ŠPANIJA

storm cloud:
Вратила сам се јуче (Трст - Верона - Лидо ди Јесоло - Љорет - Барселона - Кан - Ница - Монте Карло - Милано - Венеција), било је савершено! Ко има питања, одговорићу радо. ;)

Evo mene interesuje. Sto vise detalja, to bolje. Posebno taj deo u Ljoretu, tamo ostajemo 7-8 dana. Kakva je situacija? Izlasci, cene, plaze, transfer do BCN?
 
sin-ding:
A kakva je situacija sa tim turistickim mestima blizu Barselone, Ljoret del mar i slicno, ima li sta da se radi osim plaze, i kakve su plaze uopste? hvala

Била сам 5 дана тамо, али нисам превише тога обишла, па не могу пуно да ти кажем. Од других сам чула да је ноћни живот богат, а ја нисам излазила, јер сам била преуморна од обилазака Барселоне, тако да сам само спавала.

Била сам само на градској плажи, претпостављам да има још нека, али не могу да тврдим. Ова је са ситним шљунком и кад уђеш у воду, одмах је дубоко.

Има гомила радњица, али ја нисам нашла ништа специјално у њима. У принципу можеш доста да спустиш цене цењкањем.

Љорет је доста велико место, тако да сигурно свако може да искомбинује провод по својој жељи, али у суштини није ништа спектакуларно, обичан приморски град.
 
Написала сам на оној другој теми. Што се превоза до Барселоне тиче, ми смо имали организовано, тако да не знам да ти кажем из прве руке. Знам да нам је водич рекао за повратак из Барселоне да се иде возом до места Бланес, а одатле бусом до Љорета, претпостављам да тако може и до Барселоне.

За цене не бих знала да ти кажем поуздано, нисам превише куповала, тј. само сувенире. Стекла сам утисак да су сличне нашим.
 
Hvala ti na odgovorima na oba mesta. Ja sam vec bila u Barseloni dva puta, i sad naravno zelim da idem, videcu koliko i kako. Znam da ce biti jedan organizovan izlet, a ako se organizujem za jos jedan, lepo, mada videcu. Pozdrav
 
Posto me je gospodjica storm preduhitrila i objasnila detaljno, mogu samo da dodam cenovnik :)
Zaista je sve kako je storm cloud rekla, jedino sto se tice francuskih gradova, sve zavisi od vodica...moj bus je imao srece sa vodicem, tako da smo bili u Kanu za vreme festivala oko 3 sata...ali generalno se zuri...ali se dosta toga obidje...i treba ici na ovako nesto...
Cene su kao kod nas ili za nijansu vece...
Vina su im fantasticna :)
Garderoba u zari i springfildu u barseloni jevtinija nego u Beogradu, posto su to spanske marke
 
storm cloud:
Вратила сам се јуче (Трст - Верона - Лидо ди Јесоло - Љорет - Барселона - Кан - Ница - Монте Карло - Милано - Венеција), било је савершено! Ко има питања, одговорићу радо. ;)
Mene zanima sve, nisam nikad putovala u Spaniju tako da ne znam ni sta da te konkretno pitam. U kom hotelu si bila u Ljoretu i da li si zadovoljna sa uslugom, preko koje agencije ste putovali? Mesta koja si obisla su ista kao i ponuda koju sam ja nasla za Spaniju, ja planiram putovanje u septembru busom, uz zadrzavanje 8 dana u Ljoretu.
 
У Љорету сам била у хотелу Гранд Касино Ројал, задовољна сам, и смештај и услуга су били сасвим солидни. Путовала сам преко Модене (Нови Сад).
 
Ja se na kraju ipak nisam odlučila za Majorku. Plus sto je Jolly otkazao potpuno ponudu.
Napisi, please sve detaljno ako te ne mrzi i postavi neke slicice plaza itd.
Kako si isla...kakve su plaze...cene...El Arenal vazi za mesto sa pijanim Englezima, pa me zanimaju tvoji utisci...
Da znam za sledecu godinu.
Koliko te je kostao aranzman?
 
Prijatelj mi ostaje 4 dana duže o trošku agencije.
Piše danas i u "Blicu", agencija je svima koji su tamo produžila boravak i verovatno više neće prodavati aranžmane zbog ponašanja španske ambasade koje je ovih dana tražila da se dokumenta podnose 40 dana pre puta.
 
Turistički terorizam u Barceloni


0086007.17.jpg


U centru grada na gradskoj plaži operiraju lopovi, ali to su beskrupulozni manijaci, a ne džepari. Ljudi odu na noćno kupanje, oni im pokupe stvari, ali sve stvari... sve...

A da se sad ne javim... naprosto mi je nevjerojatno da se nigdje ne piše o tome, a radi se o glasovitoj Barceloni... Naime, čitam i vaš članak o tom gradu, i u njemu stoji samo napomena kako starim gradom, odnosno La Ramblom operiraju džepari.

Ljudi moji, nisam tip čovjeka koji se na bilo koji način eksponira ili reagira, no ne mogu zaboraviti što sam doživjela u ljeto 2006. početkom kolovoza u Barci. Moj suprug i ja noć smo proveli u samom centru grada na gradskoj plaži i šokirani viđenim te noći, na toj istoj plaži proveli još tri. Radi se napominjem o samom centru grada i najvećoj gradskoj plaži. Njome operiraju lopovi, ali to su beskrupulozni manijaci, a ne džepari. Ljudi odu na noćno kupanje, oni im pokupe stvari, ali sve stvari.. sve. I u ovom konkretnom slučaju 5 Britanaca izađe iz mora i nemaju ni bokserica, ni japanki, a da ne govorimo fotoaparata ili novčanika možda. I sada se njih petorica nađu potpuno goli, pijani, bez ijednog dokumenta i doista trebaju pomoć. Zamislite situaciju kad njih 5 u tom stanju idu prema vama, ljudi bježe, a oni su stvarno u mnogo nezgodnoj situaciji. Takvih primjera je te noći bilo 23, 23 skupine ljudi bile su u potpunosti BESKRUPULOZNO POKRADENE. Zaljubljeni par se grli, mazi na plaži u kasnu ljetnu večer, a ti kvazi šetači, prodavači pića po plažama, nemilosrdno izvlače njoj ispod stražnjice remen od torbice na kojemu sjedi, strahota, izvuče mobitel i odmah 20 m dalje ga prodaje za 40 eura. Na kraju te iste plaže, na kraju đira, bacaju te ispražnjene torbe prepune raznoraznih stvari od RayBanki do kupaćih kostima i sl. To ih ne zanima, to bacaju, kupe samo mobitele, fotiće, kamere i off course cash!

Proveli smo tri noći na plaži u nevjerici da se to u jednom svjetskom gradu događa baš na taj način, ja evo nemam riječi na koji bih opisala doživljeno, no u tom šoku uputili smo se njihovoj policiji koja kaže da oni to znaju, da ne mogu obuzdati i da se bolje pazimo. Divan odgovor!

Traumu smo doživjeli na kolodvoru već pri samome dolasku. Imali smo tri torbe, od kojih mi je jedna doslovno nestala iako mi je stajala pored noge. A do mene zaštitar, no na kraju uviđamo samo dio jedne sjajno uigrane ekipe. Tamo naime vlada kolodvorska mafija. U jednom kutu kolodvora sjede debele žene nepoznatog blisko-istočnog porijekla, ja ću ih u ovoj priči zvati debelim Pakistankama, s gigantskim putnim torbama veličine prosječne hrvatske dječje sobe. I onda, vozači, security i "operirajuća obitelj" koja vam mazne torbu i ista vam u roku 10 sekundi postane dio blaga u koferima debelih Pakistanki. I mi, kao i mnogi, u debeloj nevjerici, kako nitko ništa nije vido od svih 200 ljudi na peronu... A onda dođe bus, mlada Talijanka se ukrcala na bus za Zaragozu, stavila je kofer u donji dio busa namijenjen prtljagi, no neposredno prije kretanja busa, na mig vozača koji je ostavio otvoren poklopac prtljažnika, došeta se mlada baraba i nonšalantno iznese njen crveni kofer i s njime se odšeta polako u mrak, u mrak imovine debele Pakistanke. Ma strahota, zbog koje mislim da ljude stvarno treba ozbiljnije upozoriti na tamošnju situaciju. Proputovala sam gotovo cijelu Europu, no nikada nigdje ne vidjeh ništa slično... U te tri noći svjedočili smo u sigurno 40-ak slučajeva porkradanja ljudi. Ne mogu zaboraviti nikako jednu grupu Australaca, 2 djevojke i 2 mladića od kojih su svi 4 ostali bez torbica koje su imali, a u njima svi dokumenti, dalje nije ni bitno... Ja vam nikakvim riječima neću moći prepričati taj očaj, taj vrisak na plaži u tih 5 ujutro. Ni njihov, ni mnogim drugih jadnih ljudi čiji grijeh je bio samo da su zaspali.

I tih priča ima samo u mom sjećanju nikako da zamru, taj turistički terorizam. Nisam osjetljiva, no još ne mogu doći sebi od svega... niti mogu zaboraviti svu obuću koja je bila u mom zelenom koferu u njedrima debele Pakistanke...

Puno pozdrava i sretno nam na svim ostalim putovanjima!
 
Evo juce se vratih iz Lloreta pa da napisem nesta o utiscima.Dosta je vec receno pa se nadam da se necu ponavljati sa necijim prijasnjim komentarima.

Da pocnem od smestaja:

Bio sam smesten u hotelu Excelsior(ostavio sam vec vise podataka o tom hotelu u jednom od prijasnjih komentara)sto se tice tog hotela koji je kompletno renoviran 2006,osoblje na recepciji,restorana,kafeterije,cistacica je bilo u redu,izuzetno cist hotel koji se cisti svaki dan i menja posteljina,hotel je bio 50 metara od plaze i srednje daleko od centra(sto se pokazalo na kraju i bolje sto je tako zbog buke i galame napaljenih tinejdera).

Jedina zamerka hotelu ako se to i moze zameriti je kad cistacice ujutro oko 7 pocnu sa ciscenjem soba,a u hotelu je bila jako losa izolacija tako da su me svako jutro budile,takode krevet nije bio dovoljno dugacak tako da je meni sa 187cm bio malo problem ispruziti noge , dorucak veoma slab tako da sam za 12 dana provedenih u tom hotelu samo jednom doruckovao(dobije se jedan margarin,marmelada ona mala pakovanja,jedan tost i neki kao kolac,a ja nista bez mesa:)).

Kad vec spominjem hranu,nesta vise o njoj i cenama,hrana slicna nasoj tako da nije bilo problema,cene variraju za recimo peceni biftek,pomfrit i salata od 6-7 evra,nesta kao becka snicla,pomfrit ,salata isto tako,hamburgeri u M`c i Burger Kingu 2-2,5 evra,lignje 7 evra,bilo je i skupljih cena za obilnije i posebne obroke otprilike do 15 evra.

**** -pivo njihovo Estrella ,San Domingo 1-5-2 evra,Heineken,Budwaiser i ostala strana **** od 2,5-3,5 evra po kaficima i restoranima u diskotekama skuplje pivo 5 evra,votka 7,viski 8,5

Internet imate na svakom koraku koji kosta 1,20 evra po satu tako da je to povoljno i nije potrebno nositi svoj lap top.

PLAZA

Plaza dugacka ,srednja guzva onako najbolje,lezaljke i suncobran skupi,lezaljka 4,5 evra,suncobran 4,5 evra,ali zato imate npr. alternativu da kupite dusek 4 evra i suncobran 6 evra u trgovini pa s njima na plazu ako vam je preskupo iznajmljivanje na plazi,vreme nas je bilo posluzilo svi dani osim jednog suncani i jedno 4-5 dana jak vetar,ali suncano,taj vetar je i mene i kolegu kostao da smo prvi dan izgorili,ali bukvalno kao rakovi na plazi,legli na lezaljke duva vetar ni ne osetis da je prevruce mi se nismo namazali kad navece ja gorim dobio maltene suncanicu,posle nismo mogli ici 4 dana na plazu zbog doslovce opeklina tako da vas ne zavara vetar obavezno se namazite bio vetar ili ne.Voda duboka i ako su valovi nije preporucljivo da se deca kupaju,a pogotovo ne u prisustvu roditelja jer dok si trepnuo odnese te val a nakon par metara odma dubina.


IZLAZAK

Kao sto je vec smomenuto u prijasnjim komentarima ,gomila tinejdera i to u ovom periodu kad sam ja bio ubedljivo najvise iz Holandije i Italije,onda iz Nemacke ,Rusije.Zenske najlepse Italijanke ,dosta slicne nasim devojkama zgodne crnke ufffff,onda Ruskinje,a na kraju debele Holandanke mada i njih je bilo poneka dobra:))te je i najlakse uhvatit ,te ne biraju:)))

Po kaficima ,diskotekama gomila ruskih devojaka koje rade kao konobarice,cak ima i jedna ruska diskoteka GALA gde su sve ruskinje.Sreo sam i nasih jedno 10-tak i neke 4 Makedonke,nema di nema nasih :)

Ima tamo u Lloretu i dosta starijih sa decom tako da ima i za njih aktivnosti,navece mozete otici u neki od restorana koji su pored plaze tj. na drugoj strani ceste,koji su super cisti i opremljeni nisu ni skupi,nema tinejdera koji vriste i rade do 3 ujutro,diskoteke duze.

Bio sam i u casinu jedno 5-6 puta igrao rulet i anjc i izgubio sve skupa jedno 400 evra:((,ali bar mi je proslo vreme do diskoteke u koju sam isao posle 3 ujutro.

Sta na kraju reci bio sam 12 dana i meni je to bilo puno,tako da sto se mene licno tice maksimalno 8 dana,da li sam zadovoljan,pa generalno jesam,bilo je to novo iskustvo za mene,nikad pre nisam bio u Spaniji,inace ne znam da cu skoro ponovo u Lloret ne zbog toga sto mi se svidalo ili ne nego sto ne volim ici na isto mesto,tako da ce me sledece putovanje odvesti negde dalje,najverovatnije Tajland.

Na kraju zadnji dan sam se prehladio i zaradio temperaturu preko 39 tako da mi je mada avionom putovanje bilo nocna mora,evo i sad dok ovo pisem imam preko 38 temperaturu i trebao sam sutra putovati na 15 dana u Srbiju,ali ne mogu tako da odlazem za sledecu nedelju, ako ozdravim.

Ako ima neko nesta da pita neka pita ja svejedno umirem od dosade.
 
tokyo:
Turistički terorizam u Barceloni
U centru grada na gradskoj plaži operiraju lopovi, ali to su beskrupulozni manijaci, a ne džepari. Ljudi odu na noćno kupanje, oni im pokupe stvari, ali sve stvari... sve...

hehe..
i mi smo u barseloni upoznali divnog cheha, biciklistu koji je pre spanije obisao pola evrope na bike-u da bi mu u barsi maznuli i bicikli i sve sto je imao...
slucaje na plazi nisam primetila niti cula, mada su nas upozorili pri dolasku..
isto je i sa amsterdamom.. tamo je jos gore /da zna ko ide/ , mada su tamo znaci na svakom koraku 'cuvajte svoju torbu, drzite je cvrsto uza se' ..
svakodnevno brdo turista biva pokradeno setajuci gradom, dok ekipe momaka skejtera, retko na bajsevima projure i svuku torbu ili sta vec sa ramena..
i to je kao normalno.. i svi znaju..

jedino se mozes osloniti na sebe i sopstvenu odgovornost i od bitnih stvari se nikad ne odvajati i stalno ih dobro paziti..
 
zavisi,probaj razne datume,ako kupis dva meseca unapred mozda nadjes i za 50 evra sa taksama u jednom pravcu,gledaj posebno odlazni a posebno dolazni let,ne moras povratnu da kupujes,imaju nekad akcije da placas samo takse ,prijavi se na njihovu listu novosti da bi ti slali obavestenja o raznim popustima i akcijama
 
Ah! Mi idemo u ponedeljak!!! Dobili smo vize i letimo prvo 3 dana za Barsu, a posle 10 dana Lloret! Jedva čekamo! Što bi klinci rekli - još dva puta spavamo i krećemo!!!
 
krompir:
Za Spansku vizu pise da je neophodno da vecina (?) papira koje predajes treba da bude prevedeni na engleski (ili spanski...). Da li neko zna o kakvom prevodu je rec? Mislim, da li ocekuju rad sudskog tumaca ili je nevazno ko je "autor" prevoda? :)
jeste da kasnim sa odgovorom ali prevod moze bilo ko da uradi,ja sam sama sebi prevela i traze samo za nekoliko dokumenata.
 

Back
Top