- Poruka
- 93.252
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Bossa Nova, moj omiljeni muzički pravac. Brazilci su sedamdesetih bili neviđeno jaki, a razvoju Bosa Nove dosta je pomogao i Sten Gec, američki džezista. Doduše, jeste da je iza leđa Žoao Gilbertu švrljao sa astrud, ali su stvorili vanvremensku muzikuDa li se džez i dalje sluša po Srbiji a i šire?
Nešto mislim da je odumro. Slušate li? Ako da, kakvu vrstu, ko vam je omiljeni izvodjač, grupa?
Ajde ja da započnem. Svidja mi se ova džezirana latinoamerička /brazilska) muzika (izmedju ostalog)
Astrud Gilberto - Corcovado
kad reče Čarli Braun odmah se setih Vince GeraldijaBossa Nova, moj omiljeni muzički pravac. Brazilci su sedamdesetih bili neviđeno jaki, a razvoju Bosa Nove dosta je pomogao i Sten Gec, američki džezista. Doduše, jeste da je iza leđa Žoao Gilbertu švrljao sa astrud, ali su stvorili vanvremensku muziku
Evo malo Benita Di Paola- "Charlie Brown"
Ja radije Nashville in Tennesseeda, Nišvil radi punom parom i svetski je priznat
dakle, da otvaram novu temu pod hitno?Ja radije Nashville in Tennessee
Umoljavas sedakle, da otvaram novu temu pod hitno?
naredjenje izvršenje... u roku od 24 sata.Umoljavas se![]()
Ja ih mnogo volim, a sigurno nisam jedina, a i bila sam u Neshvilunaredjenje izvršenje... u roku od 24 sata.
Odavno sam hteo da otvorim temu za američke narodnjake
ja imam majcu, odnosno dve iz i o Nešvilu mada nisam neki naročiti ljubitelj narodnjakaJa ih mnogo volim, a sigurno nisam jedina, a i bila sam u Neshvilu![]()
Legendarna stvar. Kad već idemo u tom pravcu, postavio bih obradu "Is you is or the is you ain't my baby" od Ire "Buck" Wooda, jednu grublju i više džez stvar od izvedbe Louisa Jordana (koji je autor pomenute pesme) koja je nežnija, muzikalnija. "Is you is..." je muzička podloga jednog od najpoznatijih Tom i Džeri crtićakad reče Čarli Braun odmah se setih Vince Geraldija
https://youtu.be/O7rOMU7-jyQ?list=PLD26A373A2722ABE8
There are 14 jazz and blues festivals that are held in Serbia-Belgrade, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Kanjiža, Valjevo, Kosovska Mitrovica, Užice, Pančevo, Kikinda, Inđija, Sremska Mitrovica, Bačka Palanka and Šabac.