Skola astrologije za pocetnike.

1) Prva kuća mi počinje na 20. stepenu Strelca, a završava se na 28. stepenu Jarca. U njoj imam 2 planete, obe u Jarcu - Neptun na 22. stepenu i Uran na 26. stepenu. S obzirom na to kolilo su blizu druge kuće, a daleko u odnosu na stepen ascedenta, da li ove dve planete imaju veći uticaj na prvu ili drugu kuću?
2) Ako je Strelac rušilački znak, kakav efekat proizvodi Mars u njemu?
 
2. Možeš sanjati teže snove (12 kuća), vizuelno veoma jake i postojane. Može ti se to pretvoriti u opsesiju umetnošću, nešto što će uvek da te kopka, poput sviranja gitare. 12 kuća su prikrivene želje, najdublje i najmračnije. Mars u 12 kući u Strelcu meni odmah zvuči kao košmar u kom se sanjaju brodovi, admirali, pirati, neke daleke zemlje, iskonski strah od otuđenosti, udaljenosti.
Sve zavisi od toga kako se ti prema tome osećaš, ali 12 kuća su lični snovi. Zahvaljujući Marsu u 12 kući možeš imati dobre lucidne snove.

Ne preporučujem ti da roniš, a takođe savetujem izbegavanje veoma dalekih putovanja poput L.A. ili Japan.

Što se konjunkcija tiče, one predstavljaju simbiozu. Da li ti prijaju - možeš ovo otkriti tako što ćeš posetiti neku saunu. Ako ti Sauna bude puno prijala i ako puno ogladniš nakon saune - imaju veći uticaj na kuću 2, tj. početak ose 2. Ako osetiš pospanost ili drastičan gubitak energije, onda je njihova jačina više u kući 1.

Kuća 1 - Fizička energija
Kuća 2 - Glad

Uran i Neptun su ti isparenja, kuvanja na pari, kuvana jela, večera na spratu i tome slično. U Jarcu ukazuju na sušeno voće i povrće. Ako obožavaš sušeno voće i povrće, onda ti je to još jedan znak da su Neptun i Uran jači u kući 2. Ustajanje sa stola, naglo bežanje u sobu, odbijanje jela - sve ukazuje na Uran u Jarcu u kući 2 (osa 2). Generalno ne bi trebale da ti prave bilo koji problem svojim pozicijama, osim pri izbor patika ili pri izboru kape, možda frizure i sl tome. Uran u kući 1 može da ukazuje na buntovnički izgled. Neptun tu može da ponudi blag izgled, pomirljiv, ne baš napadan. Uran voli da ima napadan i šokantan izgled. U simbiozi će dati kombinaciju oba, malo bunt, malo stil. Kaiš i farmerke kao modni detalj bi bio Uran. Šal oko vrata bi bio Neptun.

Dakle, proveriš uvek sve metafore, potvrda ima puno, samo ih nadovezuješ jednu za drugom kao niz vatrometa. :bye:
 
Poslednja izmena:
Iz kog razloga se kaže da u karakteru svake osobe prisutno svih 12 znakova? Pretpostavljam zato što u natalnoj karti svake osobe ima svih 12 horoskopskih znakova, ali mi nije jasno šta je sa onim znaima u kojima nema nijedna planeta ili u tom znaku ne počinje nijedna kuća? Na primer, 2. kuća mi počinje u Jarcu, prolazi kroz Vodoliju i završava se u Ribama. Kako mi sad ta Vodolija utiče na ličnost?
 
Iz kog razloga se kaže da u karakteru svake osobe prisutno svih 12 znakova? Pretpostavljam zato što u natalnoj karti svake osobe ima svih 12 horoskopskih znakova, ali mi nije jasno šta je sa onim znaima u kojima nema nijedna planeta ili u tom znaku ne počinje nijedna kuća? Na primer, 2. kuća mi počinje u Jarcu, prolazi kroz Vodoliju i završava se u Ribama. Kako mi sad ta Vodolija utiče na ličnost?

Zato što natal ima 12 polja ili Kuća a svaka odgovara po osobinama jednom znaku
Npr. 1. Kuća odgovara Ovnu a 12. Ribama
I svaka kuća se odnosi na neku oblast našeg života i deo tela
2. vlada novcem i imovinom
Pošto tebi počinje u Jarcu -on je dominantan a ne Vodolija u tvom slučaju
A uopšte nije loše imati II Kuću u Jarcu
 
Iz kog razloga se kaže da u karakteru svake osobe prisutno svih 12 znakova? Pretpostavljam zato što u natalnoj karti svake osobe ima svih 12 horoskopskih znakova, ali mi nije jasno šta je sa onim znaima u kojima nema nijedna planeta ili u tom znaku ne počinje nijedna kuća? Na primer, 2. kuća mi počinje u Jarcu, prolazi kroz Vodoliju i završava se u Ribama. Kako mi sad ta Vodolija utiče na ličnost?

Tako je, natalna karta predstavlja svih 12 znakova. I svi utiču, ali planete su signifikatori bitnijih dešavanja u životu. Znaci koji nisu zahvaćeni imaju podjednako važnu ulogu kada su tranziti u pitanju, a pogotovo u dešavanjima koja se tiču drugih ljudi koji bi, recimo, bli rođeni u jednom od takvih znakova.

Iako jedna kuća proguta neki znak, uvek možeš posmatrati uticaj iste preko planete koja je signifikator datog znaka (patron), ali samo nakon što pogledaš do koje mere sam pad kuće u znaku u kom data kuća počinje. Recimo, počinje u Strelcu, pogledaš Jupiter (i Neptun), ali nakon toga pogledaš Saturn.
Zavisi od tog koji je znak u pitanju. Ako je recimo početak u Biku, a nastavak u Blizancima, veći će uticaj imati znak Blizanaca u mladosti A možeš da ih posmatraš i kao spoj oba znaka s tim što daješ malenu prevlast onom znaku nad kojim počinje kuća.

Naravno, uvek je daleko važnije posmatrati planete jer tu se vidi dejstvo osobe, akcija i reakcija.

Zamisli dva kraljevstva, to su dve osobe. Svako kraljevstvo je napravljeno drugačijom arhitekturom (pozicije, kuće, znaci). Između vas se šalju i primaju informacije, neko vrši akciju(Mars), a neko reakciju(Mesec). Puteljci između vas su naglašeni planetama. Ako je put dobar, neće biti sudara. Ako je put loš, dolazi do prekida komunikacije. Neki putevi se otvaraju i zatvaraju zavisno od tranzita (kao rampe). postoje neki puteljci koji se manje ili više koriste. Znaci koji su zahvaćeni u kućama su upravo ti puteljci koji se manje koriste, ali na njima ugl nema ni rampi, ni sudara, a ni brze vožnje. Naravno, zavisi od toga na koju osobu naiđeš u životu, ili na kakvu životnu situaciju koja je naglašena tim znakom. Tada se aktvira njena planeta, i zavisnosti od toga gde se planeta pronađe, takva će i biti akcija/reakcija.

Recimo, loše je imati znak Riba progutan u kući 3, a zatim Neptun u znaku Lava i to tik pored Marsa. Dobićeš tako loš rukopis koji ni ta osoba ne može da pročita, ali to nikada neće priznati zbog Ega. Ili će u O.Š imati govornu manu, te se odmah nervirati ukoliko ih neko čačne opaskom. Pošto recimo, kuća 3 počinje u Vodoliji, a kuća 4 u Ovnu, a imajući u vidu da je i Neptun, a i Mars u konjunkciji, dobijamo jedan kako porodičan (4), tako i školski (3) problem, koji može biti rešen ili
a) posebnom školom (3+4)
b) kućnom školom (4+3)
Te energije planeta svakako streme ka tome i to će se u natalu pokazati kombinacijom dva odvojena sveta (da tako kažem) jer su i planete te koje žele da se spoje iako nisu dobar spoj. Primera radi, kada Mesec tranzitira tim planetama, može doći do toga da neko tu osobu isprska vodom, a zauzvrat ta osoba gađa nekoga makazama ili, u realnijoj varijanti, polije nekoga crevom.
Takođe joj preti opasnost u kupatilu, pogotovo dok je dete i čak još više ako ima brata ili sestru, jer se te kuće još više aktiviraju, što je više faktora koji se vezuju za iste.

Nadam se da je malko jasnije oko toga. z:poz:z:D
 
N3W da li bi meni mogao/la pogledati malo moje 7.polje?
Imam Saturn u 7. i samo se nadam da to nije bas toliko lose mada sumnjam.Mozes li samo pogledati aspekte i reci mi nesto vise o tome?Ja se stvarno ne razumijem bas u ovo cudo? :D

Postavi kartu u temi za natalnu kartu. Ili ako ne želiš javno s ljudima da podeliš to...pošalji mi natalnu kartu (ili podatke) na PP.

Ali mislim da je bolje da postaviš javno da i drugi nešto kažu.
 

Nisu baš stvari najbolje i neću da ulazim u detalje. O tome je možda bolje preko PP.

Za sada gledaj karijeru da ostvaruješ. Bez svađa sa rođacima i familijom jer može da bude veoma zeznuto.

Brak te može kasnije izvući da postaneš samostalna, ali sada to još uvek nije trenutak niti ti je to potrebno. Najveću podršku u životu ćeš imati preko prijateljice koja je mlađa od tebe.

Saturn 7 kuća retro u Biku nije toliko loš, pogotovo zbog toga što tebi nije hitno da imaš decu (5) i stav oko toga u stvari i nemaš baš. Bitno ti jeste da se ostvariš u životu kao žena, ali pitanje je šta za tebe taj pojam zaista znači i to ćeš sama otkriti vemenom.

Nemoj se osećati ugroženom i izbegavaj svađe i prepirke sa strancima. Izbegavaj ljutu hranu kada negde putuješ, imaš tendencije za trovanje.
 

Back
Top