Spasavanje harda

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.040
Dobio sam neki hard WD 80GB ,vidi ga bios,vidi ga windows,kada probam da mu pristupim trazi formatiranje,odradi ga ali na kraju izbaci poruku da je format bio bezuspesan.
Skenirao sam sa HD Tune i naravno nasao je ostecene sektore i neke greske,isao sam quick scan jer je normalan ekstra spor ,e sad,hd regeneratorom sam sinoc pokrenuo oporavak u boot modu,radio je 10 sati i na stotine sektora sredio al problem je sto su ti sektori zauzeli samo oko 40MB a osteceno je mozda par stotina MB-a. Prekinuo sam proces jer bi ocigledno radio par nedelja :eek:

jel postoji neki brzi program ili neki koji ih nece regenerisati vec samo izolovati kako bi hard mogao da koristi neostecene delove?
Ovaj zadnji red sa nekoliko crvenih ne bih ni sredjivao vec bih smanjio particiju tako da njih ne zahvati,naravno ako to dozvoli partition magic

Imam sata hard koji mi je primaran sa os-om i svim ,ako bih ovaj spasio sluzio bi samo za skidanje serija i filmova,posto bi se stalno upisivao i brisao kako nesto pogledam,da ne ubijam ovaj moj bez potrebe


zit11h.jpg
mrz7rr.jpg
 
Da ti budem iskren od tog diska nema ništa. Vrlo je važno kako su oštećeni sektori raspoređeni, ako ih ima svuda po disku to je veliki problem, s tim da loši sektori povlače loše sektore. Šta god ti na njemu sačuvaš biće oštećeno i neupotrebljivo tako da ti se ne isplati zajebavati. Taj disk je baš puno oštećen. E sad ako ga nešto može spasiti to bi najvjerovatnije bio HDD regenerator, ili neki alat od WD lično. Pokušaj kontaktirati sam WD support, i priloži im te sličice. Msm ja sam skoro imao sličan problem koji je regenerator riješio z6a 10h (jednu noć) s tim da je hdd od 1TB. Ako regeneracija 40GB traje duže to znači da je HDD gotov.
 
tek sam na 4% a radi vec 20sati,a preostalo mu je jos 200sati ako je za verovati counteru. Fora je ta da je u samo 1MB-u hiljade i hiljade sektora,a po ovom brzom scan-u ne bi trebalo da bude vise od 400MB osteceno.
hard ima oko 156miliona sektora a ja sam tek na 6-om milionu,kad naidje na zdrave delove njih bukvalno preleti ,al na ostecenim radi sektor po sekundi.

neznam,uporan sam,pustacu ga svaki dan iz windowsa po par sati pa da vidim sta ce biti sa njim kada zavrsi za par nedelja :D ,ako ne bude nista od njega barem mogu da napravim hard zvucnik,imam vec jedan pa ce raditi u stereo modu,lol

nije mi jasno ,ali nailazim samo na marku wd i maxtor kada se pominju hardovi sa losim sektorima,to kao da je preodredjeno kvarovima
 
fox
ako imaš flopy sa fdiskom odradi to iz dos-a brisanje particija i ponovno formiranje bi trebalo da zaobiđe sve oštećene clustere na hdd-u tj. da ih izoluje od ostalih sektora.
inače za ovo savetujem low lewel format isto se radi sa flopy diskete iz dos-a
 
fox
ako imaš flopy sa fdiskom odradi to iz dos-a brisanje particija i ponovno formiranje bi trebalo da zaobiđe sve oštećene clustere na hdd-u tj. da ih izoluje od ostalih sektora.
inače za ovo savetujem low lewel format isto se radi sa flopy diskete iz dos-a

naravno da imam floppy i win 98 start up disketu :D ,aj probacu,briga me i da je par GB izolovano samo da ne traje ovoliko
mislim da nema nikakvih particija na njemu ,a i low level formati su spori,al vredi probati,hvala za savet
 
@ rokavec Pa zavisi sta je za tebe to saka para,tebi je mozda 2000 meni 200din :)

bas sam negde komentarisao da polovni hardovi ata idu ovako
40GB=800din
80GB=1200din

a pametan covek kupi od 250GB sata za 2500 ;)

tako da ispada da se isplati cimati se za male hardove,a tek da vidis za koliko prolaze neispravni,nebitan kapacitet uzimas min 200-300 kinti
 
@ rokavec Pa zavisi sta je za tebe to saka para,tebi je mozda 2000 meni 200din :)

bas sam negde komentarisao da polovni hardovi ata idu ovako
40GB=800din
80GB=1200din

a pametan covek kupi od 250GB sata za 2500 ;)

tako da ispada da se isplati cimati se za male hardove,a tek da vidis za koliko prolaze neispravni,nebitan kapacitet uzimas min 200-300 kinti

Ma ok, kapiram te, ako imas zivaca i treba da se zanimas ;)

Nego reci ti meni... kako da nabavim elektroniku za WD caviar 80 gb... ploce i mehanika su ispravni, rekao hirens samo mi nesto elektronika gubi kontakt pa bih da je zamenim...
 
Mislis da pojurim ceo hard sa istom oznakom skinem elektroniku i nabudzim na svoj????
Kako da ustanovim dali je na tom hardu koji bi kupio ispravna elektronika ? jel dovoljno da u hajrensu uradim internal kes test ili moram nesto drugo???
 
skoro se prodavalo brdo ploca hardova,bile su neispitane,pametnije ti je da naletis na ceo hard kome je otisla mehanika ili je tipa neispitan sa bad sektorima,uzmes ga za nekih 250din i zamenis elektroniku i probasna svom.
naravno uvek postoji mogucnost da nece raditi ili nedaj boze da ostetis svoj,ali ako dobro izaberes ne bi trebalo da imas problem.

ovaj link sto sam ti dao a ispravan je hard ,dosticice za 5 dana 1000din i vise, garantujem ti

a sta si tacno pokrenuo u hirensu,koji program,meni na sata2 160GB ima jedan error ULTRA DMA ERROR COUNT ,tako kaze hd tune,i povezano je kao sa sata kablom,neki bag je imao al da kucnem u drvo radi samo tako ,samo sto ima tu gresku i warning zabelezen
 
Grafičku ti mijenjaj, šta će ti disk. N 4GB DDR3 i phenom na 3.0 ti stavio 5570. Ja imam takvu na laptopu.
Fox, samo sam mislio reći da, čak i ako spasiš disk, on ti više neće biti pouzdan za čuvanje bilo čega. Moj drug ima disk na kome nema ni jedan failure, pa šta god sačuva na njemu, postane neupotrebljivo, i to odma'. Prebaci pjesmu, i pokuša je pustiti na winampu... neće.
 
Izgleda mi da imamo identican HDD u rukama ... Evo slika da ne ispadne da lazem :) :) :)
 

Prilozi

  • DSC00419.jpg
    DSC00419.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 6
  • DSC00421.jpg
    DSC00421.jpg
    30,3 KB · Pregleda: 4
  • DSC00418.jpg
    DSC00418.jpg
    30,8 KB · Pregleda: 6
  • DSC00420.jpg
    DSC00420.jpg
    34,1 KB · Pregleda: 5
naravno da ne planiram da ga koristim za OS ili storage vec sam napisao,evo upravo se radi low level format i videcu kako stvari stoje ,ispitacu ga ja uzduz i popreko,isprebacivati fajlove pustati,i na kraju cu ga oceniti ;)
malo pre mi je nabio 48c pri formatu verovatno kada je naisao na lose sektore,a bio je ladan na dodir posto i fan duva direkto iznad i ispod njega,za pola sata cu imati valjda neke rezultate
 
xaxa hoces da ti prodam elektroniku,pazi isto je ata isto 80GB ,vizuelno isti ali moja oznaka je wdc WD800BB-55JKA0

moguce da je i motor posto mi je jednom zastekao pa sam ga kuckanjem prsta "odglavio",kako se samo zajeb**** sa njim :)
 
Ma onaj program "advanced diagnostic tools" pa ides na proveru harda pa biras sta hoces da proveris dali test citanja, pisanja, stres test, internu memoriju... itd...

Za koliko bi mi dao elektroniku? :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top