Šokirao ceo svet: iz udaljenih planina pojavio se živ čovek rođen 1872. godine

ma bre,sve je u genetici,kakvi crni lesnici,bademi i drugo,onda bi svaka dalabu mogla da prebaci stoju
jok more,genetika,ljudi kojima je genetika takva,zive duze ili izgledaju mladje ili sta god..hrana je tek 5% drugih 10% je cist vazduh,jer ovo sto ljudi udisu u gradovima i nije vise vazduh

no,ima jedan vic...kad je televizija dosla da intervjuise,cicu,koji ima 110 god,i pitaju ga,dobro starino,koji je recept za dug zivot...i on krene,nisam nikad pusio,nisam nikad pio,nema nerviranja,setnje, ovo ono
kad na jednom,sa sprata kuce krene neka galama,cangr tangr,psovanje...vidi,cica da se ovi sa televizije uzvrteli,pa im kaze...ma nije to nista deco,to je moj otac,iznervirao se pa bacio u zid casu od rakije,nemoze da nadje gde mu je upaljac

tako da,ima ljudi koji puse,a zive dugo,recimo baba moje zene,umrla je pre godinu i po,imala 95 god...a mnogi koji nisu nikad pusili,umili mladji...mislim,sve je to genetika

a sto se ovoga tice,talibana....to ko zna ciji je rodni list,mozda njegovog oca,a on potura ko svoj...ovaj covek nema 140 god,plafon 90...

Švabo, jesi ti to slušao Beograd 202? :mrgreen:
 
Rodjo,Japan nije neka ''''''' materina gde moderan svet nije stigao,vec jedna od najmodernijih zemalja sveta clan grupe g-8 i mozda cak tehnoloski najnaprednija zemlja sveta...tako vise nema sela koja nemaju internet i ostalo,izuzetno moderna i funkcionalna zemlja
No,imali su u skoroj proslosti dve nuklearne explozije a prosle godine i trecu....tako,da tamo nije nimalo zdravo ziveti,u poredjenju recimo sa Rusijom,Austrijom ili Srbijom
U ove tri zemlje ni nema mnogo stogodisnjaka pak,zasto nasa sela nebi imalu tucet ljudi od 100 god,,,imamo prvoklasan med,cist planinski vazduh...vec preko 20 god nemamo ni fabrike da zagadjuju,idila...pa opet nema
A sto se tice ishrane,pa bogati ljudi imaju brdo para i mogu da si priuste da jedu i od ptice mleko,pa i oni umiru....sto je Jobs umro mlad? sto Gates lici na iscedjenu krpu,sto ne kupe vitamine ili izmene krv ili neznam ni ja sta su sve urbane legende,eto,ima milijardera,bas da vidimo koji ce da dobaci blizu stotke a kamoli do 160.....a imaju mogucnost da jedu i piju sta hoce

Rodjo, 99% tih sto dozive 100-tu u Japanu zive na nekim izolovanim ostrvcetima i prefakturama i tri lepe... Samo google i pogledaj gde zive ti 100-godisnjaci
Sta imamo? pa imaju svi oni med, samo sto japan jede ribu i pirinac a mi se tovimo slaninicom, tako da opet nema sta da poredis.
Bogati umiru jer jedu hranu koja nema veze sa zdravom ishranom, gresis ako misis da su pare i zdrava ishrana povezani. Jeftina hrana i zdrava nije skupa. Seme suncokreta, odnosno semenke su veoma zdrave, pgotoco ona opna izmedju samog semena i tvrdog dela, koja je ima u sebi materije koje su dobre protv raka, maslinovo ulje je zdravo a mi se tovimo sa raznim rafinisanim uljima iz kojih je sve izvuceno kao i pravljenje jela na masti. Konpljino ulje je fenomenalno, doduse malo skuplje al je najbolje, pamino ulje je bolje od suncokretovog isto kao i bundevino... Problem je taj sto je recimo Srbija zabranila proizvodju industrijske konoplje a ranije smo diktirali cenu na svetskoj berzi... Sam si dao odgovor na pitanje. ako si bogat to ne znaci da ces da se kvalitetno hranis. Mislis da Gates ode u restoran zdrave hrane i naryci tanjir salete ili se najede mesanog mesa i ko zna cega przenog na ulju?
 
Rodjo, 99% tih sto dozive 100-tu u Japanu zive na nekim izolovanim ostrvcetima i prefakturama i tri lepe... Samo google i pogledaj gde zive ti 100-godisnjaci
Sta imamo? pa imaju svi oni med, samo sto japan jede ribu i pirinac a mi se tovimo slaninicom, tako da opet nema sta da poredis.
Bogati umiru jer jedu hranu koja nema veze sa zdravom ishranom, gresis ako misis da su pare i zdrava ishrana povezani. Jeftina hrana i zdrava nije skupa. Seme suncokreta, odnosno semenke su veoma zdrave, pgotoco ona opna izmedju samog semena i tvrdog dela, koja je ima u sebi materije koje su dobre protv raka, maslinovo ulje je zdravo a mi se tovimo sa raznim rafinisanim uljima iz kojih je sve izvuceno kao i pravljenje jela na masti. Konpljino ulje je fenomenalno, doduse malo skuplje al je najbolje, pamino ulje je bolje od suncokretovog isto kao i bundevino... Problem je taj sto je recimo Srbija zabranila proizvodju industrijske konoplje a ranije smo diktirali cenu na svetskoj berzi... Sam si dao odgovor na pitanje. ako si bogat to ne znaci da ces da se kvalitetno hranis. Mislis da Gates ode u restoran zdrave hrane i naryci tanjir salete ili se najede mesanog mesa i ko zna cega przenog na ulju?

Moguce,ko ce ga znati...no,ja bih se ipak pridruzio Gatesu na tom mesanom mesu,a salatu nek krkaju manekenke za nasim stolom;) pa makar ne doziveo tu stotu
No,interessantna stvar je konoplja koju si pomenuo,ne samo srbija...vec je i amerika donela zabranu,a americi je to bio pre i za vreme rata glavni izvozni artikal,senat je zabranio,kazu da su neki krugovi, profurali taj zakon,da je konoplja opasna,i to bas onda kada je vecina clanova senata i kongresa bila na odmoru,a perfidno su prvo bombardovali pricom i filmovima o marihuani i sl,a potom maliciozno povezali konoplju i marihuanu i doneli zabranu
 
može vrlo lako da bude...negde sam pročitao da postoji na himalajima (mislim baš da je u pitanju pakistan) pleme hunza čiji pripadnici imaju veoma dug vek trajanja (baš se spominjala ta cifra oko 140 godina) a koji nikada nisu oboleli od raka ili od kardiovaskularnih obolenja.
osnova njihove ishrane su koščice iz kajsija (za koje zapadna medicina smatra da sadrži nekakve otrovne supstance) i semenke prosa, a u kojima se nalazi vitamin B17.
ono što je karakteristično je to da, kada ti ljudi počinju da jedu zapadnu hranu i prilagode se tom načinu ishrane, imunitet im prestaje i počinju da oboljevaju od tih bolesti kao i svi ostali.
dakle tajna njihove dugovečnosti je, pored planinskog života odvojenog od svih civilizacija, u način ishrane baziran na koštunjavom voću.

ja sam ih se kao klinac najeo ooonoliko,i Bogu hvala zhiv sam...
zapad i medecina...:roll: vazhi!
 
Moguce,ko ce ga znati...no,ja bih se ipak pridruzio Gatesu na tom mesanom mesu,a salatu nek krkaju manekenke za nasim stolom;) pa makar ne doziveo tu stotu
No,interessantna stvar je konoplja koju si pomenuo,ne samo srbija...vec je i amerika donela zabranu,a americi je to bio pre i za vreme rata glavni izvozni artikal,senat je zabranio,kazu da su neki krugovi, profurali taj zakon,da je konoplja opasna,i to bas onda kada je vecina clanova senata i kongresa bila na odmoru,a perfidno su prvo bombardovali pricom i filmovima o marihuani i sl,a potom maliciozno povezali konoplju i marihuanu i doneli zabranu
Kod nas se prodaje konoplja i proizvodi naveliko. Ne samo sto prodaju ulje, nego i neke namaze od konoplje. Takodje americki proizvodjac sapuna DrBronner jedan od glavnih sastojaka navodi hemp oil (ulje od konoplje). Ne znam kako je zabranjeno kad i marihuanu polako svuda legalizuju?

Takodje ima da se kupe u keseci semenke kajsije :)

Posto sam celijak i mleveni bademi koje koristim umesto brasna najcesce su dosta skupi (25 dolara kilogram) nekad sameljem semenke suncokreta i to je izuzetno ukusno, mada ima ruznjikavu boju. Anyway, nisam primetila neki benefit od semenki suncokreta.
 
Poslednja izmena:

Back
Top