Sočiva

Nikada nemoj sociva direktno iz kutijice da stavljas u oci. Kada izvadis sociva isperes ih fizioloskim rastvorom i tek onda ih stavis u oci.Tecnost u kojoj ti stoje sociva preko noci sluzi da ti se ona ne osuse i da se skinu belancevine i jos sto sta sto imas u oku i suzama. Do jutra je ta tecnost "prljava" zato je i bacas ne koristis je vise.

Vidis vrlo vazan podatak, koji mi doktorka nije spominjala. Ja sam ih ispirala tecnoscu, ali pocecu sad fizioloskim to da radim. Hvala ti
 
@zmaj 64; amonijak

``frequency``
ocni pritisak proveravam, sve je u najboljem redu..
posle 30god, zmureci ih ubacujem u oko..nego mi je muka vise od stavi - skini..bas zato sto vodim racuna..
 
Moj savet je da proveris ocni pritisak.

E i meni su digli zivac prvi put kad sam ih stavljala, a posle vec treci put sam uspela iz prve da ih uguram. Samo malo koncentracije i vestine, da ne trepnem i ne treba mi vise od par minuta za ceo postupak. Zapravo najvise vremena izgubim na pranje ruku, i dezinfekciju jagodica, pranje sociva, i kutijice... Koja sociva koristis? Koja ti je dioptrija?

Vidis vrlo vazan podatak, koji mi doktorka nije spominjala. Ja sam ih ispirala tecnoscu, ali pocecu sad fizioloskim to da radim. Hvala ti

ne bre!
ispiras isto konzervansom u kome drzis sociva, jedino ispiras sa cistom kolicinom, a ne sa onom u kojoj su sociva stajala..:)
 
Tecnost u kojoj drzis sociva je skupa da bi se sa njom ispirala sociva. Kada je koristis za cuvanje sociva ona jedna boca moze da ti traje i duze od 3-4 meseci.Zato koristis fizioloski rastvor jer je on jeftin i ne moze da skodi socivima.
 
@zmaj 64; amonijak

``frequency``
ocni pritisak proveravam, sve je u najboljem redu..
posle 30god, zmureci ih ubacujem u oko..nego mi je muka vise od stavi - skini..bas zato sto vodim racuna..

E vala zmurecki i da hoces ne mozes z:mrgreen:
Salim se, kontam sta si htela reci da si se izvestila da ne moras da gledas u ogledalo dok ih stavljas. I ja sam se jako brzo izvestila, bas brzo stavim i skinem. A prvi dan sam mislila da cu ih spaliti z:mrgreen:
 
Meni isto ne predstavljaju nikakav problem, ni ne osetim ih u ocima. Ponekad mi se malko zamagle pri prelasku iz topolog u hladno. Za sta koristis fizioloski rastvor?
Ja tecnost uzela najskuplju koja je bila, jer sam bakteriofob :D i opsednuta sam bakterijama...

Fiziološki rastvor koristim da isperem sočiva pre no što ih stavim u kutijicu uveče, i pre no što ih stavim u oko ujutro. Nikada nisam imala problema ni sa kakvim bakterijama, nikada nisam imala nikakve infekcije oka.

Koja ti je dioptrija i ko je proizvodjac sociva?

" Cooper Vision " je proizvođać, a sočiva su " Frequency 55". Dioptrija mi je - 2,25.

Svi koji dugo godina nose sociva neka redovno proveravaju ocni pritisak.

Idem tromesečno na kontrole, i za sada je sve ok.
 
A ukoliko mi se desi da mi socivo ispadne negde, i da mi stoji u maramici zamotano i osusi se, kad dodjem kuci smem li da ga samo stavim u rastvor,isperem i da se ono ponovo vrati u svoj prvobitni oblik ili ne bi trebalo vise da ga koristim ako se osusi?
 
Imam cvike sočiva nisam koristio a par drugova koji jesu vratili se na cvike...Ipak je nezgodno da ti ispadne u klubu ili basu...Meni su i cvike cimanje,skidam ih kad god mogu a kamoli...
 
Imam cvike sočiva nisam koristio a par drugova koji jesu vratili se na cvike...Ipak je nezgodno da ti ispadne u klubu ili basu...Meni su i cvike cimanje,skidam ih kad god mogu a kamoli...

Ma ne desava se to tako cesto da ti ispadne, meni jos ni jednom nisu ispala :) a mozes s njima i da obavljas sportske aktivnosti, da trcis, skaces... nista im nece biti. pa novak djokovic nosi sociva :)
Meni je sad malo nezgodno zbog sminke, obicno kad ih stavljam ne smikam se, mada ima drugarica koje se sminkaju i kad imaju sociva, jer su se izvestile posle da ih skniu.
 
Znaci cim se malo osusi vise nema koriscenja?

Ne znam sta podrazumevas pod "malo osuse" i naravno ne bi trebala da stoje u maramici. Ako ti socivo ispadne iz oka mala je verovatnoca da ces ga naci. Kada "suvo socivo" stavis u rastvor ono moze da vrati svoj oblik ali nece biti onako elasticno,udobno za nosenje. Socivo koje izgubi ove osobine moze da ti ogrebe,povredi oko.
 
Ne znam sta podrazumevas pod "malo osuse" i naravno ne bi trebala da stoje u maramici. Ako ti socivo ispadne iz oka mala je verovatnoca da ces ga naci. Kada "suvo socivo" stavis u rastvor ono moze da vrati svoj oblik ali nece biti onako elasticno,udobno za nosenje. Socivo koje izgubi ove osobine moze da ti ogrebe,povredi oko.

To sam htela da cujem... A recite mi u kombinaciji sa sminkom? Prvo skidati sminku pa sociva ili sociva pa sminku? Jednom sam se zeznula pa pocela skidati sociva prvo, pa mi malo maskare upalo u oko, od tad se vise ne usudjujem da kombinujem sociva i sminku, ili jedno ili drugo :)
 
To sam htela da cujem... A recite mi u kombinaciji sa sminkom? Prvo skidati sminku pa sociva ili sociva pa sminku? Jednom sam se zeznula pa pocela skidati sociva prvo, pa mi malo maskare upalo u oko, od tad se vise ne usudjujem da kombinujem sociva i sminku, ili jedno ili drugo :)

To zavisi koliko si vesta u stavljanju i skidanju sociva. Videces i sama sta ti najvise odgovara. Moj savet je da prvo stavis sociva pa da se sminkas, skidas sminku pa onda sociva. Ciste ruke obavezno. Kada hoces popodnevnu dremku skini sociva i stavi ih u kutijicu u koju ces da sipas fizioloski rastvor. Tako cuvas sociva od susenja i stedis konzervans.
 
To sam htela da cujem... A recite mi u kombinaciji sa sminkom? Prvo skidati sminku pa sociva ili sociva pa sminku? Jednom sam se zeznula pa pocela skidati sociva prvo, pa mi malo maskare upalo u oko, od tad se vise ne usudjujem da kombinujem sociva i sminku, ili jedno ili drugo :)

Kad se sminkas, prvo stavi sociva, pa onda sminkanje...
A kad skidas sminku, obrnuto, prvo izvadi sociva, pa onda sminku skidaj...Logicno, ne mozes se umivati (prati lice) sa socivima :) Samo dobro "rasiris" oko i nema sta da upada, zulja...stvar prakse, vremenom....
 
postavila sam pitanje u nekoj temi al ne znam dal ce neko videti tamo,naime moje pitanje je da li neko od vas nosi meka-toricna sociva ?? ja nosim vec godinu dana meka toricna-mesecna i odlicna su mi ali su malo skupa jedno pakovanje koje je za 3meseca je preko 7000 din,pa reko da vidim da li neko nosi tromesecna -toricna i kakvi su utisci posto sam cula da izazivaju infekcije i da su ih izbacili iz proizvodnje ,na primer u oculusu i diopti ih nemaju,.......
inace ja praktikujem po kuci uvek naocare da bi mi disao oko a kad god izlazim negde stavljam sociva ,nikad ne zaspim sa njima,sminkam se najopustenije,ali obvz prvo sociva pa sminkanje a preporuceno mi je da fizioloskim ispirem pre stavljanja u kutijicu ali ne i pre stavljanja u oko...eto toliko....
 
Joooj Amonijak , al si ga zakomplikovala ...... moje dete koristi Air Optix od Aqua-e vec godinama , mesecne ....... nista lakse za nositi . Nije to tako pipavo kako ti zamisljas . Treba voditi racuna o higijeni naravno ali ako ti kazem da se sa njima kupa u moru , skace na glavu i roni (zmurecki, doduse).... spava sa njima , pa ja poludim i da skoro svaki put dogura sa njima od 40-50 dana trajanja ....... opusti se , to jednostavno mora postati deo tvoje procedure jer ce ti brzo dosaditi da im tako titras .
E sad , jedino je imala problem kad smo probali da ih peremo fizioloskim rastvorom . Nije to isto ni pod razno ! Trajalo je par dana dok nismo nasli tecnost koju treba i od tada uvek je jedna flasa u rezervi u frizideru
 
Joooj Amonijak , al si ga zakomplikovala ...... moje dete koristi Air Optix od Aqua-e vec godinama , mesecne ....... nista lakse za nositi . Nije to tako pipavo kako ti zamisljas . Treba voditi racuna o higijeni naravno ali ako ti kazem da se sa njima kupa u moru , skace na glavu i roni (zmurecki, doduse).... spava sa njima , pa ja poludim i da skoro svaki put dogura sa njima od 40-50 dana trajanja ....... opusti se , to jednostavno mora postati deo tvoje procedure jer ce ti brzo dosaditi da im tako titras .
E sad , jedino je imala problem kad smo probali da ih peremo fizioloskim rastvorom . Nije to isto ni pod razno ! Trajalo je par dana dok nismo nasli tecnost koju treba i od tada uvek je jedna flasa u rezervi u frizideru

Ma nije meni problem skidanje i stavljanje, sem sto sam preterano bakteriofobicna pa mora sve da se dezinfikuje, ali tako sam navikla. Nije to nista problem, sem sminka :) jednom mi upalo malo maskare u oko peklo me bas bas. i od tada ne praktikujem stavljanje sminke i sociva :D ili jedno ili drugo. al polako naviknucu se i na to
 

Back
Top