SLOBODAN MILOŠEVIĆ JE (ipak) KRIV ZA SVE.

Једини који је имао снаге да води Србију кроз све изазове и да постигне да нас воли цео свет је Секси Дјед, дипломатска секс бомба, дорћолски јебоје, господин Борис Тадић. Штета што је изгубио на изборима јер ко зна кад ћемо опет имати државника таквог калибра.
 
Ako smo ljudi, razumni i čovečni,
trebalo bi da one koji "lutaju" i one koji ne znaju, nemaju saznanja, uvodimo istinom i razumnim čovečnim izjavama poučimo, pogotovo mlade, a osnovno je za muškarca da prema ženama bude konkretan i realan. :)

Nema tu razuma, covjecnosti, saznanja, istine... Samo bezvezne frace, cemu su jugo-komunisti skloniji od ijedne druge vrste na svijetu.. Samo zivijo drug Qita, zivijo drug Zloba itd. .. pa glavom o beton ko oni svjevernokorejci prosle godine, kad "voljeni vodja" ode u pakao dje mu je i mjesto.
 
Nema tu razuma, covjecnosti, saznanja, istine... Samo bezvezne frace, cemu su jugo-komunisti skloniji od ijedne druge vrste na svijetu.. Samo zivijo drug Qita, zivijo drug Zloba itd. .. pa glavom o beton ko oni svjevernokorejci prosle godine, kad "voljeni vodja" ode u pakao dje mu je i mjesto.
Kod večine ljudi je sklonost da se orijentiše samo na jedan, ili par izvora saznanja, ne gledajuči istinu iz realnog života, i ne tumačeći sa šireg aspekta neke događaje u nekom vremenu, već se orijentišu na usko gledište nekih detalja, koje dobije sasvim drugačiji izgled od stvarnog dešavanja i gubi se uvid spoznaje vremena i prostora. :)
 
Kod večine ljudi je sklonost da se orijentiše samo na jedan, ili par izvora saznanja, ne gledajuči istinu iz realnog života, i ne tumačeći sa šireg aspekta neke događaje u nekom vremenu, već se orijentišu na usko gledište nekih detalja, koje dobije sasvim drugačiji izgled od stvarnog dešavanja i gubi se uvid spoznaje vremena i prostora. :)

Kompleksi nasledjeni od dede gubnika i primitivca,nema to previse veze sa tvojim pojasnjenjem.

Ali pak da imaju mogucnosti razmisljali bi kao sto si opisao,ali nemaju ni to.
 
Делови говора Слободана Милошевића 2. октобра 2000. године

Обраћање јавности, почиње речима:
„Поштовани грађани, пред други круг избора желим да вас на овај начин упознам са својим виђењем изборних и политичких прилика у нашој земљи, посебно у Србији. Као што и сами знате, пуну деценију трају напори да се Балканско полуострво стави под контролу неких западних сила. Велики део тог посла је обављен успостављањем марионетских влада у неким земљама, претварањем тих земаља у земље ограниченог суверинитета или лишене сваког суверенитета. Због нашег отпора таквој судбини за нашу земљу, ми смо били изложени свим притисцима којима у савременом свету људи могу бити изложени. Број и интезитет тих притисака умножавао се како је време пролазило. Своје искуство у другој половини двадесетог века које велике силе имају у рушењу влада, изазивању немира, подстицању грађанских ратова, компромитовању и ликвидирању бораца за националну слободу, довођења држава и народа на руб сиромаштва - све је то примењено на нашу земљу и народ. Догађаји који су организивани за наше изборе су, такође, део организоване хајке на земљу и народ, зато што су наша земља и народ баријера успостављању потпуне доминације на Балканском полуострву.“

Даље, у обраћању јавности, Слободан Милошевић изражава сумњу у позадину организовања "организоване групације" странака под именом Демократска опозиција Србије, напомињући да делују под утицајем земаља са запада које су учествовале у рату против Југославије и Србије. Затим ,помиње да су обећања ДОС-а лажна и да до брзог раста стандарда грађана и економског просперитета неће доћи, напротив. Затим каже да би нова, како каже "марионетска власт" имала ограничени утицај и да би под притиском земаља НАТО алијансе , били настављени притисци на земљу и покушају да се земља даље дезинтегрише, слаби. Сматра да би под тим западним притисцима и попуштањима "нових" власти, могли да дочекамо сличну судбину скоро као Курди ,а Црна Гора би имала судбину, државе под контролом мафије. Напомињући пример земаља источне Европе , где је велика подела друштва на велику већину сиромашних и мањину богатих, Милошевић каже да би и нас таква, слична судбина задесила. То искључује наду у праведније и хуманије социјалне односе.




Мањина богатих била би састављена од шверцерске мањине,којој би било допуштено да буде богата само под условом да буде у сваком погледу лојална команди која одлучује о судбини њихове земље. Јавна и друштвена својина би се брзо трансформисле у приватну, али власници те својине, из досадашњег искуства наших суседа, би по правилу били странци. Мали изузеци би били искључиво они који би право на власништво куповали лојалношћу у покорношћу која из измешта из сфере елемнтарног, и националног и људског, достојанства. Највећа национална добра у тим приликама постају власништво странаца, а они који су да сад њима управљали, чинили би то, у овим измењеним приликама, као службеници страних фирми у сопственој држави.
Уз национално понижење, растурање државе и социјалну беду, нужно би морало да дође до многих облика социјалне патологије,међу којима би криминал био први. То није пука претпоставка већ искуство свих земаља које су прошле тај пут који ми избегавамо по сваку цену. Престонице европског криминала већ скоро деценијама нису на Западу,као што је некада било, већ на Истоку Европе. Нашем народу и овај садашњи криминал тешко пада јер смо дуго,од Другог светског рата до 90-тих година, живели у друштву које за криминал тако рећи није знало.“

У обраћању младим научницима, стручњацима и интелектуалцима, каже: „Нарочитом желим да нагласим, због младих људи, интелектуалаца,научних радника, да су земље лишене суверенитета по правилу лишене и права на стравалаштво, а нарочито на стваралаштво у области науке. Велики центри, велике моћи , финансирају научно стваралаштво, контролишу домашаје и одлучују о примени његових резултата.“
„Зависне државе, уколико имају научне лабораторије и научне институте, немају их као самосталне субјекте, већ као испоставе централе која им контролише све, а нарочито домашаје у ставаралачком мишљењу и раду. Ти домашаји се морају кретати у границама које у окупирану земљу и окупирани народ неће унети семе побуне или еманципације.“

При крају обраћања јавности , Милошевић напомиње да се пред други круг избора, новац уноси у земљу и поткупљују грађани, да се користи за штрајкове,застрашивање, жеља је да "стане живот", и др. Један број грађана учествује у разним субверзивним делатностима за које каже, да тиме свесно учествују у поробљавању сопствене земље са погубним последицама, али и да; „сносе историјску одговорност за укидање права својој земљи да постоји, али сносе одговорност и за губљење контроле над сопственим животом и живот своје деце. И многе друге људе.“
„ Грађани могу да ми верују а и не морају да ми верују. Моја је жеља да се у моја упозорења не увере касно,да се не увере тек онда када буде тешко да се исправе грешке које су грађани у својој наивности, површности или заблуди сами учинили. Па ће се те грешке тешко отклањати, а неке можда неће моћи никада да се отклоне.“

И на крају свог обраћања јавности, Слободан Милошевић вели:
„Мој мотив да изразим своје мишљење на овај начин није уопште личне природе. Два пута сам биран за председника Србије и једном за председника Југославије . Ваљда би сваком после ових десет година требало да буде јасно да они не нападају Србију због Милошевића, него нападају Милошевића због Србије. Моја савест у том погледу је савршено мирна. Моја савест, међутим, не би била ни најмање мира ако свом народу не бих, после свих ових година на његовом челу, рекао шта мислим о његовој судбини ако би му ту судбину наметнуо неко други, макар и тако што би народу објашњавао како је такву судбину изабрао сам. Та заблуда да бира сам оно што за њега бира неко други, најопаснија је заблуда и главни је разлог моје одлуке да се обратим грађанима Југославије. Хвала.
 
Poslednja izmena:
Slobodan Milosevic je iskoristio drzavu Srbiju kao instituciju koja ce ga stititi svim raposlozivim mehanizmima kao jedinku sto duze i koliko god je to moguce, njega i njegovu familiju, a pri tom je koristio sve rapolozive makijavelisticke metode vladavine. Nesposoban sitan komunisticki "aparatchik" koji se neverovatnom igrom "slucaja" popeo tamo gde mu nije bilo mesto, potpuno nedorastao za tu ulogu.
 
Kakve veze ja u Beogradu imam sa Srebrenicom? :huh:
Ako si tokom rata bila u Beogrqadu i kupovala, recimo, hljeb, ta trgovina je plaćala porez na promet koji je išao u budzet iz kojeg se masovno finansirao rat za podjelu RBiH.
I na koncu krajeva, i tebi je osumnjičeni zločinac koji je sada u Sheveningenu poslao nevjerovatni poklon sa posvetom da je to osveta za Dahije.

Kakve veze imaju onoliki pobijeni Srebreničani sa Dahijama od prije nekoliko stotina godina (a i to je povezano sa lazima/mitovima)?
 
Ako si tokom rata bila u Beogrqadu i kupovala, recimo, hljeb, ta trgovina je plaćala porez na promet koji je išao u budzet iz kojeg se masovno finansirao rat za podjelu RBiH.
I na koncu krajeva, i tebi je osumnjičeni zločinac koji je sada u Sheveningenu poslao nevjerovatni poklon sa posvetom da je to osveta za Dahije.

Kakve veze imaju onoliki pobijeni Srebreničani sa Dahijama od prije nekoliko stotina godina (a i to je povezano sa lazima/mitovima)?

Da ti odgovorim ja. Nemaju veze sa dahijama, ali itekako imaju sa zlocinima koje je Naser Oric cinio po selima oko Srebrenice, u 50-ak srpskih sela. Vrlo dobro znas da je teror njega i njegovih krvnika trajao godinama i da je to neposredni povod da se udje u Srebrenicu. Ako ste j.li go.vna i hteli da se bijete sada ne treba da kukate.
 
Da ti odgovorim ja. Nemaju veze sa dahijama, ali itekako imaju sa zlocinima koje je Naser Oric cinio po selima oko Srebrenice, u 50-ak srpskih sela. Vrlo dobro znas da je teror njega i njegovih krvnika trajao godinama i da je to neposredni povod da se udje u Srebrenicu. Ako ste j.li go.vna i hteli da se bijete sada ne treba da kukate.

Kukaju zato sto su picketine. Uvek bili.
 
Da ti odgovorim ja. Nemaju veze sa dahijama, ali itekako imaju sa zlocinima koje je Naser Oric cinio po selima oko Srebrenice, u 50-ak srpskih sela. Vrlo dobro znas da je teror njega i njegovih krvnika trajao godinama i da je to neposredni povod da se udje u Srebrenicu. Ako ste j.li go.vna i hteli da se bijete sada ne treba da kukate.
Krenimo redom, prvo da vidimo ko je satjerao u grad od tridesetak tisuća stanovnika, tako da je u njemu bilo skoro 80 tisuća ljudi, uglavnom izbjeglica?
Mrtvak koji se spominje u naslovu teme jeste kriv, čak, mozda najodgovorniji, ali nije on to sam mogao počiniti.

Samo pet sati odbrane ostalo je na sudu ICTY, S.M. kada je iznenada (zbog neuzimanja propisane terapije) umro. Medjupresuda njegova je glasila KRIV JE ZA GENOCID U Bosni i Hercegovini.

Vratite (pošteni srpski narode) preglomazni poklon koji ste dobili na Petrovdan 1995.g. !
 
Poslednja izmena:
Krenimo redom, prvo da vidimo ko je satjerao u grad od tridesetak tisuća stanovnika, tako da je u njemu bilo skoro 80 tisuća ljudi, uglavnom izbjeglica?
Mrtvak koji se spominje u naslovu teme jeste kriv, čak, mozda najodgovorniji, ali nije on to sam mogao počiniti.

Samo pet sati odbrane ostalo je na sudu ICTY, S.M. kada je iznenada (zbog neuzimanja propisane terapije) umro. Medjupresuda njegova je glasila KRIV JE ZA GENOCID U Bosni i Hercegovini.

Vratite preglomazni poklon koji ste dobili na Petrovdan 1995.g. !

To nije tema. Imas sve u filmu Betrayed Town koji su snimili sami "vasi" muslimani. To je dokumentarac koji je sasvim lepo objasnio sta se dogodilo oko Srebrenice. Prvo pogledaj ovaj dokumentarac u trajanju od sat i po i to pazljivo, pa ce ti biti sasvim jasno da su glavni krivci za Srebrenicu Alija Izetbegovic, Naser Oric, Bill Clinton koji su direktno narucili i orkestrirali dogadjaje oko Srebrenice. Ja razumem da vam nije pravo kako se sve zavrsilo, ali ni meni nije pravo kako ste vi masakrirali mlade nenaoruzane vojnike u Srarajevu i Tuzli bez razloga. Sada "kuku lele" nismo bas ovako zamisljali rat ....
 
To nije tema. Imas sve u filmu Betrayed Town koji su snimili sami "vasi" muslimani. To je dokumentarac koji je sasvim lepo objasnio sta se dogodilo oko Srebrenice. Prvo pogledaj ovaj dokumentarac u trajanju od sat i po i to pazljivo, pa ce ti biti sasvim jasno da su glavni krivci za Srebrenicu Alija Izetbegovic, Naser Oric, Bill Clinton koji su direktno narucili i orkestrirali dogadjaje oko Srebrenice. Ja razumem da vam nije pravo kako se sve zavrsilo, ali ni meni nije pravo kako ste vi masakrirali mlade nenaoruzane vojnike u Srarajevu i Tuzli bez razloga. Sada "kuku lele" nismo bas ovako zamisljali rat ....
Kako nije tema, vidi naslov!?

Prekidam priču jer me pogrdno nazivaš ''muslimanom'', samo čekam moju dragu @Skydancericu koja je jednom Mladića okarakterisala kao zločinca koji je zasluzio da ide pred ICTY, da tako skine kojekakve epitete sa nje i njenog naroda. Da se krivica personalizuje.
 

Back
Top