SOS

penelopa*

Zainteresovan član
Poruka
187
Za znalce je verovatno maciji kasalj,ali meni pravi problem, Kupila sam novu tastaturu,na kojoj su neka slova i znaci izmenjeni u odnosu na staru,pa mi je bas nezgodno. Neke sam provalila gde su,a neke jos uvek ne. Npr,nemam ni taster za refresh. Ima li leka??? Neki mi kazu da samo zamenim plastiku na mestima za tastere,ali bojim se da nesto ne zeznem,jer mi se cini da ne ide. Pomagajte drugovi! :(
 
Taster za refresh??? pa to nije standardno dugme,sem ako ne mislis na F5...

U keyboard treba da promenis kodni raspored tako da ti se znaci na tastaturi poklapaju sa onim sto izlazi na ekranu.Control Panel\Regional and Language option\ pa tab Languages, pa klik na Details..u novom prozoru Add.

Kad citas od TABa kako idu slova?QWERTY ili QWERTZ?
 
kako su na drugom mesto majke ti i kakvo dugme za refresh ajde slikaj tu tastaturu molim te ako ti nije problem!?! :D


Problem je jer nemam kameru. A drugaciji je raspored. Gde mi je na staroj bilo Y ovde je Z,na tasteru za tacka-zarez kuca<,na mesto slova G dvotacku.Neko mi rece da je to engleska tastatura. Inace maraka je Labtec. Kupila sam je u kompletu sa bezicnim misem koj je brzo otiso u out.
 
Taster za refresh??? pa to nije standardno dugme,sem ako ne mislis na F5...

U keyboard treba da promenis kodni raspored tako da ti se znaci na tastaturi poklapaju sa onim sto izlazi na ekranu.Control Panel\Regional and Language option\ pa tab Languages, pa klik na Details..u novom prozoru Add.

Kad citas od TABa kako idu slova?QWERTY ili QWERTZ?

Ova druga varijanta.islis da cu uspeti sama? Ajd probacu,ionako ne mogu nista da zabrljam.......valjda :???:
 
Slatka je mala ali bistra ko boza...

Pa lepo te pitam da li ti ide posle tastera TAB QWERTY ili QWERTZ???
Ne odgovaraj nista drugo nego koje od ta dva, please...
 
pa da verovatno je u tome problem, jel ovakav rasporad dugmica:
tastatura.gif
 
TO!!!

Control Panel\Regional and Language option\ pa tab Languages, pa klik na Details..u novom prozoru Add.
Dodas SERBIAN(LATIN), pa apply i to je to...
 
pa to je standard za yu tastature a ne kontam shta ti konkretno ocesh?! da kad naprimer stisnesh CH (mislim na ch kao chadjav :D) da ti bude tachka-zarez, mislim na ovo ;
 
Tastere mozes slobodno da zamenis, oni se vade. Onda ostaje samo da u Control Panelu promenis jezik prilikom kucanja na engleski/srpski ili koji ti vec treba jer te stvarno nisam razumeo...
 
pa gledaj meni je na mestu ch upravo ;,ali ja hocu da mi taster odgovara onome sto prikazuje,a ne da pamtim gde se sta nalazi. Evo Oggy mi je objasnio sta da uradim i mnogo mu hvala.
Oggy,javljam se tek da ti kazem sta sam uradila. Nada se da cu uspeti.
 
Kako bre? :? Da li si selektovala da ti taj jezik bude current? Imaš na taskbaru ikonicu, ili pritiskaj Alt + Shift dok ne dobiješ to što hoćeš.

Mada, ja ne bih sistem menjala da startuje tako, to će ti zadati dodatne probleme, bojim se da ćeš morati naučiti napamet gde je koje slovo na eng. tastaturi.
 
a jesi izbrisala onaj US?!
ovako: control panel-->regional and language options-->tab languages-->details-->klikni na onaj shto je bio pre no shto si uradila ono shto ti je oggy rekao---> REMOVE :D i to bi trebalo da je to!!!
 
Zaboravih, treba onaj drugi da izbrises\remove.Tamo gde si add Serbian Latin

Ili stisni alt+shift
ili pored sata klikni na En pa u meniju izaberi Sr...
 
LEXA ukljuci mozak...njoj je podeseno na EN a tastatura je Srpska sa čćšđ..itd.
Znaci treba da izbrise En a ostavi Sr.

Koncentrisi se...

I LAKU NOC...

ROGER AND OUT!
 

Back
Top