Šovinizam...čudna biljka

Evo jos da dodam nesto i necu vise o politici ovde:)

@Betty - cekaj, Vojvodina je zvanicno pripojena Srbiji 1918. godine, pre toga nije bila u sastavu Srbije. To sto spominjes kralja Petra je ok, po meni Srbija nije imala boljeg vladara od njega i mnogo je ucinio da od Srije napravi zemlju sa ugledom u svetu. Sto se tice cetnika, pa te paravojne ''postrojbe'' su i dovele do toga da se pojam cetnik izvitoperi, jer su same i bez icije dozvole pripisivale sebi da su cetnicke, pa jos neke cetnicke vojvode???!!! E to cini danasnju najvecu opozicionu stranku u Srbiji, to mi ide na zivce i to mi zgadilo. Jos nesto, ne znam samo koliko bi nam drustvi bilo iskolovano da nije bilo komunizma(daleko od toga da simpatisem ti udeju ali to su fakti).

Mislim da je nase drustvo zestoko obolelo od tog novokomponovanog patritozma i novog talasa, kako ga sami nazivaju, romantizma!!! Nmaju oni pojma sa romantizmom i nekad mi stvarno dodje da se zaplacem kada cujem sta mlate te ''Srbende'' kada svoje ime i ime partije stavljaju uz imena pisaca, umetnika, politicara i ostalih iz perioda onog pravog romantizma. Nisu svesni da na taj nacin, tim poredjenjima kaljaju obraz proslosti.
 
eee.....a Majska skupština? A kad se podigla zastava nad Magistratom? A kad su radila danonoćno vešala i nije imao KO da skloni mrtve s ulica 1848. godine? :? Te godine je cela fora bila u tome da su Srbi hteli nezavisnost u Ugarskoj. I dobili su - za deo teritorija, naknadno, dekretom. Kapiraš kako je sve počelo? :)

Komunizam - edukovao narod?!! Sorry....ali jedino dobro je što je tada osn. školovanje postalo OBAVEZNO za sve :lol: Pa opet ima nepismenih, i ponavljača, i svega. Samo su se obučili u dupelizanju, masovka bre :)

Izvini, ali prvi srpski ministar prosvete nije imao nikakve veze sa komunizmom! Kao što ni velikih komunističkih mislialca i umetnika - nema. Svi su bili disidenti, s izuzetkom S. Markovića, Skerlića i Daviča ( i ne pričam o quasi umetnicima!).
Kako tako "školovani komunizam" nije iznedrio nekog umetničkog Teslu? :) Gde su vam filozofi, kamo estete :) N. E. M. A.
Uravnilovka.
Ende.

Nema građanskog - nema intime - nema umetnosti. :idea:




Inače, ne znam šta ti je to neoromantizam, prvi put čujem ....joj, bojim se da znam - rodoljubiva lokalpatriotika? :mrgreen: Romani sa tematikom ispravljanja "istorijskih nepravdi", "prikazivanja Prave Istine", veličanja nacije...jel to ? :)
 

Back
Top