Софија међу градовима са најбржим темпом развоја у Европи

Sofija ima vise svojih lica:

.garbage_sofia_m.jpg
SIPTARE , SRBE RAZUMEM JEL BEOGRAD IPAK JE METROPOLA I KONKURENCIJA SA SOFIJU
NEGO RECI MI TI STA DIZES GLAVU?
DA NISU ITALIJANCI U DRUGI SVETSI RAT IZGRADILI NEKOLIKO ZGRADE U TIRANU SAD BI BIL CENTAR TIRANE SA SATORE


pogledaj Tiranu
ni cigani u Bugarsku ne zive ovako
1341939658a192750a16olazu81-1.jpg
 
Vi nas proterali u Albaniju? Smesan si koliko i glup. Sila ste vi, samo ste sve ratove izgubili odreda. Kukavice i jad.

srpska vojska je imala dva puta

da se suoci sa totalno unistenje ili da krene kroz albaniju !

ratova mi nismo izgubili
svetski ratovi nisu zavisili od Bugarsku
pogledaj bitke i vidices da u 90% smo vas pobedili a tamo gde ste vi nas pobedili ili ste bili sa neke druge vojska-grcke,francuske,britanske...

ili je bila situacija 3 na 1


srbija iako je bila na pobednicu stranu u ratova ima 35,000 km manju teritoriju od Bugarsku:rotf:
 
stvarno je odvratna vasa ljubomora
metro se grazi od pare Bugarske vlade -5 milijarda eura -35 km treba da bude gotovo do 2013
svi smo svesni da Sofija ima jos velik put pred sebi
Beograd je bio glavni grad mini imperije oko 100 godina
Sofija 45 godina osim ruzni komunisticki blokivi nista nije dobijala vec naprotiv jedan kup stare arhitekture je sruseno


ali Sofija raste i ide napred u veco tempo nego Beograd

I sta da radim koji k....c sad :think:
NE LUPETAJ GLUPOSTI!!!, 5 milijardi EUR... cije su to pare, OTKUD VAM SPOLJNI DUG od 134 milijarde EUR, KO CE TO DA VRATI???, da te obavestim to su pare Nemackih,Holandskih,Danskih,Austrijskih,Francuskih...poreskih obveznika koje se daju vama po Americkom nalogu i ako niste zasluzuli ni 1EUR. Uzgred i u Beogradu se gradi metro, ma da sam ja pre za tzv. LAKI METRO. Prosto pitanje???? Ko je blizi Becu, Beograd ili Sofija, Plovdiv ili Novi Sad, Ruse ili Sombor???, ne volim bugarsku otomansku arhitekturu i lom i krs na sve strane a to ko je bogatiji i ostalo me ne interesuje jer je konacno na videlo izasla prava istina U EU-u VAZI PROSTO PRAVILO, "BOGAT SI ONOLIKO KOLIKO SI DUZAN" a ko ce to bogatstvo da vrati videcemo.Moji roditelji su bili u Bugarskoj 2003 godine i bukvalno su zgrozeni onim sto su videli. Do 2010-e ste verovatno dobili brdo para od EU fondova i sitvacija se popravila bar sto se zgrada i infrastrukture tice ali ste i dalje EXTREMNO: nekulturni, nevaspitani i neracionalni i ako ponavljam da ni Srbi nisu bas cvecka. A u Beogradu nisi bio da bi mogao da sudis koji se grad vise razvija, rekoh ti da nije sve u zgradama i raskosi cak to je manji deo,i ako i BG i NS takodje imaju sve ono sto si ti i tebi slicni postavio na slikama, najvaznije su navike, mentalitet i odrziv sistem, ako toga nema sve ostalo ne vredi nista. Prema tome vise volim BG i NS i NIS od Sofije,Plovdiva i ostalih i zabole me klinac za vase zgrade i ostalo brzosteceno bogatstvo neka vam je sa srecom....good bye:bye:
 
I sta da radim koji k....c sad :think:
NE LUPETAJ GLUPOSTI!!!, 5 milijardi EUR... cije su to pare, OTKUD VAM SPOLJNI DUG od 134 milijarde EUR, KO CE TO DA VRATI???, da te obavestim to su pare Nemackih,Holandskih,Danskih,Austrijskih,Francuskih...poreskih obveznika koje se daju vama po Americkom nalogu i ako niste zasluzuli ni 1EUR. Uzgred i u Beogradu se gradi metro, ma da sam ja pre za tzv. LAKI METRO. Prosto pitanje???? Ko je blizi Becu, Beograd ili Sofija, Plovdiv ili Novi Sad, Ruse ili Sombor???, ne volim bugarsku otomansku arhitekturu i lom i krs na sve strane a to ko je bogatiji i ostalo me ne interesuje jer je konacno na videlo izasla prava istina U EU-u VAZI PROSTO PRAVILO, "BOGAT SI ONOLIKO KOLIKO SI DUZAN" a ko ce to bogatstvo da vrati videcemo.Moji roditelji su bili u Bugarskoj 2003 godine i bukvalno su zgrozeni onim sto su videli. Do 2010-e ste verovatno dobili brdo para od EU fondova i sitvacija se popravila bar sto se zgrada i infrastrukture tice ali ste i dalje EXTREMNO: nekulturni, nevaspitani i neracionalni i ako ponavljam da ni Srbi nisu bas cvecka. A u Beogradu nisi bio da bi mogao da sudis koji se grad vise razvija, rekoh ti da nije sve u zgradama i raskosi cak to je manji deo,i ako i BG i NS takodje imaju sve ono sto si ti i tebi slicni postavio na slikama, najvaznije su navike, mentalitet i odrziv sistem, ako toga nema sve ostalo ne vredi nista. Prema tome vise volim BG i NS i NIS od Sofije,Plovdiva i ostalih i zabole me klinac za vase zgrade i ostalo brzosteceno bogatstvo neka vam je sa srecom....good bye:bye:


po lepotu nemozes da pored Ruse sa Sombor jel Ruse je stari barokni grad a Sombor je selo
Plovdiv nemozes da poredis sa Novi Sad jel Plovdiv je jedan od najstare gradova u Evropi i je lepsi od Novi Sad
haha Bugarsku otomansku arhitekturu :)
u Sofiju na primer ima samo jedna gjamija -najstarija u Evropi
Novi Sad je bio Magjarski 900 godina,srbija ga dobija po prvi svetski rat
u Vojvodinu srbi nisu bili vecina tek do 1900 godine

cela Vojvodina je razvijena zbog Magjare i Nemce ne zbog srbe
pogledaj Sumadiju i pogledaj Vojvodinu i vidices ali i sam znas samo neznam sta tu pricas kao demek ja neznam
sta onda uopste izmisljas stvari?cifre ne znajes ili lazes...ali dokaz je da ste ljubomorni i imate komplekse
pare za metro su odeljene jos pre nekoliko godina pre krize
sta bre ti pricas?
Bugarski dug je 37 milijarde i od mesec u mesec ide dole
nivo razvoja Sofije i Bugarske je dosta veci od Beograda i Srbiju
stvari bukvalno se menjaju za nekoliko dana


renoviraju se ulice,gradi se autoputi -4 autoputa -700 km -EU finansira ,trzni centrovi,stare zgrade se renoviraju,gradi se nuklearna centrala,naftovodi,gasovodi


za 5 godina Bugarska bice najmocnija na balkanu posebno sa ovu krizu u Grcku


EVO TI PAR SLIKA OD RUSE DA VIDIS ZASTO NEMOZE SOMBOR DA SE POREDI SA NJEGA

Rousse-architecture3.jpg

ruse.jpg

ruse03.jpg

006087917-big.jpg

Dohodno_Zdanie_Nedko_Night.jpg

Ruse_053.jpg

Rousse-architecture2.jpg
 
Poslednja izmena:
po lepotu nemozes da pored Ruse sa Sombor jel Ruse je stari barokni grad a Sombor je selo
Plovdiv nemozes da poredis sa Novi Sad jel Plovdiv je jedan od najstare gradova u Evropi i je lepsi od Novi Sad
haha Bugarsku otomansku arhitekturu :)
u Sofiju na primer ima samo jedna gjamija -najstarija u Evropi
Novi Sad je bio Magjarski 900 godina,srbija ga dobija po prvi svetski rat
u Vojvodinu srbi nisu bili vecina tek do 1900 godine

cela Vojvodina je razvijena zbog Magjare i Nemce ne zbog srbe
pogledaj Sumadiju i pogledaj Vojvodinu i vidices ali i sam znas samo neznam sta tu pricas kao demek ja neznam
sta onda uopste izmisljas stvari?cifre ne znajes ili lazes...ali dokaz je da ste ljubomorni i imate komplekse
pare za metro su odeljene jos pre nekoliko godina pre krize
sta bre ti pricas?
Bugarski dug je 37 milijarde i od mesec u mesec ide dole
nivo razvoja Sofije i Bugarske je dosta veci od Beograda i Srbiju
stvari bukvalno se menjaju za nekoliko dana


renoviraju se ulice,gradi se autoputi -4 autoputa -700 km -EU finansira ,trzni centrovi,stare zgrade se renoviraju,gradi se nuklearna centrala,naftovodi,gasovodi


za 5 godina Bugarska bice najmocnija na balkanu posebno sa ovu krizu u Grcku


EVO TI PAR SLIKA OD RUSE DA VIDIS ZASTO NEMOZE SOMBOR PA I NOVI SAD SA NJEGA

Rousse-architecture3.jpg

ruse03.jpg

006087917-big.jpg

Dohodno_Zdanie_Nedko_Night.jpg

Ruse_053.jpg

Slusaj pokazao si mi slike 4 zgrade u Rusu, a ostalo...????Nemoj da mi pricas molim te, video sam kako izgledaju bugarski gradovi i sela. Zgrade su 95% u otomanskom stilu, kuce jos vise, muzika vam je takodje jako slicna turskoj za razliku od sumadijske dvojke npr. Skoro ceo Beograd i cela Vojvodina su kombinacija Austrijskog i Vizantisjskog stila a manji gradovi i sela su nam potpuno drugaciji od vasih i imaju urednije ulice i parkove i bolji urbanisticki plan. Jedini izuzetak je Novi Pazar u kome zive poturceni Srbi pa je i arhitekturatakva. Video sam i Plovdiv i Pazardzik i neki Kurdzuli ili tako nesto i Trnovo iTergoviste i sve je turska original a ja nevolim tursku arhitekturu i odecu pa i muziku. Razlika u ekonomskoj razvijenosti Sumadije i Vojvodine je 300 USD BDP-a. Evo ti dokaza:

http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Croatia

A Sombor i Novi Sad nisu gradili Nemci i Madjari vec Austrijanci koji su do duse Nemci ali zive u drzavi Austriji, a Madjari su bili 50 godina pod Rusima za razliku od nas ii to ih je totalno unazadilo. Tih 37 milijardi koje ti navodis je NETO dug a ako bas hoces spoljni NETO dug Srbije jedva da prelazi 10 milijardi EUR a trenutno imamo BDP priblizan bugarskom i ako nismo clanica EU i u poslednjih 6-7 godina smo BUKVALNO dobili 20-25 puta manje finansijske i bilo koje pomoci od EU i EU fondova.Poslednje sto smo dobili je 200 miliona EUR a predposlednje jos pre 2 godine 150 miliona od vecih donacija. Pitas li se ti kako to da se odjednom gradi to sve a 2003-e kada su moji bili tamo bukvalno se ZGROZILI bez trunke sarkazma i preterivanja. Pa imam jednu drugaricu iz Rusa pesnikinju i ona je bila u Banja Luci i Beogradu i kaze da je Srbija bajka za Bugarsku, u svojoj sobi ima okacene postere srpskih metal bendova, ima i svoj blog koji je ispunjen slikama iz Srbije...itd, a ja kazem da ona zivi u iluzijama jer je kod nas jad i beda a u bugarskoj jos veca i pored svih para koje ste dobili. To ti je kao u bivsoj SFRJ, tito uzo 20 milijardi EUR od Amera i Rusa i sve bilo lepo, moj tata sumarski inzinjer, plata 2100 DEM=1050 EUR isao na letovanja, radio sta god sam hteo, nestali krediti iz USA otiso i standard, evo sada prima 500EUR I jedva sastavlja kraj sa krajem sa tim, nema letovanja, nema novog auta, nema skupe odece, samo osnovno da se prezivi i nesto malo vise. Kod vas su plate jos manje nego ovde a cene priblizno iste znaci da se mnogo krade i kod nas ali kod vas posebno s obzirom da imate nesto veci BDP ali jako lose nasledje i mentalitet.Ako uzmemo u obzir da smo bombardovani i da je tom prilikom unisteno 50% srpske ekonomije (8 najvecih fabrika je sravnjeno sa zemljom), 1 elektrana potpuno unistena, 8 mostova od kojih 3 medju najvecim u zemlji I +......ukupno procenjeno na blizu 300 milijardi EUR(imas na NET-u sta je sve sruseno i koliko vredi, radila neka Americka agencija procenu), o ljudskim zivotima(2500+) da ne govorim(neprocenjivo) a nismo dobili ni EUR obestecenja niti cemo dobiti, Srbija je primila 1-1,5 miliona izbeglica a u poslednjih 10 godina za Kosovo i Srbe na kosovu svake godine se izdvaja blizu 1 milijarda EUR, stalno nas zezaju sa ovim Haskim tribunalom, necemo ni u EU najverovatnije zbog Kosova i zato sto se svi motaju oko nas(Ameri,Rusi,Turci,...) svi dolazili po 3 puta u poslednja 3 meseca u Beograd i Sarajevo.(Bajden,Medvedev,Erdogan,...).Prema tome kazem neka vam je sa srecom, bogatiji jeste, Evropa jeste, ali meni i vecini onih koji su bili u obe drzave na duzi period i po raznim mestima SIGURNO NISTE. Ne interesuju me ni Nemci ni Austrijanci ni Madjari a ni Bugari kao ni Sofija ni Bec, inetresuju me Beograd, Nis, NoviSad, Banja Luka, ako hoces i Sarajevo, Mostar, Podgorica .,.. i to je to GOOD BYE sve najbolje i srecno u Evropskoj porodici.
 
Poslednja izmena:
Slusaj pokazao si mi slike 4 zgrade u Rusu, a ostalo...????Nemoj da mi pricas molim te, video sam kako izgledaju bugarski gradovi i sela. Zgrade su 95% u otomanskom stilu, kuce jos vise, muzika vam je takodje jako slicna turskoj za razliku od sumadijske dvojke npr. Skoro ceo Beograd i cela Vojvodina su kombinacija Austrijskog i Vizantisjskog stila a manji gradovi i sela su nam potpuno drugaciji od vasih i imaju urednije ulice i parkove i bolji urbanisticki plan. Jedini izuzetak je Novi Pazar u kome zive poturceni Srbi pa je i arhitekturatakva. Video sam i Plovdiv i Pazardzik i neki Kurdzuli ili tako nesto i Trnovo iTergoviste i sve je turska original a ja nevolim tursku arhitekturu i odecu pa i muziku. Razlika u ekonomskoj razvijenosti Sumadije i Vojvodine je 300 USD BDP-a. Evo ti dokaza:

http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Croatia

A Sombor i Novi Sad nisu gradili Nemci i Madjari vec Austrijanci koji su do duse Nemci ali zive u drzavi Austriji, a Madjari su bili 50 godina pod Rusima za razliku od nas ii to ih je totalno unazadilo. Tih 37 milijardi koje ti navodis je NETO dug a ako bas hoces spoljni NETO dug Srbije jedva da prelazi 10 milijardi EUR a trenutno imamo BDP priblizan bugarskom i ako nismo clanica EU i u poslednjih 6-7 godina smo BUKVALNO dobili 20-25 puta manje finansijske i bilo koje pomoci od EU i EU fondova.Poslednje sto smo dobili je 200 miliona EUR a predposlednje jos pre 2 godine 150 miliona od vecih donacija. Pitas li se ti kako to da se odjednom gradi to sve a 2003-e kada su moji bili tamo bukvalno se ZGROZILI bez trunke sarkazma i preterivanja. Pa imam jednu drugaricu iz Rusa pesnikinju i ona je bila u Banja Luci i Beogradu i kaze da je Srbija bajka za Bugarsku, u svojoj sobi ima okacene postere srpskih metal bendova, ima i svoj blog koji je ispunjen slikama iz Srbije...itd, a ja kazem da ona zivi u iluzijama jer je kod nas jad i beda a u bugarskoj jos veca i pored svih para koje ste dobili. To ti je kao u bivsoj SFRJ, tito uzo 20 milijardi EUR od Amera i Rusa i sve bilo lepo, moj tata sumarski inzinjer, plata 2100 DEM=1050 EUR isao na letovanja, radio sta god sam hteo, nestali krediti iz USA otiso i standard, evo sada prima 500EUR I jedva sastavlja kraj sa krajem sa tim, nema letovanja, nema novog auta, nema skupe odece, samo osnovno da se prezivi i nesto malo vise. Kod vas su plate jos manje nego ovde a cene priblizno iste znaci da se mnogo krade i kod nas ali kod vas posebno s obzirom da imate nesto veci BDP ali jako lose nasledje i mentalitet.Ako uzmemo u obzir da smo bombardovani i da je tom prilikom unisteno 50% srpske ekonomije (8 najvecih fabrika je sravnjeno sa zemljom), 1 elektrana potpuno unistena, 8 mostova od kojih 3 medju najvecim u zemlji I +......ukupno procenjeno na blizu 300 milijardi EUR(imas na NET-u sta je sve sruseno i koliko vredi, radila neka Americka agencija procenu), o ljudskim zivotima(2500+) da ne govorim(neprocenjivo) a nismo dobili ni EUR obestecenja niti cemo dobiti, Srbija je primila 1-1,5 miliona izbeglica u poslednjih 10 godina, za Kosovo i Srbe na kosovu svake godine se izdvaja blizu 1 milijarda EUR, stalno nas zezaju sa ovim Haskim tribunalom, necemo ni u EU najverovatnije zbog Kosova i zato sto se svi motaju oko nas(Ameri,Rusi,Turci,...) svi dolazili po 3 puta u poslednja 3 meseca u Beograd i Sarajevo.(Bajden,Medvedev,Erdogan,...).Prema tome kazem neka vam je sa srecom, bogatiji jeste, Evropa jeste, ali meni i vecini onih koji su bili u obe drzave na duzi period i po raznim mestima SIGURNO NISTE.


cak i Vojvogjanski srbi zele vecu samostalnost zato sto Vojvodina ide nazad kad je zavisna od Beograd i njihov BDP ide dole znam celu pricu tako da...kad ides u Vojvodini i u Sumadiju ides u dva sveta

Sumadija je prava srbija a ne Vojvodina


ALO BRE DECKO -KROZ BUGARSKU PROLAZE SVE VAZNE NAFTOVODE NA BALKANU
IZLAZIMO I NA CRNOME MORU I NA DUNAVU
40 KM OD NASE GRANICE JE EGEJSKO MORE
GLAVNI PUT SMO PREMA AZIJE
39 MESTO U SVET PO BROJ TURISTE
6% RAST EKONOMIJA SMO IMALI PRE KRIZE
U PROSEKU 6 MILIJARDE STRANIH DIREKTNIH INVESTICIJA
TO STO KOD VAS SU DOSLI ERDOGAN,BAJDEN... JE DA VAS TESHU ZBOG KOSOVO I OSTALE STVARI
DA NIJE SARAJEVO NJIMA LEPO STO OTISLI?
OTISLI DA SMIRU SITUACIJU U BOSNI KOJA VODI PREMA RASPAD
Vojvodina je bila u sastav Magjarske carevine -900 godina !posle pod Hazbursku monarhiju,Austro-Ungarsku pa srbija
taj stil u Vojvodini je rezultat Austrijanaca/Nemaca i Magjara

pa vidi sela u Vojvodinu,svako ima katolicku,metodisticku crkvu


KAKAVE CRNE ZGRADE U OTOMANSKI STIL
OD KAD PA TURCI GRADILI ZGRADE???
DAJ JEDNU SLIKU OD TE ZGRADE U OTOMANSKOG STILA

jel znas ti sta je Plovdiv za Nis,Kragujevac,Krusevac?
nemoze da se poredi ! a tek Varna,Burgas...
Bugarska sve zgrade je gradila po oslobogjenje
turska arhitektura?
ako mislis na kuca u tipicnog stila onda to je Bugarska arhitektura ima to i u Ohridu
i ta arhitektura je najlepsa i tipicna ...redko ima takvu arhitekturu
a osim gjamija nema druga turska arhitektura u Bugarsku

decko nemozete da se poredite sa Bugarsku
bili smo na gubitnicku stranu u oba svetska rata
Bugarska 45 godina u komunizam je stojala u mesto a vi ste bili otvorena zemja koja je bila i sa zapad i istok
Bugarska u 90'te je pretrpela bankrot i gubljenje pazara koji je bio 90% prema sovetskog saveza !
Bugarska u momentu ima super odnose i sa Rusiju i Zapada
broj jedan smo po kupovinu neketnina od strane rusa pre zemje kao Spanija
i jos dosta stvari u ekonomiju imamo saradnju sa rusima
 
Poslednja izmena:
ALO BRE DECKO -KROZ BUGARSKU PROLAZE SVE VAZNE NAFTOVODE NA BALKANU
IZLAZIMO I NA CRNOME MORU I NA DUNAVU
40 KM OD NASE GRANICE JE EGEJSKO MORE
GLAVNI PUT SMO PREMA AZIJE
39 MESTO U SVET PO BROJ TURISTE
6% RAST EKONOMIJA SMO IMALI PRE KRIZE
U PROSEKU 6 MILIJARDE STRANIH DIREKTNIH INVESTICIJA
TO STO KOD VAS SU DOSLI ERDOGAN,BAJDEN... JE DA VAS TESHU ZBOG KOSOVO I OSTALE STVARI
DA NIJE SARAJEVO NJIMA LEPO STO OTISLI?
OTISLI DA SMIRU SITUACIJU U BOSNI KOJA VODI PREMA RASPAD
Vojvodina je bila u sastav Magjarske carevine -900 godina !posle pod Hazbursku monarhiju,Austro-Ungarsku pa srbija
taj stil u Vojvodini je rezultat Austrijanaca/Nemaca i Magjara


jel znas ti sta je Plovdiv za Nis,Kragujevac,Krusevac?
nemoze da se poredi !
Bugarska sve zgrade je gradila po oslobogjenje
turska arhitektura?
ako mislis na kuca u tipicnog stila onda to je Bugarska arhitektura ima to i u Ohridu
i ta arhitektura je najlepsa i tipicna ...redko ima takvu arhitekturu
a osim gjamija nema druga turska arhitektura u Bugarsku

decko nemozete da se poredite sa Bugarsku
bili smo na gubitnicku stranu u oba svetska rata
Bugarska 45 godina u komunizam je stojala u mesto a vi ste bili otvorena zemja koja je bila i sa zapad i istok
Bugarska u 90'te je pretrpela bankrot i gubljenje pazara koji je bio 90% prema sovetskog saveza !
Bugarska u momentu ima super odnose i sa Rusiju i Zapada
broj jedan smo po kupovinu neketnina od strane rusa pre zemje kao Spanija
i jos dosta stvari u ekonomiju imamo saradnju sa rusima

Rekoh ti boli me klinac i za vas i za sve ostale, pokazujes mi to Ruse, 4 zgrade, pa CEO SOMBOR je u baroknim zgradama hebo te ja, i ima vise tredicije i istorije nego Ruse i Plovdiv zajedno. Rekoh ti Srbija je jad i beda a vi ste KATASTROFA i uopste mi se nesvidja bilo sta sto dolazi iz bugarske jer ste nas klali po Pirotu i jugoistocnoj Srbiji pod patronatom tih Nemaca od kojih vi bolujete pa ste pozvali nemackog arhitektu cini mi se Fridrih ili tako nesto da vam isprojektuje tih 3-4 zgrade da imate "Barokni grad", a gde je ostatak bugarske???, sve sam ti rekao u poruci gore, procitaj pa ce ti biti jasno i ne zamaraj me vise sa tim vrtenjem tih 5-6 slika u krug..metro i ostalo. Kao sto rekoh srecno sa EU i daleko vam lepa kuca kad god smo imali posla sa vama doziveli smo samo klanja i sranja pod tudjim patronatom. ZBOGOM!!!!:rtfm::hvala::bye:
 
Rekoh ti boli me klinac i za vas i za sve ostale, pokazujes mi to Ruse, 4 zgrade, pa CEO SOMBOR je u baroknim zgradama hebo te ja, i ima vise tredicije i istorije nego Ruse i Plovdiv zajedno. Rekoh ti Srbija je jad i beda a vi ste KATASTROFA i uopste mi se nesvidja bilo sta sto dolazi iz bugarske jer ste nas klali po Pirotu i jugoistocnoj Srbiji pod patronatom tih Nemaca od kojih vi bolujete pa ste pozvali nemackog arhitektu cini mi se Fridrih ili tako nesto da vam isprojektuje tih 3-4 zgrade da imate "Barokni grad", a gde je ostatak bugarske???, sve sam ti rekao u poruci gore, procitaj pa ce ti biti jasno i ne zamaraj me vise sa tim vrtenjem tih 5-6 slika u krug..metro i ostalo. Kao sto rekoh srecno sa EU i daleko vam lepa kuca kad god smo imali posla sa vama doziveli smo samo klanja i sranja pod tudjim patronatom. ZBOGOM!!!!:rtfm::hvala::bye:


[idi na google i nagji slike ali rekao sam ti da Bugarske gradove su veci,lepsi i ekonomski dobro stoju
gotovo da nema grad bez trzni centar cak i gradova od 20,000 stanovnika dobili trazni centrova;)
nema diskusije
Ruse je 200,000 stanovnika i celi centar je ko 2 Sombora i u Sombor nema velike strukture nego male zgradici/kuce!

postirao sam ti par slika !ako postiram sve nema kraja !


PS.ovo ti je Vizantijski stil a Vizantijski stil u Vojvodini nema
haha


alexander-nevsky-cathedral-sofia.jpg
 
Poslednja izmena:
cak i Vojvogjanski srbi zele vecu samostalnost zato sto Vojvodina ide nazad kad je zavisna od Beograd i njihov BDP ide dole znam celu pricu tako da...kad ides u Vojvodini i u Sumadiju ides u dva sveta

Sumadija je prava srbija a ne Vojvodina


ALO BRE DECKO -KROZ BUGARSKU PROLAZE SVE VAZNE NAFTOVODE NA BALKANU
IZLAZIMO I NA CRNOME MORU I NA DUNAVU
40 KM OD NASE GRANICE JE EGEJSKO MORE
GLAVNI PUT SMO PREMA AZIJE
39 MESTO U SVET PO BROJ TURISTE
6% RAST EKONOMIJA SMO IMALI PRE KRIZE
U PROSEKU 6 MILIJARDE STRANIH DIREKTNIH INVESTICIJA
TO STO KOD VAS SU DOSLI ERDOGAN,BAJDEN... JE DA VAS TESHU ZBOG KOSOVO I OSTALE STVARI
DA NIJE SARAJEVO NJIMA LEPO STO OTISLI?
OTISLI DA SMIRU SITUACIJU U BOSNI KOJA VODI PREMA RASPAD
Vojvodina je bila u sastav Magjarske carevine -900 godina !posle pod Hazbursku monarhiju,Austro-Ungarsku pa srbija
taj stil u Vojvodini je rezultat Austrijanaca/Nemaca i Magjara

pa vidi sela u Vojvodinu,svako ima katolicku,metodisticku crkvu


KAKAVE CRNE ZGRADE U OTOMANSKI STIL
OD KAD PA TURCI GRADILI ZGRADE???
DAJ JEDNU SLIKU OD TE ZGRADE U OTOMANSKOG STILA

jel znas ti sta je Plovdiv za Nis,Kragujevac,Krusevac?
nemoze da se poredi ! a tek Varna,Burgas...
Bugarska sve zgrade je gradila po oslobogjenje
turska arhitektura?
ako mislis na kuca u tipicnog stila onda to je Bugarska arhitektura ima to i u Ohridu
i ta arhitektura je najlepsa i tipicna ...redko ima takvu arhitekturu
a osim gjamija nema druga turska arhitektura u Bugarsku

decko nemozete da se poredite sa Bugarsku
bili smo na gubitnicku stranu u oba svetska rata
Bugarska 45 godina u komunizam je stojala u mesto a vi ste bili otvorena zemja koja je bila i sa zapad i istok
Bugarska u 90'te je pretrpela bankrot i gubljenje pazara koji je bio 90% prema sovetskog saveza !
Bugarska u momentu ima super odnose i sa Rusiju i Zapada
broj jedan smo po kupovinu neketnina od strane rusa pre zemje kao Spanija
i jos dosta stvari u ekonomiju imamo saradnju sa rusima

Nisam video pocetak poruke a da odgovorim???.Izmedju Sumadije i Vojvodine nema neke vellike razlike osim u arhitekturi jer sumadijska malo vise lici na tursku ali ni priblizno kao bugarska. A zapadni deo sumadije je cak i bolji od dobrog dela Vojvodine, uverio se licno jer sam bio tamo, ja zivim u oblasti koja se zove pomoravlje i koja je prepuna PRIBLIZNO takvih kao sto je prosecan Bugarin i zato mi se uopste ne svidja region u kome zivim jer odise nekim neskladom i neurednoscu opet ni priblizno kao bugarska, osim pojedinih mesta kao izuzetaka., a rekoh ti da je ekonmska razlika izmedju Vojvodine i Centralne Srbije samo 300USD. Najbogatiji deo vojvodine je onaj gde su Srbi vecinsko stanovnistvo tj. juzna Backa i juzni Srem, prema tome price da su Madjari kvalitetniji od nas padaju u vodu jer nisu a i dosli su u Vojvodinu posle Srba.
 
Nisam video pocetak poruke a da odgovorim???.Izmedju Sumadije i Vojvodine nema neke vellike razlike osim u arhitekturi jer sumadijska malo vise lici na tursku ali ni priblizno kao bugarska. A zapadni deo sumadije je cak i bolji od dobrog dela Vojvodine, uverio se licno jer sam bio tamo, ja zivim u oblasti koja se zove pomoravlje i koja je prepuna PRIBLIZNO takvih kao sto je prosecan Bugarin i zato mi se uopste ne svidja region u kome zivim jer odise nekim neskladom i neurednoscu opet ni priblizno kao bugarska, osim pojedinih mesta kao izuzetaka., a rekoh ti da je ekonmska razlika izmedju Vojvodine i Centralne Srbije samo 300USD. Najbogatiji deo vojvodine je onaj gde su Srbi vecinsko stanovnistvo tj. juzna Backa i juzni Srem, prema tome price da su Madjari kvalitetniji od nas padaju u vodu jer nisu a i dosli su u Vojvodinu posle Srba.

ove price mozes englezima a ne mene jel znam celu Sumadiju i znam Sombor,Apatin,Titel,Beograd...
 
Poslednja izmena:
idi na google i nagji slike ali rekao sam ti da Bugarske gradove su veci,lepsi i ekonomski dobro stoju
gotovo da nema grad bez trzni centar cak i gradova od 20,000 stanovnika dobili trazni centrova;)
nema diskusije
Ruse je 200,000 stanovnika i celi centar je ko 2 Sombora i u Sombor nema velike strukture nego male zgradici/kuce!

postirao sam ti par slika !ako postiram sve nema kraja !

cak i Vojvogjanski srbi zele vecu samostalnost zato sto Vojvodina ide nazad kad je zavisna od Beograd i njihov BDP ide dole znam celu pricu tako da...kad ides u Vojvodini i u Sumadiju ides u dva sveta

Sumadija je prava srbija a ne Vojvodina

PS.ovo ti je Vizantijski stil a Vizantijski stil u Vojvodini nema
haha


alexander-nevsky-cathedral-sofia.jpg


E pa vidis u npr Norveskoj cak i neka mesta od 30-40 hiljada ljudi nemaju trzne centre kao u bugarskoj a Norveska bogatija i urednija od bugarske i ha ha. GDP 60000EUR. Isto i u Hrvatskoj. Npr Benkovac ima oko 20000 a nema neki veliki trzni centar. Kada gledas slike hrvatskih gradova na iternetu ne vidis bas neke barokne zgradurine i sl. a to je zato sto je to uobicajeno kod njih kao i kod nas u Vojvodini i glupo im je da to pokazuju kao neki raritet ili nesto sto ima veliku kulturno-istorijsku vrednost. Bio moj cale u Sofiji i kaze da ama bas nikakva nije, neznam mozda se sada izgradilo mnogo toga ali trebace vam mnogo stranih para da sredite zemlju a da pri tome nevaspitani i bahati bugari to ne uniste. a rekoh ti da vam je GDP slican srpskom znaci od svojih para to niste mogli da izgradite bar ne u tolikoj meri kao sto ti pricas. I ovde se mnogo toga gradi ali u skladu sa skromnim sredstvima sa kojima raspolaze drzava, a vi imate EU fondove od kojih NE DOBIJATE vec POZAJMLJUJETE novac a to treba vratiti. I mi ga pozajmljujeno ali 20-25 puta manje, pa videcemo sta ce biti kada dodje vreme naplate. PS Hram Svetog Save u Beogradu je veci od crkve Aleksandra Nevskog.
 
E pa vidis u npr Norveskoj cak i neka mesta od 30-40 hiljada ljudi nemaju trzne centre kao u bugarskoj a Norveska bogatija i urednija od bugarske i ha ha. GDP 60000EUR. Isto i u Hrvatskoj. Npr Benkovac ima oko 20000 a nema neki veliki trzni centar. Kada gledas slike hrvatskih gradova na iternetu ne vidis bas neke barokne zgradurine i sl. a to je zato sto je to uobicajeno kod njih kao i kod nas u Vojvodini i glupo im je da to pokazuju kao neki raritet ili nesto sto ima veliku kulturno-istorijsku vrednost. Bio moj cale u Sofiji i kaze da ama bas nikakva nije, neznam mozda se sada izgradilo mnogo toga ali trebace vam mnogo stranih para da sredite zemlju a da pri tome nevaspitani i bahati bugari to ne uniste. a rekoh ti da vam je GDP slican srpskom znaci od svojih para to niste mogli da izgradite bar ne u tolikoj meri kao sto ti pricas. I ovde se mnogo toga gradi ali u skladu sa skromnim sredstvima sa kojima raspolaze drzava, a vi imate EU fondove od kojih NE DOBIJATE vec POZAJMLJUJETE novac a to treba vratiti. I mi ga pozajmljujeno ali 20-25 puta manje, pa videcemo sta ce biti kada dodje vreme naplate. PS Hram Svetog Save u Beogradu je veci od crkve Aleksandra Nevskog.


dali ti uopste znas gde je bila Bugarska a gde vi pre 20 godina??
kad se vratio Bugarski car od Spaniju po pada komunizma je rekao da zemja izgleda isto kao u vreme drugog svetskog rata

Hram Svetog Save je gragjen u moderno vreme kad ima novca za takvu strukturu
a i po lepotu nemoze sa hram Aleksandra Nevskog
plus hram Svetog Save unutrasnjost nije ni zavrsena



HAHAHA DECKO GOTOVO I DA NEMA BUGARSKI GRAD BEZ BAR 2000 GODINA ISTORIJE JEL TU JE ISTORIJA NA JUGU NE NA SEVERU ...TU JE ANTIKA ! A BUGARSKA PO BROJ ANTICKE LOKALITETE JE TRECA U EVROPI PO ITALIJU I GRCKU !
PLOVDIV-7000 GODINE ISTORIJA-TRACANSKI GRAD I GRAD JEDAN PERIOD SE ZVAO FILIPOLIS-PO OTAC ALEKSANDRA VELIKOG
KOLIKA JE ISTORIJA I TRADICIJA SOMBORA I OSTALE VOJVOGJANSKE GRADOVE? 1000 GODINA? HAHA
JEL IMA U VOJVODINU ANTICKE LOKALITETE?
PLOVDIV U SAMI GRAD IMA 3 AMFITEATRA !
 
ove price mozes englezima a ne mene jel znam celu Sumadiju i znam Sombor,Apatin,Titel,Beograd...


Najbogatiji su: Indjija, Pecinci, Stara Pazova, Nova Pazova, Novi Sad, Beograd, Vrsac, Apatin, Smederevo(blizu mog mesta ), Pozarevac, Zrenjanin, Sabac,Kosjeric, Zlatibor idonekle Kragujevac. Rekoh ti, nemam nista protiv Bugara licno, ljudi ko i svi drugi..losi, dobri ovakvi onakvi ali nevolim bugarsku jer mi jako lici natursku u skoro svim segmentima. A za investicije od 6 milijardi ne pricaj neistinu jer ste prosle godine imali ekonomski rast od 0,4%, tih 6 milijardi ste imali 2007-2008 i mozda 2008-2009 godinu. Da ste neznam koliko bogati jednostavno nevolim bugarski: mentalitet, nacin oblacenja, muziku, tipicne zgrade,,,sve me podseca na .....nije ni bitno bilo bi bas uvredljivo. ZBOGOM necu ti vise odgovarati, bilo mi je zabavno da se dopisujemo pod uslovom da si ti uopste Bugarin, posto si mi od prve poruke ovde sumnjiv. ZBOGOM I SRECNO VAM BILO U EU kao i DAEKO LEPA KUCA. Odoh ja.:hvala::bye:
 
Европске престонице Софија‚ Букурешт‚ Варшава и Праг биће градови са најбржим темпом развоја у Европи у наредних 5 година. Ово је објавио немачки лист "Ханделсблат"‚ позивајући се на резултате последњег регионалног проучавања Института за економска истраживања Оксфорд економикс. Према прогнозама‚ између 2010. и 2015. године темпо развоја Букурешта биће у просеку 7‚2 одсто‚ што сврстава румунски главни град на прво место у рангирању. Софија заузима друго место са очекиваним растом од 6‚3 одсто годишње у истом периоду.

http://www.bnr.bg/sites/sr/News/Pages/0907- В 14.aspx

Ala su porasli:per:
 
Eevo jedna od mnogih nove naselja u Sofiju


photo_faeb628ce4_big.jpg


photo_b954b69377_big.jpg


photo_7542cd9fd6_big.jpg


photo_52b1dc4de9_big.jpg


photo_97dd5250a2_big.jpg


photo_1839e892fa_big.jpg

Dobro brateee!!! ubedio si nas, Sofija stvarno pocinje da lici na Njujork, samo nemoj vise da kacis ove slike imam slab komp samo 512MB RAM j..i ga pa ne moz' da ucita ovoliku raskos i lepotu treba mi 15 dana da otvorim ovu temu. Jeste Srbija je siromana i zaostala drzava i bice jos siromasnija u buducnosti, sta vise da ti kazem???. Uzivaj u svojoj raskosnoj i naprednoj Sofiji mi u Srbiji nikada nismo videli ovako nesto niti cemo videti osudjeni smo na propast je..i ga:(:gace::ok:Nego ti pokazem ja slicice Panama Sitija pa da vidis sta su zgradurine i projekti.:mrgreen:
 
Dobro brateee!!! ubedio si nas, Sofija stvarno pocinje da lici na Njujork, samo nemoj vise da kacis ove slike imam slab komp samo 512MB RAM j..i ga pa ne moz' da ucita ovoliku raskos i lepotu treba mi 15 dana da otvorim ovu temu. Jeste Srbija je siromana i zaostala drzava i bice jos siromasnija u buducnosti, sta vise da ti kazem???. Uzivaj u svojoj raskosnoj i naprednoj Sofiji mi u Srbiji nikada nismo videli ovako nesto niti cemo videti osudjeni smo na propast je..i ga:(:gace::ok:Nego ti pokazem ja slicice Panama Sitija pa da vidis sta su zgradurine i projekti.:mrgreen:

pa sto ne kupis bolji kompjuter onda nego ti zapnuo za zgrade:rotf::mrgreen:
Panama city ima drugacije planiranje grada
nemozes da poredis centralnu ameriku sa balkanski sistem

ajde ajde valjda bice srbija bolja kad ugje u EU za jedno 15 godina
a moze i sami ako ste sposobni da napravite vasu drzavu kao Svicarsku pa da ne idete u EU...


a ako ti je do zgradetine evo ima i u Sofiju u fazu izgradnja:)


019173883-big.jpg
 
Poslednja izmena:
pa sto ne kupis bolji kompjuter onda nego ti zapnuo za zgrade:rotf::mrgreen:
Panama city ima drugacije planiranje grada
nemozes da poredis centralnu ameriku sa balkanski sistem

ajde ajde valjda bice srbija bolja kad ugje u EU za jedno 15 godina
a moze i sami ako ste sposobni da napravite vasu drzavu kao Svicarsku pa da ne idete u EU...


a ako ti je do zgradetine evo ima i u Sofiju u fazu izgradnja:)


019173922-big.jpg

Pa to bih i ja najvise voleo, iskreno me EU toliko i ne interesuje, najvaznije mi je da se narod prevaspita pa ce i sitvacija u drustvu biti bolja. Rek'o sam vec da me ne interesuju toliko zgradurine i ostalo, interesuje me mentalitet i navike kod stanovnistva, to je ono sto fali Srbiji. Ako se narod popravi popravice se i politicari koji dolaze iz naroda. Rek'o sam ti vec da Norveska nema u Oslu ni polovinu od ovoga sto si postavio a odnosi se na Sofiju ali su Norvezani mnogo racionalniji, pragmaticnii i ekonomsko-ekoloski samosvesniji narod od nas Srba a od vas Bugara narocito i zato su im plate po nekoliko hiljada EUR a a srpske 320 EUR. Nemora Beograd da lici na Sofiju ili Peking ili sta vec, svaka zgrada ima svoju funkciju i kapacitete iste treba iskoristiti na sto efikasniji nacin, ne moraju se praviti nove zgradurine jeftinije je prepraviti stare kao sto Englezi rade u Londonu recimo ili Slovenci u LJubljani, bitne su samo navike kod stanovnistva jer bez toga nema odrzivog funkcionisanja ekonomski isplativog drustvenog sistema neke drzave. A jos uvek se slabo radi na navikama u nasoj vladi.
 
Sofia 2nd Fastest Developing City in Europe


Sofia is the second fastest developing city in Europe, according to a survey by the economic research institute “Oxford Economics”.

According to the German “Handelsblatt” who cited the survey, the Bulgaria capital is expected to have a growth by 6,3% in the period 2010 to 2015.

The first place is occupied by Bucharest, where the expected growth is 7,2%. The Romanian capital also top the chart for expected increase of job numbers, which is 3,7% per year.

Warsaw ranks third with expected economic growth by 5,7%, followed by Prague with 4,2% and Helsinki with 3,7%.

The sixth to tenth places are occupied respectively by Stockholm, Budapest, London, Brussels and Oslo.

http://www.novinite.com/view_news.php?id=117989
 

Back
Top