Spremanje ispita ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zapravo, mislila je uopšteno, nije se odnosilo na postove na temi :)

Ja takav utisak nisam stekao. Devojka priča o svom načinu spremanja ispita, da bi onda, neposredno posle mog prvog komentara na temi napisala sledeće

Ispada da se sada radjaju samo pametni studenti - ranije su postojali oni koji su vredni, uče i polažu ispite, i
oni koji nisu vredni, ne uče i ne polažu ispite, a sada postoje pametni - koji ispit spreme za jedan dan i
glupi - koji ispit spremaju dva dana...

A da pre toga niko o ovome nije govorio.

Značenje ovog komentara je na isti način kao i ja shvatila i devojka koja joj je odmah replicirala

Pa to je tako samo na forumu... RL je nešto sasvim drugo. :)

Jelte... kurčenje na forumu pred internet drugarima.. Fazon "imam ***** od 25 cm".
 
Kako se izjašnjavaš po pitanju svega ovoga? A znam, i dalje ja vredjam tebe...

Pa ako očekuješ da te hvalim kako si lepa, bajna i sjajna nakon tog perfidnog nipodaštavanja kojim si započela sve ovo, onda šta da ti kažem osim da si se zajebala.

A ako pak zaista nisi imala tu nameru, u šta i dalje sumnjam, evo ja ti se izvinjavam.
 
Ja takav utisak nisam stekao. Devojka priča o svom načinu spremanja ispita, da bi onda, neposredno posle mog prvog komentara na temi napisala sledeće



A da pre toga niko o ovome nije govorio.

Značenje ovog komentara je na isti način kao i ja shvatila i devojka koja joj je odmah replicirala



Jelte... kurčenje na forumu pred internet drugarima.. Fazon "imam ***** od 25 cm".

Sve u svemu, utisak koji sam ja stekla jeste da je neko veoma uvredljive prirode...

A i poteže neukusne komentare, a kao glumi finog...
 
Pa ako očekuješ da te hvalim kako si lepa, bajna i sjajna nakon tog perfidnog nipodaštavanja kojim si započela sve ovo, onda šta da ti kažem osim da si se zajebala.

A ako pak zaista nisi imala tu nameru, u šta i dalje sumnjam, evo ja ti se izvinjavam.

Misli šta hoćeš, vidi se da si narcisoidan... Ko zna čemu te uče na tom tvom fakultetu, šta god da studiraš...
 
Sve u svemu, utisak koji sam ja stekla jeste da je neko veoma uvredljive prirode

paaaa.. ne znam za tebe, ali mene tata učio da ako mi neko, sad primera radi, kaže da sam glup, ja njemu uzvratim sa "idiote". :mrgreen: što bi sad nekome nešto oćutao, zabole me... ionako uvreda sama po sebi nije ništa strašno i nije da sad neću moći da spavam mirno jer mi je neka debilka koju ni ne poznajem rekla da sam narcis. :mrgreen:

e sad, za razliku od Sejnt koja se raspravlja saaatima i upire da njena bude zadnja :mrgreen:, ja nemam nameru da više prolongiram ovu zajebanciju... tako da

 
paaaa.. ne znam za tebe, ali mene tata učio da ako mi neko, sad primera radi, kaže da sam glup, ja njemu uzvratim sa "idiote". :mrgreen: što bi sad nekome nešto oćutao, zabole me... ionako uvreda sama po sebi nije ništa strašno i nije da sad neću moći da spavam mirno jer mi je neka debilka koju ni ne poznajem rekla da sam narcis. :mrgreen:

e sad, za razliku od Sejnt koja se raspravlja saaatima i upire da njena bude zadnja :mrgreen:, ja nemam nameru da više prolongiram ovu zajebanciju... tako da


Debil si sam, šteta što to nisi sam uočio, nego neko mora da ti kaže...

I to još neko ko te ni ne poznaje... Šta li tek misle oni koji te znaju...?
 
Ja sam na Pravnom, to jest, ove godine sam zavrsila predavanja sa cetvrte, ali su mu ostali neki ispiti iz trece, tako da sad samo polazem.
Vise sam za varijantu da ucim vise dana po manje strana. Ispit, zavisno od tezine, pripremim za oko mesec dana. Uvek predjem svu materiju, pa nesto naucim bolje, nesto losije.
Ucim uglavnom po jedan ispit, a ponekad jedan tezi iscitavam, a jedan spremam bas dobro.
U zavisnosti od svih mogucih faktora ucim dnevno izmedju 2 i 5-6 sati. Za to vreme predjem materiju od 50ak strana, ali da je bas naucim, a ne samo procitam. I tako dok ne predjem celu knjigu, a onda svaki naredni put bude lakse i prelazim vise stranica pri ponavljanju. A dan pred ispit predjem svu materiju, pa makar bila i hiljadu strana, jer bitno mi je da bar preletim sva pitanja.
Mada, sve je to tako individualno ;)
 
evo i ja da reagujem, kod mene sve varira od tezine ispita. Inace ne ucim nikad tek da polozim stalo mi je da nesto i naucim a i visoke ocjene su svakako dobre za moj ego :D. Ali nema pravila, znalo mi se desiti da nedeljama ucim i spremam ispiti i padnem a jednom mi se desilo da sam jedan spremila za 5 dana, vise od pola ih je popadalo a ja dobila 9, i to me profesor pohvalio! Nevjerovatno! Ali evo sad sam za kratak period spremila ispit povrsno, *** nije bilo vremena i bio je pismeni cekam rezulatate pa nece mi tesko pasti ni ako sam pala jer bih voljela bolje da ga naucim, ali ako sam polozila znam sebe, nista vise ne radim...jer godina je onda ociscena i mirna sam :)
Inace mislim da je 30-ak stranica kad bas ucis realno da bas dobro naucis, zavisi od vremena koje imas na raspolaganju za ucenje, do 50 isto mogu da vjerujem a sve preko ja ne zovem pravo ucenje, nego skeniranje a to mozes samo ako ti materija lezi ako ti ucenje u principu ide lako! to je bar moje misljenje... Pozdrav
 
Koliko dnevno učite strana ili pitanja za ispit?

Koji je maksimum, a koji minimum?
Da li je sve individualno, npr da neko može da spremi do 100 strana dnevno a neko do 50 strana? ;)

Pravite li beleške ili samo iščitavate gradivo?

:cao:
nije svaciji maximum/minimum isti......ja mogu od 50-100 dnevno, ponekad i 150 ako bas imam volju i ako je obimno gradivo....ispocetka po 50, a ono sto meni najvise pomaze jeste ponavljanje predjenog gradiva pred iscitavanje novog, nikako ponavljanje na kraju, kad celu knjigu predjem, jer ako imas tipa 500 strana, i to recimo stuces za nedelju dana, osmog ili devetog dana kreces u drugi ciklus citanja, a knjigu si presla samo jednom, a onako si presla jednom i ponovila, znaci tako kreces u treci ciklus......a beleske pravim samo kad je neki uzasno dosadan predmet, pa napravim listu pitanja(naziva lekcija ili vise pitanja za jednu ako je malo veca), i to pomaze malo oko orijentacije, utvrdjivanja gradiva, lakse se raspodeljuje gradivo tako...
 
nije svaciji maximum/minimum isti......ja mogu od 50-100 dnevno, ponekad i 150 ako bas imam volju i ako je obimno gradivo....ispocetka po 50, a ono sto meni najvise pomaze jeste ponavljanje predjenog gradiva pred iscitavanje novog, nikako ponavljanje na kraju, kad celu knjigu predjem, jer ako imas tipa 500 strana, i to recimo stuces za nedelju dana, osmog ili devetog dana kreces u drugi ciklus citanja, a knjigu si presla samo jednom, a onako si presla jednom i ponovila, znaci tako kreces u treci ciklus......a beleske pravim samo kad je neki uzasno dosadan predmet, pa napravim listu pitanja(naziva lekcija ili vise pitanja za jednu ako je malo veca), i to pomaze malo oko orijentacije, utvrdjivanja gradiva, lakse se raspodeljuje gradivo tako...

See_ya bas mi se svidja tvoj sistem, ovo zadnje i meni pomaze, da sve onako razbistrim i poredam u svojoj glavi. Inace prvi put kad citam (a moja je knjiga) onda podvucem olovkom ono sto mi stvarno izgleda vazno a kad to drugi put prolazim onda markerom u bojama, pa mi se knjiga sareni ali tako mi ostane bolje u pamcenju, tako bar mislim.
 
nije svaciji maximum/minimum isti......ja mogu od 50-100 dnevno, ponekad i 150 ako bas imam volju i ako je obimno gradivo....ispocetka po 50, a ono sto meni najvise pomaze jeste ponavljanje predjenog gradiva pred iscitavanje novog, nikako ponavljanje na kraju, kad celu knjigu predjem, jer ako imas tipa 500 strana, i to recimo stuces za nedelju dana, osmog ili devetog dana kreces u drugi ciklus citanja, a knjigu si presla samo jednom, a onako si presla jednom i ponovila, znaci tako kreces u treci ciklus......a beleske pravim samo kad je neki uzasno dosadan predmet, pa napravim listu pitanja(naziva lekcija ili vise pitanja za jednu ako je malo veca), i to pomaze malo oko orijentacije, utvrdjivanja gradiva, lakse se raspodeljuje gradivo tako...

Свака част! :klap:

А да ли су тих 100 страна из истог предмета или се деси да учиш више предмета истовремено?

Колико ти сати треба дневно за толико страна? z:)
 
Свака част! :klap:

А да ли су тих 100 страна из истог предмета или се деси да учиш више предмета истовремено?

Колико ти сати треба дневно за толико страна? z:)

zavisi koliko ispodvlacim z;)

a sto se tice ucenja vise predmeta odjednom....sta znam, kad me muka natera z:shock: ....izvodljivo je to, samo bi bilo pozeljno da nisu previse slicni predmeti.....mesaju se pojmovi malo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top