Sluškice Sony?

4thman

Veoma poznat
Poruka
13.283
1000322704.jpg
Imam već nekoliko godina, od korone, ove slušalice, i problem već izvesno vreme, slabo se čuju iako su mi nabijene u uši...

Sad sam zamenio i u prvi uložak što se stavlja na vrh, i isto, slabo se čuje.
Retko kad koristim i sad sam nedavno putovao pa sam koristio, sa manjim uloškom i mislio sam da je možda to problem, i smorio se da je baš tiho...

Probao sam sve što kaže podrška/support na Sony-jevom sajtu.
Resetovao. Rekonektovao. Instalirao Sony appove...
Moguće da je od nekog udarca, onda bi samo jedna?

Pojačam na max. Moguće do bluetootha?

Ne znam više šta drugo. Ali znam da je bilo mnogo glasnije, posebno na maksimumu...
 
Pogledajte prilog 1434106Imam već nekoliko godina, od korone, ove slušalice, i problem već izvesno vreme, slabo se čuju iako su mi nabijene u uši...

Sad sam zamenio i u prvi uložak što se stavlja na vrh, i isto, slabo se čuje.
Retko kad koristim i sad sam nedavno putovao pa sam koristio, sa manjim uloškom i mislio sam da je možda to problem, i smorio se da je baš tiho...

Probao sam sve što kaže podrška/support na Sony-jevom sajtu.
Resetovao. Rekonektovao. Instalirao Sony appove...
Moguće da je od nekog udarca, onda bi samo jedna?

Pojačam na max. Moguće do bluetootha?

Ne znam više šta drugo. Ali znam da je bilo mnogo glasnije, posebno na maksimumu...
Ispričaću ti jednu priču - moj drug je radio u servisu za autoelektroniku. Rutinski su u kola ugrađivali kojejakva pojačala i turbo HiFi opremu. Došao neki baja i spucao cifru reda 5000$ na pojačalo i zvučnike od kojih se tresu stakla. Otišao zadovoljan.

Vrati se on posle par nedelja i kaže "ne radi više kao pre".

Kako ne radi... oni krenu da proveravaju ovo, ono, vade, testiraju, vraćaju, sve je perfektno u redu. Lik kaže "pa zar ne čujete koliko je tiše sad nego kad je instalirano?"

Nekome padne na pamet da kaže liku da on ode da proveri svoj sluh, koji je najverovatnije oštećen dugim slušanjem na visokim decibelima, lik se maltene uvredi, ali na kraju ipak ode kod lekara. Ispostavi se da mu je prag osećaja pao na 60% i da je praktično do pola ogluveo od prejakog zvuka.

Eto ne znam zašto se setih baš te priče. Ali, proveri sluh. xD
 
Ispričaću ti jednu priču - moj drug je radio u servisu za autoelektroniku. Rutinski su u kola ugrađivali kojejakva pojačala i turbo HiFi opremu. Došao neki baja i spucao cifru reda 5000$ na pojačalo i zvučnike od kojih se tresu stakla. Otišao zadovoljan.

Vrati se on posle par nedelja i kaže "ne radi više kao pre".

Kako ne radi... oni krenu da proveravaju ovo, ono, vade, testiraju, vraćaju, sve je perfektno u redu. Lik kaže "pa zar ne čujete koliko je tiše sad nego kad je instalirano?"

Nekome padne na pamet da kaže liku da on ode da proveri svoj sluh, koji je najverovatnije oštećen dugim slušanjem na visokim decibelima, lik se maltene uvredi, ali na kraju ipak ode kod lekara. Ispostavi se da mu je prag osećaja pao na 60% i da je praktično do pola ogluveo od prejakog zvuka.

Eto ne znam zašto se setih baš te priče. Ali, proveri sluh. xD
I ja sam pomislio..

Posebno 9 meseci šta mi bio posao.. I biće barem još toliko...zuji sve oko mene.

No sredio sam, tačka 3.
Pitah AI... Ali prvo ljude, na forumu...
Sramota me bilo prijatelje, i imao sam razloga, nagurala se guma od pogrešne veličine uloška..

Veliko i ispravno uvo...
Zujaše mi uši pre dve godine doduše...
Rock Radio...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231024_113030.jpg
    Screenshot_20231024_113030.jpg
    94,9 KB · Pregleda: 3
  • Screenshot_20231024_113535.jpg
    Screenshot_20231024_113535.jpg
    37,3 KB · Pregleda: 3
Ispričaću ti jednu priču - moj drug je radio u servisu za autoelektroniku. Rutinski su u kola ugrađivali kojejakva pojačala i turbo HiFi opremu. Došao neki baja i spucao cifru reda 5000$ na pojačalo i zvučnike od kojih se tresu stakla. Otišao zadovoljan.

Vrati se on posle par nedelja i kaže "ne radi više kao pre".

Kako ne radi... oni krenu da proveravaju ovo, ono, vade, testiraju, vraćaju, sve je perfektno u redu. Lik kaže "pa zar ne čujete koliko je tiše sad nego kad je instalirano?"

Nekome padne na pamet da kaže liku da on ode da proveri svoj sluh, koji je najverovatnije oštećen dugim slušanjem na visokim decibelima, lik se maltene uvredi, ali na kraju ipak ode kod lekara. Ispostavi se da mu je prag osećaja pao na 60% i da je praktično do pola ogluveo od prejakog zvuka.

Eto ne znam zašto se setih baš te priče. Ali, proveri sluh. xD
Ja znam da preteram sa jačinom zvuka prilikom slušanja muzike sa ovim običnim slušalicama na telefonu. Uglavnom slušam na najjače, ali hvala Bogu nisam primetio da loše čujem. Ali za svaki slučaj smanjiću ton, baš me prodrmala ova priča koju si napisao.
 
Ispričaću ti jednu priču - moj drug je radio u servisu za autoelektroniku. Rutinski su u kola ugrađivali kojejakva pojačala i turbo HiFi opremu. Došao neki baja i spucao cifru reda 5000$ na pojačalo i zvučnike od kojih se tresu stakla. Otišao zadovoljan.

Vrati se on posle par nedelja i kaže "ne radi više kao pre".

Kako ne radi... oni krenu da proveravaju ovo, ono, vade, testiraju, vraćaju, sve je perfektno u redu. Lik kaže "pa zar ne čujete koliko je tiše sad nego kad je instalirano?"

Nekome padne na pamet da kaže liku da on ode da proveri svoj sluh, koji je najverovatnije oštećen dugim slušanjem na visokim decibelima, lik se maltene uvredi, ali na kraju ipak ode kod lekara. Ispostavi se da mu je prag osećaja pao na 60% i da je praktično do pola ogluveo od prejakog zvuka.

Eto ne znam zašto se setih baš te priče. Ali, proveri sluh. xD
Ima prica i te kako smisla. Znam coveka koji je dao velike pare za uredjaje a posebno za zvucnike i po njemu nista nije sviralo kako treba. Ne znam ko ga je nagovorio da ode do lekara ali kada je otisao saznao je da mu je sluh oslabio.
 
Kupi japanske..

Ja sam bio u Japanu i kupio (skoro) ništa, jer sam hteo u Tokiju, ali korona, i završili u Australiji, i kupio u Sidneju i Sony sluškice, i Switch konzolu...
Pa da ove kineske, crkla i baterija, pa sam ih koristio kao zicane, kad ono crkli i kontakti posle... kineske slusalice, nikako...
a nisu bile jeftine, oko 6000 din...
 
Pa da ove kineske, crkla i baterija, pa sam ih koristio kao zicane, kad ono crkli i kontakti posle... kineske slusalice, nikako...
a nisu bile jeftine, oko 6000 din...
Da... Treba viši potrošački nivo. Srednji je samo precenjen(cena) ... Ali dobro bar si izmenjao, iako si za dve skoro pa mogao među najboljim, ima sad širok izbor...

Možeš i nemačke, a ima i kvalitetnih kineskih naravno...
 

Back
Top