Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Screenshot_2021-01-14-20-25-00-23.png

Skoda superb 2010, 1.8 tsi, pre par meseci kupljena
 
Ja sam vw prodao jer je trošio kao tenk 20 litara benzina po gradu
Ti zaista nisi normalan ako poredis auto iz 80-tih godina proslog veka sa danasnjim.
a dobro ovaj moj nije bas 20 al ode na 12.Sto bi reko moj cale trosi kolko sipas
A toliko pise da trosi po gradu i po specifikacijama.
Plin se ne ispalti ugradjivati jer em kosta 800+€ em trosi ujedno i plin i benzin.Tako svi motori sa direktnim ubrizgavanjem trose.
A evo da predstavim moje vozilo za ovu 2021 godinu. Trenutno najpopularniji motor pa sam resio i ja da ga probam.
90E150DC-4051-46D1-B3C6-B4173C926C7D.jpeg
DF7AE1A4-BD63-4D92-8145-13F6E01E9A2B.jpeg
 
E, Mario, stvarno .... ne znam odakle bih počeo, recimo znaš li da se osamdesetih samo u najskupljim automobilima mogao dobiti ABS, i to najčešće uz doplatu, a o brojnim drugim sistemima kojih tad nije ni bilo da i ne pričamo. I ti što su varali na eko testu svejedno zagađuju vazduh stotinama puta manje nego dizelaši osamdesetih. Mlad si pa se ne sećaš da su tad dizelaši bili sinonim za spora vozila, a sad? I to ''troše kao tenkovi'' je zaista neverovatno poređenje. Današnji Passat od tonu i po i 150 konja troši manje nego ondašnji recimo 1800 kubika 90 konja motor u pola tone lakšoj karoseriji. Stvarno neutemeljena priča.
 
Tada 80tih je bio jedan golf dizel u ulici imao je 1.6 50-60 konja i trošio je 4-5-6 litara nafte koja je bila džabe. Ograničenje brzine je isto ko i danas na putevima bez izmene od pre god dana.

Pa ti sad vidi koliko je to zagađenje nekada i danas. Namerno sam napomenuo ograničenje brzine kao jedini faktor za snagu motora.

O potrošnji tek da ne pričamo, tri puta veća nego nekada a ograničenje brzine isto. U gradu 40-50 na otvorenom isto, na auto putu isto.
 
Poslednja izmena:
A pa da mario je vozio Golf 7 1,6TDI i on zna koliko trosi.:hahaha:
Pa sto ne rece da odmah ispravimo sve podatke potrosaca i da ispravimo i proizvodjaca u podacima.
Smesan si lik za medalju.
Golf trosi 6-6,5L po gradu i za razliku od onog iz 80-tih ide drasticno bolje i ima drasticno bolja ubrzanja a pritom je kultivisan i nema onakve vibracije i u leru se jedva nazire da je dizelas.
 
Taj 1.6 troši 6-7 litara ali 1.9 tdi troši ko tenk 10-12 litara po gradu! To je po meni alarm da nešto nije u redu sa tehnologijom! Ja sam odavno znao da varaju nemci čim toliko smrdi dizel auto!

I taj 1.6 tdi da se razumemo morao bi da troši 4-5 litara maksimum ali jbg radilo se na prevari eko testa umesto na tehnologijama.
 
Onda napisi da Golf 1,9TDI trosi u Beogradu u zestokoj guzvi i u saobracajnom spicu 10L a ne da banalizujes jer eto taj Golf ili bilo sta sa 1,9TDI motorom u Novom Sadu trosi oko 7L.
Moj brat je pre Mondea imao Oktaviu 1,9TDI 90ks karavan i trosila mu je po gradu 6,5L pa se bojao koliko ce Mondeo trositi jer je jaci 50ks a i tezi pa kad gfa je poceo voziti odusevio se jer mu je pisalo 7,3L po cistom gradu a sad je spustio cak na 6,8 po bordu.
Jednostavno ti mario i samo ti pises o tim potrosnjama i retko ko jos tako da nisi merodavan a pogotovo sto nikad i nisi vozio dizelasa jer 25 godina vozis dva benzinca.
 
Golf 1.9 tdi na otvoenom troši ko tenk a po gradu troši ko dva tenka, jel može tako da se izrazi potrošnja vw? Mogla bi ova merna jedinica da se uvede u redovnu upotrebu :lol:
Dok kada ga voziš po ns može da se spusti potrošnja na pola tenka z:D

O trovačini bi se još dalo filozofirati, koji je vw euro standard aušvic 1,2,3 a najnoviji 6 :rotf:
 
Golf 1.9 tdi na otvoenom troši ko tenk a po gradu troši ko dva tenka, jel može tako da se izrazi potrošnja vw? Mogla bi ova merna jedinica da se uvede u redovnu upotrebu :lol:
Dok kada ga voziš po ns može da se spusti potrošnja na pola tenka z:D

O trovačini bi se još dalo filozofirati, koji je vw euro standard aušvic 1,2,3 a najnoviji 6 :rotf:
Golf 1,9tdi je sir8k pojam moze da bude 94 a moze 2008 14g razlike a ni jedan ne troši kao tenk ..
 

Back
Top