SKIATHOS ali stvarno!

Pozdrav sa prelepog Skiathosa, ali sada necu pricati o njemu.
Ovde smo tek 1 dan (druga noc je pred nama...) i ono sto smo videli je PREDIVNO,

ALI


Narode molim za pomoc!:otkacio:
Od juce smo na ovom predivnom ostrvu okruzeni jako losim ljudima, neprofesionalnoscu i najgrdjim "vacarama" (sto bi moje dete reklo). Nisam sigurna sta ce nam se sve do kraja letovanja desiti (ipak treba preziveti jos narednih 8 dana :()
.
Smestaj
Agencija Green tours , vila Angela 1 (placen APARTMAN 4 + 1) za 2 odrasle osobe i troje dece (9,8 i 7 godina). U agenciji su nam pokazali slike apartmana i receno nam je da imamo 2 spavace sobe i veliki dnevni boravak (umesto terase) . Dobili smo 2 odvojene spavace sobe sa po DVA kreveta i "dnevni boravak" koji je na raspolaganju CELOJ kuci . Mislim sta reci?????
Apartman? Ma dajete molim vas, za nas 5 imamo 3 case, 3 tanjira NIJEDNU JEDINU serpu, lonac, poklopac - NISTA!!!:confused:
btw. do Green -a smo stigli preko Millera, no avaj mi smo gosti Greena - pa sad zamislite sklapanje i slaganje nasih kockica u nastavku :P A lepo nam je isti Mile rekao da su kuca i apartman bezbedni ko niko i nista. Ma ostavljajte sve u sobi - nikada nikome nista nije nestalo .... :P

Predstavnik agencije
Predstavnika Green toursa NISMO upoznali do veceras (do frke o kojoj cu posle), cuvenog Dejana. Toliko o doceku, pruzanju infoa turistima , karticama sa popustima i sl :bez-zuba: No naravno imali smo prilike da se susretnemo sa gomilom "nasih" ogorcenih ljudi koje je Green zahebao pocevisi od samog smestaja pa nadalje (konkretno rec je o Vili Angela 2 i gostima koje NIKO nije obavestio da ta Vila zapravo ne postoji u ponudi pa su ljudi smesteni umesto u app. u sobe bez ventilacija, posudja, frizidera i sl.)
Eto cuda - igrom slucaja prisustvovali smo kada su 4 devojke jurile Dejana zarad obecanog smestaja, a on se "branio" da to nema veze sa njim, vec vlasnicom agencije Hanom, koja je juce kako dosla, tako i otisla sa istog ostrva :). Gospodja se uredno javlja na telefon, i govori da sve treba resavati sa Dejanom i to je on taj - medjutim on covek ima gadnih problema tako da ne verujem da ista uopste zna. TRAGEDIJA!!!!!!!!!!!!!


Danas...
Kao sto rekoh...nas 5 je smesteno u 2 odvojene spavace sobe, koje se nalaze u samom prizemlju, bez resetki na prozorima, mrezama za komarce, vec imaju samo zaluzine, koju su bile odskrinute - jer nema vazduha. U jednoj sobi su nam spavala deca, suprug je izasao do prodavnice, ja se tusirala. Po izlasku iz kupatila na krevetu pronadjem 2 otiska stopala i ko tipicno zensko pomislim da je suprug prosetao po krevetu :( , nadjem foto - aparat na podu (????) i torbicu na drugom mestu. Naravno, pomislila sam da je on.... Ujutru smo ustali, otisli pravo na plazu, vrtaili se u sobu i kao idemo u nabavku i pogodite sta??????
Nema para!!!!!!!!! Novcanik uredno u torbici, kartice tu - sve je tu osim para!!!!!! :eek:
Nravno zvali smo odmah Dejana, iskusno je prokomentarisao da kakve veze on ima sa tim, da to nije njihova stvar, zasto nismo zvali miliciju i sl. Posle 20 min. ubedjivanja resio je da dodje. 2 h je proslo kada se konacno pojavio, i tu poceo divan scenario . Pa vi ste tek stigli ( naravno da TEK - znaci znate da imamo pare). Ako je neko hteo da krade sto nije uzeo celu torbicu, vec je uredno odradio posao-pogledao kroz zaluzine, usao kroz nizak prozor, izvadio novcanik iz torbe, uzeo pare i torbicu samo bacio na krevet.... Missslim - extra!!! :super:
Ok nasa greska sto ne zelimo da se udavimo u sobi i sto moramo disati i sto se tusiramo- a ne drzimo torbicu 100% u svakom trenutku uz sebe. Sta je sledece? U toku noci nekome moze pasti napamet da mi iznese dete iz kreveta ??? Ne razumem....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pitala sam Dejana sta sad? Kaze zvacu Hanu, ona kaze pojma nema nista da to resavamo sa Dejanom. I nama je bas super!!!
Isli smo i do Milera po savet - i pogadjajte!!! :)
Takodje veceras su nestali peskiri i kupaci kostimi sa terase, zeni iz sobe do nase. Odgovor Dejanov: pa sto susite peskire na terasi? ??????

JA BI MOLILA SVE KOJI SU IMALI BILO KAKVO SLICNO ISKUSTVO (kradje stvari iz soba, prevaere oko smestaja i sl. ) DA SE JAVE NA PP. Priroda posla kojim se bavim mi dozvoljava da napravim haos kakav dolikuje .:klap:

Hvala svima!!!!!!!!!!!

Pozdrav,
izdrzi jos par dana!
Inace ja sa devojkom i jos dvoje prijatelja treba da idem u petak preko iste agencije na Skiatos u Angelu . Danas mi javljaju da su morali da nas prebace u 2 dvokrevetne sobe od kojih jedna nema kuhinju a druga ima kuhinjicu, bez terasa u prizemlju! Naravno totalno sam pobesneo jer smo mi to rezervisali pre vise od mesec i po i da smo hteli 2 odvojene sobe mogli smo da biramo i apartmane i agencije a sada?! Pogotovo me zabrinula prica o kradji jer ja dosada nisam imao tih problema a letujem u grckoj vec vise godina zaredom. Prosle godine sam bio na skiatosu i nisam imao nikakvih problema, ostrvo jeste prelepo zato idem ponovo ali sam ocigledno pogresio u izboru agencije. Molio bih kikki ako moze da javi kako je sve proslo i da li ima jos nekih problema koje mi mozda mozemo da resimo pre polaska (npr. da ponesemo neke stvari koje nedostaju u apartmananu). Moze i na PP.
Inace kad sam pitao devojku u agenciji kakav namestaj postoji u tim dvokrevetnim sobama rekla je da nema sto. Posto sam se pobunio rekla je da ni u 4 krevetnom apartmanu u kom smo trebali da budemo takodje nije bio sto! To je inace apartman sa 2 odvojene spavace sobe, dnevnom sobom i kupatilom i nema nijedan sto! Izgleda da cemo non stop ici u restorane ili jesti na krevetu ili podu...
Takodje molim mobilnog da napise koji red o problemima sa green toursom jer sam veoma zabrinut trenutnom situacijom i mogucim problemima sa smestajem
Hvala unapred i pozdrav!
 
Prvo poruka za Milera :)
Mile bwe pa nista nije pisano ni slucajno, ni namerno, samo onako kako zaista jeste! Tebi sve rekoh u lice, pa sto ne bi i pisala o tome? Niko tebe ne krivi!!!
Nema ljutis- veliki smo ljudi.
Mi smo gosti "Greena", a ti si nasa "veza"- tako da je racun vise nego cist- pa tu nema mesta onome "rekla kazala" vec samo onako kako zaista jeste! Ja sam mirna, i meni je dusa vise nego cista :)


Sto se Anglele tice, i soba u prizemlju, koliko primecujem imacete nas smestaj. DNEVNA SOBA NE POSTOJI!!!! To je zajednicka prostorija za celu vilu, a vi kroz nju MORATE da prodjete da bi ste stigli do svojih sobica.
Ni u jednoj ni u drugoj nemate terasu, niti bilo kakav strik da bi ste susili ves, peskire i sl. vec to morate da radite u dvoristu kuce u kome nema mesta za sve peskire iz kuce :mrgreen:.
I soba ima kuhinju , ali nema ni serpi, ni lonca - nista od posudja izuzev 2 mini soljice, trulih kasika i 3 plasticna tanjira. Dakle serpe , dzezvu i sl nosite!!!! Imate sto, 2 stolice, i mini stocic, ormar, ogledalo, frizider i malo losije kupatilo.
Kroz prozor se direktno uskace u krevet, tako da nemam pojma kako cete luftirati sobu- sem kada ste u njoj. NIKADA NISTA NE OSTAVLJAJTE na prozoru - jer to nestaje (danas ostadoh bez kuh. krpe :???: )
II soba NEMA kuhinju, ima mali frizider, lepse kupatilo, ima sto nalik "oudijeri" koji moze da posluzi za rucavanje. Soba je ok, ali je SOBA! Za nju vazi isto sto i za ovu I sobu - PROZOR BLINDIRAJTE i LUFTIRAJTE SAMO KADA STE TAMO (znaci nista piskenje, tusiranje i sl. ako prozor nemate na vidiku). U toj sobi NEMA NISTA ni casa, ni escajga, a kamoli serpi i sl.

Drugim recima pare rasporedite na vise mesta ili ih stavite u sef od banke i drzite prozore zatvorene!!!!!

SRECNO VAM BILO!!!!:super:
 
Putnice svaka cast za putopis.Uzivala sam dok sam ga citala.
Ja idem sa muzem i dvoje male dece na Skijatos pocetkom septembra pa me interesuje gde ste u okolini Volosa spavali,u kom hotelu i koja je cena.Mi bismo takodje da negde oko Volosa prenocimo jer trajekt imamo samo u 7.45h.Hvala unapred!
 
Evo i mene....Takodje išla preko Agore...takodje vila Rania....da budem iskrena, mi nismo imali nikakvih problema što se same agencije odnosno smeštaja tiče.Dejan nas je sačekao u luci ( nismo se nikom javili, jer smo došli sopstvenim prevozom, pa pretpostavljam da čeka svaki trajekt,seo sa nama u auto, odmah uveo u sobu, dao par osnovnih informacija i otišao.
Naredni put sam ga videla sa terase, kada je forumašica Popito i još jedan par imao problem duplih rezervacija.Pošto sam kasnije i upoznala Popito, znam da će nam po povratku sve o tome ispričati na forumu, i nadam se da je do sad uz sve lepote ostrva, potisnula tu neprijatnu epizodu.Mogu samo da zamislim kako bih se i sama osećala u toj situaciji - toliko unapred čitaš o svemu, pažljivo biraš, kako bi ti odmor prošao što kvalitetnije ili srazmerno mogućnostima, a onda te dočeka tako nešto.I krene priča: ali tamo vam je bolje, to je skuplji smeštaj, bliže su vam lepše plaže...Ma važi... daj ti meni ono što sam izabrala i platila, ne treba mi ni bolje, ni lepše, ni bliže...Samo ispoštuj rezrevaciju..kao što sam ja ispoštovala plaćanje..ništa više...
Što se samog smeštaja tiče, zadovoljna sam, iako nismo do bili sobu koja se može videti na netu.Čini mi se da su to trokrevetne sobe(iako se na netu to ne vidi) i da se nalaze na poslednjem spratu, gde je ona prostrana zajednička terasa.Naša je bila na prvom spratu i sasvim je zadovoljila ono što od smeštaja očekujem.Čisto je, novo, od posudja ima sve što je potrebno - i šerpu:), ali i cediljku, rendo,kompletan escajg ( da, da i suparu,i sva ona pomagala za bockanje i prevrtanje šnicli), pa tako redom...Za 15 dana, posteljinu su nam menjali 3x, pa tako i peškire, svakodnevno izbacivali djubre, čistili...
Obzirom da je za nas sve prolazilo glatko, nisam se javljala Mobilnom sve do pred sam kraj, zbog izleta.Našli smo ga u glavnoj ulici, okruženog našim turistima, koji mu se zahvaljuju ,ali i zapitkuju najrazličitije stvari i kojima on strpljivo izlazi u susret.Odmah nam je ponudio kartice sa popustima, iako nismo njegovi gosti i iako smo za dva dana išli kući, pa nam nisu bile potrebne.Uplatili smo izlet ( Lalaria,Kastro, Pilion, Tzugria - 15e po osobi), te nas je ujutru sačekao u luci, mada smo bili jedini par iz Srbije koji je tog dana trebalo da ide sa Englezima.Duvao je severac, pa nas je posavetovao da ne idemo,jer ugodjaj ne bi bio adekvatan i vratio novac.Narednog jutra mi se činilo da nema vetra, i ne želeći da se vratim kući ,a da nisam videla Lalariju, pozvala sam ga i probudila, na šta je ponovo bez reči, bio u luci da nas isprati.
Izleta ima mnogo, sami možete odabrati šta vas interesuje.Agencija nam je ponudila izlet na Lalariju, Kastro i Aselinos, po ceni od 17,5e po osobi,ali obzirom da smo na Aselinosu provodili dosta vremena, bilo nam je zanimljivije da odemo da vidimo nešto drugo.
Po meni, Lalarija se ne sme propustiti, mada sam tamo od svog ushićenja izgubila suknjicu u kojoj je bio ključ od sobe, nešto novca i ...pogadjajte...ključ od auta!!!To smo shvatili tek po povratku u grad, tako da nam izlet nije bio upropašćen.Panika je nastala kasnije....Srećom, moja jača polovina, ponela je rezervni ključ od auta, po savetu jednog od forumaša ( ne znam kako će oni koji su auto kupili na lizing).Gazda nam je dao drugi ključ od sobe i sve vreme brinuo kako ćemo, jer smo izgubili novac, pa sam mu objasnila da to nije neka značajna cifra...Dakle, Lalrija me je opčinila,shvatili ste već koliko :) , tako da je sve što je usledilo, bilo u njenoj senci.Kastro je zanimljivo videti,ali u isto vreme došlo je više brodića, pa je plaža bila prenatrpana.Pilio mi se nije dopao, bar taj deo gde smo bili,ali to je ionako predvidjeno samo za ručak u tavernama.Najveće razočarenje bila je Tzugria, koja nam se nimalo nije dopala ( kombinacija peska i ogromnog kamenja, nezgodan ulaz u vodu, puno smeća...) i gotovo svi turisti su se pre zakazanog vremena vratili na brod.Ono što mi se dopalo, pored Lalarije i Kastra je što smo obišli čitavo ostrvo i mogli da vidimo sa mora sve plaže na kojima smo provodili vreme.
Što se ostalih plaža tiče, toliko ih je i svaka je posebna na svoj način, da će svako naći neku koja je baš "njegova".Osvrt na plaže, naravno uz fotografije, kad budem imala malo više vremena.
Sam grad je neprestano živ i dopao mi se.Odiše šarmom.Iznenadjena sam brojem restorana, kafića....Pravo otkrovenje je ulica sa noćnim lokalima,gde zabava traje do samog jutra.Obavezno izdvojite jednu noć za to.
Šopinga, osim suvenira, nema.Mahom kineska roba - ništa što ne možete naći kod nas.Ali ako ste birali Skiatos za svoj odmor, onda ste znali šta tražite, a to definitivno nije bio šoping.

Još jednom hvala Mobilnom, što smo sve vreme znali da je tu za nas.

Ovo je smesno, kako covek pise sam o sebi :-))))!
 
Pozdrav sa prelepog Skiathosa, ali sada necu pricati o njemu.
Ovde smo tek 1 dan (druga noc je pred nama...) i ono sto smo videli je PREDIVNO,

ALI


Narode molim za pomoc!:otkacio:
Od juce smo na ovom predivnom ostrvu okruzeni jako losim ljudima, neprofesionalnoscu i najgrdjim "vacarama" (sto bi moje dete reklo). Nisam sigurna sta ce nam se sve do kraja letovanja desiti (ipak treba preziveti jos narednih 8 dana :()
.
Smestaj
Agencija Green tours , vila Angela 1 (placen APARTMAN 4 + 1) za 2 odrasle osobe i troje dece (9,8 i 7 godina). U agenciji su nam pokazali slike apartmana i receno nam je da imamo 2 spavace sobe i veliki dnevni boravak (umesto terase) . Dobili smo 2 odvojene spavace sobe sa po DVA kreveta i "dnevni boravak" koji je na raspolaganju CELOJ kuci . Mislim sta reci?????
Apartman? Ma dajete molim vas, za nas 5 imamo 3 case, 3 tanjira NIJEDNU JEDINU serpu, lonac, poklopac - NISTA!!!:confused:
btw. do Green -a smo stigli preko Millera, no avaj mi smo gosti Greena - pa sad zamislite sklapanje i slaganje nasih kockica u nastavku :P A lepo nam je isti Mile rekao da su kuca i apartman bezbedni ko niko i nista. Ma ostavljajte sve u sobi - nikada nikome nista nije nestalo .... :P

Predstavnik agencije
Predstavnika Green toursa NISMO upoznali do veceras (do frke o kojoj cu posle), cuvenog Dejana. Toliko o doceku, pruzanju infoa turistima , karticama sa popustima i sl :bez-zuba: No naravno imali smo prilike da se susretnemo sa gomilom "nasih" ogorcenih ljudi koje je Green zahebao pocevisi od samog smestaja pa nadalje (konkretno rec je o Vili Angela 2 i gostima koje NIKO nije obavestio da ta Vila zapravo ne postoji u ponudi pa su ljudi smesteni umesto u app. u sobe bez ventilacija, posudja, frizidera i sl.)
Eto cuda - igrom slucaja prisustvovali smo kada su 4 devojke jurile Dejana zarad obecanog smestaja, a on se "branio" da to nema veze sa njim, vec vlasnicom agencije Hanom, koja je juce kako dosla, tako i otisla sa istog ostrva :). Gospodja se uredno javlja na telefon, i govori da sve treba resavati sa Dejanom i to je on taj - medjutim on covek ima gadnih problema tako da ne verujem da ista uopste zna. TRAGEDIJA!!!!!!!!!!!!!


Danas...
Kao sto rekoh...nas 5 je smesteno u 2 odvojene spavace sobe, koje se nalaze u samom prizemlju, bez resetki na prozorima, mrezama za komarce, vec imaju samo zaluzine, koju su bile odskrinute - jer nema vazduha. U jednoj sobi su nam spavala deca, suprug je izasao do prodavnice, ja se tusirala. Po izlasku iz kupatila na krevetu pronadjem 2 otiska stopala i ko tipicno zensko pomislim da je suprug prosetao po krevetu :( , nadjem foto - aparat na podu (????) i torbicu na drugom mestu. Naravno, pomislila sam da je on.... Ujutru smo ustali, otisli pravo na plazu, vrtaili se u sobu i kao idemo u nabavku i pogodite sta??????
Nema para!!!!!!!!! Novcanik uredno u torbici, kartice tu - sve je tu osim para!!!!!! :eek:
Nravno zvali smo odmah Dejana, iskusno je prokomentarisao da kakve veze on ima sa tim, da to nije njihova stvar, zasto nismo zvali miliciju i sl. Posle 20 min. ubedjivanja resio je da dodje. 2 h je proslo kada se konacno pojavio, i tu poceo divan scenario . Pa vi ste tek stigli ( naravno da TEK - znaci znate da imamo pare). Ako je neko hteo da krade sto nije uzeo celu torbicu, vec je uredno odradio posao-pogledao kroz zaluzine, usao kroz nizak prozor, izvadio novcanik iz torbe, uzeo pare i torbicu samo bacio na krevet.... Missslim - extra!!! :super:
Ok nasa greska sto ne zelimo da se udavimo u sobi i sto moramo disati i sto se tusiramo- a ne drzimo torbicu 100% u svakom trenutku uz sebe. Sta je sledece? U toku noci nekome moze pasti napamet da mi iznese dete iz kreveta ??? Ne razumem....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pitala sam Dejana sta sad? Kaze zvacu Hanu, ona kaze pojma nema nista da to resavamo sa Dejanom. I nama je bas super!!!
Isli smo i do Milera po savet - i pogadjajte!!! :)
Takodje veceras su nestali peskiri i kupaci kostimi sa terase, zeni iz sobe do nase. Odgovor Dejanov: pa sto susite peskire na terasi? ??????

JA BI MOLILA SVE KOJI SU IMALI BILO KAKVO SLICNO ISKUSTVO (kradje stvari iz soba, prevaere oko smestaja i sl. ) DA SE JAVE NA PP. Priroda posla kojim se bavim mi dozvoljava da napravim haos kakav dolikuje .:klap:

Hvala svima!!!!!!!!!!!

Svaka cast kiki!!! Prva realna informacija!
 
Danas sam doputovao sa familijom sa skijatosa i mogu vam reci da smo se fenomenalno proveli.
Za sve vase zamerke imam samo jedan odgovor:
SLEDECI PUT ODABERITE NEKU NORMALNU AGENCIJU I PLATITE ARANZMAN KOLIKO ZAISTA VREDI I NECETE IMATI PROBLEMA SIGURAN SAM.
POZDRAV ZA KONTIKI I VODICA JOCU KOJI PROFESIONALNO OBAVLJA SVOJ POSAO,TAKODJE POZDRAV I ZA FENOMENALNO OSOBLJE HOTELA KORALI U TROULOSU.
:):):):):):):):)
izdrzi jos par dana!
Inace ja sa devojkom i jos dvoje prijatelja treba da idem u petak preko iste agencije na Skiatos u Angelu . Danas mi javljaju da su morali da nas prebace u 2 dvokrevetne sobe od kojih jedna nema kuhinju a druga ima kuhinjicu, bez terasa u prizemlju! Naravno totalno sam pobesneo jer smo mi to rezervisali pre vise od mesec i po i da smo hteli 2 odvojene sobe mogli smo da biramo i apartmane i agencije a sada?! Pogotovo me zabrinula prica o kradji jer ja dosada nisam imao tih problema a letujem u grckoj vec vise godina zaredom. Prosle godine sam bio na skiatosu i nisam imao nikakvih problema, ostrvo jeste prelepo zato idem ponovo ali sam ocigledno pogresio u izboru agencije. Molio bih kikki ako moze da javi kako je sve proslo i da li ima jos nekih problema koje mi mozda mozemo da resimo pre polaska (npr. da ponesemo neke stvari koje nedostaju u apartmananu). Moze i na PP.
Inace kad sam pitao devojku u agenciji kakav namestaj postoji u tim dvokrevetnim sobama rekla je da nema sto. Posto sam se pobunio rekla je da ni u 4 krevetnom apartmanu u kom smo trebali da budemo takodje nije bio sto! To je inace apartman sa 2 odvojene spavace sobe, dnevnom sobom i kupatilom i nema nijedan sto! Izgleda da cemo non stop ici u restorane ili jesti na krevetu ili podu...
Takodje molim mobilnog da napise koji red o problemima sa green toursom jer sam veoma zabrinut trenutnom situacijom i mogucim problemima sa smestajem
Hvala unapred i pozdrav![/QUOTE]
 
Ne bih želela da tema ode u drugom pravcu,ali moram da kažem da mi je zasmetalo da moje utiske sa ostrva koje me je potpuno opčinilo, neko pripisuje Mobilnom ili bilo kome drugom.Nikog ne veličam, samo sam se lepo provela.Čovek nam se našao za izlet, pa sam pomenula.Ništa više.Moj je subjektivni stav što sam se osećala sigurnije, a to opet ne mora ništa da znači.Osim toga,aranžman je bio preko druge agencije.
Što se mog identiteta tiče, upoznala sam na ostrvu neke od forumaša, tako da znaju o kome se radi.
Možda bi bilo bolje dati neku korisnu informaciju o samoj destinaciji,nego se baviti trivijalnim stvarima...
 
Putnice svaka cast za putopis.Uzivala sam dok sam ga citala.
Ja idem sa muzem i dvoje male dece na Skijatos pocetkom septembra pa me interesuje gde ste u okolini Volosa spavali,u kom hotelu i koja je cena.Mi bismo takodje da negde oko Volosa prenocimo jer trajekt imamo samo u 7.45h.Hvala unapred!

Mi smo nocili u jednom malom mestu Platanidia koje se nalazi juzno od Volosa kad se krene prema Kala Neri, prodje se Agria i onda desno ima skretanje za to malo mesto. Tu smo spavali u istoimenom hotelu u trokrevetnom studiju za 50e. Nije nista specijalno, ali je cisto, mesto je jako malo i ima smestaja, mi smo tu bili jos pre 10 godina pa nam je bilo poznato i zato smo tu svratili da se ne smaramo sa trazenjem smestaja za 1 noc.... Mozda ima i negde blize Volosu, ali nas je mrzelo da trazimo....
 
LJUDI SKIATHOS JE PREDIVAN,DANAS SAM DOPUTOVAO.
IZVADITE IZ DZEPA 530 EURA ZA KORALI APARTMANE PA CE TE LEPO DA SE PROVEDETE.
POZDRAV ZA VODICA JOCU IZ KONTIKIJA

Dadoj,
Jel' to 530evra po osobi ili za apartman? Kako si putovao, avionom ili autobusom, kolima?
Mozes li mi reci nesto o toj najblizoj plazi kakva je i da li pored hotela postoji i neko setaliste ili je za setnju preporucljivo ici do grada?
Kakvi su tvoji utisci o vanpansionskoj potrosnji?
 
Evo i mojih utisaka o Skiatosu i coveku zvani mobilni.

Skijatos je lepo ostrvo koje obavezno morate obici. Sumovito je sa lepim pescanim eventualno sljunkovitim plazama. Tamo svako moze da pronadje sta voli uz neko prevozno sredstvo. Plaže sa gužvom i muzikom, plaže bez gužve, nudističke plaže, rani noćni izlasci, noćni izlasci od 1h do zore i td. Malo me je iznenadila nečistoća na nekim plažama i otpatci flasa, konzervi i dr. u moru koji se vide tek kada stavite naocare ili masku posto nisam na to navikao u Grckoj. Gradić je medju najlepšim od onih koje sam ja obišao u Grčkoj. Stvarno ne znam nikoga od bar 30 ljudi koji su bili na Skiatosu a da im se nije svidelo.

Mobilni je sve u svemu OK tip. Po meni sigurno vas nece prevariti e sad koliko ce vam koristiti to je pitanje. Spreman je da pomogne u mnogim situacijama. Kartice koje daje za popust i nije neki popust ja sam na 100 Eura imao popust pola Eura tako da to vise nisam koristio jer su mi druge samoposluge bile bolje snabdevene.
Ja sam bio smesten u vili Drosia preko mobilnog. Smestaj je vise nego dobar za te pare. Ono sto mi je bilo najvaznije toga je u kuci bilo na pretek a to je prostora i unutra i van kao da ste u svom stanu imate i spavace sobe i kuhinju sa trepezarijom, dnevnu sobu i bezbroj terasa plus dvorište. Jedina mana je što u donjem delu malo smrdi kupatilo verovatno je los kontra pritisak za septičku jamu pa je resenje je da dobro zacepite sve otvore kada ne koristite.

Izlete nisam koristio jer ne zelim da se za solidne pare mucim po najvecem suncu kada inace nisam na plaži. To je moje neko iskustvo i sa ranijih letovanja i izletima tog tipa. Ne interesuje me samo da vidim i slikam neku plažu već me zanima da ja uživam u njoj i na obali i u vodi a to niko nije mogao da mi ponudi. Rešenje je možda bilo iznajmiti neki čamac ali se nisam usudio zbog dece. Ali sam zato kolima i nogama dosegao do skoro svih plaža i sa jedne i sa druge strane ostrva.

Sve u svemu drago mi je sto sam obisao i video Skiatos bilo je lepo ali zbog cene trajekta sigurno necu skoro ponoviti. Ima jos puno lepih mesta a za 280 Eura se moze i produžiti boravak za koji dan.

Grcki narod na na ostrvu je isto za svaku pohvalu koliko sam primetio i njih boli veliki broj Albanaca jer su to potencirali mnogi sa kojima smo prijateljski ćaskali. Ne mali broj puta je gazda častio jednu turu. Cene su po meni uglavnom normalne kao i u drugim mestima. Vise sam se iznenadio u Solunu gde je kafa 4 Eura u mnogim kaficima.

Moj plan za sledeću godinu je Kefalonija prvi put i Lefkata drugi put. Čudi me da ovde nema neki dobar putopis o Kefaloniji kao o Tasosu, Lefkadi i Skiatosu il se možda varam.
 
Pozdrav sa prelepog Skiathosa, ali sada necu pricati o njemu.
Ovde smo tek 1 dan (druga noc je pred nama...) i ono sto smo videli je PREDIVNO,

ALI


Narode molim za pomoc!:otkacio:
Od juce smo na ovom predivnom ostrvu okruzeni jako losim ljudima, neprofesionalnoscu i najgrdjim "vacarama" (sto bi moje dete reklo). Nisam sigurna sta ce nam se sve do kraja letovanja desiti (ipak treba preziveti jos narednih 8 dana :()
.
Smestaj
Agencija Green tours , vila Angela 1 (placen APARTMAN 4 + 1) za 2 odrasle osobe i troje dece (9,8 i 7 godina). U agenciji su nam pokazali slike apartmana i receno nam je da imamo 2 spavace sobe i veliki dnevni boravak (umesto terase) . Dobili smo 2 odvojene spavace sobe sa po DVA kreveta i "dnevni boravak" koji je na raspolaganju CELOJ kuci . Mislim sta reci?????
Apartman? Ma dajete molim vas, za nas 5 imamo 3 case, 3 tanjira NIJEDNU JEDINU serpu, lonac, poklopac - NISTA!!!:confused:
btw. do Green -a smo stigli preko Millera, no avaj mi smo gosti Greena - pa sad zamislite sklapanje i slaganje nasih kockica u nastavku :P A lepo nam je isti Mile rekao da su kuca i apartman bezbedni ko niko i nista. Ma ostavljajte sve u sobi - nikada nikome nista nije nestalo .... :P

Predstavnik agencije
Predstavnika Green toursa NISMO upoznali do veceras (do frke o kojoj cu posle), cuvenog Dejana. Toliko o doceku, pruzanju infoa turistima , karticama sa popustima i sl :bez-zuba: No naravno imali smo prilike da se susretnemo sa gomilom "nasih" ogorcenih ljudi koje je Green zahebao pocevisi od samog smestaja pa nadalje (konkretno rec je o Vili Angela 2 i gostima koje NIKO nije obavestio da ta Vila zapravo ne postoji u ponudi pa su ljudi smesteni umesto u app. u sobe bez ventilacija, posudja, frizidera i sl.)
Eto cuda - igrom slucaja prisustvovali smo kada su 4 devojke jurile Dejana zarad obecanog smestaja, a on se "branio" da to nema veze sa njim, vec vlasnicom agencije Hanom, koja je juce kako dosla, tako i otisla sa istog ostrva :). Gospodja se uredno javlja na telefon, i govori da sve treba resavati sa Dejanom i to je on taj - medjutim on covek ima gadnih problema tako da ne verujem da ista uopste zna. TRAGEDIJA!!!!!!!!!!!!!


Danas...
Kao sto rekoh...nas 5 je smesteno u 2 odvojene spavace sobe, koje se nalaze u samom prizemlju, bez resetki na prozorima, mrezama za komarce, vec imaju samo zaluzine, koju su bile odskrinute - jer nema vazduha. U jednoj sobi su nam spavala deca, suprug je izasao do prodavnice, ja se tusirala. Po izlasku iz kupatila na krevetu pronadjem 2 otiska stopala i ko tipicno zensko pomislim da je suprug prosetao po krevetu :( , nadjem foto - aparat na podu (????) i torbicu na drugom mestu. Naravno, pomislila sam da je on.... Ujutru smo ustali, otisli pravo na plazu, vrtaili se u sobu i kao idemo u nabavku i pogodite sta??????
Nema para!!!!!!!!! Novcanik uredno u torbici, kartice tu - sve je tu osim para!!!!!! :eek:
Nravno zvali smo odmah Dejana, iskusno je prokomentarisao da kakve veze on ima sa tim, da to nije njihova stvar, zasto nismo zvali miliciju i sl. Posle 20 min. ubedjivanja resio je da dodje. 2 h je proslo kada se konacno pojavio, i tu poceo divan scenario . Pa vi ste tek stigli ( naravno da TEK - znaci znate da imamo pare). Ako je neko hteo da krade sto nije uzeo celu torbicu, vec je uredno odradio posao-pogledao kroz zaluzine, usao kroz nizak prozor, izvadio novcanik iz torbe, uzeo pare i torbicu samo bacio na krevet.... Missslim - extra!!! :super:
Ok nasa greska sto ne zelimo da se udavimo u sobi i sto moramo disati i sto se tusiramo- a ne drzimo torbicu 100% u svakom trenutku uz sebe. Sta je sledece? U toku noci nekome moze pasti napamet da mi iznese dete iz kreveta ??? Ne razumem....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pitala sam Dejana sta sad? Kaze zvacu Hanu, ona kaze pojma nema nista da to resavamo sa Dejanom. I nama je bas super!!!
Isli smo i do Milera po savet - i pogadjajte!!! :)
Takodje veceras su nestali peskiri i kupaci kostimi sa terase, zeni iz sobe do nase. Odgovor Dejanov: pa sto susite peskire na terasi? ??????

JA BI MOLILA SVE KOJI SU IMALI BILO KAKVO SLICNO ISKUSTVO (kradje stvari iz soba, prevaere oko smestaja i sl. ) DA SE JAVE NA PP. Priroda posla kojim se bavim mi dozvoljava da napravim haos kakav dolikuje .:klap:

Hvala svima!!!!!!!!!!!

Evo male pomoci postovana gospodjo kikki.
Ja sam se vratila pre neki dan sa PREDIVNOG ostrva Skiathos, do kog sam dosla preko isto tako PREDIVNE agencije Green tours.Bilo mi je fenomenalno.Prezadovoljna sam sa svim,kao i ljudi sa kojima sam isla,smestaj,usluge predstavnika Green tours-a na ostrvu itd.
Smatram da je potpuno pogresno to sto vi optuzujete agenciju i traumirate ljude koji za nekolko dana treba da krenu na to isto ostrvo preko iste agencije,zbog vaseg nedovoljno,razumnog ,razmisljanja (ostaviti novcanik sa svim parama na krevetu pored otvorenog prozora U PRIZEMLJU!-MISLIM STA RECI???????):klap:
Sto se tice kreveta,serpi lonaca i casa to ste mozda u pravu,pod uslovom da govorite istinu.A za ovo ostalo,trebalo je da se raspitate unapred u agenciji da li postoji policajac ili mozda privatno obezbedjenje ispred sobe-prozora.

p.s.kada vec pisete putopis,dnevnik ili sta god,mogli ste da nas ovako javno, obavestite i o tome kako gosti Green tours-a u sred noci, uznemiravaju ostale goste,policijom, drekom vriskom itd.Ja sam imala tu srecu da saznam preko druga koji se nalazi u istoj.

Nadam se da ce priroda Vaseg posla do sledece godine obezbediti,obezbedjenje u Angeli 1,2 kaka god!
 
Evo male pomoci postovana gospodjo kikki.
Ja sam se vratila pre neki dan sa PREDIVNOG ostrva Skiathos, do kog sam dosla preko isto tako PREDIVNE agencije Green tours.Bilo mi je fenomenalno.Prezadovoljna sam sa svim,kao i ljudi sa kojima sam isla,smestaj,usluge predstavnika Green tours-a na ostrvu itd.
Smatram da je potpuno pogresno to sto vi optuzujete agenciju i traumirate ljude koji za nekolko dana treba da krenu na to isto ostrvo preko iste agencije,zbog vaseg nedovoljno,razumnog ,razmisljanja (ostaviti novcanik sa svim parama na krevetu pored otvorenog prozora U PRIZEMLJU!-MISLIM STA RECI???????):klap:
Sto se tice kreveta,serpi lonaca i casa to ste mozda u pravu,pod uslovom da govorite istinu.A za ovo ostalo,trebalo je da se raspitate unapred u agenciji da li postoji policajac ili mozda privatno obezbedjenje ispred sobe-prozora.

p.s.kada vec pisete putopis,dnevnik ili sta god,mogli ste da nas ovako javno, obavestite i o tome kako gosti Green tours-a u sred noci, uznemiravaju ostale goste,policijom, drekom vriskom itd.Ja sam imala tu srecu da saznam preko druga koji se nalazi u istoj.

Nadam se da ce priroda Vaseg posla do sledece godine obezbediti,obezbedjenje u Angeli 1,2 kaka god!

*nekoliko
*kako god
 
Na Skiathos - u je bruka, nemam prave reci da vam to opisem, to morate da vidite, pocevsi od plaza koje su stvarno extra do nezaboravnog nocnog zivota za mlade, najbolje plaze su Kukunaries i Banana, to je pravi izbor za mlade ima dosta kafica pored njih kao i zurke koje traju cak i danju na vec spomenutim plazama, sto se tice nocnog zivota dva nocna kluba se veoma isticu a to su Kalua i BBC u kojima je zivo sve do 6 ujutru, sve u svemu necete se pokajati nikako ako odete na ovo ostrvo
 
Nisam imao nameru da se ukljucujem do kraja sezone....ali osetih obavezu da razjasnim o tim karticama.Kartice u super-marketima DIA su iskljucivo za mestane! i kada placamo...uz "provlacenje" kartice placamo po drugim cenama.koliki je popust moze se znati samo ako belezite duple cene(sa karticom i bez) na proizvodima ili kupite tri stvari sa karticom a potom iste tri stvari bez kartice.takodje,one su najvise vredne ako kupujete proizvode na kojima ima znak "dia".ovo objasnih,zbog ljudi koji dolaze u grcku i ako dva puta vec idu u takve markete...neka zatraze te kartice.inace,ja to sve napomenem prilikom doceka-mitinga....ali kako mi vecina rece.."mi nismo pola zapamtili od tolikih informacija'".sad se setih i slucaja forumasa "goga ns"....koja je isti dan u istom marketu kupila paket vode za 2.5 ..a gospodja pored nje..1.70.U "dia" marketima kupujte vodu "ΜΙΤΣΙΚΕΛΙ Ι ΛΟΥΤΡΑΚΙ.a svima napomenem da je super-market preko puta "marinop[ulos" mnogo bolje snabdeven.pa ko voli....A koristim priliku da pozdravim moje goste iz vile "drosia"...o kojima nemam sta posebno reci....sve mi je rekla gazdarica vile telefonom,kada je otisla da pocisti po izlasku istih i ja to samo prenosim:"Mileru,gde nadje ove ljude.... gospoda!!!!!! Na Vas kao i ostale goste u diamondu,koliosu,zaharo.evgeniji,kiprosu,haris i dimitris......sam letos veoma ponosan.i posebno mi je drago sto ce neki doci u pozegu na jesen u restoran "LIPA" kod "Gabora":ok:skiathos je malo selo i svi vec znaju kakvi gosti letuju kod mene.pa i pored jedne neprijatne situacije sa polupismenom i bezobraznom mladom gazdaricom u "evgeniji" moji gosti ( jer,lat i pet) ispadose aristokrate...ali zato vlasnik u podne po najvecoj vrucini dojuri sa scoterom i dva servisa tanjira,bastenskom garniturom i jos mi se izvinjava.ima jedna rec u grckom jeziku-SDOE....kad je grci cuju onda se....ukake,a ja to znam....pa je upotrebih..ali POENTA je da za taj propust ja nisam znao... jer sam verovao u dogovor, a da moji gosti NISU HTELI da me cimaju.SVAKA IM CAST!zao mi je sto takve ljude nemam za kucne prijatelje,saradnike...Sto se tice ostalih "zbivanja" ove sezone.....par puta se zapitah: Srbine....zasto si takav???? zbog jednog maleckog broja nasih turista i ponekog forumasa kupih prekjuce mashinu sa mnogo pixela i gigabajta...pa posto imamo "youtube",scenere,stampace...bice na kraju sezone materijala da caskate na forumu.trudicu se da budem realan i nikoga necu braniti niti optuz\ivati-samo cinjenice i to mnoge dokumentovane slikom,videom,knjigom utisaka....bez pardona.pa cak i fotografija forumasice kako me fotografise dok ja radim i ne vidim to.ali ne lezi vraze.....ja sam na poslu okruzen prijateljima....pa nju sve sa mnom uslika grk iz gyros-radnje na par metara.bice tu i green tursa,rts-a,"trulih kasika",raznih pojava,dogadjaja....Srecom,poceh na vreme da belezim...a.bice to i moje poslednje obracanje na ovom forumu jer imam svoj forum i biracu clanove.ostavicu ovde samo aktivan moj prvi nick-"jerotije":rotf:Za zainteresovane i POZITIVNE ljude.... dobrodosli na sajt firme: www.skiatostravel.com Na kraju da se osvrnem i na jednu pojavu....koja se komentarise u nasem selu vec 15-tak dana: PRELEPE srpkinje su preplavile skiathos!!! ne zna se da li su lepse,kulturnije ili lepse obucene i kako rece sinoc jedan stariji dorcolac: "jadna si Srbijo sa ovakvim "muskinjem"....misleci na to sto su te devojke dosle same.inace,mnoge cure to obrazlazu time da muski u srbiji vide samo alkohol,kladionicu i pricaju o velikim parama. Zelim ovde i na ovaj nacin podrzim i Dejana,koga ovde mnogi pominju a koji je preuzeo posao od mene jer ja nisam hteo da budem "garant" nikome.Dejan je momak koji zaista trci,juri i ispravlja tudje "krive" drine....kad god mi nesto zatrazi -pomognem mu.A zanimljivo je.....da je proslu noc Dejan bio dobar............. ipak,BOLJE DA CUTIM.dok pojedincima porucujem:pogledajte se u ogledalo....pa onome sto ga vidite,kazite:stidi se! ali ne znate vi znacenje tih reci...crna gora vapi za vama.....HVALA SVIMA ZA SLIKE STO MI SALJETE SA LETOVANJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cao do septembra....dosli grci,dosla madona,dosli italijani....radimo kao crnci sledecih 25 dana:bye::bye::bye::bye:
 
Poslednja izmena:
Ja sam uplatio aranazman za Skiatos od 16.septembra u vili Makis,pa bih zamolio da mi neko kaze kakvo je vreme u tom periodu na ostrvu,kakve su cene u septembru,kakav je smestaj u toj vili ako je neko vec odsedao u njoj? Ugavnom sam procitao i sta treba videti i obici ali cega se treba kloniti? Inace putujem sa devojkom pa ako ima predloga za neka romanticna mesta slobodno napisite. Hvala unapred na odgovorima!:worth:
 
Ja sam uplatio aranazman za Skiatos od 16.septembra u vili Makis,pa bih zamolio da mi neko kaze kakvo je vreme u tom periodu na ostrvu,kakve su cene u septembru,kakav je smestaj u toj vili ako je neko vec odsedao u njoj? Ugavnom sam procitao i sta treba videti i obici ali cega se treba kloniti? Inace putujem sa devojkom pa ako ima predloga za neka romanticna mesta slobodno napisite. Hvala unapred na odgovorima!
 
:ok: Nama je prosle godine septembar(druga polovina sept) bio super. Devojka i ja smo bili na Eviji, ostrvo blizu skiathosa, a bili smo na skiathosu na izletu jedan ceo dan. Od 11 dana samo 1 dan je padala kisa, ostalo je bilo bez oblacka i preko 33 stepena svaki dan. Ove godine idemo pocetkom septem. na skiatos.
Da li je neko isao preko agencije Sabra ove godine i kakva su iskustva? Ako neko zna kakva je vila Mary Angelo. Jeftina je, ne ocekujemo nikakav luxuz ali bi svaka informacija dobro dosla. Vila se nalazi u oblasti Kukunaries pa ako neko nesto zna o toj oblasti nesto izuzev istoimene plaze kojom smo odusevljeni, neka napise ili posalje na pp.
Pozdrav svima
 
Nisam imao nameru da se ukljucujem do kraja sezone....ali osetih obavezu da razjasnim o tim karticama.Kartice u super-marketima DIA su iskljucivo za mestane! i kada placamo...uz "provlacenje" kartice placamo po drugim cenama.koliki je popust ...:

Nisam mislio ništa loše. Jedino možda se svima ne isplati da predju veci put za malu uštedu. Onaj ko je blizu mesta ima drugu računicu. Druga stvar bi bila da ima neki Lidl de su cene znatno jeftinije. Kad smo se vraćali svratili smo u jedan pa recimo ono što smo mi plaćali 6.5 na Skiatosu u Lidlu 5 Eura.

Benzin je takodje jeftiniji na kopnu pogotovu blizu Soluna pa ko želi da ušdedi.
Preporuka i za mobilnog jer i tu možete da ušdedite u odnosu na agencije.

I svakako najveća preporuka za SKIATHOS. Po meni nije jedino za lenčuge i mrzovoljne tipove otali će imati provod o kom će dugo pričati.
 
Dadoj,
Jel' to 530evra po osobi ili za apartman? Kako si putovao, avionom ili autobusom, kolima?
Mozes li mi reci nesto o toj najblizoj plazi kakva je i da li pored hotela postoji i neko setaliste ili je za setnju preporucljivo ici do grada?
Kakvi su tvoji utisci o vanpansionskoj potrosnji?

CENA JE 530 EURA PO OSOBI,URACUNATA AVIONSKA KARTA I SVI TRANSVERI.(OSIM AERODROMSKIH TAKSI).
PLAZA U TROULOSU JE LEPA,MADA JA VISE VOLIM STROGO PESCANE PLAZE PA SMO SE UGLAVNOM KUPALI NA KOUKUNARIESU ILI BANANI.
STO SE TICE SETNJE,ODMAH DA TI KAZEM AKO NE RENTIRAS KOLA **** SI CVORKA,U AUTOBUSIMA JE KRKLJANAC.
IMAS RENTA KAR PEGASUS U KOME RADE DVA SRBINA I MOZES DA SE POGODIS ZA CENU.
OSTRVO JE PREDIVNO,VELIKA STETA JE NEOBICI GA CELOG.
 

Back
Top