SNOOKER

usladic

Zainteresovan član
Poruka
160
Evo kao sto sam obecao na sajtu b92, inspirisan velikim brojem komentara na prvu vest o snookeru na nasim sajtovima, otvaram ovaj forum i pozivam sve ljubitelje ove igre da iznesu svoje ideje koje bi doprinele razvoju ovog sporta. Izneto je nekoliko ideja na pomenutom sajtu, pre svega da bi trebalo napraviti sajt koji bi se bavio snookerom, a zatim i da se kontaktira i britanska ambasada koja bi mogla da pomogne sa nekim stolom za snooker.

Sve ideje su dobrodosle, najvaznije je da se ljubitelji snookera povezu, pa mozda uskoro osnujemo i udruzenje ljubitelja snookera.
 
Moja ideja je bila za sajt. Samo se nadam da ima neko ko bi to mogao ozbiljnije da uradi. Mozda neko ko poznaje php da napravi forum tek toliko da se okupe ljubitelji, a posle mozda da se razvije nesto ozbiljnije. Pa da i imamo neke amaterke turnire, za mozda godinu dana ili tako neki period.
 
Naravno, zato sam se i javio ovde, da se bar malo povezemo, da vidimo ko sta zna, pa da svako uradi nesto. Ako ima neko ko moze da uradi neki ozbiljni sajt, neka se javi. A za ove turnire se apsolutno slazem, samo je problem gde ih odrzati, jer koliko ja znam, u Beogradu postoje 2 snooker stola, jedan u Domu omladine, a drugi u nekom klubu u Bulevaru u nekom broju 350 i nekom, to sam video na sajtu jedne firme koja prodaje stolove i opremu, pa su tamo izlozeni. Mislim da ne bi bilo lose da se kontaktiraju bilijar klubovi Dom omladine, Cueball, kao i klubovi iz Novog Sada Madison i Ripley, koji inace imaju takmicare u devetci, da se kod njih organizuju skole i treninzi, kao i Bilijar federaciju, pa da se proba sa njima da se izvede organizacija.
Stoga, moj predlog je da sacekamo jos neko vreme da se ovde okupimo, da vidimo koliko nas ima, sta ko moze da uradi, mozda cak i da se u medjuvremenu kontaktira sa British Councilom, i da onda krenemo u ove kontakte.
Pala mi je jos jedna ideja, a to je da se proba da se, bar u vreme turnira, na nekoj televiziji emituje kratka desetominutna emisija koja bi se bavila snookerom i koja bi i objasnila igru, uvela gledaoce u sport i davala izvestaje sa turnira.
 
Malo pre sam video na TV Stankom da je pusten neki serijal emisija koje izgledaju kao kratki kurs bilijara, tj. bilijar udaraca. Odnosi se na pool, ali u svakom slucaju korisno. Hajde neka mi samo javi termin ovih emisija, posto sam slucajno naleteo pred kraj. Ako saznam u medjuvremenu, javljam.
 
Svaka cast na odrzanom obecanju!:P Ideja svakako ima puno, nadam se samo da ce se naci neko ko to moze da podrzi. Lepo bi bila kontaktirati stare Britance, ali pre toga svakako ovde traba da se nadje mnoogo, mnooogo komentara, inace se niko nece potruditi da ovo shvati ozbiljno. Ja inace pratim snooker relativno kratko,kablovsku imam tek nesto preko godinu dana,a prvi veliki event koji sam pratio je proslogodisnje cruicible finale, dot-ebdon.Od tada sam se zaludeo, ti ljudi izgledaju kao carobnjaci, i samo gledajuci ih uspeo sam da unapredim svoju bilijar igru..snuker nazalost nisam probao,iz vise razloga - ni s kim, a ni gde..znam samo za onaj sto u domu omladine.Tako da, u prevodu, ako se neko uhvati neceg ozbiljnog ovde, to nece biti start od nule, vec iz minusa, ali uz malo truda i par pravih osoba sve moze lako da se popularise. Pogledajte koliko se sam snuker jos vise popularisao u samoj Britaniji, od kada su doveli Michaele Tabb! A jos je i izvrstan sudija,pored glamuroznog izgleda! Pravi marketinski potez. U svakom sl tamo to samo sport,vec prava profesija! Pa pogledajte ih, imaju akademiju za snuker:D Svaka im cast! Kada bi nama uspelo da za pocetak otvorimo neki mali klub, bilo bi sjajno...Pozz svim ljubiteljima*P.s. moje misljenje za higinsa - nije pobedio ni zato sto je bio najbolji, ni zato sto je najiskusniji, vec zato sto je bio najstandardniji,a verovatno je najvise i zeleo titulu. Dot je mogao da osvoji,ali mislim da se mnogo naduvao, pa je odmah u prvom kolu dobio hladan tush! Pozz*
 
za pocetak dovoljno je naloziti ljude na obican seljacki bilijar, kasnije ce se lako preci na snooker
okupite vama bliske ljude, pozovite ih na bilijar i sve ce doci na svoje

bar je meni tako uspelo i jos uvek uspeva
 
Potpuno se slazem sa time o "seljackom" bilijaru i to takodje radim. A pored toga im preporucim kompjutersku igru World Snooker Championship 2004 na kojoj pored snookera ima i osmica i devetka, pa im dam kao zbog toga, a znam da ce barem probati da odigraju i partiju snookera, pa ce tako doci u kontakt i sa ovim. Ja jos ne nadjoh onaj termin za Stankom...
Inace, Dom omladine se renovira, ne znam sta se desava sa bilijar klubom, da li ce i on dobiti neke pare iz tog programa, ali se nadam jos jednom stolu za snooker.
 
Nije to lose sa ''seljackim'' bilijarom,ali ne uspeva uvek nazalost. a kad smo vec kod njega, nadam ste da ste gledali 888 trickshots, bilo na eurosportu pre neki dan. oni likovi su legende, bio je i steve davis,pobedio je neki francuz. a sto se igrice tice,imate i world snooker championship 2005, nije los:P torrent download sa iso hunt-a je samo 900mb ,pa ko voli nek izvoli,nece se razocarati!
 
eej ljudi,ne mogu da verujem da ima jos ljudi u bgd koji prate snooker,ja ga pratim od kad imam kablovsku a to je negde od 1989,i do sada sam aktivan clan worldsnooker.com sajta.cak se uspesno i kladim n snooker u astra betu,mada su i kvote i zarade male,nije to to,ja i igram bilijar,aktivno relativno,ne pofesionalno naravno,ali bacim s vremena na vreme koji dinar sa nekim momcima,snooker igram u domu omladine,tu je jedini sto u bgd,pazi,to sto hoces od britanske ambasade je lepo kao zelja,ali veruj mi ostace na lepim zeljama,nisu oni tipovi koji daju bilo kome bilo sta,e sad
u mokrolusoj ulici se pojavila jedna kineska firma,mislim da bese jsc biliards ili tako nesto,oni prave stolove za snooker za china open,jeftiniji su,ali su po kvalitetu isti ko engleski,cak i ko o'reily
videcu koji je sajt pa cu vam detaljno objasniti
al opet cena je nekoliko hiljada evra
ipak je to sto od 12 fita,nije to malo granita,pa za ovaj bilijar koji vi zovete seljacki,treba u pioniru oko 3000 eura za sto devetku.nije to seljacki bilijar,ima i on svojih drazi,snooker jeste mnogo mnogo tezi,ali brate nauci prvo da pocistis ceo sto u taku u 9. ili 8. na obicnom bilijaru,da vodis belu gde ti hoces da ti stane,pa onda pomisli na snoker,gde su kugle manje i rupe,a povrsina mnogo veca.toliko
P.S nisam hteo da kazem da vi to ne umete,daleko od toga,vec da se na seljackom,americkom pool-u uci
 
Jedno vreme bas dugo nisam bila na krstarici i kad sam videla da ima tema o snookeru bas sam se iznenadila jer sam i ja mislila da samo ja to pratim (JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE) takodje sam clan worldsnooker.com mada se ne kladim.

Pa koji su vam omiljeni igraci?
 
E, super sto se jos neko javio. Ovo ovde su samo predlozi nas koji volimo snooker i koji bismo voleli da nas bude jos vise, a ako se pokaze da u Srbiji postoji kriticna masa ljudi koji prate snooker, mozda se i nasa Bilijar federacija potrudi po tom pitanju. Svestan sam da Britanci nisu bas toliko darezljivi, ali je i to jedan od dobrih predloga koji treba isprobati, samo kada se pojavi kriticna masa, a sve vise ljudi gleda snooker. Sto se tice kako ga neko nazva "seljackog" bilijara, daleko od toga da je to seljacka igra, pogledajte samo partije devetke profesionalaca, to je takodje umece i potpuno se slazem sa ljutom mambom. Ja bih voleo i da se osmica i devetka popularisu, da ga sve vise ljudi igra, da se to tretira kao sport i, naravno, da se organizuju turniri, i sl.
A sto se tice omiljenih igraca, moji su Ronnie O'Sullivan, Steve Davis i Neil Robertson.
Odlicno za onu adresu, bas cu sad da pogledam detaljnije.
 
eeheej,evo mene opet,ako sam dobro shvatio,usladic je postavio ovu temu i svaka mu casta na tome,ali moram da vam pojasnim izgleda svima podosta o bilijaru,pogotovo u srbiji.nesmem da kazem da mozda znam bolje,jel mozda neznam,a i nevolim ljude koji vole da pametuju.mozda ne znate ali turniri u 8 i 9 u beogradu postoje,i to odavno,jedan cuveni turnir u 9 se zove Kochin memorijal i igra se u domu omladine..postoji cak i skola bilijara koju vodi Andrija Klasovic koji je prvak srbije,i jedan od jacih igraca u svetu,igra za nemacku a takmici se cak i u najjacim americkim turnirima.e sad,svi ste culi za dom omladine,ali taj momak Klasovic se odvojio od njih,i sas sobom poveo sve najbolje igrace u svoj klub,koji je otvorio u majke jevrosime i zove se cue ball,kod restrorana maximilian,to je najjaci klub momentalno u srbiji,stolovi su specijalno pravljeni u pioniru (koji je iz vojke u sremu,i veliki sponzor turnira,cak je i suvlasnik u balkan betu i svaki veci objekat ima minimum po 2 stola) i imaju mnogo mnogo uze rupe nego ovi ostali bilijari i to se naziva practice table,to su prvi uveli takmicari iz novog sada koji igraju za klub ripli,i pobedjivali su redovno u domu omladine,e sad,tu se igra najbolji bilijar momentalno(u majke jevr.) i klub je stvarno uradjen svetski,tako da mene nije bilo sramota da dovedem cak i amerikance tu,koji inace igraju u klubovima sa po 50 stolova,ovaj ima 8 ali je stvarno super,pored beogradskih klubova kao dom oml,klasketov,meduza i dr,postoje i dva novosadska,cacanski i valjevacki...cacani i valjevci su mnogo dobri igraci i veliki kockari :))) mada ja sve profesionalce znam po liku,pa nemogu da me navuku :)..,mada kod nas u bgd to nije ko u boji novca...ni naaliik :)) e sadna stranu oni,vas verovatno zanima amaterski bilijar,postoje turniri za amatere,zovu se predator i igra se u domu omladine nedeljom ujutru od 10 ili 10.30 igra se devetka,prijavi se ko god hoce od amatera,ulozi 400 dinara i eto
ko pobedi nosi sve pare,kaubojski :)) ali to,mozemo se mi sa sajta ovog naci odigrati turnir,nije problem.
skola bilijatra i turniri su sada u mnogome presli u majke jevrosime,jer u sada dolaze svi bolji igraci,tako a se tu moze uciti kod Andrije u njegovoj skoli,i postati clan kluba a moze se i gledati turniri koji se igraju.... u domu omladine se igra prvenstvo jugoslavije,to sam gledao ali to nije ni blizu onoga sto gledamo na tv,nasi igraci nisuu nii naaliik sveetskim.promasuju,najbolji su nemci,oni su mnogo dobri u pulu hohmann,ortmann,schtuke,reneger i drugi,a englezi u snookeru. posto sam poreklom nemac :)) volim vise nemacke igrace u poolu nego americke tipa strickland i dr.a u snookeru gotivim steven hendry,john higgins koji je mnogo dobar igrac,i maltene sve,ian mcculloch je ok,ronije nevolim,jer se zasitio igre i vise ne daje maksimum vec se vise zeza
e tako,mislim da sam pomogao malo,izvinite ako je pismo predugo. pozdrav
 
ne, naprotiv, ljuta mambo, zato i sluzi ovaj forum. za ovaj prvi deo price sam znao, za kocin memorijal, cak na sajtu bilijar federacije www.bfj.org.yu postoji i kalendar svih turnira koji se odrzavaju kod nas, sa rezultatima i tabelama. kada sam pomenuo popularizaciju i turnire, mislio sam na to da za ove turnire i ovo sve sto si napisao zna malo nas, pa sam mislio da je korisno da se o tome prica malo vise i da se i te skole bilijara predstave na neki nacin, da se jos i klinci ukljuce u to i da se bilijar pocne posmatrati na sportski nacin. iskreno, za ove amaterske turnire nisam znao, korisna informacija.
a cue ball je stvarno super, evo i linka da se vidi kakav je klub http://www.beoklik.com/firma.php?idfirme=172 a nisam znao da mozes da odes i da gledas turnire tamo
 
ja sam i predpostavio da ti licno i jos nekoliko ljudi koji su ajd da kazem aktivniji na ovom forumu znate sve ovo,ovo sam i pisao za one koji neznaju,pa pazi,popularizacija,cuj,neznam dali igras po gradu,ali bilijar je skupa zezalica,da tako kazem,sat je na najeftinijem mestu oko 300 din,a cene idu i do 550 za samo sat igre,to proleti, e sad,ako uzmes u obzir da toliko kosta majica letnja eto ti objasnjenja zasto nije popularno toliko,a to vecini klinaca nije izlazak i provod vec ortacko ubijanje vremena,pritom za tu lovu dobijes stap koji izgleda ko pritka za paradajz i kugle koje su ko da su ih grickala deca,onako sve krnjave,ako nemas svoj stap uzitak igre je 0,coja je ko musema na kuhinjskom stolu.sad zasto ti to pricam,ako bi mogli da napravimo neki trik,neko udruzenje ili sta koje bi zahtevalo da ako imas bilijar sto,i naplacujes toliko,ponudis pravo osvetljenje,kapice koje su normalne,tj jos na stapu,a stapovi koji su pravi i coja koja nije izguljena,stara i pocepana,to bi bilo po meni prvo,a popularizacija igre,vidi, neretko dosta dugo cekam da dodjem na red da igram,koliko momaka ima ispred mene,i to uglavnom zimi,sada u sred leta,osim ako nevolis bas igru toliko da ides u salu da igras,nemas sta da trazis tu,hocu da ti kazem igra se bilijar,klinci svi znaju da igraju,nikog neces sresti da ti kaze nikad nisam igrao,ali to ti je ko ping pong,zimski sport.
mada iskreno,neznam sta ti je cilj,u kom smislu popularizacija,reci sta imas na umu pa da skupa radimo na tome,skola bilijara ili sta,ako mislis ko snooker u engleskoj,tesko,jer kod nas nista nije na nivou kakav je preko za bilo sta,recimo auto trke ili sta znam,oni bre tamo organizuju trku kosacicama za travu to ispadne spektakl,ide se po gradovima prave se staze neznam dali si gledao?mi nekako u srbiji nemamo bas ni uslova ni prostora,znas kad odes u dom omladine da gledas recimo prvenstvo u bilijaru,tamo nemas ni stolice,niti predvidjenog mesta gde mozes da stojis kao publika,bas bas ono,pritom,tamo brate imas sudiju pa sve ono fancy,mi osim fudbala i kosarke,sve ostalo imamo na nivou malo vise pasioniranih amatera,makar to bio i rukomet ili sta god.eto,ja se malo raspricao,ali ja volim igru i imam sto sta da kazem,ali me niko nije nikada pitao :) dobro,nije me niko pitao ni sad :) ali ja eto ipak da kazem pozdrav
 
e, o tome ti i ja i pricam... meni je zbog toga krivo sto imamo samo fudbal i kosarku (verovatno ces se sloziti da ni to nije bas na nekom nivou, ali je bar znatno bolje od svega drugog) a ima ljudi koji ovo vole i koji ionako igraju. moja osnovna namera je bila da se, ako nista drugo, pokaze da i ovde ima ljudi koji prate pre svega snooker (naravno i sve ostalo), da mi ovde malo caskamo, a iz tog caskanja da dodje do neceg ozbiljnijeg. ne znam kako da se izrazim, ali mi je zao da se bilo koja bilijarska igra posmatra kao sto rece, kao zimski sport ili gluvarenje za ortake iz kraja. mozda sam se pogresno izrazio za popularizaciju, ali i ovi postojeci turniri su organizovani tako da prakticno dodjes i smetas i guras se sa igracima ako hoces da gledas. mislio sam da se bar to nekako uredi, da se mecevi odrzavaju u nekim manjim salama gde bar moze da se sedne(iako mi u momentu ne pada na pamet ni jedna gde bi to moglo da se uradi), a onda ce se pojaviti i publika, koje kao sto znamo ima, onda ce se barem malo o tome pricati, zavrteti i koja reklama, pa neka pocne sa malim brojem ljudi u publici, vremenom bi se stvari popravljale, neki klinci bi poceli sa treninzima u skolama bilijara, onda se ukljucili i u takmicenja itd. e sad, sve su ovo sad puste zelje, ali zivimo u srbiji, a za sve to treba para... zbog toga sam hteo da vidim koliko ljudi uopste prati bilijar na bilo koji drugi nacin od pomenutog gluvarenja (a oko mene ima sve vise takvih) i onda, zavisno od tog broja, da se bar proba sa nekim skolama bilijara po postojecim klubovima (ja znam samo za cue ball da ima, na ostalim mestima nisam vidjao). zapravo, da sumiram, da se stvari pokrenu iz mrtve tacke. svestan sam da je to tesko i da bi moralo mnogo vremena da prodje da bi se napravio bilo koji korak, da sve to kosta, ali bih voleo da iz ove diskusije nesto proizadje. zbog toga sam i pokrenuo ovo, da vidim kakve sve ideje ljudi imaju, mozda se i javi nesto sto se moze realizovati.
 
izgleda usladicu da na ovoj temi ostasmo samo ja i ti :smile: jbtg,pocelo leto :smile: reci mi igras li bilijar?koliko dugo i tako to,ja igram dosta dugo,ali nemogu reci za sebe da sam neki baja,nisam,jednostavno imam problem sa koncetracijom,ne u smislu da sam bolestan nesto,nedao bog,vec mi je koncetracija vrlo slaba i tesko se usresredim,tj,lako mi prolazi da kazem,inace felseve i kontrolu bele imam perfektnu,ne znam vise ni sta da kazem,ubi me vrucina :grin: idem na tusiranje pa malo do grada,ajde narode pisite i vi nesto,nemojte da nas ostavite same sad kad ste najpotrebniji :D ajd po do daljeg pisanja pozdrav
 
Pozdrav svima! Tema je super! Konacno neko da otvori temu o snooker-u. Pratim snuker vec otprilike 2god i omiljeni igraci su mi Matthew Stevens, John Higgins, Ian McCulloch, Shaun Murphy, Mark Selby... A najomiljeniji Alister Carter. U potpunosti podrzavam akciju popularizacije (Nadam se da ce uspeti)!
 
snooker je neverovatno dobra stvar. pratim ga 4 godine i uzivam u svakom mecu. meni je omiljeni guru O'Saliven a gotivim i Marka Vilijamsa i Metjua Stivensa. jedva cekam da prodje leto pa da krene nova sezona,posto ce sigurno biti klanje za svaki turnir
 
@nordic_warrior
To za "klanje" si u pravu :D jer nema apsolutnih favorita. Na pr. neki igraci su me bas iznenadili: Neil Robertson iz Australije, Ding Junhui iz Kine, Shaun Murphy itd. (mada ne pratim dugo snuker, kao sto rekoh oko 2 god).
 
!Keka!:
@nordic_warrior
To za "klanje" si u pravu :D jer nema apsolutnih favorita. Na pr. neki igraci su me bas iznenadili: Neil Robertson iz Australije, Ding Junhui iz Kine, Shaun Murphy itd. (mada ne pratim dugo snuker, kao sto rekoh oko 2 god).

Robertson je ubica,jer retko ko moze onako dobro u kontinuitetu da ubacuje bez greske. jako je opasan a ove sezone mozda osvoji i vise turnira nego prosle. Kineza ne mogu da smislim ali je sjajan igrac,u to nema sumnje. Marfi je vec elita,mada posle planetarne titule nije pokazao mnogo.

u svakom slucaju,jedva cekam kraj leta i novu sezonu :wink:
 
E,sto se tice ovog kluba u majke jevrosime,mislim da sam bio tamo pre par dana,to je nesto blizu skupstine? relativno blizu,tamo kod kosovske? velka sala sa vitrinama sa peharima itd. ako je to to,mesto je profi - kugle su extra,stolovi takodje,rupe su manje i verujte kad sam sl vikend otisao u staklenac iskidao sam ortake,posle samo par partija na ovom stolu. a i atmosfera je super,imas prostor oko sebe,ne kao u staklencu,mozes lepo da odigras potez a da se pritom ne guzis po necijem stolu. a likovi sto peglaju tamo su profi,mene bilo sramota kad sam isao prvi put.a stvar koja mi se najvise svidja su stapovi - nisu kao one motke sto dobijas po kladionicama i u staklencu,nego lepo dobijes torbu sa stapom,sastavis ga,vrh stapa lepo ocuvan,ne udaras drvetom! mesto je bas bilijar klub,a ne kao za zezanje i ubijanje vremena. keve mi,kad samo otisao,mislim da smo ja i ortak igrali preko dve cuke,sto i nije mnogo,ali ovo je srbija,a sat je negde oko 400,a jos kad nas je dvojica...jbg nema se.bilo mi greota da odem. ima i veliki video bim,i kada god ima neki bilijar na tvu,tamo se prati! ko nije bio,a voli da igra bilijar na miru i vidi kao to rade majstori nek ode! necete se pokajati!
 
E,i jedan predlog od mene(izvinjavam se zbog velikih slova) - LJUDI,NEMOJTE SAMO DA PISETE KO VAM JE IDOL,JER REALNO I ROBERTSONA I SALIVENA I HENDRIJA I OSTALE BOLE ***** ZA SRBE MA KOLIKO DA SU DOBRI ! NEGO PISITE MALO I O SVOJOJ IGRI, TIPA STA VAM IDE,KOJI POTEZI SU VAM TESKI...ITD..IGRA MOZE DA SE POBOLJSA NA RAZNE NACINE,PA CAK I PREKO CHATA! JA SAM NPR NEKE POTEZE POBOLJSAO IGRAJUCI IGRICU! TJ MALO BOLJE MOGU DA PREDVIDIM GDE CE BELA DA ODE I TAKO! fels tek ucim,tipa,mogu ponekad da je zafelsiram da zaobidje kuglu malo i pogodi moju..fels je jako zgodan za kada se igra odbitak od martinel,ugao moze da ide i duplo od ugla pod kojim ste poslali belu...kao i za odbijanje bele od martinela ili ovako,posle udarca u kuglu..ali,recimo,meni je dobar fels i dalje slucajnost..npr,kad udarim belu ispod sredine,jednom od 4 puta mi se vrati nazad kako treb posle udaca u kuglu. to je to sto se tice tehnike...mada,po meni,bilijar je vise koncentracija i plan o buducim potezima..nadam se da nisam smorio i ono malo ljudi sto jos bleji ovde:D dakle,moj predlog je, pisite i svojoj igri,dajte i trazite savete! pozz svima!
 

Back
Top