Skola astrologije za pocetnike.

Kod ovih aspekata i tolerancije,malko je debilno da bude tolerancija +-8 sepeni. Koliko je realno da bude razmak da bi obrazovalo kvadrat ili opoziciju? Sta se desava ako uzmemo npr da je 8,ako je kvadrat -8 stepeni i 35' rastojanje izmedju dve planete?

Требало би ово мало појаснити.

- У односу на шта да буде размак? Дај ми хипотетички пример везан за одређен квадрат или карту.
- Да је 8. ако је квадрат -8? Ово нисам разумео. Пишеш ли о осмој кући или осмом степену или о самом размаку од осам степени?

Нисам постављао због толаранције или снаге, нити тако посматрам на аспекте. Ставио сам блог чисто ето тако намерно да се прочита с обзиром да је много тешко пронаћи неки .pdf на нету. Пих.
 
Poslednja izmena:
Требало би ово мало појаснити.

- У односу на шта да буде размак? Дај ми хипотетички пример везан за одређен квадрат или карту.
- Да је 8. ако је квадрат -8? Ово нисам разумео. Пишеш ли о осмој кући или осмом степену или о самом размаку од осам степени?

Нисам постављао због толаранције или снаге, нити тако посматрам на аспекте. Ставио сам блог чисто ето тако намерно да се прочита с обзиром да је много тешко пронаћи неки .pdf на нету. Пих.

Razmaku od 8 stepeni. Znaci umesto 120 ako je 128 ili 112 stepeni. Koliko se tolerise odstupanje od 120?
 
Razmaku od 8 stepeni. Znaci umesto 120 ako je 128 ili 112 stepeni. Koliko se tolerise odstupanje od 120?

Ja sam perfekcionista i retko kada tolerišem odstupanje. Kada su brže planete, dozvoljavam do 3 stepena odstupanja sve dok ne utvrdim ukoliko me baš zanima detaljisanje. Ako osoba potvrdi da je imala problem ili slično vezano za sam kvadrat, stepeni u tom slučaju gube snagu. Bitno je i da li je planeta tipično ''kvadratovska'', poput Saturna recimo, koji je precizan i pokreće ''na vreme''.
Sa 12 kućom je već malo problematičnije u mom iskustvu.
 
Znam da je malo glupo,ali evo:
Da li planete, koje se nalaze pred kraj devete ili dvanaeste kuće, mogu da imaju isti uticaj na ličnost kao one pred kraj desete, odnosno prve? Pitam jer imam Jupiter i Mesec na 15., odnosno 16. stepenu Strelca, a ascedent mi je na 20. stepenu Strelca. Neptun i Uran mi se nalaze na 22., odnosno 26. stepenu Jarca, dakle isto u prvoj kući, ali mi druga kuća počinje, čini mi se, na 28. stepenu Jarca. Zato mi je palo na pamet da će planete iz 12. kuće više uticati na moj ascedent, zbog konjukcije, a Uran i Neptun, isto zbog konjukcije, više uticati na drugu.
I da li su mi onda Jupiter i Mesec ugaone planete, ako taj izraz uopšte postoji?
 
Pa nije glupo pitanje,mnogi to pitaju.Ugaone kuce(Ac,Mc,Dc,Ic),jesu najvaznije,ali bez obzra na to,svaka planeta koja se nadje 5 stepeni prije vrha (pocetka) bilo koje kuce,utice i na tu narednu kucu,ali dijelom i na tu u kojoj se nalazi.
Moje misljenje je da se za transSaturne(Uran,Neptun,Pluton),treba gledati manji orbis(,jer se radi o sporim planetama,pa nebi rekao da tebi Uran i Neptun uticu na 2 polje(orbis 4 je prevelik za TransSaturne),ali ti Jupiter i posebno Mjesec koji je jako brz "boje" asecednt,tj vjerovatno se njihov uticaj primjeti u tvome karakteru,fizickom izgledu, i tvojim zivotnim pocetcima.

Imas li mozda visak kilograma,ono da si malo buci ? :D
 
Pa nije glupo pitanje,mnogi to pitaju.Ugaone kuce(Ac,Mc,Dc,Ic),jesu najvaznije,ali bez obzra na to,svaka planeta koja se nadje 5 stepeni prije vrha (pocetka) bilo koje kuce,utice i na tu narednu kucu,ali dijelom i na tu u kojoj se nalazi.
Moje misljenje je da se za transSaturne(Uran,Neptun,Pluton),treba gledati manji orbis(,jer se radi o sporim planetama,pa nebi rekao da tebi Uran i Neptun uticu na 2 polje(orbis 4 je prevelik za TransSaturne),ali ti Jupiter i posebno Mjesec koji je jako brz "boje" asecednt,tj vjerovatno se njihov uticaj primjeti u tvome karakteru,fizickom izgledu, i tvojim zivotnim pocetcima.

Imas li mozda visak kilograma,ono da si malo buci ? :D

a, ja, a ja?
venera na 4 a mars na 11 stepenu raka u 12 kuci, pa je asc u raku na 19 stepenu i ta prva kuca je zatim prazna...
mc na 28 stepenu ribe a u desetoj kuci u ovnu samo kiron...
pri vrhu sedme mesec u jarcu a u samoj sedmoj samo severni chvor... (SATURN je u 11 kuci, u blizancima i u kazimiju)
ic na 28 device a pluton na 29 stepenu, u chetvrtoj kuci josh uran... oba retrogradna...:p
 
kod moje cere je jupiter na 22 stepenu ovna a mc na 24... u desetoj kuci ima saturn, merkur i sunce...
ac joj na 13 lava i severni chvor i mesec u prvoj...
ic u vagi i na nepuno dva stepena od njega retrogradni mars, zatim su u ovoj chetvrtoj kuci josh fortuna na 2 stepenu i lilit na 28 stepenu shkorpije a i retrogradni kiron al pri vrhu pete na samom pochetku strelca, jer peta pochinje na 4 stepenu strelcu te joj 4 kuca kachi tri znaka...
u sedmoj, na 16 stepenu vodolije uran...
 
a, ja, a ja?
venera na 4 a mars na 11 stepenu raka u 12 kuci, pa je asc u raku na 19 stepenu i ta prva kuca je zatim prazna...
mc na 28 stepenu ribe a u desetoj kuci u ovnu samo kiron...
pri vrhu sedme mesec u jarcu a u samoj sedmoj samo severni chvor... (SATURN je u 11 kuci, u blizancima i u kazimiju)
ic na 28 device a pluton na 29 stepenu, u chetvrtoj kuci josh uran... oba retrogradna...:p

A da li ti je Uran u nekom napetom(kvadrat,opozicija)aspektu sa Merkurom ? :D

JA te jos tamo pitam imas li naglasnenog Raka,kad ti skoro pa tipicni Rak:mrgreen:

Ne kontam sta me pitas ovdje,svasta si nadrobila :D
 
A da li ti je Uran u nekom napetom(kvadrat,opozicija)aspektu sa Merkurom ? :D

JA te jos tamo pitam imas li naglasnenog Raka,kad ti skoro pa tipicni Rak:mrgreen:

Ne kontam sta me pitas ovdje,svasta si nadrobila :D

jok, sa merkurom nema nikakav aspekt, ali zato ima kvadrate sa mesecom, venerom, marsom, jupiterom i ascedentom a trigone sa suncem i saturnom...

hm, i ja verujem da je za moje jake emocije kriv rak...:mrgreen:

ma, bilo shta, bitno je da se pishe...:p
 
uran/merkur aspekt nije toliko bitan... način na koji se izražavamo.
meni su u konjukciju u škorpionu.
eto, helena, umećeš da ga okarakterišeš i bez knjige... :lol:
oba u kvadratu se saturnom... na dupe bi progovorila iako mi se o glavu obija.
astro + iskustvo...
 
Po rijec, dvije a negdje bogami i tri :) o planetama.

Mars - Energija, snaga
Venera - Ljubav, Ljepota
Merkur - Intelekt, komunikacija
Mesec - Dusa, Emocije
Sunce - Vatra, Energija
Pluton - odsutno, nevidljivo, iznenadjenja
Jupiter - Sreca
Saturn - Tezina, Materija, suzdrzljivost, strogost
Uran - pobuna, nekonvencionalno
Neptun - Voda, Emocije

Ako neko nesto ima da doda ili promijeni otvoreni smo za svaku saradnju! ;)

prvo ovako...
mars možebiti i slab, znači nije uvek snaga, takođe je i sexualnost... zavisno gde padne, ili opsesija, opet zavisno od kuće i znaka.
mesec simbolizuje i majku, ili devojku kasnije venera ženu
sunce može biti otac a i telo... život ili pokazatelj smrti u tranzitu

i najveća zabluda, vezano za jupitera, koliko može biti srećan toliko zna biti gori od svakog malefika.
recimo u tranzitu ili u natalnoj poziciji 6 polje znači širenje bolesti, ni u 12 nije dobar.
extremno loši događaji u životu se dešavaju, naročito smrti kada jupi u tranzitu dođe na natalnog ili naprave dobar aspekt...

neptun je i u dobrim aspektima loš, recimo...
uran u 5 daje malformacije kod dece u muškom natalu, u ženskom spontane, abortuse... on je iznenađenje, nije pluton.
pluton je regeneracija, mase... unutrašnja snaga

ne možeš ovako da definišeš planete... ako stvarno misliš nešto da naučiš.
gledaj ih kroz kartu, ok je da znaš osobine, ali postoji egzaltacija, pad, sedište...
 
Poslednja izmena:
da bi se covek bavio astrologijom nije dovoljno da se samo nauci nego covek mora da ima urodjeni senzibilitet a ako to nema nece mu biti sve tacno. A to vazi i za zene, i one moraju da imaju senzibilitet ako misle da se bave astrologijom. Ja ne znam da li imam taj senzibilitet ali pitacu caleta gde se to proverava
 

Back
Top