Sličnosti između komunizma i fašizma

U pravu je drug anarhista. Ovaj sugavi, crvljivi, vasljivi i retrogradni narod je kriv sto se socijalizam nije kako treba zapatio u nasim uslovima. Jer sistem je dobar, i ideja je dobra - ali je narod losh!
Hahah. Uopšte nisam tako nešto rekao, ti si samo pobrkao tablete u ovoj turi.
Pokušao sam navesti na to da se socijalizam primio zato što su ljudi iskorišćavani. Samo na taj način će komunistička partija dobiti potporu. I to je sve. Osim ako ne zamišljaš da su to judeo masonske zavere, itd.
 
Hahah. Uopšte nisam tako nešto rekao, ti si samo pobrkao tablete u ovoj turi.
Pokušao sam navesti na to da se socijalizam primio zato što su ljudi iskorišćavani. Samo na taj način će komunistička partija dobiti potporu. I to je sve. Osim ako ne zamišljaš da su to judeo masonske zavere, itd.

Moraces to malo da elaboriras, kolega. Zasto se socijalizam nije zapatio na nasim prostorima? Ko je taj ko nije stvorio uslove za perfektnu inkubaciju socijalizma u srpskom politickom organizmu?

Ja sam za to da se krivci ovde imenuju, pa da vidimo ko je sve odgovoran za propast jedne ovako lepe i naucno utemeljene ideje.
 
Moraces to malo da elaboriras, kolega. Zasto se socijalizam nije zapatio na nasim prostorima? Ko je taj ko nije stvorio uslove za perfektnu inkubaciju socijalizma u srpskom politickom organizmu?

Ja sam za to da se krivci ovde imenuju, pa da vidimo ko je sve odgovoran za propast jedne ovako lepe i naucno utemeljene ideje.

Читао сам да су вође слепци
 
ja mislim da su krivci izvrshioci
koji nisu iskreno,u duhu samoupravnog socijalizma,sprovodili reformu drushtva
nego sve birokratizam i zaobilazenje glasa radnika u procesu odluchivanja
mora biti da je to

Pazi, ja jesam za obracun sa mangupima u nasim redovima, ali nisam za podrivanje tekovina nase revolucije. Ko je taj izvrsilac koji je podbacio? Drug Tito? Pa to mozda zvuci hrabro i progresivno u tvojim usima, kao i u usima svih vas sezdesetosmasa, ali malo mudrije glave znaju da se iza ovakvih napada na druga Tita i nase rukovodstvo ne kriju zelje za reformom sistema i uklanjanjem pogresaka vec nas iza tog paravana oci u oci gleda izbecena kontrarevolucija.
 
Moraces to malo da elaboriras, kolega. Zasto se socijalizam nije zapatio na nasim prostorima? Ko je taj ko nije stvorio uslove za perfektnu inkubaciju socijalizma u srpskom politickom organizmu?

Ja sam za to da se krivci ovde imenuju, pa da vidimo ko je sve odgovoran za propast jedne ovako lepe i naucno utemeljene ideje.

Одговор је свима познат. Крив је васкрсли србочетнички покрет у лику Слободана Милошевића и Ћосићева идеја српске хегемоније која је посвађала браћу и донела зло на наше југословенске просторе. Све у свему криви су великосрпски нацинал-социјалистички, дубоко укорењени елеметни.
 
Moraces to malo da elaboriras, kolega. Zasto se socijalizam nije zapatio na nasim prostorima? Ko je taj ko nije stvorio uslove za perfektnu inkubaciju socijalizma u srpskom politickom organizmu?

Ja sam za to da se krivci ovde imenuju, pa da vidimo ko je sve odgovoran za propast jedne ovako lepe i naucno utemeljene ideje.
Socijalizam se nije zapatio na našim prostorima?:eek:
Znao sam da živiš u prošlosti, al' baš toliko da ne znaš da je socijalizam trajao skoro pola veka, to nisam znao.
 
Rasejani ste, kolega. Koncentrisite se. Socijalizam nije prolazni stadijum ili aberacija pre povratka u feudalno izrabljivanje coveka od strane coveka, kao sto ste slikovito prikazali u onim redovima gde srpski plemici tuku nadnicare, vec visi stepen drustvenog razvoja koga moze zameniti samo njegova perfektna forma - komunizam.

Prema tome, posto uspeh socijalizma zavisi od uslova (vase reci, kolega, ako se skoncentrisete), a posto je socijalizam u nasem drustvu neslavno zavrsio... kolega, procitajte pitanje opet.

Ili izvucite drugo.
 
Prema tome, posto uspeh socijalizma zavisi od uslova (vase reci, kolega, ako se skoncentrisete), a posto je socijalizam u nasem drustvu neslavno zavrsio... kolega, procitajte pitanje opet.
Jok, čiča, ja nisam pominjao bilo kakav uspeh socijalizma koji zavisi od uslova, već sam rekao da se socijalizam pojavljuje pri određenim uslovima (da postoji izrabljena klasa). To što ti još nisi naučio da čitaš sa razumevanjem, već u svemu "pročitaš" ono što tebi odgovara je druga stvar. No, ne daj da te to zabrine, jer koliko njih je doktoriralo a da ne zna da čita kako treba.
 
Jok, čiča, ja nisam pominjao bilo kakav uspeh socijalizma koji zavisi od uslova, već sam rekao da se socijalizam pojavljuje pri određenim uslovima (da postoji izrabljena klasa). To što ti još nisi naučio da čitaš sa razumevanjem, već u svemu "pročitaš" ono što tebi odgovara je druga stvar. No, ne daj da te to zabrine, jer koliko njih je doktoriralo a da ne zna da čita kako treba.

Kolega, imate teskoce sa gradivom. Zasto je socijalizam propao uprkos postojanju izrabljene klase?
 
Jok, čiča, ja nisam pominjao bilo kakav uspeh socijalizma koji zavisi od uslova, već sam rekao da se socijalizam pojavljuje pri određenim uslovima (da postoji izrabljena klasa). To što ti još nisi naučio da čitaš sa razumevanjem, već u svemu "pročitaš" ono što tebi odgovara je druga stvar. No, ne daj da te to zabrine, jer koliko njih je doktoriralo a da ne zna da čita kako treba.

Nek si mu rekooo ,tako mi je drago da ne možeš verovati.
 
Kolega, imate teskoce sa gradivom. Zasto je socijalizam propao uprkos postojanju izrabljene klase?
Šta, postojanje izrabljene klase je trebao biti garant uspeha socijalizma? :lol: Ebote, al' mlatiš. Baš se vidi da si klasa lezilebovića, udri po ceo božji dan po ovakvim glupostima.

Ne znam, druže, ta tvoja pitanja, a i ti sam znaš sve odgovore, s obzirom da si među najagilnijim i najžustrijim na svakoj raspravi o komunizmu i socijalizmu.
 
Одговор је свима познат. Крив је васкрсли србочетнички покрет у лику Слободана Милошевића и Ћосићева идеја српске хегемоније која је посвађала браћу и донела зло на наше југословенске просторе. Све у свему криви су великосрпски нацинал-социјалистички, дубоко укорењени елеметни.

Eto vidiš da znaš!
A cijelo vrijeme se praviš mutav! :per::per:
 
Pazi, ja jesam za obracun sa mangupima u nasim redovima, ali nisam za podrivanje tekovina nase revolucije. Ko je taj izvrsilac koji je podbacio? Drug Tito? Pa to mozda zvuci hrabro i progresivno u tvojim usima, kao i u usima svih vas sezdesetosmasa, ali malo mudrije glave znaju da se iza ovakvih napada na druga Tita i nase rukovodstvo ne kriju zelje za reformom sistema i uklanjanjem pogresaka vec nas iza tog paravana oci u oci gleda izbecena kontrarevolucija.

Druže, sve su to tekovine Brionskog plenuma...
 
Nastavi da čitaš samo i isključivo Britaniku...tu su sva znanja ovog sveta :klap:
"Some scholars differentiate between fascism and Nazism. I think these days most agree that Nazism is a form of fascism"
http://www.voanews.com/specialenglish/archive/2006-08/2006-08-22-voa3.cfm
Komunizam, fašizam, kapitalizam, liberalizam... sve se to vrti oko istog, i iza sebe je ostavilo milione leševa. Neophodno je napustiti te destruktivne koncepte.
ovo je liberalizam http://www.un.org/en/documents/udhr/index.shtml#atop
 

Back
Top