Ski skokovi

Aman & Kasai :eek:
Dva veterana podelila prvo mesto...gde je "omladina" :rtfm:
Jedino mi je drago što je (barem za sada) pogubljen onaj odvratni Dithart...gde mu je sada tata da ljubi plišano prase :lol: ...kakav bolid !
 
Sjajan skok Andreasa Koflera prvog dana u Kusamu,doduše sa odličnim frontalnim vetrom.
Dobre vesti stižu i iz bolnice Anže Lanišek i Andreas Velinger su bez ozbiljnijih povreda prošli.Inače Anže Lanišek je
apsolutni rekorder velike normalne skakaonice na Planici (Bloudkova velikanka-HS139),Anže se ove godine u martu
na Šampionatu Slovenije u Nordijskoj kombinaciji priemljio na neverovatnih 149m što je aposolutni rekord ove skakaonice
i 9-ti najduži skok na normalnim skakaonicama.
1 dan
 
Užasna sezona...u top 10 opet previše austrijanaca a previše očigledno im nameštaju bodove pogotovo šlirenzaueru, pa još i faking aman, kudelka,japanci, slovenci
icon_rolleyes.gif

p.s. drago mi je što se norvežani vraćaju u formu
 
Poslednja izmena:
Užasna sezona...u top 10 opet previše austrijanaca a previše očigledno im nameštaju bodove pogotovo šlirenzaueru, pa još i faking aman, kudelka,japanci, slovenci
icon_rolleyes.gif

p.s. drago mi je što se norvežani vraćaju u formu
To je nešto što već 3 godine unazad gledamo ali slaba mu vajda od te pomoći.
Čekaj novogodišnje skakonice pa ćeš tek da vidiš navlačanje za austrijance (gde im je sada onaj austrijski balavac u šampionatu što su mu na zadnjoj poklonili sveukupnu pobedu :rtfm: ).
 
Za Lojcla ne mogu da se setim, ali sam sigurna da se Ahonen pojavio onda kad se posle dugo vremena pojavio Hari Oli. Mada i nije bilo neke koristi od toga.
Šteta što je alkohol udario u glavu onako talentovanog momka.
Nisu ni jedan ni drugi prošli u drugu seriju. Ili su čak bile kvalifikacije a oni nisu uspeli ni da se kvalifikuju za takmičenje :think:

Nego, seća li se neko od vas kako se zvao trener japanske reprezentacije pre nekih 10ak godina, koji je stalno pravio grimase :lol:
 
Poslednja izmena:
Za Lojcla ne mogu da se setim, ali sam sigurna da se Ahonen pojavio onda kad se posle dugo vremena pojavio Hari Oli. Mada i nije bilo neke koristi od toga.
Šteta što je alkohol udario u glavu onako talentovanog momka.
Nisu ni jedan ni drugi prošli u drugu seriju. Ili su čak bile kvalifikacije a oni nisu uspeli ni da se kvalifikuju za takmičenje :think:

Nego, seća li se neko od vas kako se zvao trener japanske reprezentacije pre nekih 10ak godina, koji je stalno pravio grimase :lol:

Ahonen će verovatno za koju godinu skakati sa svojim sinom Mikom koji je sada tinejdžer, jedan od najtalentovanijih skakača Finske.
Ako bude skakao još nekoliko godina kao Kasai biće to istorijsko takmičenje oca i sina :)

Maekihyppy-Lidl-Cup-Kouvolan-Palomaeen-hyppyrissae.jpg
 

Prilozi

  • Maekihyppy-Lidl-Cup-Kouvolan-Palomaeen-hyppyrissae.jpg
    Maekihyppy-Lidl-Cup-Kouvolan-Palomaeen-hyppyrissae.jpg
    62 KB · Pregleda: 0
Dragi prijatelji danas počinje 63. tradicionalna Novogodišnja turneja 4 skakaonice.Prva stanica je kao i svake godine Oberstdorf u Nemačkoj.
Mnogo je favorita ove godine i biće veoma neizvesno,bar se meni tako čini.Da li će biti prekinuta dominacija Austrijanaca? Da li će Simona Aman dodati u vetrinu trofej koji mu nedostaje?
Nemci će biti furiozni pogotovo pred domaćom publikom.Ja bi recimo voleo da nešto urade Kudelka ili Prevc kao i Štoh koga su malo potcenili i na FIS sajtu i na kladionici.
U svakom slučaju biće jako uzbudljivo. z:poz:
Evo startne liste kvalifikacija,koje će biti jako važne jer se prema njima određuju parovi.Zato će biti ocena i za prvih 10 u Svetskom kupu i teško da će mnogo njih propustiti kvalifikacije.

http://data.fis-ski.com/pdf/2015/JP/3832/2015JP3832SLQ.pdf


header-bg-gray-26afdc41eec709f06892e822312fd105.png


Program takmičenja(Eurosport)
logo_com_tv.png

27-28 Decembar: 1.stanica Oberstdorf, Nemačka

HS 137 kvalifikacije+takmičenje

31. Decembar – 1. Januar: 2.stanica u Garmiš Partenkirhenu, Nemačka

HS 140 kvalifikacije+takmičenje

3-4 Januar: 3.stanica u Insbruku, Austrija

HS 130 kvalifikacije+takmičenje

5-6 Januar: 4.stanica u Bišofshofenu, Austrija

HS140 qualifying Round + event


95et_960_360.jpg
 
peter prevc pobedio u kvalifikacijama za obersdorf skocio je 138,5 metara i imao 148,7 bodova,drugi je bio slirenzauer,treci nuriaki kasai i cetvrti taku takeusi to su kvalifikacije sutrau pola 5 pocinju cetiri skakaonice!
 
zavrsio se obersdorf na prvoj skakaonici novogisnje turneje posle odlozenog takmicenjenja juce danas je slavio austrijanac stefan kraft, drugi je bio hajbek, treci prevc i cetvrti stok,slirenczauer je bio 16 , aman je pao prilikom prvog doskoka pa nije ni prosao u drugu rundu
 
Poslednja izmena:
Čim je Aman pao već mi se smrklo...želim da vidim veliku borbu što više odličnih skakača za konačnog pobednika novogodišnje skakaonice.
Opet (tradicionalno) austrijancima za skok od 124,5 metara se daje 18-ica a za skok od 131 ide 16,5 sa perfektnim telemarkom !
 
hajbek pobedio u kvalifikacijama za insbruk pobedio je u oba treninga i on je prvi favorit danas, drugi u kvalifikacijama je bio kraft,treci frajtag izmedju njih i prevca se odlucuje pobednik ove novogodisnje turneje
 

Back
Top