SOLARNI POVRATAK

ja recimo nisam bas najbolje razumela da li se ac u solaru krece u istom pravcu kao i u natalu.
nasla sam neka objasnjenja i u knjigama i na forumima, ali mi nije pomoglo. recimo ako je ac u natalu na 6.53 riba a dc solara 4.03 riba, da li je dc hipoteticki pravi aplikacionu ili sepatacionu konjukciju na natalni ac?? :dontunderstand:

Pa u tom slucaju vrhovi kuca, posebno ose Ascend- Descedent ako se poklope ili je blizu toga sa nekoliko stepeni orbisa, se smatra bitnim za taj aspekt zivota - odnosi sa drugim ljudima
 
Ne znam mnogo o horoskopima,ali sam uvek veoma zainteresovana da cujem tumacenje :).
Medjutim,svako tumacenje Solarnog horoskopa koje sam ikada cula,nije imalo ama bas nikakve veze sa godinom koju Solar pokazuje,vec sa nekim desavanjima koja su zavrsena pre 8 do 10 godina!
Kako je to moguce?!
Sigurno znam da se nisam rodila 10 godina kasnije :) :).
Postoji li neko razumno objasnjenje ovog fenomena?

Pa, ne znam da li je "razumno",

ALI...

1.da li je upisano vreme rodjenja tacno???
2. sta kaze taj astrolog koji je odradio solar?
3.POSTOJE izvesna "poklapanja" svakih DVANAEST godina...Jupiterov hod...tj. dodje u isto polje kao pre 12 god.
ali za deset..?
 
Jedno pitanje: ako mi je u solaru za ovu godinu Saturn na samom IC, dok u isto vreme Jupiter tranzitira 4.natalnom kucom (inace 4. natalna je prazna), sta je bitnije solar ili tranzit u ovom slucaju?
 
Jedno pitanje: ako mi je u solaru za ovu godinu Saturn na samom IC, dok u isto vreme Jupiter tranzitira 4.natalnom kucom (inace 4. natalna je prazna), sta je bitnije solar ili tranzit u ovom slucaju?


Tja, kazu da je natal najvazniji, a Saturn uvek najjaci.

Saturn ce da uci cele solarne....:rtfm:

a Jupi ce da ti tranzitno olaksa muku i nauku?

A u natalnoj, u kom je polju Saturn...i kojim poljem vlada?
A Jupiter?
 
Uh, dugo nisam dolazila na astrologiju, ali sada sam malo zabrinuta i molila bih za pomoc onih koji se razumeju u solarni povratak ... Meni neko blizak ide na mirovnu misiju na Haiti. Da ne ulazim u detalje, trajace 6 mesece i ide uskoro, Tamo je situacija strasna i svi smo pomalo uplaseni jer ce mu uslovu biti jezivi (da ne krenem sad :rtfm::sad2:po nasoj Vladi sta im sve nije obezbedila, nije sad ni bitno... ) malo me brine Pluton:sad2:. Moze neka pomoc:think:
 

Prilozi

  • astro_31gw_08_perica_jokic_201022.73569.29076.jpg
    astro_31gw_08_perica_jokic_201022.73569.29076.jpg
    28,8 KB · Pregleda: 12
možeš li malo da mi pojasniš?
SOLARNI ASC U VAGI Ova godina vam donosi pomirenja i/ili udruzivanja (partnerstva) sa ljudima s kojima niste u srodstvu.Vise srece vam mogu doneti stranci nego clanovi porodice zbog toga sto je ovo polozaj svetovnog I drustvenog zivota. Ovakav polozaj se cesto srece u godinama kada stupate u brak ili stvarate bilo koju vrstu zajednice. Vazni su vam bliski prijatelji. Prosirivanje kruga saradnika i klijenata, vize poziva i clanstva u raznim organizacijama.

SOLARNI MC U NATALNOJ SEDMOJ KUCI Ukoliko su solarni povratak, X kuca i natalna VII kuca dobro postavljene, sa dobrim planetama, aspektima i vladarima ova godina moze doneti unapredjenje ili poboljzanje statusa u drustvu kroz brak, partnerstvo ili poslovni ugovor. Ukoliko su solarna X i natalna VII kuca lose postavljene, moze doci do promena uzrokovanih razvodom, prekidom partnerstva ili sudjenjem. Mozete doziveti dobre ili lose promene koje ce biti posledica poslovnih promena vaseg partnera ili supruznika.
MERKUR U KONJUNKCIJI SA VENEROM

Ako imate ovu konjunjunkciju i u radixu, posebno je znacajna. Ako je u istom znaku kao u natalnom horoskopu, natalni horoskop je naglasen. Utice na znacajne veze uglavnom sa mladjim ljudima.
Napomena: ova konjunkcija pojavljuje se samo pet do sest puta u zivotu.
Posto je ova konjukcija pala u 8 solarno polje a natalno 10, jedno od objasnjenja ili najava moze i da bude sledece: Sa dobrim planetama i aspektima, moze pokazati napredak u karijeri uz finansijska sredstva supruznika (osma kuca je kuca supruznikovog novca) uz pomoc zajma.
Solarni horoskop bez natalne potvrde nista ne znaci.
Sve u svemu, tamo gde pada solarni ASC pokazuje u kojoj ce se sferi desavati idolaziti do promena, posto je ovo egzaktan pad ASC na IC jos je jace.
Ali kao sto rece Virutelle, ukoliko Tvoja natalna prica ne pokazuje takvu vrstu mogucnosti promena, ako se ne prepoznajes u njoj onda je bzv.nesto pricati i voditi u pogresnom pravcu.
Meni se desava da je MC solarni pao na DC
 
tnx emily!!!

a koja je svrha takvog solara tad?

mislim, znam da dok u progresijama ima pokazatelja, a nema tranzita, cijela priča ostaje na našim željama i čežnjom..
ne znam kako je sa solarom
Svrha postoji...kako koja? Pa uvek ce se neki element provuci kroz Solar koji je dat natalnom, to sigurno...mada se svi odmah vezemo za brak, veze, emocije...a sta je sa ostatkom, zdravlje, porodica, clanovi mislim, poslovni kontakti, prijatelji, karijera??? pa cak i oni najskrivenijih emocija...se vezu odmah za ljubav u solaru. Sta mislis zasto sam ja pitala to za Solar moj? :mrgreen: Al' nema nikog...recimo desava se nesto sto daje natal, ali ja nesto ne verujem za takvu mogucnost jer sam najdalje od ulaska u emotivnu vezu. Posao je ono sto me interesuje, bilo sta sto mogu da nadogradim, sto me jos vise udaljava od recimo zelja i ceznji..bar da znam da se ne nadam. Ali kazem, konekcija sa pricom iz natala postoji, usko povezana..ako se neko seti do oktobra.27 :mrgreen: pardon, samo izvolite ...:bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top