SKINHEADS

/I/I@Ī@:
pa ne znam ... imas one programe sto skidaju ceo sajt ...
Youtube je preveliki za skidanje. Možeš napraviti korisnički profil i ubacivati klipove koji ti se sviđaju i tako da ne moraš tražiti non stop. Što se skidanja tiče nisam nikad čuo da je ko skinuo šta sa Youtube. Verovatno je moguće ako si haker.
 


:lol:
 
Skinhedi Protiv Rasnih Predrasuda (SHARP)

Skinhedi Protiv Rasnih Predrasuda (SHARP) su anti – rasistički skinhedi koji se protive neonacistima i ostalim političkim rasistima,naročito ako ti rasisti zovu sebe skinhedima.

SHARP – ovci razumeju poreklo skinhed subkulture kao višerasne,uprkos tome što su se ranih 70 –ih skinhedi masovno učlanjivali u Nacionalni Front.Van svog isticanja anti – rasizma,ne postoji oficijelna politička ideologija SHARP-a.U svakom slučaju mnogi SHARP-ovci imaju slična politička uverenja i mišljenje kao i anti - fašistički skinhedi redskinsi,odnosno anarhisti.Pored svojih anti – rasističkih ideala,mnogi SHARP – ovci su bili povezani sa grupama kao što su Anti – fašistička akcija i Anti – rasistička akcija.Bez obzira na sve,ovo je više zasnovano na ličnim uverenjima,umesto što je direktno sjedinjeno sa SHARP-om.SHARP danas u suštini i ne funkcioniše.

Pre SHARP-a

Originalna skinhed subkultura započeta je u Velikoj Britaniji kasnih '60-ih i na njih je imala uticaj kultura britanskih modova (šminkera) i jamajčanskih rude boys-a (grubih momaka),uključujući ljubav prema ska i soul muzici.Mada su neki skinhedi (uključujući crne skinhede) bili angažovani u ''Paki udaranju'' (nasumično nasilje protiv Pakistanaca i drugih azijskih imigranata),skinhedi nisu bili bliski sa organizovanim rasističkim političkim pokretom '60 ih.U svakom slučaju kasnih '70-ih skinhed pokret je zaživeo u Velikoj Britaniji uključujući poprilično velike nacionalističke tendencije,koje su povukle za sobom organizacije poput Nacionalnog Fronta,Britanskog Pokreta,Rok Protiv Komunizma i Krv i Čast.Zbog svega ovoga, centralni mediji su počeli da lepe etikete celom skinhed pokretu i indentitetu kao neonacističkom.Nova bela nadmoć i naci - skinhed pokret se dalje proširio na ostale zemlje,uključujući i SAD.

Istorija SHARP-a

Skinhedi Protiv Rasnih Predrasuda,kao organizacija je započela svoju aktivnost u Njujorku 1987 godine pod vođstvom Markusa Pačeka,kao način da se pokaže da skinhed subkultura nije zasnovana na nacizmu i političkom ekstremizmu.Andre Šlezinger (i njegov Oi! Bend The Press) i Džejson O'Tul (pevač hardkor pank grupe Life is Blood) bili su među prvima koji su podržavali SHARP pokret.Godine 1989,Rudi Moreno iz velškog Oi! benda ''The Oppressed'' posetio je Njujork i susreo se sa mnogim SHARP članovima.Na svom povratku u Veliku Britaniju,započeo je promovisanje SHARP ideala među britanskim skinhedima.SHARP grupe su tada formirane u Nemčkoj,celoj Evropi i svim kontinentima.U svakom slučaju mnoge od ovih grupa su se formalno raspale i 2000-e SHARP je postao više individualna prepoznatljivost nego kao oficijelna organizacija.Saglasno izveštaju iz 2005 godine Južnjačkog socijalnog centra,SHARP grupe su se ugasile u SAD u toj godini (mada taj centar nije objasnio kako je došao do tih zaključaka).

Deo Njujorške sekcije SHARP-a se na kraju razdvojio i neki od članova su formirali levo krilo ''Crvenih i Anarho Skinheda'' (RASH),kada je grupa anti-rasista ali homofobičnih skinheda u okviru SHARP-a ubila homoseksualca.RASH je zvanično nastao 1.maja 1993 godine.
 
Sta znamo o skinsima...svasta nesto, ja sam se uglavnom susretao sa bonehead-ovcima iliti naci skinsima, normalno da ih nikad nisam podnosio i normalno da smo se 10000 puta tukli na svirkama...
Imao sam drugova koji su bili nacisti (fanaticno citali hitlerove knjige, slusali njegove govore, drzali u sobi zastavu sa svastikom, hitlerove portrete) ali oni su bas bili fanatici, ne huligani i obicni ulicari...
Sa druge strane sam imao drugova skinsa koji nisu u zivotu procitali nista i koji su eto...tukli cigane po ulici, bilo da su mladi, bilo da su stari...Jedan od njih (mozda ga ovi iz Bg-a znaju, Mitke je u pitanju) je na semaforu napao cigu i izvadio mu oko nozem...a da ga pitas sto je to uradio i dan danas ne bi znao...
Isto tako je moja drugarica (ona je pankerka) u gradskom prevozu napala skinsa i izgrebala ga svog, pa smo kasnije mi morali da se bijemo sa bagrom koja je htela da je umlati...bez obzira sto je zensko...
 
Sta znate o njima?

pa isao sam u prodavnicu da kupim neke djakonije,kad eto ti osam celavih nagudrano-ozderanih -skinera..oj...joj..* ih moj:lol:..i posto nisu bili prijateljski nastrojeni morao sam da se valjam malo po betonu radi reda,da se pozdravljam sa njihovim martinama....i tako....*..ju ken kresh as ju ken bruz as bat ju hev to ansver tuuuu..i tako je na kraju i bilo...
 
ove sto su protiv rasizma retko vidjam,i znam ih mozda 3-4 i stvarno su dobri likovi,i cenim ih....a naciste ne podnosim, prvo 90% tih skinsa nacista su toliko glupi i to ne ono kao glupi jer su nacisti,nego sto nikada nisu procitali jednu recenicu o toj ideologiji,ali im je kao strava da tuku cigane i ostale....jedino sto im cenim je sto su pametni pa idu u grupama,pa retko dobiju batina,mada su pre par meseci tako dobro popili batine od ovih ostalih da nisu pravili nikakva * od tada....zanimljivo uvek nadju da tuku jednog ili dvojicu,a kad je vise ne smeju da pisnu,a kao su nesto opasni....hteli nekog mog druga da tuku jer je imao majcu Chea,neka 3 skinsa,ali nisu skontali da nas 20 stoji 5 metara od njih....ali mi ih naravno nismo sutirali kao sto bi oni nas,samo smo im uljudno rekli da se udalje,i oni su to uradili....
 
ja ni ne znam za drugacije skinse... ali sto se tice kritike, ja ih ne kritikujem... moj stariji buraz je skinhed i ja sam jednom bio u tome delimicno...
 

Back
Top