SKIATHOS ali stvarno!

Evo i ja da se javim posle "kraceg" odmora.
Pozdrav svim forumasima i ljubiteljima Skijatosa.
Moje utiske sa odmora podelila bih u tri dela(redosled nije slucajan):
1.agencija Agora,
2.miler-mobilni i
3.bajkoviti Skijatos.

1.U agenciji Agora smo uplatili rezervaciju za vilu Rania,jos marta meseca.Rezervacija je izvrsena za tri termina tj.27 noci.Od Agore nista vise nismo trazili,ferry,vize prevoz-sami,ali avaj ni to nismo dobili.Dosavsi na ostrvo pocinje hod po mukama.Naime, citajuci pravilnik JUTA-e shvatila sam da ukoliko sve nije precizirano lako mogu biti izigrana,stoga sam zahtevala da mi se na vaucer upise br.sobe(pogled na more)jer,je to bio deo ugovora.Mlada sluzbenica agencije Agora kao da je znala da postoje duple rezervacije, to je ucinila tek posle dugotrajnog insistiranja i pretnjom raskida ugovora i povracaja novca.Verovatno je predpostavka agencije bila da ce te posle dugog puta na licu mesta prihvatiti ono sta vam se ponudi,ali nije bilo nista ni za ponuditi,sve sobe su bile zauzete.Nasu nevolju delio je jos jedan par iz BG.Agencija u svojoj ponudi tvrdi da ima predstavnika na ostrvu.Neupotrebljiv "predstavnik"je bio covek sa indijanskim znanjem engleskog koji nas nije sacekao nego dosao na poziv Grka ,vlasnika Ranie i rekao nam da on ne prima platu od agencije i da ne moze da nam pomogne i da uopste ne bi trebao sa nama da razgovara.
Pokusajte se staviti u nasu situaciju!
(O ovome cu pisati u temi agencije)

2.Miler-mobilni,covek koga smo znali samo preko foruma,bio je poslednja nada.Pozvali smo ga,dosao je odmah.Covek koji zivi na ostrvu, govori grcki bio je sokiran i vrlo spreman da pomogne.Svaka pomoc u prevari koju nudi Agora bila je spas.Pitanje koje se namece je gde je "nazovi" predstavnik Agore? On je nedostupan,iskljucen.
Lokaciju novog smestaja pokazao nam je Mobilni.I ovom prilikom mi mu se zahvaljujemo.
Upitajte sebe koliko ste puta pomogli nekome a da ga pre toga nikada niste videli?
3.Skijatos, ostrvo na kome Bogovi nisu stedeli.Dali su mu sve.Borove sume koje se umivaju u tirkiznom moru,beli gradic koji izrasta iz mora sa uskim ulicicama i najlepsim balkonima.Grad koji zivi 24h ne ostavlja vas ravnodusnim.Ne znate sta je lepse,pescane plaze,grad, zivot.
Ko prvi put vidi Skijatos zaljubi se i jedva ceka sledece leto , ponovno vidjenje i zagrljaj mora.
 
informacija za one koji dolaze u septembru,ali i za one koji su vec bili na skiathosu: 28.avgusta u 14.40 na prvom programu RTS-A bice emitovana emisija o ostrvu koja je snimana u junu mesecu.takodje,trenutno letuje na skiathosu B.Putin pa je malo "blokiran" deo oko plaze Aselinos.Nocas se saznalo za njegov dolazak,pa tek jutros stizu i novinari,paparaci....ali slaba vajda.ni komarac mu ne prilazi....
 
vratio se juce sa skijatosa
iskreno razocaran...toliko sam ocekivao posle ovog foruma i iskreno jedva sam cekao da odem, kad tamo,malo lepse nego u sutomoru,putevi nikakvido vecine plaza nema ni asvalta i prasina je neverovatna ,
mislim necu da omalovazavam ljude koji su odusevljeni ali nista posebno
stari grad je ok ako se izuzme neverovatna guzva pogotovo u glavnoj ulici,
plaze klasika pesak i brdo grka koji igraju bagminton u plicaku i maltretiraju te a ako nisu oni onda su gliseri koji vuku skijase i banane pa zbog njih ne smes dalje od 50-100m od obale,osim par plaza gde ih nema ali one su ruznije sa peskom
lepa plaza je lalarija do koje se ide samo brodom i to mozes da budes samo 2 sata jer nema na njoj nicega ali je stvarno lepo kupanje,na ostalim je uglavnom guzva i frka oko lezaljki pogotovo na kukunarijesu gde je jaz mala beba za guzvu
nocni provod je onako mislim kome ne smeta grcka muzika,blaza varijanta grand produkcije,koja na svake 3 pesme sece neku normalnu pesmu i naravno cene koje su nenormalne tipa 12 e koktel,u restoranu nas dvoje nismo vecerali bez 50e, rent a car 65-120e i sl
tako sto se mene tice neka hvala nikada vise u grcku
pozz
 
Poslednja izmena:
Ih, sad, kolika je Grčka! Valjda može nešto da se probere..
Vidim da si baš razočaran..
A tebi je ovo bilo prvo letovanje u Grčkoj? Gde si inače letovao?
nigde u grckoj,uglavnom hrvatska i dalje dominikana,bali,singapur mislim ne uporedjujem ja grcku sa balijem mada je i grcka valjda elitna mislim na santorini i sl.ali ne znam za ng smo bili u solunu pre toga u atini i ja sam se isto razocarao hranom i sopingom i provodom a pogotovo uslugom gde sam imao slucajeve kao recimo na nekom ostrvu pored skijatosa zaboravio sam kako se zove a nije skopelos,da nam je usluga bilaa katastrofa je slaba rec u crnoj gori je bilo lepse,ali da se vratim za ng od grcke smo jos obisli tada i prstenove,halkidiki valjda,i nisam ja sad tamo nesto video lepo,meni je hrana u principu losa tj neodgovara mi na moru ja volim dajedem more a ne jagnjetinu,hamburgere i sl.a odmora u grckoj skoljke nemaju ili su u nekim dodacima,lignja je jedna velika zilava kao djon,a riba je nenormalno skupa 60e za kilo sto je previse...medjutim devojka mi je bila svuda i odusevljena je i krfom i rodosom i santorinijem i zakintosem i kao ostrva su super i po preporuci ovog foruma posto su svi nesto odusevljeni otisli smo na skijatos,kao sto rekoh mislim grad je ok lep kao isvaki mediteranski mada je meni recimo dubrovnik lepsi ali ok nema veze mislim nisam sad razocaran zbog grada,i plaze su ok ko voli pesak meni je iskreno sve jedno kakva je plazaali su guzve nesnosne kao na adi u nedelju popodne pa vidi i da sam na maldivima sa toliko ljudi bi se smorio,e sad dolazi ono najbolje,voda je stvarno cista tj prozirna i onda ja uzeh masku i otisao sam na jedno 50 m od obale i zaronio i dole samo sto sporet nisam nasao ,kesa,smeca,a od skoljki i ostalih zivotinja ni traga ni glasa,pricam za plaze banana i megali amos,sama infrastruktura ostrva je katastrofa ima jedan gl.put sve ostalo je ili kaldrma ili prasina,i jos nesto mi smo za 10 dana spucali 2000e na nista prakticno i stvarno sam nezadovoljan,tj ali mislim da sam mogao na mnogo lepsa mesta da odem za te pare ako razumes
pozz
 
Moj stari zakljucak je da u Grckoj treba letovati ili u periodu kraj juna/pocetak jula,ili od 20.avgusta...Pre svega zbog guzvi na plazama,ulicama,saobracaju(a i razlika u cenama uopste nije zanemarljiva).E,sad-u Grckoj meni bas daje smek sto nista nije preterano nalickano,urbano(izuzev nabudzenih hotela),asfaltirano itd...Ali prevelika guzva bi mi smetala sigurno...Moj muz,takodje,voli da roni,nije,za sada nailazio na takvo smece,ali podvodni svet nije bogat,svakako.
O.K. je sto ste probali,samo tako covek moze da zna sta mu godi,a sta ne za ubuduce...
 
Kapiram..
Sve mi je jasno..
Sa Vesnom se slažem za period letovanja u Grčkoj, definitivno jun-jul.. Ali ako ti taj termin ne odgovara, verovatno je da će biti gužvovito..
Hm.. Drago mi je da je neko dao i drugačije viđenje Skijatosa. Naročito mi je zapao za oko podatak o potrošenom novcu..
U svakom slučaju, korisne informacije.
 
Kapiram..
Sve mi je jasno..
Sa Vesnom se slažem za period letovanja u Grčkoj, definitivno jun-jul.. Ali ako ti taj termin ne odgovara, verovatno je da će biti gužvovito...

preporuchujem septembar - nema guzve, plaze su proshle godine u tom periodu bile bukvalno puste. na krifi amosu smo bile saputnica i ja same do 13h, onda je doshao josh jedan stariji brachni par.

ja jul i avgust ne bih prezivela. i u septembru zna temperatura da kokne do 32C, sve preko toga je chisto maltretiranje.
 
Kapiram..
Sve mi je jasno..
Sa Vesnom se slažem za period letovanja u Grčkoj, definitivno jun-jul.. Ali ako ti taj termin ne odgovara, verovatno je da će biti gužvovito..
Hm.. Drago mi je da je neko dao i drugačije viđenje Skijatosa. Naročito mi je zapao za oko podatak o potrošenom novcu..
U svakom slučaju, korisne informacije.

I te cifre su "danak"punoj sezoni...mi smo prosle godine(od 27.juna-12 dana)potrosili 2700E za petoro.Tu sam sve racunala-vze,osiguranje,gorivo,trajekt....bas sve.I nismo se stiskali.Dvoje starije dece je izlazilo svako vece(kokteli su bili od 7-10E),a i mi,naravno..Po jedan obrok dnevno smo jeli po tavernama,imali smo i "svecanu veceru"povodom jednog dogadjaja.Lutali smo non stop,padala su piva.frapei,sladoledi na plazi kad se kome hoce.Isli i na mali i na veliki izlet.Vozili se na onim gumama sto ih vuku camci...Imali fenomenalan smestaj.Velika deca su iznajmljivala lezaljke i suncobran(isli su cesto posebno)a mi smo koristili sopstvene stvari...Kupovina je bila sitna,pokloncici i tek po neka uspomena(nesto i nije imalo robe koja bi te povukla-sve vec vidjeno)...Ali,kad prodje 20 juli,cene vrtoglavo rastu...
 
Da..
Nešto računam, ako bismo muž i ja sa bebicom mogli u septembru, sa avionskim prevozom da prođemo sa cifrom do 2000evra, u dobrom smeštaju, sa iznajmljenim autom, to bi i došlo u obzir..
Naravno, prioritet bi mi bio čist, uredan, bezbedan smeštaj, lepa plaža i mogućnost za šetnju bebe kolicima..
A onda bi nam taj iznajmljeni automobil pomogao da prošetamo i do raznih plaža..
Jasno ti je da tražim miran porodični odmor, a ne noćne izlaske, gužvu i prljave plaže, za toliko novca.
Misliš da ima šanse da se sve kockice slože?
 
U septembru,sve te negativnosti koje pravi guzva,neces imati,sigurno...Prljave plaze?!Ja takve nisam videla kad smo bili...E,sad kolika je cifra avionom itd...to ces izracunati nekako kad nadjes konkretene ponude.A kolika je beba?
 
Cjao svima,

Vratih se i ja sa Skiathosa. :klap:

Gosn Mile, nisam hteo da vas cimam, a video sam vas u Papadiamantis ulici, ali kad kog bih proshao bilo je brdo dece ispred shtanda, stoga nisam hteo da smetam. U svakom sluchaju hvala Vam na svim informacijama sa ovog foruma i skype-a. :ok:

Skiathos je LEDILO!!!!!! (i to govorim poshto sam video ceo mediteran, severnu afriku, severna mora, drugim rechima, sve shto je u domashaju kratkog leta avionom iz Srbije) Skiathos ima za svakog po neshto. Trentuno sam na dial-up, tako da slike i recenzije sa moje strane tek slede.

Talk soon....greetz :bye:
 
Veoma mi je drago sto je ovakvih turista bilo na pretek u avgustu.Opstepoznato je da svi na ostrvima "zivimo" za taj avgust i pravimo glavni posao u tom periodu te nismo bas u mogucnosti za druzenja i sl.medjutim,ovakvo ponasanje govorti i o svesti i kulturi nasih turista iz srbije.i onima koji su me kontaktirali u zadnje vreme ODAJEM priznanje....videvsi kakva je guzva,svi su bili "expresni",kratki,jasni....Ne mogu a da se ne podsetim, primedbe naseg prijatelja Bajage (koji je vec dve god. promenio destinaciju-posle 13 ili14 sezona na skiathosu):srpski turisti (uglavnom bg i ns) za vreme boravka mu zatraze 3-4 autograma ili slikanje...dok skopjanci (bivsi makedonci) 5-6 za jedno vece i to bez pardona.... a covek je na zadnjem koncertu u skopju prodao X00 ulaznica ...mislim,sta reci.mozemo mi pljuvati po sebi samima,po nasim agencijama,po neizivljenim klincima koji se opijaju na ostrvima,po "dzangrizavim" turistima.....IPAK nas turista ima mozda pored skandinavaca,ponajbolje vaspitanje koje je poneo iz kuce....
 
Da..

Naravno, prioritet bi mi bio čist, uredan, bezbedan smeštaj, lepa plaža i mogućnost za šetnju bebe kolicima..

Misliš da ima šanse da se sve kockice slože?

Mislim da na Skiatos ne vredi ići sa decom ispod 6, 7 godina, a naročito ne bih preporučila sa bebom. Skiatos treba obići uzduž i popreko (bukvalno), boraviti van apartmana ceo dan, obavezno otići bar na Lalariju brodićem, da bi se sasvim doživelo i iskoristilo ono najbolje na ostvru. Kolica se ne mogu voziti nigde po ostrvu, pa ako neko ipak ide sa bebom preporučujem nosiljku. Ne sumnjam da je smeštaj u hotelu pored Kukunarijesa udoban i komforan (mi smo bili u privatnom smeštaju u gradu), ali plaže tipa Kukunarijesa ima i na mestima koja su bliža i pristupačnija. Na Skijatosu treba letovati zbog milion uvalica, taverni na plažama, zbog izleta,uzanih, strmih, kamenih uličica, stepenika, šmeka koji se doživi istraživanjem ostrva. Mada ovaj forum umanjuje čari ushićenja pri otkrivanju nekog novog pejzaža, jer je na njemu ama baš sve već napisano i prikazano slikama iz svih uglova!
 
vratio se juce sa skijatosa
iskreno razocaran...toliko sam ocekivao posle ovog foruma i iskreno jedva sam cekao da odem, kad tamo,malo lepse nego u sutomoru,putevi nikakvido vecine plaza nema ni asvalta i prasina je neverovatna ,
tako sto se mene tice neka hvala nikada vise u grcku
pozz

Ovakvi komentari su jako cesti kod turista koji idu u Tursku, Egipat, Tunis...pa onda odluce da odu u Grcku....Naravno, totalna katastrofa... Posle hotela od 5* i all inclusive usluge, smestaj u Grckoj deluje kao stala.... Dalje ljudi koji vole da jedu, tamo imaju svedski sto od 20m a u Grckoj kuhinju sa loncem i serpom.... Ako sednu i pojedu nesto u taverni cena je mnogo veca za mnogo manju kolicinu hrane od one koju oni pojedu za svedskim stolom....
Znam dosta prijatelja koji su upravo iz navedenih razloga silno razocarani Grckom ...i sve u stilu ....nikad vise....
Zato ja nikad ne bih preporucila nekom da posle Turske dodje u Grcku....jedino uz posebne pripreme...
 
Ovakvi komentari su jako cesti kod turista koji idu u Tursku, Egipat, Tunis...pa onda odluce da odu u Grcku....Naravno, totalna katastrofa... Posle hotela od 5* i all inclusive usluge, smestaj u Grckoj deluje kao stala.... Dalje ljudi koji vole da jedu, tamo imaju svedski sto od 20m a u Grckoj kuhinju sa loncem i serpom.... Ako sednu i pojedu nesto u taverni cena je mnogo veca za mnogo manju kolicinu hrane od one koju oni pojedu za svedskim stolom....
Znam dosta prijatelja koji su upravo iz navedenih razloga silno razocarani Grckom ...i sve u stilu ....nikad vise....
Zato ja nikad ne bih preporucila nekom da posle Turske dodje u Grcku....jedino uz posebne pripreme...

Ma da-prodje covek sve sto moze i onda vidi sta mu godi...Evo ja i tu Ameriku videh,odsedala sam i u jaaako luxuznom hotelu u Las Vegasu..i bas mi je prijalo,ali za cesta ponavljanja-apartmance negde u Grckoj uvek ostaje moja zelja,tamo me srce uvek rado vodi:heart:
 
Informacija za turiste koji su na Alonisosu,Skopelosu,Skiathosu: od juce pa do 02.09 septembra nema ni jedno slobodno mesto za automobil sa Skiathosa prema Volosu i Ag.Konstantinosu.Veceras je bila i osetna potraznja za karte u pravcu Soluna za 30.08 u 12.50 Nezvanicno cujem.....neke grke iz volosa,da ce putovati tim brodom do Soluna,pa ce auto putem (oko 200km) do volosa...:worth:.Inace jucerasnji naslov u novinama "Tesalia" je bio:"Turisti na V.Sporades u beznadju". Oni koji nemaju karte,nek pozure da kupe za Solun,jer definitivno rekose veceras da vanrednih brodova nece biti.A uvek je bilo u zadnjem vikendu avgusta....godinama.
 
Jutros sam stigao sa Skiathosa i želim da se zahvalim Mobilnom na svim informacijama koje nam je pruzio tokom boravka na ostrvu koje su nama bile od velikog znacaja i za izlete na koje smo išli preko njega. Mnogo znači kada postoji neko ko može da ti da pravu informaciju, pogotovo kada si negde prvi put, mada informacija na ovom forumu koje je Mobilni dao mislim da su bile od izuzetnog znacaja svima koji su otisli na Skiathos kao i meni. Jos jednom HVALA.
 
Ovakvi komentari su jako cesti kod turista koji idu u Tursku, Egipat, Tunis...pa onda odluce da odu u Grcku....Naravno, totalna katastrofa... Posle hotela od 5* i all inclusive usluge, smestaj u Grckoj deluje kao stala.... Dalje ljudi koji vole da jedu, tamo imaju svedski sto od 20m a u Grckoj kuhinju sa loncem i serpom.... Ako sednu i pojedu nesto u taverni cena je mnogo veca za mnogo manju kolicinu hrane od one koju oni pojedu za svedskim stolom....
Znam dosta prijatelja koji su upravo iz navedenih razloga silno razocarani Grckom ...i sve u stilu ....nikad vise....
Zato ja nikad ne bih preporucila nekom da posle Turske dodje u Grcku....jedino uz posebne pripreme...

pa vidi mislim da ne budem nesto razmazen ali mi smo uzeli jednu kucu na plazi i nisam ocekivao svedski sto od 20m i ne znam kakve sobe ali jednostavno skijatos nije ostrvo za odmor i svi koji hoce da idu tamo sa decom u principu ce da pogrese,jer ako su smesteni u gradu moraju da iznajme auto koji nije uopste jeftin rekao sam 60 ili 65e najjeftiniji sto sam ja gledao,ima autobus do plaza ali popodne ako ne idete od pocetne stanice i do zadnje tesko cete uci u njega jer vozac uglavnom ni ne staje na medju stanicama,vecina plaza osim kukunarijesa su barem 500m od tog glavnog puta neke nemaju ni asvalt i ide se uzbrdo pa nizbrdo tako da sa malom decom tesko da cete lako doci do njih,a tamo vas cekaju guzve i glasna muzika sa sve pijanim klincima koji djuskaju na popodnevnim zurkama i dosadni grci koji igraju bagminton po plazi i po vama...uvece kroz gl.ulicu je skoro nemoguce proci tako da sa decom nikako pogotovo sa kolicima...a i nemoguce je doci do glavnih kafica gde nema mesta da se sedne...klopa po restoranima je uzasno skupa i mi smo kao hteli tako da se hranimo posto smo tako navikli kao doruckujemo u sobi a sve ostalo na plazi ili uvece u gradu...prvi dan sam otisao do prodavnice i za 60e kupio dve male kese hrane tako da sam morao jos 2 puta da idem za 10 dana,na plazama ,,osim na plazi vromolimnos i megali amos mislim da se tako zove ,nema posteni restoran da se normalno jede a da nije hot dog,neki sendvic,ili hamburger a posto si ceo dan na plazi i ako si presao 1000km nisi bas lud za sendvicem,uvece je druga prica ali mislim da smo jednom jeli za 40e sve ostalo je bilo mnogo skuplje i jos ako racunas da smo posle toga isli i na pice koje je,koktel 12e oranzada 5e,pa ti sada izracunaj koliko je to para ako popijes par pica...izleti su uglavnom pre podne i ima ta jedna plaza lalarija koja je stvarno lepa i na koju obavezno treba iici ali samo ako je more mirno jer se ne ide samo do nje nego te vozikaju oko ostrva pa,posto smo mi isli kada su bili talasi,ljudi povracali po palubi posto nije bilo dovoljno kesa,tako da i tamo sa malom decom nikako...Skijatos je ostvrvo za mlade kojima sve ovo ne smeta i koji su otisli u zezanje da spavaju popodne i jure pijane engleskinje,za nas koji smo radili celu god i otisli da se malo odmorimo totalan promasaj...i jos nesto za ostale forumase sve slike koje ste uglavnom postavljali ovde su plaze u trenucima kada su prazne jutro ili vece...ali one su lepe samo tada inace katastrofa samo zamislite izmedju ostalog gliser za skijanje na vodi koji na svaakih 5 minuta nekoga vuce toliko o miru na plazi a trecina svake plaze je rezervisana za njih jer oni tu pristaju i kupe turiste koji bi tako da se zezaju,kao sto rekoh skijatos me podsetio na budvu kad sam bio mladji kupao se na mogrenu a uvece jurcao po starom gradu lepo ali samo za mlade za zaposlene koji bi da se odmore i porodice promasaj
pozz
 
plaze klasika pesak i brdo grka koji igraju bagminton u plicaku i maltretiraju te
tako sto se mene tice neka hvala nikada vise u grcku
pozz

To nije NIKAKAV baDminton (možda se u tvojoj (K)rvatskoj kaže baGminton ???), nego REKETAS.
To je slično baDmontonu koliko i stoni tenis .....

NE SLUŠAJTE provokatora, njemu je dobro samo u (K)rvatskoj, a BARON MINHAUZEN stiže do Istre za 4 (Č E T I R I ) sata iz Beograda !!??
 

Back
Top