Slobodni zidari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoje samo dve tajne u Masoneriji - rukohvat i tajna reč za svaki stepen. Sve ostalo, uključujući i ritual je dostupno bilo kome. Naravno, kao što čitanje Šekspirove drame verovatno ne može da bude isto kao videti tu istu dramu u pozoričtu, tako ni čitanje rituala verovatno ne može da bude potpun doživljaj kao kad se učestvuje u izvođenju rituala u samoj Loži. Zato ritual verovatno i nije tajan.
 
eremita:
120 ljudi koji kroje svet
Kanadski pisac Danijel Estulin, autor knjige “Klub Bilderberg”, smatra da je njihov cilj “da kreiraju svetsku vladu, koju bi činili uticajni ljudi, sa ciljem da kontrolišu sve značajne resurse na planeti gde neće postojati nacije, već samo regioni, jedna religija, jedan ustav, jedna crkva, jedna moneta i jedna država. Već sada imate severnoamerički trgovinski sporazum NAFTA i Evropsku uniju.”

to je to..one world,one nation...i bice tako,novom svetskom poretku je to cilj..sad,ne mora da znaci da ce to biti lose...
 
~Petar~:
hebiga, s jedne strane,ti isti masoni su kroz istoriju gurali neke progresivne ideje,na osnovu kojih danas,kako-tako zivimo u slobodnom drustvu...
valjda je sustina intrigantnosti u njihovoj tajnosti...to je ono sto kopka mase..a i ljudi se generalno lako prze na zavere

Ово доста о теби говори кога симпатишеш. Бивши отпораш...
Имаш британску заставу на аватару... :roll:

Али не могу да кажем да имам нешто против тебе. Коректан си саговорник. Ниси нападан, то је добро.
 
serb_pagan:
opet,ja mislim da se tu radi iskljucivo o keshu i uticaju...kakvi rituali,kakvi bakraci...*ebe se njima za rituale i ostala sranja,oni sednu u jahtu,sa nekoliko sisatih plavusa,krstare i obilaze mondenska mesta...

Који си ти кромањонски примитивац, зато ти на твоју несрећу нећеш никад бити ниједан од њих иако здушно навијаш...
Чуј, масони, јахте, сисате плавуше... их, шта би ти сад све рекао...:roll:
 
Zarathustra:
Ово доста о теби говори кога симпатишеш. Бивши отпораш...
Имаш британску заставу на аватару... :roll:

Али не могу да кажем да имам нешто против тебе. Коректан си саговорник. Ниси нападан, то је добро.
nikog ja ne simpatishem...i realno mi ***** za masone..
i da..proud to be ex OPTORASH;)
 
~Petar~:
nikog ja ne simpatishem...i realno mi za masone..

Знам, али рекао си нешто на фору, да им захваљујеш на либералним идејама које они заступају.... Добро је познато која је њихова улога била у свим превратима од Француске револуције па на овамо... да сад не почнемо да набрајамо где су све узели учеће на разне начине...

Без икакве претеране мистификације међу њима је било како сјајних тако и људи са настраним идејама (пр. Бејкон), а јасно је да раде на стварању, онога што данас сви знамо као "глобално село".

При том њима сметају све традиције, феуди, религије, као и породица ЈЕДНОСТАВНО због њихових утемељености у "ирационално" и чиме стварају све већу потешкоћу бржем протоку капитала.... то је курс који су они заузели још од средњег века па на овамо...

...не сумњам да неке од тих ствари знаш као политиколог, али ми је пало у очи како им ти одајеш хвалу за њихов учинак.... ваљда је то сходно твојим светоназорима, као и мојим што нисам позитиван према њима...
 
~Petar~:
i da..proud to be ex OPTORASH;)

Лепо да си прауд, само је битно да знаш да иако Коштуница можда неке подсети на Милошевића, при неком новом 5. октобар, рачунајте да ћете са друге стране стајати уместо кордона, овај пут младе националне снаге !

Позз ! ;)


(Ништа лично, само дхец дх уеј лајф гоуз !)
 
@zaratustra
globalno selo se svakako ne stvara zahvaljujuci masonima..vec na tehnoloskoj osnovi nad kojom onda imash i te razne nadgradnje...
jeste poznata uloga masona u nekim stvarima,ali isto tako,nisu sve vodje recimo francuske revolucije bili masoni,tako da je to prosoto tako prichati..kao i davati im veci znachaj neko sto imaju..
sto je bejkon nastran?:)
 
У политичком смислу, не бих коментарисао, он је ОК, био можда у духу времена....
...у приватном животу Френсис је био велики магијаш :)
 
Zarathustra:
Лепо да си прауд, само је битно да знаш да иако Коштуница можда неке подсети на Милошевића, при неком новом 5. октобар, рачунајте да ћете са друге стране стајати уместо кордона, овај пут младе националне снаге !

Позз ! ;)


(Ништа лично, само дхец дх уеј лајф гоуз !)
aha..ovaj put ce miloseviceve ideje braniti "mladi nacionalisti"(:lol:)?..sto,jachi su od kordona?:lol:
ili ce braniti kostunicu??..posto protiv voje i nemam nekog motiva ni razloga da se na taj nachin borim...
a da je kostunica novi sloba,govori samo cheda,,tako da...:roll: promashio si adresu...
ako bi doshlo do starog sranya u srbiji opet,potpuno je nebitno ko ce stajati preko puta...
o18.gif
 
Groteska

Milos Crnjanski


Zidajte hram
beo kao manastir
Nek sece u njemu Mesec sam
i place noc i mir.

A na hram dizite crnu
sfingu naroda mog.
Nek se sve zvezde sto jezde osvrnu
za osmeh cudovista tog.

Zidajte hram
beo kao manastir.
Nek sece u njemu Mesec sam
i place noc i mir.

U hramu nad Milosem i Markom
uokvirte zlatom na oltaru zarkom
pecate plave i rumene,
zute i crne i sarene.
Pecate plave i rumene,
zute i crne i sarene,
ljubicaste i zelene.

Pecate ustava i prava,
zakona i statuta,
privilegija hiljadu puta,
obecanja i fermana,
pohvala sa svih strana,
naroda mog:
da vidi Bog.

Zidajte hram
beo kao manastir.
Nek sece u njemu Mesec sam
i place noc i mir.
 
~Petar~:
@zaratustra
globalno selo se svakako ne stvara zahvaljujuci masonima..vec na tehnoloskoj osnovi nad kojom onda imash i te razne nadgradnje...
jeste poznata uloga masona u nekim stvarima,ali isto tako,nisu sve vodje recimo francuske revolucije bili masoni,tako da je to prosoto tako prichati..kao i davati im veci znachaj neko sto imaju..
sto je bejkon nastran?:)

Међу масонима има много врста и подврста, регуларних и нерегуларних ложа - али они који су у светском врху описаном у мојим претходним постовима СУ НАЈВЕЋЕ ЈУДЕО-ЦИОНИСТИЧКО-МАСОНСКО ЗЛО ПЛАНЕТЕ. И што је најгоре толико су се оснажили да ја лично уопште не видим могућност да се људи спасу од те напасти ГРАМЗИВОСТИ И ПРОФИТА. Лично они су организатори и идејни творци свих тумбања, свих ратова и сукоба на Планети - све је њихових руку (не)дело!!!

У предратном Београду (пре 2.св.рата) било је регуларних ложа али било је и много других "ложа" које су биле у ствари интересне групе. Мој деда је био члан ЗАНАТСКЕ ЛОЖЕ - дакле ту су били удружени људи занатлије и трговци ради својих пословних интереса - а не ради бајања и неких "ритуала" који веома личе на призивање Сатане као што раде званичне врхунске светске ложе.
 
~Petar~:
aha..ovaj put ce miloseviceve ideje braniti "mladi nacionalisti"(:lol ?..sto,jachi su od kordona?
ili ce braniti kostunicu??..posto protiv voje i nemam nekog motiva ni razloga da se na taj nachin borim...
a da je kostunica novi sloba,govori samo cheda,,tako da... promashio si adresu...
ako bi doshlo do starog sranya u srbiji opet,potpuno je nebitno ko ce stajati preko puta...

Знаш како ал' немојте после да се жалите и да патетично лепите плакате излажући их (не знам коме ?) како су вас тукли и како се добијали...

Види, овај пут би то било фер.... ни ми ни ви без опреме и пендрека....

Гледао сам пре неки дан на Студију Б емисију о томе како се развијао Отпор и које је све манифестације имао у она времена.... да знаш да ме душа заболи кад видим колико је младих људи тај покрет злоупотебио.

Кад погледаш против СМ-а то су све биле националне, српске заставе које су тријумфовале, а велики део њих је тек своје право лице показао у Б92 и њихове активности, али важно да су тада сви били окупљени да сруше сатрапа....

Ех сад, овај је већ пар месеци под земљом, а ви водите рачуна шта радите и коју реторику заступате...

P. S. Уз то, чини ми се да вам прилично шлајфује без донације.... тако да сте испушена лула. Одиграли сте шта сте имали да одиграте.... ;)
 
Zarathustra:
Који си ти кромањонски примитивац, зато ти на твоју несрећу нећеш никад бити ниједан од њих иако здушно навијаш...
Чуј, масони, јахте, сисате плавуше... их, шта би ти сад све рекао...:roll:
koje si mi pa ti mudo ???jebena budalo...
 
Zarathustra:
Лепо да си прауд, само је битно да знаш да иако Коштуница можда неке подсети на Милошевића, при неком новом 5. октобар, рачунајте да ћете са друге стране стајати уместо кордона, овај пут младе националне снаге !

Позз ! ;)


(Ништа лично, само дхец дх уеј лајф гоуз !)
a ti mu dodjes kao neki duhovni vodj "mladih nacionalnih snaga"...a mozda ces i ti da uzmes stanglu u ruke..javi mi kad se spremite...ne bih to da propustim ni zasta na svetu..a narocito takvog mangupa kao sto si ti na celu mladih teroristickih nacionalnih snaga...jebeni filozof..*ebes mu mater,ja jedva cekam da takvi kao ti skupe muda i pocnu da se qrche po beogradu...
 
Zarathustra:
Знаш како ал' немојте после да се жалите и да патетично лепите плакате излажући их (не знам коме ?) како су вас тукли и како се добијали...

Е сад, овај је већ пар месеци под земљом, а ви водите рачуна шта радите и коју реторику заступате...

;)

pazi ti tu prichu,dechko pocheo ovde da preti kako ce da porazbija svima nama ******..pazi ti to,"vodite rachuna"...sta si bre umislio,da si neki firer,musolini,mladi tito..obecavam ovde javno pred svima da cu ja biti prvi na celu kordona koji ce se takvima kao ti suprostaviti...sta bre ti mislis,da smo mi tikve bez korena...pretis...budalo,pa ja i moji bi smo pre umrli nego dopustili sebi da nas takvi ko ti gaze...
 
~Petar~:
aha..ovaj put ce miloseviceve ideje braniti "mladi nacionalisti"(:lol:)?..sto,jachi su od kordona?:lol:
ili ce braniti kostunicu??..posto protiv voje i nemam nekog motiva ni razloga da se na taj nachin borim...
a da je kostunica novi sloba,govori samo cheda,,tako da...:roll: promashio si adresu...
ako bi doshlo do starog sranya u srbiji opet,potpuno je nebitno ko ce stajati preko puta...
o18.gif


Хебем га, та песница ме је увек подсећала на нацистичке симболе и на црени лик Дучеа шаблоном осликан на зидовима.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top