Skupština Srbije treba da usvoji rezoluciju koja osuđuje Josipa Broza

Ekonomski gledano, nije bila velika razlika između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Grčke.
Kraljevina Grčka 🇬🇷 je bila daleko bogatija i prosperitetnija od Kraljevine Jugoslavije. Kraljevina Jugoslavija je bankrotirala 1932 🏳.
20240522_192553.jpg
 
  • Haha
Reactions: PA8
Kao i obicno , kad neko pokrece antikomunisticke i antititoisticke teme, krene gomila lazi koje onda moramo da odobravamo i da na kraju budemo sretni sto smo mutavi , glupi i bogati u ovom trenutku , ili ako nismo da budemo sretni sto vidimo istinu ali smo jadni i bedni sto smo nesposobni...

Vise se sada laze o tom vremenu , nego sto se tada lagalo o tom vremenu....ili bilo kom drugom vremenu...

Vise sad lazu cetnici za NOB nego sto su lagali komunisti za cetnike...
 
  • Haha
Reactions: PA8
Kraljevina Grčka 🇬🇷 je bila daleko bogatija i prosperitetnija od Kraljevine Jugoslavije. Kraljevina Jugoslavija je bankrotirala 1932 🏳.
Pogledajte prilog 1552170
Profesor ekonomije Ljubomir Madžar je rekao da nije bila velika razlika između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Grčke. To potrđuje Dragomir S. Zlatanović u njegovoj knjizi Formiranje ekonomskih cena i dispariteti u privredi Jugoslavije 1939-1996, Beograd, 1999
 
Kao i obicno , kad neko pokrece antikomunisticke i antititoisticke teme, krene gomila lazi koje onda moramo da odobravamo i da na kraju budemo sretni sto smo mutavi , glupi i bogati u ovom trenutku , ili ako nismo da budemo sretni sto vidimo istinu ali smo jadni i bedni sto smo nesposobni...

Vise se sada laze o tom vremenu , nego sto se tada lagalo o tom vremenu....ili bilo kom drugom vremenu...

Vise sad lazu cetnici za NOB nego sto su lagali komunisti za cetnike...
Josip Broz je bio VELIKI LAŽOV.
 
Profesor ekonomije Ljubomir Madžar je rekao da nije bila velika razlika između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Grčke. To potrđuje Dragomir S. Zlatanović u njegovoj knjizi Formiranje ekonomskih cena i dispariteti u privredi Jugoslavije 1939-1996, Beograd, 1999
Profesor Madžar ne zna ništa. Encyclopedia Britanica i Cambridge University su verodostojniji izvor.
EdNsd15X0AIyaTl.jpg
 
  • Haha
Reactions: PA8
Jel , da pitam , zasto svi hvale taj giros....ja probao , mozda nisam dovoljno puta, mozda sam stalno naleteo na los...mozda je ista sudbina kao sa pljeskavicama, ja u grckoj kupim pljeskavice i ok su , ali nisu nesto bas nesto...dok u Nisu me razbiju u radnji koja je kao dva kioska mesta za 10 ljudi da se stisnu , cak to ima i draz, stisnu se 10 ljudi , napolju hladno , zamagle se prozori , jedu i mumlaju pola naglas kako je dobro , traje sve 5 min i samo izadju ekspres, bace onaj papir u kantu pre izlaska , a ostane miris pomesan, sveze pecenih sa lukom, tako je u Nisu i onih toplih koje vise mirisu na meso i rostilj nego na luk , dok luk emituje miris sa ovih sto se aktivno peku..

Za noname pljeskavice, Nis je prestonica, ni Leskovac im ne moze nista....ali nije ni cudno , jer tu caruje pljeskavica sa lukom u mesu , a ne kao prilogom..

Izmedju vesalice , bele kako se kaze, i girosa, brate lepsa je vesalica...
Recnute sve zilice, izubijana sa cekicem, nekako izdasna....ebiga, jos nisam jeo ..ne smem dalje..
 
Zavisi u kom kontekstu se kaže “može da se poredi”. Ja sam to rekao da ukažem da je stanje ljudskih prava u SFRJ bilo isto kao u Mađarskoj. Postavio sam izveštaj Freedom House iz 1979. i opet ti dajem link https://freedomhouse.org/sites/default/files/2020-02/Freedom_in_the_World_1979_complete_book.pdf
ljudska prava sa ljudskim standardom nije isto.
jes li mogo sa mađarskim pasošem slobodno putovati po svetu u najvećem broju slučajeva bez vize?
jes li mogo u mađarskim bankama imati oročene dolare, marke...
jesli mogo da kupiš u mađarskoj novog sitroena, volksvagena, bmw motor... ili bar polovne mercedese, audije, kawasakije
jesli mogo u mađarskoj u bioskopima da gledaš američke filmove, na radiju slušaš rok ili pank muziku...
 
EU je usvojila rezoluciju koja osuđuje komunizam i nacizam

“European Parliament resolution of 2 April 2009…Central and Eastern European countries have experienced both Communism and Nazism”

Zbog toga Skupština Srbije treba da usvoji rezoluciju koja osiđuje Broza.
tema je jos jedna bolesna politikaina mstarija

eu ne postoji, samo par nato vodja, nidje demokratije, nidje pameti nidje slobode

veca je bila sloboda u comunizmu i to 1000x

posravljac somnabulno pominje broza, kuku njemu i njegovoj porodici kako preguraju dan
 
  • Haha
Reactions: PA8

Back
Top