Srbi/Hrvati u Škotskoj.

Pozdrav :) ,vec sam jednom clanu ovog foruma postavila pitanje vezano za odlazak u Skotsku ,al moram biti malo dosadna pa i tebe pitati.Znaci bez EU pasosa ne mozes mrdnuti iz BiH,takodje srbijansko drzavljantvo ne vazi jel tako?Mislim o preseljenju ,zivotu u Skotskoj...turisticki ne mozemo ni do C.Gore kakvo nam je stanje u drzavi i ne mogu vjerovati do kada cemo biti zadnja rupa na svirali sto kaze nas narod,pa nigdje nismo pristali.Kako vam je sada posle tog nekog vremena,jeste li se usjeli uklopiti? Eto,ako ugrabis malo vremena ,bila bi ti zahvalna na odgovoru iz prve ruke. hvalaa ti
 
Puno pozdrava,mi smo par iz Sarajeva,zivimo 2 godine u Glasgowu,nije lose..guramo..kontakt na face booku Kablar Aleksandar

Pozdrav za vas iz Sarajeva,i ja i suprug smo takodje iz Sarajeva pa me interesuje kako ste uspjeli otici u Skotsku,zbog vize, drzavljanstva...?Ja imam drzavljnastvo RS i BiH ako to pije vode a izgleda ne..pozdrav iz BiH i zelim vam puno bolji zivot nego sto je ovde :bye:
 
Pozdrav svima, doselio sam se u Glazgov (Hamilton) pre 2 godine, josh nisam upoznao nikog sa nashih prostora, ako neko ima neka pitanja vezano za zivot ovde rado cu pomoci. Inace pre nego sto sam se doselio ziveo sam u belgiji francuskoj i svajcarskoj i po meni ovde je najbolje za zivot, nebitno koja je struka u pitanju.
 
Dragi prijatelji Balkanci !! :D
Ja sam Misa, zivim u Srbiji, kuvar-poslasticar sam sa 12 god iskustva. Zanima me kako , i da li je moguce nama sa margina drustva (nazalost), doci, raditi i ziveti u Skotskoj!? Ozenjen sam i mam dvoje dece, i stvarno me zanima da li je moguce doci raditi i ziveti uprelepoj Skotskoj.... Pa, da li bi neko bio ljubazan da me prosvetli, to jes ta mi kaze onako iskreno!! Da li postoji potraznja za kuvarima, poslasticarima, , radio sam na recnom brodu, kruzeru,na Belom dvoru jedno vreme, kod Novaka Djokovica potom, i u jos nekim hotelima u Beogradu, odlicno poznajem Engleski jezik.... Pa da li je moguce, doci, zaposliti se, iznajmiti stan,,,, itd... HVLA UNAPRED!!!!! Znam i svestan sam da smo mi prvo van EU, drugo svi znamo misljenje o nama Srbima (nazalost kakvo je takvo je treba to promeniti :) ), samo me zanima da li postoji ta mogucnost... Pruziti deci bolje uslove zivota, kad vec ne mozemo ovde... JOS JEDNOM HVALA UNAPRED!!!!! Pozdrav!!
 
Dragi prijatelji Balkanci !! :D
Ja sam Misa, zivim u Srbiji, kuvar-poslasticar sam sa 12 god iskustva. Zanima me kako , i da li je moguce nama sa margina drustva (nazalost), doci, raditi i ziveti u Skotskoj!? Ozenjen sam i mam dvoje dece, i stvarno me zanima da li je moguce doci raditi i ziveti uprelepoj Skotskoj.... Pa, da li bi neko bio ljubazan da me prosvetli, to jes ta mi kaze onako iskreno!! Da li postoji potraznja za kuvarima, poslasticarima, , radio sam na recnom brodu, kruzeru,na Belom dvoru jedno vreme, kod Novaka Djokovica potom, i u jos nekim hotelima u Beogradu, odlicno poznajem Engleski jezik.... Pa da li je moguce, doci, zaposliti se, iznajmiti stan,,,, itd... HVLA UNAPRED!!!!! Znam i svestan sam da smo mi prvo van EU, drugo svi znamo misljenje o nama Srbima (nazalost kakvo je takvo je treba to promeniti :) ), samo me zanima da li postoji ta mogucnost... Pruziti deci bolje uslove zivota, kad vec ne mozemo ovde... JOS JEDNOM HVALA UNAPRED!!!!! Pozdrav!!

Kako je moguce sa tako nafilovanim cvijem da je frka da nadjes posao
 
Pozdrav dobri ljudi.
Ne koristim cesto Krstaricu ali sam videla da se pominje tema o zivotu u Skotskoj, preciznije Galsgowu.
Znam da ima nasih u Ediburghu ali posto bih se preselila u Glasgow lepo je cuti da ima nasih, sa kim se moze popricati na domacem jeziku. Nadam se da cu upoznati neke od vas kad se preselim.
Iz Srbije sam, ali je decko iz Skotske, godinu dana smo zajedno, i posto tamo vamo ne funkcionise resili smo da se pozabavimo sa igrom bez prestanka da se preselim kod njega.
Bila sam tamo turisticki par puta. Prelep grad, ljudi su prijatni, utisci veoma pozitivni,a sto se vremena tice meni odgovara :D
 
Pozdrav Andigrudge, meni je takodje drago da se bar neko javio, pogotovo mi je drago da smo tako blizu. Mogli bi bolje da se upoznamo, mozda preko fejsa da stupimo u kontakt. Javi se kad i ako vidis ovu poruku Andigrudge ☺ Inace ja sam iz Srbije, ovde sam vec 10 godina imam 34 godine, muza i troje dece. Moje ime na fejsu je Liz Steranko pa ako procitas ovu poruku i ako imas fejs, potrazi me....
 
Poslednja izmena:
Pozdrav dobri ljudi.
Ne koristim cesto Krstaricu ali sam videla da se pominje tema o zivotu u Skotskoj, preciznije Galsgowu.
Znam da ima nasih u Ediburghu ali posto bih se preselila u Glasgow lepo je cuti da ima nasih, sa kim se moze popricati na domacem jeziku. Nadam se da cu upoznati neke od vas kad se preselim.
Iz Srbije sam, ali je decko iz Skotske, godinu dana smo zajedno, i posto tamo vamo ne funkcionise resili smo da se pozabavimo sa igrom bez prestanka da se preselim kod njega.
Bila sam tamo turisticki par puta. Prelep grad, ljudi su prijatni, utisci veoma pozitivni,a sto se vremena tice meni odgovara :D
Kada dolazis ili si vec tu?Ja zivim u predgradju Glasgowa...

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima, doselio sam se u Glazgov (Hamilton) pre 2 godine, josh nisam upoznao nikog sa nashih prostora, ako neko ima neka pitanja vezano za zivot ovde rado cu pomoci. Inace pre nego sto sam se doselio ziveo sam u belgiji francuskoj i svajcarskoj i po meni ovde je najbolje za zivot, nebitno koja je struka u pitanju.

Bas nas ima malo...evo i ja tragam...
 
Pozdrav svima!
Nije me bilo na forumu skoro 2 god.,sad se vratih i moram odmah na pocetku zameriti kako je komplikovano postaviti komentar na neku od postojecih poruka...Bas treba zivaca...
Inace,sto se tice onog sto sam pisala 2015.g. o Skotskoj,sada imam samo 1 komentar- b*llshit !
 
Pozdrav svima!
Nije me bilo na forumu skoro 2 god.,sad se vratih i moram odmah na pocetku zameriti kako je komplikovano postaviti komentar na neku od postojecih poruka...Bas treba zivaca...
Inace,sto se tice onog sto sam pisala 2015.g. o Skotskoj,sada imam samo 1 komentar- b*llshit !

Pozdrav,

Doselila sam se prije otprilike mjesec dana u Skotsku... decko mi je iz Engleske I dobio je posao odi Ali je poprilicno mutav sto se tice masu stvari... pa sam eto naisla na ovaj forum u nadi da mi mozda neko moze pomoci... vezano za papirologiju naravno ????????
 
Pozdrav..
Prije mjesec dana sam se doselila u Skotsku, koliko vidim ima nas jos ???? posto sam poprilicno nova imam nekoliko pitanja, pa mozda bi mi netko mogao pomoci... vezano je za papirologiju... Trenutno ne radim... Imam hrvatsku putovnicu Ali po onome sto sam uspjela istraziti na netu ne bi se mogla zadrzati u zemlji vise od tri mjeseca.. jel bi netko mogao popricati samnom o ovome ????
 
Pozdrav..
Prije mjesec dana sam se doselila u Skotsku, koliko vidim ima nas jos ???? posto sam poprilicno nova imam nekoliko pitanja, pa mozda bi mi netko mogao pomoci... vezano je za papirologiju... Trenutno ne radim... Imam hrvatsku putovnicu Ali po onome sto sam uspjela istraziti na netu ne bi se mogla zadrzati u zemlji vise od tri mjeseca.. jel bi netko mogao popricati samnom o ovome ????



https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration
 
Zdravo svima.
Danas sam dobio ponudu za posao za Edinburgh na koju moram da odgvorim u roku od 72h.
Posao je direktno za firmu, ne preko agenicije za zaposljavanje.
Imam SRB pasos.
Po zanimanju sam mas. inz, i posao je za tu poziciju.
Zamolio bih sve raspolozene clanove da napisu par saveta i okvirne cene za stan, namirnice, prevoz i tome slicno. Cisto da znam koliko da se uzajmim dok se ne snadjem :-) tj do prve plate.
Hvala
 
Pozdrav svima,

Juce sam dobio ponudu za posao u Edinburg-u, Škotska.
Takodje, od njih sam dobio sam kontakt u Londonu UK Immigration And Education Service, da se obratim u vezi vize, radne dozvole itd.
Moze li neko da me posavetuje sta mogu da ucinim, kome se treba obratiti kod nas u Srbiji, ima li uopste sanse za dobijanje potrebnih dokumenata...?

Hvala unapred
 
Pozdrav svima,

Juce sam dobio ponudu za posao u Edinburg-u, Škotska.
Takodje, od njih sam dobio sam kontakt u Londonu UK Immigration And Education Service, da se obratim u vezi vize, radne dozvole itd.
Moze li neko da me posavetuje sta mogu da ucinim, kome se treba obratiti kod nas u Srbiji, ima li uopste sanse za dobijanje potrebnih dokumenata...?

Hvala unapred

Kao i kolega iznad i kao i ti i ja sam dobila ponudu za posao u Edinburgu, isti rok za odgovor, isti kontakt, pa da proverim je li i firma ista. SOGEL?
Firmu sam proverila, sve OK, ali su mi čudne neke stvari: prvo, rok za potpis ugovora od 72 sata, drugo, mail adresa sa koje je stigla poslovna ponuda nije ista kao u ponudi za posao, treće, niko nije ni skype razgovor obavio sa mnom, a ponudili mi radno mesto sa platom od 50K funti godišnje, stan, zdravstveno, prevoz, benefiti...doduše, sve na memorandumu SOGE kompanije, ali lika koji se predstavlja i potpisuje kao Robert Muriel, Head of Selection Committee, Human Resources Department, nigde nisam mogla da nađem u pretragama. I ako je sve to istina, zašto mail nije stigao sa zvaničnog HR sogel maila.
Sve mi je to malo sumnjivo, još sad kad sam videla vas dvojicu ovde, pa...sad mi je još sumnjivije.

Šta mislite?
 

Back
Top