Kafana Skupštinska kafana broj XXXII-Kod advokata

Nisam ja ni znao dok nisam instalirao ovaj Microsoft Authenticator, koliko se hakeri trude da upadnu na nečiji nalog i pogledaju info od čega ih najviše zanima dal ste bili debil pa uneli lične podatke i broj neke internacionalne kartice za plaćanje tipa Visa, Master Card, American Express, SNS članska karta i sl.

U banci možete da odredite limit ali ko o tome pa razmišlja?

E sad...
Kako to oni saznaju?
Ili preko virusa bilo na vašem kompu ili tudjem kao što se meni desilo pa jednom KANADJANINU virus pokupio sve email adrese i stavio na TOR DARK WEB (virus a ne @marsijaner ) i onda se tamo Kurta i Murta posluže ali avaj gde je broj bankovnog računa pa drkenjaju po e-mail adresi....

Ja lepo instaliram Authenticator i uklonim lozinku za e-mail, dakle lozinke NEMA ali mora da se odobri pristup preko mobilnog na kom je Authenticator...

Koriste hakeri VPN pa deluje da je iz više zemalja a baš se navrzo jedan sa MacOS-om i Safarijem pa čas iz Rusije čas iz Amerike, Moldavije, Hong Konga a mašina jedna te ista...

E a mož da bude i od sajtova sa kojih ste se unsubscribeovali pa neko pokupio bazu što aktivnih što bivših korisnika...

Šta još može da bude problematično?
Ono kad vas neka aplikacija pita "da li verujete ovom izvoru" pa ili ćete "verovati" ili ništa od instalacije kao npr. aplikacija za flešovanje motorola telefona. Nije problem što je aplikacija sa Lenovo/motorola sajta nego ta tamo neka firma koja im radila softver...

Ranije bre virusi bili da te zajebavaju ili blokiraju na radost servisera i klinaca iz ulaza za džeparac, a sad ovo postalo ozbiljno...

Izgleda došlo vreme da se ima po 2 kompa i 2 e-mail adrese.
Ok i Kaspersky i Avira tvrde da mi e-mail adresa više nije na DarkWebu ima i datum, ali i dalje se pokušava...

A možda je reč i o brute-force aplikaciji...
Prvo ti pošaljemo e-mail pa sve što nije odbijeno od servera to dakle postoji... Ako postoji da vidimo koliko je zaštićeno...

Daj treću kafu...
 
E sad...

Ima i druga strana medalje...

Internet je OTVORENA veza a trenutno dostupna civilštini, vlasnik je američka mornarica...

Daklem...
Na internetu ima tona i tona youtube klipova gde malo tehnički pismeniji puste da im tako hakuju komp ali isto tako dok komuniciraju identifikuju odakle dolazi poziv...

Hakeri nisu nužno dobro edukovani pa im se lako upadne i u profilnu sliku itd.
Ono što me iznenadilo nije relacija windows - windows nego windows - tails linux

tails je navodno hakerski linux za tor ali se očigledno ne treba ni preko njega preterano ofirati

Evo primera gde je brat Rus razvalio jednog iz Indije
Ali mi najsmešniji deo bio gde mu Rus kaže na tvrdom engleskom "I am Russian's hacker No.1" dok ovaj iz Indije pizdi što mu obara sistem kad god hoće... Sa ruskom zastavom u ascii formatu...


"I've told you I am Russian's hacker No.1"
:rotf:
 
У зависности о овисности.
Ајд још једна анкетица у стилу
"Ко је на чему"
...па једно 5 до 10 понућених дизача и спуштача и мали логоа спонзора, "мензи", типа Хемофарм, Галеника итд.
Благо лудима.

Srbija zabeležila najveći skok na godišnjem barometru blagostanja među 143 zemlje, povećavši svoju poziciju za 69 mesta
 
Nisam ja ni znao dok nisam instalirao ovaj Microsoft Authenticator, koliko se hakeri trude da upadnu na nečiji nalog i pogledaju info od čega ih najviše zanima dal ste bili debil pa uneli lične podatke i broj neke internacionalne kartice za plaćanje tipa Visa, Master Card, American Express, SNS članska karta i sl.

U banci možete da odredite limit ali ko o tome pa razmišlja?

E sad...
Kako to oni saznaju?
Ili preko virusa bilo na vašem kompu ili tudjem kao što se meni desilo pa jednom KANADJANINU virus pokupio sve email adrese i stavio na TOR DARK WEB (virus a ne @marsijaner ) i onda se tamo Kurta i Murta posluže ali avaj gde je broj bankovnog računa pa drkenjaju po e-mail adresi....

Ja lepo instaliram Authenticator i uklonim lozinku za e-mail, dakle lozinke NEMA ali mora da se odobri pristup preko mobilnog na kom je Authenticator...

Koriste hakeri VPN pa deluje da je iz više zemalja a baš se navrzo jedan sa MacOS-om i Safarijem pa čas iz Rusije čas iz Amerike, Moldavije, Hong Konga a mašina jedna te ista...

E a mož da bude i od sajtova sa kojih ste se unsubscribeovali pa neko pokupio bazu što aktivnih što bivših korisnika...

Šta još može da bude problematično?
Ono kad vas neka aplikacija pita "da li verujete ovom izvoru" pa ili ćete "verovati" ili ništa od instalacije kao npr. aplikacija za flešovanje motorola telefona. Nije problem što je aplikacija sa Lenovo/motorola sajta nego ta tamo neka firma koja im radila softver...

Ranije bre virusi bili da te zajebavaju ili blokiraju na radost servisera i klinaca iz ulaza za džeparac, a sad ovo postalo ozbiljno...

Izgleda došlo vreme da se ima po 2 kompa i 2 e-mail adrese.
Ok i Kaspersky i Avira tvrde da mi e-mail adresa više nije na DarkWebu ima i datum, ali i dalje se pokušava...

A možda je reč i o brute-force aplikaciji...
Prvo ti pošaljemo e-mail pa sve što nije odbijeno od servera to dakle postoji... Ako postoji da vidimo koliko je zaštićeno...

Daj treću kafu...
i gde ti je kartica sa brojevima
 
1713959875636.png
 
malko i smeha

Otišao Crnogorac u neku islamsku fundamentalističku zemlju. Prilikom šetnje gradom uhvati za stražnjicu neku pokrivenu ženu i uhiti ga šerijatska policija za čuvanje moralnih i vjerskih vrijednosti. Dovedu ga kod kalifa i on, kad je čuo što je ovaj učinio, kaže:
- Dovedite Jusufa!
Dođe Jusuf... baja, 2.5 metra visok, 150 kila, sve mišići! Kalif kaže:
- Jusufe, ovog da karaš do zore!
Crnogorac krene kukati, te kako će ženi i familiji na oči, bolje da ga odmah ubiju, ovo-ono, kad uto uvodi policija drugog tipa.
- Što je taj učinio? - upita kalif.
- Krao je nešto na tržnici! - odgovoriše ovi.
- Dobro, njemu odsijecite obje ruke - reče kalif. Stavi Jusuf njih dvojicu pod mišku i taman da krene, kad dovode trećeg.
- Što je s ovim? - upita kalif.
- Psovao Alaha i činio sranja u džamiji.
- E njemu odsijecite i ruke i noge.
Stavi Jusuf i njega pod mišku, kad dovedoše četvrtog.
- Što je taj učinio?
- Pobio ljude i djecu.
- E njemu odrežite i ruke i glavu - reče kalif.
Uzme sve njih Jusuf pod mišku i krene, kad će Crnogorac:
- Jusufe, brate, jesi zapamtio koga treba da karaš?

https://invite.viber.com/?g2=AQBD1N...sIniy1eFELd30fA+ysPytY4EhQkAkiUaKgBmT&lang=sr
 

Back
Top