Slučaj Branislav Lečić: Kako nam je Anđela Jovanović pokazala da senka sumnje prati optužene za seksualno zlostavljanje, čak i kada nisu osuđeni

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.228

Slučaj Branislav Lečić: Kako nam je Anđela Jovanović pokazala da senka sumnje prati optužene za seksualno zlostavljanje, čak i kada nisu osuđeni​


1709652533-shutterstock_1716249136-750x452.jpg


Glumica Anđela Jovanović odbila je da glumi u seriji "Radio Mileva" scenu sa kolegom Branislavom Lečićem, koji je u ovom ostvarenju u četvrtoj sezoni trebalo da odigra epizodnu ulogu, nakon čega ju je kolega tužio zbog "povrede časti i ugleda".

Anđela Jovanović deo je ekipe koja radi na seriji „Radio Mileva“, dok je Branislav Lečić trebalo da odigra epizodnu ulogu čoveka koji je lažno optužen za zlostavljanje, ali je mlada glumica odbila da deli kadar sa starijim kolegom zbog, kako je navela, „neprijatnog iskustva iz prošlosti“, nakon čega je na njegovo mesto došao Irfan Mensur.

PROČITAJTE JOŠ:​

Branislav Lečić izneo svoju verziju događaja u vezi s tužbom protiv Anđele Jovanović

SUDBINE
pre 8 sati

Oglasila se Danijela Štajnfeld nakon što je Branislav Lečić tužio Anđelu Jovanović

SHOWBIZ
pre 9 sati

Anđela Jovanović potvrdila je da je Lečić podneo tužbu protiv nje za povredu časti i ugleda.

„Da, tačno je da me je Branislav Lečić tužio sudu, jer sam odbila da igram s njim u seriji „Radio Mileva“. Odbila sam da igram zbog neprijatnog događaja iz prošlosti koji sam imala s njim. Ni sada, ni bilo kada u budućnosti ne želim da budem u istom kadru s tim čovekom kako zbog onoga kroz šta sam ja prošla, tako i principijelno, zbog onoga za šta su ga moje koleginice optuživale“, rekla je Anđela Jovanović za „Blic“ i nije želela da govori o detaljima „neprijatnog iskustva iz prošlosti“.
1709630976-necista_krv_press_12082021_042-1024x754.jpg
Anđela Jovanović Foto: Antonio Ahel/ATAImages

Nakon što se proširila vest o potezu glumice, kao i o tužbi Lečića, usledile su mnogobrojne reakcije javnih ličnosti koje su pružile podršku kileginici. Među prvima su se oglasile Mirjana Karanović i Milena Radulović, kao i Andrija Milošević, Aleksandra Tomić, Viktor Savić, Petar Benčina, Miloš Timotijević, Borka Tomović, Anđelka Prpić, Anita Mančić, Nina Janković, Sloboda Mićalović, manekenka Sofija Milošević i pevačica Severina.
Kolege i prijatelji delili su Anđelinu fotografiju uz opis: „Podrška za Anđelu Jovanović – i hvala što je rekla ne“.
Nakon što je Anđela Jovanović iznela tvrdnju da je proživela neprijatno iskustvo sa Lečićem, zbog kojeg je odbila ulogu, usledile su reakcije žena koje su prethodno otužile popularnog glumca za silovanje i seksualno uznemiravanje – Danijea Štajnfeld i Merima Isaković.

Hvala ti za snagu, što si rekla ‘ne'“, poručila je Danijela Štajnfeld uz fotografiju koleginice. Danijela Štajnfeld je 19. marta 2021. u policiji izjavila kako ju je Lečić navodno silovao 7. maja 2012. godine. Međutim, u sudskom procesu koji se vodio protiv glumca, tužbe Danijele Štajfeld su odbačene, te je Lečić oslobođen optužbi. Više javno tužilaštvo u Beogradu u odbacilo krivičnu prijavu Štajnfeld protiv Lečića, ocenjujući da nema osnova za pokretanje postupka protiv njega.
Merima Isaković koja je u velikom intervjuu javno optužila Branislava Lečića za silovanje, sada je pružila podršku Anđeli Jovanović i osvrnula se na svoj slučaj. Merima Isaković, nekadašnja istaknuta mlada glumica bivše Jugoslavije, a danas klinički psiholog, optužila je glumca Branislava Lečića, da ju je silovao pre 43 godine. Isaković je takvu optužbu javno iznela u ispovesti za magazin „Nedeljnik“, navodeći da se sve dogodilo 1978. godine, kada je imala samo 18 godina.
Merima Isaković
Merima Isaković Foto: Privatna arhiva

„Dajem svesrdnu podršku Anđeli Jovanović. Divno je videti da prelepa glumica ima integritet koji se ne da potkupiti ni pretnjama ni novcem. Bravo, Anđela. Kao što su glumci festivala u Banjaluci imali svako pravo da čestito odbiju nagrade žirija u kojem je bio Lečić, tako i Anđela ima pravo da odbije da igra sa njim. Zanimljivo je saznati kome je palo na pamet da Lečiću uopšte ponudi ulogu ‘lažno optuženog’? Time neko pokušava da podsvesno gradi mišljenje publike da je on bio nedužan u svojim nasiljima. Da li je ta sporedna uloga rezultat nekog minornog političkog pritiska ili šta god da je: pogrešno je. Pitam se da li bi Lečić pristao da igra ulogu silovatelja koji je umetnik, recimo glumac, a politički moćan, pa u nekom trenu čak i ministar kulture koji ima krevet u pozadini svoje kancelarije? Neko treba da napiše takvu ulogu jer su takvi likovi na žalost očigledno živi i haraju i u Srbiji, ali i širom sveta“, rekla je Merima Isaković, koja je u velikoj ispovesti „Nedeljniku“ do sitnih detalja ispričala sve o susretu sa kolegom Branislavom Lečićem 1978. godine:
„Kao što sam napisala u ‘Nedeljniku’, Lečić mene nije uspeo silovati do kraja, ali je fizičko i emotivno nasilje u tom njegovom neinteligentnom nagonskom pokušaju bilo zastrašujuće. Ja sam se spasila, ali ne znamo koliko drugih nije. Takođe: niko nije kaljao čast Branislava Lečića. Sam je sebe kaljao svojim nedelima, pa ga je samo istina ogolila pred narodom. Lepo je da ga od istine niti korumpirani sud nije mogao zaštititi. Anđeli svaka čast“, zaključila je glumica, prenosi „Blic“.

Nakon svih optužni na račun Branislava Lečića, glumac se oglasio i izjavio da pomenute optužbe, kao i narativ koji se provlači kroz medije ugrožava njegovu egzistenciju.
„To je čuveni vozić koji se uvek nađe tu. To je besmisleno i to je već bezobrazluk. Nema nikakve osnove, jer cela priča je provaljena, radi se o jednoj lažnoj prijavi, koju nisam ja definisao nego policija i Tužilašto posle pet i po meseci rada. Posle toga niko nije tražio činjenice“, istakao je Lečić, kada se govoreći o slučaju sa Anđelom Jovanović osvrnuo na prethodne optužbe i dodao:
„Nisam omražen, činjenice govore istinu. Ovo su utisci koji su pre svega medijski prezentirani i satanizovan sam. Ubačen sam u žanr takozvanog horora. Ja sam negativno lice i satanizovan sam bez činejnica i posle bez poništenja toga. Činjenice razotkriju stvar, svaki čovek ima pravo na odbranu. Ako neko i uperi prstom u tebe, a to je moguće, ja u ovom trenutku predstavljavam bilo kog muškarca. Svakom se to može destiti, a činjenice puj pike ne važe.“
Glumac je opisao kako je došlo do kontakta sa Anđelom Jovanović.
„Jovanovićka je bila sa mnom u komunikaciji pre devet, 10 godina kada sam imao nameru da je angažujem kao mladu glumicu i proveravao sam samo da li je dovoljno zrela da bi mogla da radi to što sam nameravao. Nisam joj ni rekao šta treba da radi da ne bi posle morao da kažem ‘ne’ kad ustanovim da je mlada. I tada jeste bila mlada i nezrela“, rekao je glumac za 24sedam i dodao:

„Otišao sam na razgovor poštujući svoje kolege, znači Anđeline mamu i tatu. Zato sam i hteo da je angažujem, ne zbog toga samo što su deca kolega, nego što sam smatrao da je genetski spremna. Na tom sastanku nikakve seksualne asocijacije ili misli te vrste nisu bile. Krajnje iskren i topao razgovor. Na osnovu čega ona o samo jednom susretu priča da sam ja nju seksualno zlostavljao… Pa, to nije normalno. To nešto nije u redu.“
Lečić je opisao šta mu najteže pada u nastaloj situaciji.
„Uskraćivanje prava na rad. One nastavljaju sa svojom agendom da me diskredituju kao osobu, na način da ne mogu ni da radim. Ugrožavaju mi egzistenciju. To je atak, ubistvo u stvari, pucanje u mene. U celoj toj priči od početka do kraja, na osnovu svih činejnica za koje se vidi da su lažne, to kažu nadležni rogani, oni nastavljaju“, rekao je Branislav Lečić za pomenuti medij.
Međutim, ovo nije prvi slučaj da javnost potresa vest o optužbama za seksualno uznemiravanje na račun poznatih glumaca koji iza sebe imaju duge i uspene karijere. Brojni dramski umetnici, kako kod nas tako i u svetu, bili su na meti optužbi za seksualno uznemiravanje i napade, a protiv nekih od njih vodili su se sudski procesi koji su im zauvek promenili život i drastično se odrazili na njihove karijere i to pre same odluke suda o njihovoj krivici.
Na nivou svetske javne scene brojne dame uspele su da se izbore za svoja prava i dokažu da su pretpele ovo traumatično iskustvo, te su okivljeni snosili i zakonske posledice svojih dela. Međutim, to nije uvek bio slučaj.

Pojedini sudski sporovi imali su drugačiji epilog, te su brojni glumci optuženi za ovo krivično delo uspeli da pred sudom pokažu da nisu krivi. Ipak, iako mnogi od njih nisu osuđeni na kraju spora, te nisu snosili zakonske posledice, same optužbe predstavljale su rušenje njihve reputacije i ugleda, kao i negarivan imidž koji ne odgovara produkcijskim kućama u okviru kojih se snimaju filmovi, te su imale značajan negativni efekat ili potpuno uništile njihovu karijeru.
Optužbe za silovanje koje nisu nikada dokazane na sudu, skupo su koštale glumca Krisa Nota, koji je napoznatiji po ulozi Zverke u kultnom serijalu „Seks i grad“.
Not je zbog optužbi za silovanje izgubio je 12 miliona dolara, kao i posao u jednoj seriji, kako su prenosili američki mediji.
„Zverka“ iz serije i filmova „Seks i grad“, čiji lik je u nastavku „And just like that“ doživeo neočekivanu sudbinu, optužen je za silovanje od strane tri žene mada nikakav zvaničan postupak još uvek nije pokrenut protiv njega. Glumac, koji je oženjen Tarom Vilson i imaju dvoje dece, navodno je napastvovao dve žene dok je bio u braku s njom, a jednu pre toga.
„Imate moje saopštenje, stojim pri svemu što sam rekao. Šta sad bude bilo, biće. To je sve što mogu da kažem, znate kako ovo ide“, rekao je glumac paparacima jednom prilikomi tada još jednom ponovio da je nevin.

Kako su pisali američki mediji, otkad je optužen za silovanje, Not izgubio poslovni ugovor vredan 12 miliona dolara, vezan za prodaju tekile sa njegovim potpisom. Takođe, izgubio je ulogu u seriji „The Equalizer“.
Glumac Kevin Spejsi optužen je da je seksualno napastvovao trojicu muškaraca u Velikoj Britaniji. Pred sudom u Londonu, glumac je negirao sve tačke optužnice podignute na osnovu dokaznog materijala prikupljanog iz perioda između 2005. i 2013. godine.
Suđenje je okončano 2023. godine kada je glumac oslobođen optužbi, međitim, pre odluke suda optužbe protiv glumca uspele su da ostave negativan trag na njegovu uspešnu karijeru
Posle optužbi zbog navodnih seksualnih napada 2017. godine tokom kampanje pokreta „MeToo“, Spejsi je otpušten iz serije „Kuće od karata“ i u naknadnoj montaži izbačen iz već snimljenog filma „All The Money in the World“ koji je bio nominovan za Oskara.

https://nova.rs/zabava/sudbine/sluc...ualno-zlostavljanje-cak-i-kada-nisu-osudjeni/
 
Mirjana Karanović i Milena Radulović, kao i Andrija Milošević, Aleksandra Tomić, Viktor Savić, Petar Benčina, Miloš Timotijević, Borka Tomović, Anđelka Prpić, Anita Mančić, Nina Janković, Sloboda Mićalović, manekenka Sofija Milošević i pevačica Severina.
Mirjana Karanovic, jel to ona sto mrzi Srbe, Andrija Milosevic Crnogorac, Andjela Prpic jel to ona sto sutnula muza i spetljala se sa kumom, Severina jel to bese ona jebacica sa jahte, Aleksandra Tomic bivsa poslanica SNS :bljak:....bas ga "dobra" ekipa osudjuje.
 
Mirjana Karanovic, jel to ona sto mrzi Srbe, Andrija Milosevic Crnogorac, Andjela Prpic jel to ona sto sutnula muza i spetljala se sa kumom, Severina jel to bese ona jebacica sa jahte, Aleksandra Tomic bivsa poslanica SNS :bljak:....bas ga "dobra" ekipa osudjuje.

Šta ćeš sa Merimom Isaković, zrelom ženom davno pobeglom iz ove ludnice, šta ćeš sa njenim iskazom, jel i on ne valja? :cool:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisi ni ti baš baždaren kad ti se olako dojme ovakve stvari.
Šta ćeš sa Merimom Isaković, zrelom ženom davno pobeglom iz ove ludnice, šta ćeš sa njenim iskazom, jel i on ne valja? :cool:
Tvoje ponasanje ne prilici moderatoru, kako da ja tebi kazem da nisi bazdaren u glavu, jel to lepo?
Naravno da nije.
 
Tvoje ponasanje ne prilici moderatoru, kako da ja tebi kazem da nisi bazdaren u glavu, jel to lepo?
Naravno da nije.
Dobijaš jedan zdravorazumski konstrukt i obzervaciju na tešku, javno napisanu i neodmerenu besmislicu koja se može tretirati sama po sebi kao govor mržnje. Jel još nešto nije jasno?..
 
Danas svaka budala moze da optuzi za silovanje.
Da, al to ne znači da je svako budala. Da je po tebi, ništa ne bi ni postojalo, svet, niko validan... Logika pogotovu...:confused: Kosmički neurotična konstatacija.
...pa da sve su silovane a nigde dokaza, tebi je to normalno i logicno :mrgreen:
Divno je kako se selektivno pravimo kako ne znamo gde živimo... Pa je u jednom slučaju sudstvo korumpirano, u drugom je zlatno.
U stvari, znaju se po plodovima svojijem...:cool:;):neutral:
 
Da, al to ne znači da je svako budala. Da je po tebi, ništa ne bi ni postojalo, svet, niko validan... Logika pogotovu...:confused: Kosmički neurotična konstatacija.

Divno je kako se selektivno pravimo kako ne znamo gde živimo... Pa je u jednom slučaju sudstvo korumpirano, u drugom je zlatno.
U stvari, znaju se po plodovima svojijem...:cool:;):neutral:
Ako hocemo realno ovi sto daju kao neku podrsku navodnim "zrtvama" su imali mnogo vise afera nego Lecic, Lecic jeste bio poznat kao zenskaros kada je bio mladji ali generalno nije se pre svega ovoga sto se desava, razvlacio u stampanim ili internet medijima u nekom negativnom kontekstu.
 
Ako hocemo realno ovi sto daju kao neku podrsku navodnim "zrtvama" su imali mnogo vise afera nego Lecic, Lecic jeste bio poznat kao zenskaros kada je bio mladji ali generalno nije se pre svega ovoga sto se desava, razvlacio u stampanim ili internet medijima u nekom negativnom kontekstu.
Sad treba pod čaršav da gledamo ko se sekso s kime, sex policija. :cool: Poenta je da je tip seksualni delikvent i nekontrolisani napasnik. Kad je bio mlad, vrv mu je to prolazio kod nekih sojki sa sela, da se ne provali, ako se eventualno natukne nešto kroz čaršiju, al i to samo bude trač - i kad si u to vreme imao tabloide da trube i šta jeste i šta nije?!:D Jes, "Politika" će da priča o Lečiću silovatelju,:roll::hahaha: to tada bio blam i za novine da pominju, čak i one anonimne manijake, jedva ako ih stave u sitnu rubriku pred kraj...e, moj ti, komunistički raj, vrati Perici uvo, pa idemo da kupimo svežeg leba i mleka ujutru, eto šta je prioritet tad!...
Mirjana Karanović? Jel to beše ona što je gurnula onu babu niz stepenice? Nisam primetio da je neko od kolega odbio da snima sa njom. Takođe Goran Jeftić, osuđeni pedofil, kolege ga podržale sve kul...
Nekom je život majka nekom maćeha. To ne poništava pravilo da su ludaci među nama. Najbolje sve da ih amnestiramo! Idi brati ti, ipak, siluj, znaš, nervira me Karanovićka......politički!:roll: Dakle, mozga bez....! Svakako, zna se šta vrti gde burgija neće, šalter taj i taj, pa kupi sebi slobodu. Ili cimaj jako mudo, kad već stižeš i žene na drpaš mimo njihove volje... Misliš da Lečić na posletku nije potegao i za time? ....'sssste bre naivni... :cool:
 
Nekom je život majka nekom maćeha. To ne poništava pravilo da su ludaci među nama. Najbolje sve da ih amnestiramo! Idi brati ti, ipak, siluj, znaš, nervira me Karanovićka......politički!:roll: Dakle, mozga bez....! Svakako, zna se šta vrti gde burgija neće, šalter taj i taj, pa kupi sebi slobodu. Ili cimaj jako mudo, kad već stižeš i žene na drpaš mimo njihove volje... Misliš da Lečić na posletku nije potegao i za time? ....'sssste bre naivni... :cool:
Sećam se slučaja Gorana Jeftića, znam i koji glumci su ga podržavali tada i govorili kako to nije istina. Međutim, dokazano je da je kriv i dobio uslovnu kaznu, što je već samo po sebi dovoljno da vidim u kakvoj rupi od države živim, poslao bi ja njega u zatvor, mislim da bi lepo prošao tamo :lol:

E vidiš, ovde je Lečić optužen, a sud dokazao da ona glumica laže i oslobođen je. Sad se javlja Gagijeva i Brankina ćerka, anti-talenat za glumu kao i Sloboda Mićalović (koja je, koliko vidim podržava ovde). Ova mala je rekla kako neće da glumi sa njim zbog događaja iz prošlosti, a već pre toga dobila scenario i znala je sa kim glumi, mogla je odmah da kaže. A ne sve one ćute 100 godina...
 

Back
Top