Srbi dosta je bilo, u redovnu vojsku se mora, rasparčava nam se zemlja a neprijatelji se množe

Da li podržavate vraćanje vojnog roka?

  • DA

    glasova: 23 37,7%
  • NE

    glasova: 38 62,3%

  • Ukupno glasova
    61
i ja isto mislim. Treba usavrsavati obavestajne sluzbe, placenike specijalnih diverzantskih jedinica, .........koji ce rat sprecavati i pre nego pocne, to jest, uklanjati inicijatore ratova bez da se mobilisane vojske na obe strane sukobe. Videli smo ko inicira ratove, sa kojim ciljevima, ....sto nema veze sa interesima naroda na obe strane pa stoga sukobe treba resiti direktnom eliminacijom izazivaca ratova ......a to si licnosti, osobe sa imenom i prezimenom......a ne narodi, ili politicke stranke.
Narod sa tim ratovima nema veze, oni su samo topovsko meso. Da je Putin intervenisao po ovom mom modelu razmisljanja , danas bi pola miliona ukrajinaca i rusa bilo zivo.
много филмова се гледа...
Стварност је малко другачија...
 
Prigovor savesti

Član 45

Lice nije dužno da, protivno svojoj veri ili ubeđenjima, ispunjava vojnu ili drugu obavezu koja uključuje upotrebu oružja.

Lice koje se pozove na prigovor savesti može biti pozvano da ispuni vojnu obavezu bez obaveze da nosi oružje, u skladu sa zakonom.


Ima ih oko 65%.
Ништа, кад дође до напада све са "приговором савести" предати непријатељу....
Боље њему да филозофирате, мање ће метака имати за наше војнике...
 
Ништа, кад дође до напада све са "приговором савести" предати непријатељу....
Боље њему да филозофирате, мање ће метака имати за наше војнике...
Takva odluka zahtevala bi izmene čitavog seta vojnih zakona. Mi od 2010. nemamo obavezan vojni rok, prema podacima Generalštaba je prošle godine 12.000 ljudi napustilo vojsku. Zaposleni u vojsci su marginalizovani, rade prekovremeno, ne viđaju svoje porodice, nemaju topli obrok, a plate su nešto više od minimalne zarade", rekao je Antić.
 
По мом мишљењу мислим да је сада касно,ту имамо Устав који се мора поштовати и који се може тешко променути,а Устав даје право на приговор савести.
Наравно свако има право на приговор савести...
Зато и кажем да све оне који злоупотребљавају "приговор савести" терба предати непријатељу све заједно са породицама...
КАд буду морали да се бирају између попуне непријатељске војске и живота сопствене породице можда схвате да живот није игра и да кад ти дође непријатељ са оружјем у рукама не постоји "приговор савести" јер ћеш у супротном морати да убајјаш сопствену фамилију за забаву непријатљу...
Људи овде заборављају шта се све дешавало нашима који нису хтели да се боре након доласка усташа и сличне гамади?

А изгледа да људи ни поред све технике не прате и ове данашње ратове где управо "културне" земље врше разне геноциде и убијају децу, жене и старе који не учествују у борбама само из забаве и да би могли у извештају написати како су побили толико и толико "терориста"!?

А заборавише и рат са "исиламским калифатом" у ком је страдао многи обичан човек који није желео да узима оружје у руке и то тако што је гледао како му убијају породицу на његове очи... И ту војску калифата формираше, обучише и опремише исте оне земље које код нас заговарају "пацифизам" и непотребност обучавања...

Приговор савести као изговор да се не служи војни рок, кажеш?
Шта ћеш кад дође време да теби или детету ти не издају дозволу за усељење у неку од дивних "цивилизованих" земаља ако пре тога не одрадите уговор у њиховој војсци?
 
Takva odluka zahtevala bi izmene čitavog seta vojnih zakona. Mi od 2010. nemamo obavezan vojni rok, prema podacima Generalštaba je prošle godine 12.000 ljudi napustilo vojsku. Zaposleni u vojsci su marginalizovani, rade prekovremeno, ne viđaju svoje porodice, nemaju topli obrok, a plate su nešto više od minimalne zarade", rekao je Antić.
шта си покушао да кажеш цитирањем Антића као одговор на моју поруку везано за злоупотребу института "приговор савести"?
 
шта си покушао да кажеш цитирањем Антића као одговор на моју поруку везано за злоупотребу института "приговор савести"?
Na žalost,neće biti ništa od obaveznog služenja vojnog roka momaka i devojaka 18 do 30 godina, ostaće i dalje dobrovoljno služenje vojnog roka.
 
Na žalost,neće biti ništa od obaveznog služenja vojnog roka momaka i devojaka 18 do 30 godina, ostaće i dalje dobrovoljno služenje vojnog roka.
Да би се вратило обавезно служење војног рока потребно је много више припреме а не само да се "изгласа" у скупштини.

Ипак најважнији разлог због чега треба да се врати служење војног рока је вероватно и основни због којег се многе НВО труде да сваку дискусију о служењу војног рока закопају. Повратком обавезног служења војног рока вратила би се и обавеза државе да врши здравствени преглед мушке популације у доби по изласку из пубертета што је је одличан показатељ здравља популације. Овако без тих прегледа сви којима НВО кроје рад могу да се хвале "успесима". У случају да се сада поново покрене обавезно служење војног рока брзо би се установило да нам је нација болесна и највећим делом неспособна (што здравствено што на психолошком плану и ту не мислим на оне који би злоупотребљавали институ "приговор савести" већ само оне који би били одбијени од стране комисије).
 
Ja sam pre korone dobio poziv za rezervni sastav VS i verovatno nisam prošao njihove provere zdravstvene i nisam išao niti je bila VP po mene, dok su moji drugari otišli.
Довољно си збркано описао свој случај да се надам да не очекујеш никакав смислен коментар?
 
Trenutna vlast sigurno ne obnavlja sluzenje vojnog roka zato sto je lijepo da omladina ide u vojsku. Protekle 4 godine vodjena 3-4 rata. Prvi je bio u Nagorno Karabahu koji je gotov, rat u Ukrajini i dalje tece, dok se Palestinski zavrsava, vecina istorijskih ratnih zarista od drugog svetskog rata na ovamo su se aktivirala jedino nije Balkan. Vojni rok se uvodi radi potencijalnih buducih ratova, to bi bila odlicna stvar da nasu vlast vode sposobni, edukovani ljudi i rodoljubi ali nazalost nije tako. Kada covjek shvati da nasu drzavu ne vode rodoljubivi ljudi onda teorija da sluzenje u vojsci postoji zbog naseh dobra pada u vodu. Svaki covjek bi trebao da bude poucen stvarima poucenim u vojsci, trenirati, nauciti rukovati vatrenim oruzjem da bi se jednog dana odbranila porodica ili neko blizi je znacajno
Pa nek uvedu predmet ono i dsz u srednje skole, a ne obavezni vojni rok.....em jeftinije em sigurnije, em sigurno poseceno , em ima obuke, em ima i obrazovanja za zene, kako ces da odvajas zene u 21 veku , sovinisto...

A i skole ocigledno vape za obukom u pucanju, vec je u osnovnoj vec veliko interesovanje pokazano...
 
Наравно свако има право на приговор савести...
Зато и кажем да све оне који злоупотребљавају "приговор савести" терба предати непријатељу све заједно са породицама...
КАд буду морали да се бирају између попуне непријатељске војске и живота сопствене породице можда схвате да живот није игра и да кад ти дође непријатељ са оружјем у рукама не постоји "приговор савести" јер ћеш у супротном морати да убајјаш сопствену фамилију за забаву непријатљу...
Људи овде заборављају шта се све дешавало нашима који нису хтели да се боре након доласка усташа и сличне гамади?

А изгледа да људи ни поред све технике не прате и ове данашње ратове где управо "културне" земље врше разне геноциде и убијају децу, жене и старе који не учествују у борбама само из забаве и да би могли у извештају написати како су побили толико и толико "терориста"!?

А заборавише и рат са "исиламским калифатом" у ком је страдао многи обичан човек који није желео да узима оружје у руке и то тако што је гледао како му убијају породицу на његове очи... И ту војску калифата формираше, обучише и опремише исте оне земље које код нас заговарају "пацифизам" и непотребност обучавања...

Приговор савести као изговор да се не служи војни рок, кажеш?
Шта ћеш кад дође време да теби или детету ти не издају дозволу за усељење у неку од дивних "цивилизованих" земаља ако пре тога не одрадите уговор у њиховој војсци?
Sta je srbija dobijala od ratova?
I u onima u kojima smo pobedili smo dobili samo nova groblja, dok je benefite uzimao drugi.
Ako ti rat u Ukrajini ne pokazuje zastarelost nekadasnje vojske onda ti nista nije jasno.
Rusi su poceli sa starim sistemom i za 2 god su presli na sasvim novi.
Dronovi, avioni, artiljerija ... mogu dobiti rat, ne strojevi korak i premestanje magacina, sto je specijalnost nekadasnje srpske vojske.
Tako da prvo treba obezbediti vrhunsku tehnologiju imati dobru profesionalnu vojsku
a upotreba kalasnjikova se nauci za 2 dana, ma za 2 sata.
 
Takva odluka zahtevala bi izmene čitavog seta vojnih zakona. Mi od 2010. nemamo obavezan vojni rok, prema podacima Generalštaba je prošle godine 12.000 ljudi napustilo vojsku. Zaposleni u vojsci su marginalizovani, rade prekovremeno, ne viđaju svoje porodice, nemaju topli obrok, a plate su nešto više od minimalne zarade", rekao je Antić.
Plate profesionalaca moraju biti duplo vece od prosecne.
Uz mali raspon od vojnika do generala.
tj ako vojnik ima 100 hilj generalu je dosta 150, ostali cinovi izmedju.Specijalcima platu kao generalima.
Imali su ogromne plate ti kancelarijski ... a posao im je da mlate praznu slamu i izvrsavaju naredbe.
Dok vojnik svakodnevno vezba
 
Sta je srbija dobijala od ratova?
I u onima u kojima smo pobedili smo dobili samo nova groblja, dok je benefite uzimao drugi.
Ako ti rat u Ukrajini ne pokazuje zastarelost nekadasnje vojske onda ti nista nije jasno.
Rusi su poceli sa starim sistemom i za 2 god su presli na sasvim novi.
Dronovi, avioni, artiljerija ... mogu dobiti rat, ne strojevi korak i premestanje magacina, sto je specijalnost nekadasnje srpske vojske.
Tako da prvo treba obezbediti vrhunsku tehnologiju imati dobru profesionalnu vojsku
a upotreba kalasnjikova se nauci za 2 dana, ma za 2 sata.
Једини продукт који је Србија добијала из ратова које је водила јесте слобода... каква је - таква је!

Колико треба да се обучи војник за основне тактичке радње најбоље се видело управо на источном фронту где сваки војник који бачен у рат без адекватне вишемесечне обуке - био је просто бачен људски ресурс са обе стране...
 
Zanemarujete sledece, da obicna obuka u skolama ono i dsz itekako radi posao cak i bolje nego obuka u vojsci....
Vise znanja dobiju djaci , mnogo vise....vise reda , imaju cak i vise gadjanja nego u vojsci...bar je tako bilo u mojoj srednjoj, ja sam imao u prvoj srednje 1, u drugoj 2 gadjanja , u 3oj 1 bojevo i 3 sa vazdusnom, jer smo imali streljanu u skoli na terasi , bas zgodno , inace zakljucanu ovako , ali koristenu za vazdusnu obuku...

Gde sam ucio da postavljam zamke pasteticama, ne u vojsci po prvi put...
Gde sam rastavljao staru pusku , papovke, kalasnjikov, puskomitraljez, tamo, gde sam postavljao upaljac u eksplozivno punjenje, u skoli , gde sam palio sporogorci fitilj i spajao kapislu , u skoli , jesam hiljadu puta i vojsci pa me jednom nije oficir digao u vazduh nego sam bezao po polju od budala koje ne umeju da broje dok rade u grupi sa eksplozivima..

Jel moj profa ono i dsz bio ludak staljinizma i titoizma, nije, tito je bio odavno pokojni, on se sam izborio za fond casova, za svoju platu , za saradnju sa lokalnim ganrizonom, a gadjanje je obezbedjivao sam, jeste mozda pravno zeznuto , imao je samo ekipu staresina, kad se to desava na vojnom poligonu u blizini grada, doduse , pesaka se islo 10 20 km do tog poligona...ali eto tu i simulacije marsa , ne usiljenog ali obicnog...

A mi pricamo kao Srbi , pro.ser .AV anje....tesko nam to da uradimo , jer je skolstvo popucalo , a nije nam tesko da uvedemo izivljavanje nad necijom decom pa ko prezivi...
Malo je sadista bilo tokom istorije Srba pa se potrosilo u danasnja vremena pa da pojacamo ponudu...
Pa treba biti stvarno debil od roditelja da decu prepustis losijem resenju umesto boljeg resenja koje bolje radi posao i manje kosta.....mozda zato sto moze manje da se mulja...
 

Back
Top