma upecatljivog primera:

Kako englezi kazu dete? Child, cita se chajld. Koju rec imaju izvedenu iz toga? Childhood je jedina i to je prosta izvedenica, ne znam da imaju jos nesto, mada opet tu smo da diskutujemo o tome.

Kako srbi kazu za dete? Culi ste verujem svi za celjade? Koje izvedenice imaju srbi iz celjade? Bezbroj, od prostih cedo, preko cednosti i bezbroj imena tipa cedomir itd. Cednost oznacava nevinost, dete je nevino bice, celjade. Je li child=celjade? Otkud englezima nasa rec? Kada pisem srbi, mislim na sve slovene, ali srpski jezik najbolje poznajem normalno, pa mogu samo da govorim u srpsko ime. Verujem da svi ostali slovenski narodi imaju isto ovo, ali ne mogu da tvrdim jer ruski veze nemam sem reci koje izgovaramo isto.
 
Svaki srbin vernik i dan danas se prvo moli svom svecu, pa tek onda bogu (sveti nikolo ti pomozi, sveta petko ti pomozi itd), sto nam ukazuje da mi imamo vise bogova, a koji se tumace kao sveci. Svaka porodica i familija ima svog boga prvo, koji je zastitnik te porodice i njihov licni, pa tek onda idu vrhovni bogovi, od kojih je izgleda upravo Sveti Vid bio glavno bozanstvo.
Sa ovim se slazem..na zalost, tako je.
Religija kao religija sluzi za potcinjavanje velikih masa i lako preuzimanje kontrole nad njima. Treba se okrenuti nauci i sve to sagledati iz skroz drugog ugla, jedino tako se verujem moze doci do istine. Pravoslavno hriscanstvo je samo stepen i mali period u nasoj evoluciji, kao sto je to slucaj i sa katolicima i muslimanima i bilo kojom drugom verom danas na planeti.
A mi eto mozemo biti dokaz da mnogobostvo i dalje postoji.
Dok se sa ovim ne mogu sloziti...jer kazes da se treba okrenuti nauci, ako se okrenemo nauci ne mozemo pobeci od Tvorca.
 
A mi smo dozvolili da nas ubede da smo dosli sa neke azijske planine ovde, da smo pobili sav narod koji je ovde nekada bio, da su rimljani to mirno sve gledali i pustili nas da radimo sta hocemo. To je morate da se slozite, van pameti. Zdravom logikom se to sve potire.

Zašto nema logike? Pa i Španci su pobili sve starosedeoce, i naselili Latinsku Ameriku. Nije to ništa novo i ne treba misliti da tako nešto nema logike.
Ne kažem da se tako desilo, ali kažem da postoji mogućnost.
 
Naucno je sve vrlo lako objasnjivo, samo ako se iskljuce svi faktori koji u stvari zatvaraju oci i uljuljkuju lazima, tipa religije.

Evo moje naucne teorije:

Evolucija nije postojala. Ni za jednu zivotinjsku vrstu na planeti ne postoji cvrst dokaz da je nastala iz neke druge. Ne za neke, vec ni za jednu zivotinjsku vrstu. Sve su samo pretpostavke i povezivanje bica na sistemu slicnosti, koje su u okviru porodica moguce, tipa recimo sve macke da su se razvile od istog predaka, mada ni u to ne verujem mnogo.
Prosto, logicko objasnjenje, a koje je toliko logicno da je to prosto smesno da nije opste prihvaceno je to da bilo koja vrsta na planeti odbacuje ako ne i na rodjenju ubija bilo kakvu pojavu deformiteta, nakaradnosti tj mutacije. Takva parenja su moguca samo u ljudskoj vrsti i to u poslednje vreme. Ni jedna zenka se ne pari sa nakaradnim primerkom, vec trazi reprezentativan primerak svoje vrste. Dakle, bilo kakav oblik mutacije je uvek bio osudjen na propast, a bez mutacije evolucija nije bila moguca. Vrste su takve kakve su oduvek bile, uzmite samo neke primere tipa ajkula i krokodila. Nisu se promenile za trunku, a postoje milionima godina. Jedino gde su moguce bile mutacije, to je u zatvorenim eko sistemima, tipa ostrva, jer nije bilo dovoljno reprezentativnih primeraka za parenje a i verovatno su se parili u srodstvu i tu su nastale neke mutacije i promene.

Ovo sve nas navodi na razmisljanje da je onda religija u pravu, nas je stvorio bog? Ok, ali ko je taj bog? Gde su dokazi za boga? Ciji je bog pravi bog, nas, muslimanski, buda, koji? Jel bog vanzemaljac? Da li je zemlju u stvari napravila neka neverovatno napredna vanzemaljska civilizacija? Ukoliko evolucija stvarno nije postojala, jedino sta mogu da zakljucim je da jeste. Ali to nije bog, to je nesto sto mi nemamo predstavu sta je i zbog lakseg objasnjavanja neceg sto ne znamo sta je objasnjavamo to kao bog. Samo malim pomeranjem ugla iz kojeg se gleda, dolazimo do nauke a religiju mozemo da koristimo za potporu daljeg naucnog objasnjenja.

Sa druge strane imamo nauku. Nauka se oduvek zasnivala na cvrstim dokazima, a cvrstih dokaza za ovu smelu tezu nema, sem da evolucija nije postojala, a i to se zataskava jer se onda nikakvo objasnjenje nema na pitanje kako je nastala zemlja. Ali eto, proguglajte malo, nadjite neke fosile koji jasno dokazuju da su ljudi recimo nastali od majmuna. Karika koja nedostaje, secate se toga? Ona ne da nedostaje samo za ljude, nedostaje za bilo koju zivotinjsku vrstu na planeti.
 
Poslednja izmena:
Religija kao religija sluzi za potcinjavanje velikih masa i lako preuzimanje kontrole nad njima. Treba se okrenuti nauci i sve to sagledati iz skroz drugog ugla, jedino tako se verujem moze doci do istine. Pravoslavno hriscanstvo je samo stepen i mali period u nasoj evoluciji, kao sto je to slucaj i sa katolicima i muslimanima i bilo kojom drugom verom danas na planeti.
A mi eto mozemo biti dokaz da mnogobostvo i dalje postoji. ;)

Ima li neko neki komentar na ovo moje izlaganje?

Reći da religija služi za potčinjavanje masa je isto kao i reći da struja služi za ubijanje ljudi.
Zlikovac može da zloupotrebi bilo šta, a to ne znači da to nešto je samo po sebi zlo.
U dobrim rukama vatra je dobra, a u rđavim rukama vatra je loša.
U dobrim rukama cigla je dobra(napraviće kuću), a u rđavim rukama cigla je loša(gađaće čoveka).
Niti vatra niti cigla, sami po sebi nisu zlo, već zlo postaju ako se zlo-upotrebe.
 
Zašto nema logike? Pa i Španci su pobili sve starosedeoce, i naselili Latinsku Ameriku. Nije to ništa novo i ne treba misliti da tako nešto nema logike.
Ne kažem da se tako desilo, ali kažem da postoji mogućnost.

Pa tu je razlika, spanci jesu pobili mnogo tih ljudi tamo, amerikanci isto, ali ti ljudi i dalje postoje kao prasterosedeoci tih zemalja, pricaju medjusobno na svojim jezicima i dan danas. U nasem slucaju prastarosedeoci su jednostavno nestali kao da nisu ni postojali. Sve smo ih izgleda pobili, zatrli im sav trag dok su to rimljani sve mirno gledali. To je nemoguce ljudi moji. Samo obrnite teze i postavite glediste tako da su sloveni prastarosedeoci ovih prostora, sve ostalo se samo kazuje. Mi smo ovde na ovim prostorima odvajkada.
 
Reći da religija služi za potčinjavanje masa je isto kao i reći da struja služi za ubijanje ljudi.
Zlikovac može da zloupotrebi bilo šta, a to ne znači da to nešto je samo po sebi zlo.
U dobrim rukama vatra je dobra, a u rđavim rukama vatra je loša.
U dobrim rukama cigla je dobra(napraviće kuću), a u rđavim rukama cigla je loša(gađaće čoveka).
Niti vatra niti cigla, sami po sebi nisu zlo, već zlo postaju ako se zlo-upotrebe.

Apsolutno se slazem sa tim. Religija i to sta je propagirao Isus i 10 bozjih zapovesti su najvece blago koje su ljudi mogli da dobiju u svom putu ka naprednoj civilizaciji. Ono na sta sam ja mislio je da se religija zloupotrebljava sve vreme od kad je nastala za potcinjavanje sirih narodnih masa. Da li ste vi ljudi culi za inkviziciju? Pa drhtao je sav katolicki narod pri samom pominjanju crkve i bilo kog oblika nepostovanja crkve. Nije to bila ljubav, to je bio strah. Cela katolicka grana je takva, zloupotrebljeno hriscanstvo. Sa druge strane imamo nas, religija nam je i dan danas puna ljubavi i saosecanja prema drugim verama. To je odvajkada bilo tako kod nas, da nije bilo mi danas slave ne bi imali. Kod nas je jednostavno drugacija. Ne koristi se kod nas religija za potcinjavanje masa i svako ko to pokusa da zloupotrebi na vreme je osujecen. U jasenovcu su katolicki popovi klali ljude. To srpski monasi nikad nisu radili. Kod nas je drugacije.

Jos jednom, nemam nameru nikakvu da bilo kakvu rasnu ili versku netrpeljivost sirim. Ja sam samo covek gladan naucne istine. Ne treba zatvarati oci pred istinom. Ako su srbi nesto zgresili u proslosti, slazem se da priznamo i okajemo svoje grehe, ali isto tako trebamo da zahtevamo od drugih isto to da urade. Treba da se okrenemo konacno nauci svi, da vidimo to sta se krije u nasim rusevinama ovde i sta je prava istina, a ne da prihvatamo zdravo za gotovo kao istinito sta god drugi narodi kazu, samo da nije srpsko ili slovensko. Zalosno je drugari, pred totalnim kolapsom smo, srpski narod nestaje hteli vi to da priznate ili ne, a nismo to zasluzili.
 
Pa tu je razlika, spanci jesu pobili mnogo tih ljudi tamo, amerikanci isto, ali ti ljudi i dalje postoje kao prasterosedeoci tih zemalja, pricaju medjusobno na svojim jezicima i dan danas. U nasem slucaju prastarosedeoci su jednostavno nestali kao da nisu ni postojali. Sve smo ih izgleda pobili, zatrli im sav trag dok su to rimljani sve mirno gledali. To je nemoguce ljudi moji. Samo obrnite teze i postavite glediste tako da su sloveni prastarosedeoci ovih prostora, sve ostalo se samo kazuje. Mi smo ovde na ovim prostorima odvajkada.

A Rimljani kao nisu bili ubice?
Ko je pobio Dačane i osnovao zemlju, koja se naziva Romania?
 
Zašto nema logike? Pa i Španci su pobili sve starosedeoce, i naselili Latinsku Ameriku. Nije to ništa novo i ne treba misliti da tako nešto nema logike.
Ne kažem da se tako desilo, ali kažem da postoji mogućnost.

Odakle ti ovo vecina u latinoamerikim drzavama su mesanci staosedelaca i spanaca.

U Boliviji ima cistih starosedelaca kolko hoces.
 
Jos jednom, nemam nameru nikakvu da bilo kakvu rasnu ili versku netrpeljivost sirim. Ja sam samo covek gladan naucne istine. Ne treba zatvarati oci pred istinom. Ako su srbi nesto zgresili u proslosti, slazem se da priznamo i okajemo svoje grehe, ali isto tako trebamo da zahtevamo od drugih isto to da urade. Treba da se okrenemo konacno nauci svi, da vidimo to sta se krije u nasim rusevinama ovde i sta je prava istina, a ne da prihvatamo zdravo za gotovo kao istinito sta god drugi narodi kazu, samo da nije srpsko ili slovensko. Zalosno je drugari, pred totalnim kolapsom smo, srpski narod nestaje hteli vi to da priznate ili ne, a nismo to zasluzili.

Da li srpski narod nestaje ili odlazi?
Ako veruješ da su Srbi nebeski narod, onda znaš i gde odlazi.
Srpski narod može nestati samo ako se đavo dokopa vlasti. A dok je u Božijim rukama, ne može nestati.
 

Back
Top