Šovinizam...čudna biljka

Zanimljivo betty,

čitati ono što naslućuješ da čitaš....Hmmm.
Tako u skladu današnjeg doba....površno i brzo.
Ali ipak zanimljivo.
Kako takvo čitanje deluje na osobu koja ga upražnjava duže vreme...
Vidim dobru stranu u kombinatorici i bar aktivnijoj funkciji mozga.
Brine me navika da se tumači kao stvarnost ono što je u letu "što se pričinilo da jeste"...
Ali sintetički gledano povećava se opažaj za detalje...

Naši panduri bi trebali da idu na krus za tvako čnjatie.
Mislim da tu ima veze i položaj suglasnika, ali možda i nema...Vežba je čudo.
 
Betty:
ne može, još si mlad & zelen :grin:


ne nosim noćom, nego ...imam objašnjenje, ali ne znam da li te zanima...tiče se sintetisanja svih tvojih negacija u postu. Ta 1 rečenica koja ide afirmativno se stopila. Mozak je čudo kako opaža :)

Nsiam vrevoao da zpavrao mgou rzmaueti ono sto ctaim. Zaavljhuujci

nobniecoj mcoi ljdksuog mgzoa, pemra irtazsiavnjima nucainka sa

Kmbreidza, njie vzano kjoim su roedsldoem npiasnaa slvoa u rcei,

jdieno je btino da se pvro i psldeonje sovlo nlaaze na sovm msteu.

Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu

oloknost, tkest mzeote ctiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa sto

ljduksi mzoak ne ctia savko slvoo pnaooosb, vec rcei psmraota kao

cleniu. Oavj preomecaj je sljiavo nzavan tipoglikemija :)-



Zacudjujuce, zar ne? A uevk ste msilili da je pavrpois vzaan.

Jao, ja mislim da patim od toga, jer ja kad čitam, uglavnom ili prepoznajem reč ili vidim prvo slovo i poslednje, koje je kod nas važno zbog padeža. :lol: :lol:
bez problema sam pročitala tekst :D
 
Мислим да нисам.

Мада.....:roll: ....признајем, десило ми се понекад (иако сам противник сваке генрализације, али..:-? . људи смо...) да у разговору са пријатељима кажем нешто негативно на рачун неке целе нације....генерализација типа:''Хрвати су овакви, Мађари су онакви''...у негативном контексту......:-(
Али нисам при томе осећала мржњу...

Према мушкарцима - никад! :D
 
Betty:
..gde to raste? :) U oku posmatrača, ili je utkano u tkivo sintakse, možda se nalazi u onom neizrečenom ili u nemanju jasnog i čvrstog stava o jednakosti polova? Možda u pauzi između govorenja?
Zanima me,kada kažete da je neko šovinista, šta mislite time? Koliko je to promenljivo/oprostivo?
Meni se čini da u vremenu koje stupa neće biti mesta za to. Niti vremena za dugačka izvinjenja. Jesi normalan ili nisi. Tako nekako :)

glupost, primitivizam, strah, uobrazenost...obicno ni ne nude izvinjenje, ali meni je svejedno - ja odmah presudim :twisted:
 
muvalo:
glupost, primitivizam, strah, uobrazenost...obicno ni ne nude izvinjenje, ali meni je svejedno - ja odmah presudim :twisted:

Takođe :)
Inače, koliko smo se poprostačili: pre neki dan bejah na putu sa nekolicinom novinara. SVI ODREDA barataju (u svakodnevnom razgovoru uz klopu) nazzi predrasudama :shock: Svi, to znači njih 10ak. E yebote pa moja Cica iz jkioska gde kupujem čokolade je veći čovek od tih novinarčića....Kabasto za hendlovanje - kako ne doću u konflikt? Kako ih sprečiti da kenayju U SRED CRNE GORE da su c - gorci loši, makar i samo zato da ja ne bih crvenela jer, igrom slučaja, na mene bivaju adresirani "prijateljski uputi" tipa "videćeš kako su prljavi i pokvareni" ...:shock:
Grozno.
Ceo dan sam juče spavala, stigao me umor. :) Yebote....ko hod po ivici noža, s takvim ljudima.Ne umeju da budu ok.

Odg. na Lexino pitanje - možda, pre III godinegimanzije (pre psihologije), ali i to samo - možda. Ja sam bwe iz Vojvodine ;)
Što se tiče muškaraca, osim "neki dečaci nikad ne odrastu" (što je simaptično rečeno . za neodgovornost ili bilo koju dr. vrstu kršenja dogovora, sebičluka, bahatosti i sl), ništa.
 
@Lexa

Desavalo mi se dosta cesto i jos uvek mi se desava da iznesem tako neki stav. Ko je isao na podforum Pristina mogao je da vidi sta sam pisao o Siptarima. Cesto mi se desavalo da isprovociran kojekakvim stavovima pojedinih politicara iz okruzenja zauzmem ultra stav ali to je bilo u I i II godini gimnazije, mislim da sam se oslobodio tog nekog zatvorenog i mracnog stava, ne u potpunosti ali vecim delom sigurno. Mozda sam takav stav zauzimao jer sam se kretao u sredinama gde je maltene pominjanje ''srpskog'' bilo veoma veoma nepozeljno(Betty i ja sam iz Vojvodine i mislim da koliko god drustvo Vojvodine bilo tolerantno, toliko je u poslednje vreme i netolerantno).
 
Lepo, mislim netolerantno:).
Vojvodina je konglomerat nacija i dugo je vazila za najtolerantiju oblast, kako u bivsoj Jugi tako i sada, ali nijeisplivavalo ono drugo ona druga strana-netolerancija. Pocev od grafita po zgradama, tuca, paljenja zastava, fasitickih skupova, ultra religioznih organizacija, upada na fakultet itd. itd. Niko to od zvanicnika nije nazvao netolerancijom svi su rekli da su izgredi, ispadi, grupica huligana novosadske Vojvodina zapalila hrvatsku zastavu na tekmi! Bili su pod dejstvom alkohola bla bla...Vojvodina je dosta pogodno tlo za ultra nacionaliste, imaju svoje zrtve. Gledao sam par puta makljanje Srba i Madjara, to je haos, i onda ajd sto su se ti idioti potukli nego sto se i ostali ljudi podele, kao ''majku im ***** nece oni moci nase da biju u nasoj zemlji''. I eto ti netolerancije, a imao sam prilike da u razredu imam jednog Madjara kojeg smo kao kroz salu zayebavali da je cetnik, a decko se par puta ozbiljno naljutio. Odnos nije dobar, razumevanje, nema zelje da se razumemo kako treba...
 
Grafiti su maya, konstruisana, ne nasedaj. Zar ne kapiraš da je to instruirano? OndaK prenese Dnevnik, pa Magyar So, pa se popale klinci iz Kisača i Futoga, ne daj Božo pobiju u kavani "Kod Šace".....a normalan svet mozga i misli se kako to niko nije ranijeprimetio...:) Zato što nema šta da se primeti :P Nema, osim tog show-a koji pravi ultradesnica...znaš, to ti je kao sa Vadikalima - čini se da ih je mnogo jer su GLASNI, ybt :) Štroka od orka, njem tudom!

Ne znam kako sa tvojim Mađarom u školi, kod nas su se 80-tih SVI izjašnjavali kao - Srbi :lol: Svašta. A nisu bili.

Btw. veruj mi da ne želiš da čuješ kako se ultra-nazzi šalimo ja i moje drugarice :mrgreen: Bolesno je koliko nas boli q za nacionalizme i ostale ~izme :lol:


Ey...da si ovde, vid'o bi belaj niko ne sme da pisne :mrgreen: Ja nekad NAMERNO pevušim srpsku himnu, da nerviram svekrvu :lol: Peglam i pevam, ybg, umetnička dušica, nja! :D
 
To za grafite si u pravu, ali uvek se nadje neko, kao sto kazes, ko ce da se napali na to. To su dosta plitke emocije, da ih tako nazovem:)(yebote ne rade mi smajliji....)

To je zanimljivo da su ti se u razredu izjasnjavali kao Srbi a da to nisu bili, ja sam imao slicnu situaciju kada su se katolici(Bunjevci, Sokci, Hrvati i Madjari) prijavili da pohadjaju pravoslavni katihizis, to je bila zayebancija...bilo je u razredu svega pogotovo zazanja na racun nacionalnosti ali uglavnom niko nije to ozbiljno shvatao(sem tog Madjara i to jednom)...

A to za himnu, moji matori se isto bune kada pustim tu srpsku himnu, kazu njihova je ona stara ''Hej Slo/aveni'':)

P.S.
Gde bas svekrvu da nerviras ccccc:)
 
pa pevam joj Bože pravde - kad me nervira ybt :lol:
E, ali kad pevam, nema da se buni :mrgreen: Nekad naložim i dragog, pa zapevamo četničke pesme "Našeg Simu ubili su Nemci", "Sprem'te se sprem'te..." , "Ko to kaže ko to laže..." takoC :)


(sve ih znam bar po strofu! :lol: )

Mislim, ko joj je kriv... Jesam ja da se kritikuje ako je nešto loše, jesam i da se predlažu promene, ali histerična pljuvačina - ne može bre! :twisted:




btw. i nisam otputovala danas....
 
Ne volem cetnicke, iako sam bio jedno vreme ''ultra nacionale'':) mrzeo sam cetnicke, valjda zato sto su mi iz familije svi bili u partizanima, uopste cetnici i radikali za mene nisu bili prava desnica, klasicna seljadija kojoj je samo do pijancenja, pecenja, prostakluka....bljak....ne volim ih...

Sta nije ti dala svekrva da otputujes?:):):)
 
:lol: ne nego kiša mi nije dala!


elem, šovinizam....i to što ti sada radiš - plasiraš priče o klasičnoj seljadiji, pijančenju, pečenju , blah....i TO je šovinizam ;) Moj otac (i njegov otac, i njegovog oca otac!) su bili odani Kralju. Pojma nemaš KOGA sve možeš tim nesuvislim psovkama da nehotice uvrediš :)
Badmouth, a? Uuu....pa još na temi o mržnji ? :lol:


Znači, podešavaš pravila prema sebi - pretpostvaljam da bi se za zlo koje su komunisti naneli ovom narodu ( :mrgreen: ) izrazio ipak manje - više biranim rečima? :)
 
To je moj stav i ja se toga ne odricem, moji preci nisu imali nista sa cetnicima(sem kada su hteli da ubiju dedu tj. pradedu sto nije hteo da im da da jedu jer je imao sestoro male dece na grbaci) pa necu ni ja da imam nista sa njima. Ne kazem da su svi cetnici isti, ali ovi koji su najglasniji i koji se busaju da su Srbende, kako ce da naprave Veliku Srbiju i brane srpski narod idu mi na q....Moji jesu bili partizani ali su posle rata dobili q.... u zube, za.****** su ih, verovali su u pravdu i jednakost, a ono truba, grabio je ko je kako stigao.

Koliko god su komunisti naneli zla ovom narodu toliko su mu i pomogli. Srbija je posle I sv. rata bila jedna od najzaostalijih i primitivnijih zemalja, stvorena je drzava sa Hrvatim i Slovencima i Vojvodinom koje su bile pod Austrougarima i koje su funkcionisale po zapadnom sistemu, a mi smo bili pod Turcima koji nas evo jos uvek jasu, nikako da se oslobodimo tog sindroma. Komunisti mozda jesu sjebali nas Srbe, ali su nas u isto vreme i kultivisali, mozda zvuci malo grube ali tako je.

I ne podesavam pravila ja prema sebi, jednostavno ovi sto govore da su Srbende i cetnici gade mi se, ovo je seljacenje i brukaje kraljeve vojske. Kraljeva vojska nije pravila zlocine, nije klala, silovala, a sto su ovi radili??? ma necu ovde o politici...

Smrt sovinizmu, sloboda slobodnom govoru:):):)
 
Rujevitew, ne traži niko od tebe da se ODRIČEŠ stava...damn :) Pričamo o MRŽNJI, i o GOVORU MRŽNJE ovde, zar ne?

btw. istomišljenici smo, i meni je muka od srbovanja....;)


I, još jedna važna stvar, u SFRJ su SVI bili nasankani :idea: Svi do jednog, i oni koji su verovali i oni koji nisu...ali daj da to prevaziđemo. Da bismo negde stigli, moramo prvo da odemo, jel da...aj malo advanced sve to :D

Koči, čoveče, proveravaj podatke za početak :idea: : u Evropi imaš i Albaniju koja je UVEK zaostalija od Srbije, so .. :lol: A Vojvodina je u sastavu Srbije od 1848. godine, a nakon 1. sv. rata ulazi u sastav Kraljevine SHS.



Nisu četnici klali/silovali već tigrovi i ostale PARA vojne formacije ...Četnika NEMA danas. Ostao je samo folklor ;)
 
btw. DA LI ZNAŠ da je Petar Karađrđević svoje dvorove gradio od SOPSTVENOG NOVCA koji je zaradio na Londonskoj berzi :) Ulagao je SVOJ novac u škole, u puteve, u obrazovanje....
....a danas imaš situaciju da se novca poreskih obveznika snima serija i gradi Vila Jelena, snimaju cd-ovi ćerki onih koji su bogatstvo zgrnuli na Zajmu za preprod Srbije, a svi javni servisi koje mi plaćamo mahom su - država u državi, samodovoljni sistemi koji nikom nisu dužni da odogovaraju za ono što rade... Pogledaj npr. policiju. Pogledaj autistične ministre. Pogledaj fakultete :)

Dakle, komunisti su na površinu izneli sve ono najgore u ovom narodu, i glorifikovali TAJ PUT nečovještva - prevare, obmane, dupelizanja, krađe, ucene, ubistva....sve u svemu jedan sveopšti Čvorović lifestyle.
Normalan čovek, ako ne pristane na sve to, postaje NEUROTIČAR. Pa jel to lepo :)
 
Meni samo nije jasno, nismo komunisti već godinama i umesto da se koncentrišemo na ovo što je sada problem mi i kao narod i dalje insistiramo da tražimo krivce u prošlosti, pa kada nas sadašnji sistem dodatno skenja valjda ćemo u nekoj bližoj budućnosti njega da krivimo, ali on tada već neće biti aktuelan. Ja sam za to da smenimo Dinkića :twisted:
Ali ne bih da nastavljamo, zaključaće nas :lol:
Mada, nije loša ideja za temu na Politici, garant postoji bar nekoliko istih :)
 

Back
Top