Slike iz života

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
stojim na raskršću..koji je pravi put?
kuda sam ja to pošla? šta su mi namere..
moram odlučiti..neodlučna sam,kolebam se.
izbor je težak..krećem lagano i oprezno,
pravo ,samo pravo..sve će biti dobro..
govori mi duša
581087
 
Samo ribe i rečne školjke u Dunavu,poznaju tugu okupanu suzom doplivanom iz Tamiša,
Moja misao iskače iz mene kao iz vlati trave,te u svetlosti od tame obasjane mesečinom ,još ne umem da razdvojim stvarnost od snova,um od bezumlja,ljudskost od ne-ljudskog.
A u meni, u grudima oni bokori koji šire mirise,koje je samo pisac Sadi umeo da opiše.
I u svom tom haosu znam samo da volim što umem da volim!
fig16[1].jpg
 
b976989110fed14b84bd4595a644ed9a0ef14ee1[1].jpg

Na ovom svetu imamo samo njega, život. Ostalo materijalno što posedujemo samo je trenutno, tako da kada se sve sabere i oduzme jedino što je stvarno naše je goli život. Svako ga troši na svoj način, i ima na to svo pravo. Mnogi razmišljaju o suštini života i načinu kako ga treba voditi. Mnogi, pa i veliki mislioci. Zato kazem jer poodavno pamtim:Niti živim u prošlosti niti u budućnosti. Imam samo sadašnjost i jedino me ona interesuje. Ako uspeš da ostaneš u sadašnjosti, bićeš srećan čovek. Primetićeš da u pustinji postoji život, da su na nebu zvezde i da se ratnici bore zato što je to svojstveno ljudskoj rasi. Život bi bio praznik, jedno veliko praznovanje, jer je on uvek jedini trenutak koji živimo.
 
Svugdje oko tebe je ljepota života. Otvori oči i vidi je, upij je, cijeni je, odražavaj je i postani njezin dio. Kad očekuješ da ćeš vidjeti ljepotu, vidjet ćeš je; kad očekuješ da ćeš vidjeti ružnoću, vidjet ćeš je. Izbor je uvijek tvoj. Napij se s izvora ljepote i to će se morati odraziti jer ono što je u tebi odražava se vani. Ti si poput zrcala, ne možeš sakriti ono što je u tebi, bez obzira koliko se trudio to učiniti jer ono što je unutra ne može ostati zatvoreno. Prije ili kasnije to će se odraziti u vanjskom svijetu; zato pusti da protiče slobodno i ne pokušavaj nikad prekinuti taj protok. Uzdigni svoju svijest i moći ćeš vidjeti ljepotu u svemu i svakome.

”Lepota života”, Eileen Caddy

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top