Скандалозна пресуда суда: Чанак отео старатељство бившој жени над сином!

Чак и да је тако,како то да му бивша жена није обавештена о процесу који је он покренуо?[/QUO

Canak je klasicno kolonisticko, muzikantsko-cirkuzantsko gov..


da li neko zna, Od cega taj covek zivi?
Kako (ko) placa racune?
Sta je on (osim sto je muzikant i V.B. cirkuzant)?


Не секирај се :roll: нафатирао се тај на време.
Изнад си написао шта је:)
Хуман је....школује девојку .
 
po kom principu samo ona moze da ima starateljstvo nad detetom, po kom principu su majke bolji roditelji a ovamo tvrde da smo jednaki pred zakonom, kako to da ocu kad su oduzeli dete posle razvoda nisu krsena osnovna ljudska i roditeljska prava kad su ga izbacili iz detetovog zivota, da otac izgubi ulogu u vaspitanju, obrazovanju i odgajanju svog deteta.
.

I osim toga, ZENA JE TRUDNA, A TO NE ZNACI DA JE ZBOG TOGA TIH 9 MESECI RETARDIRANA!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa nije Nenad Čanak trudan, on može da se brine o detetu.
:hahaha1::hahaha1::hahaha1:

Kakve to veze ima što ima devojku?

Da sam ja u takvoj situaciji, lepo bih se dogovorio.
Civilizovani su ljudi.
Neka mali bude kod tate dok je ova trudna. Na kraju krajeva, nisu na kraj sveta. Svaki dan će se viđati i ovako i onako.

Khm, kao sto rekoh gore...:dash:


A kakve ima veze sto mu je ex zena trudna?? Aje mi, pametna glavo, objasni.:confused:
Jel problem sto je imala sex sa nekim drugim, a zaboga ima dete... Ili je hormoni ucinise nesposobnom. Znaci, svim trudnim majkama da oduzmemo starateljstvo nad decom?
 
Poslednja izmena:
E, ovoliko tupavih ljudi ne videh na jednom mestu!!:dash::confused::roll:
Jel vi imate pileci mozak ili sta?

I osim toga, ZENA JE TRUDNA, A TO NE ZNACI DA JE ZBOG TOGA TIH 9 MESECI RETARDIRANA!!!

Koja gomila nezrelih idiota na ovom podforumu!

u al si ti neurozna, uprilici se malo, obuzdaj jezik pa diskutuj
 
Khm, kao sto rekoh gore...:dash:


A kakve ima veze sto mu je ex zena trudna?? Aje mi, pametna glavo, objasni.:confused:
Jel problem sto je imala sex sa nekim drugim, a zaboga ima dete... Ili je hormoni ucinise nesposobnom. Znaci, svim trudnim majkama da oduzmemo starateljstvo nad decom?

Da je jos u braku sa njim tada bi bio problem.

Pa kad ste vec mogli svim ocevima,ne znam sto je katastrofa da se po nekoj majci uzme starateljstvo :dontunderstand:.......:hahaha1:
 
Trudna majka ne može da brine o detetu?!

NOVI SAD – Marija Čanak-Vasić (35) izgubila je starateljstvo nad svojim desetogodišnjim sinom zato što je ponovo zatrudnela, a u drugom stanju, prema zaključku Opštinskog suda u Novom Sadu, ima "smanjene mogućnosti majke" za bavljenje sinom tokom letnjeg raspusta, "kad dete ima naglašenu potrebu za aktivnijim i izražajnijim osmišljavanjem slobodnog vremena". Skandalozno sudsko rešenje doneto je 18. juna ove godine, a već sutradan otac je došao u stan bivše supruge i odveo dete. Sve to dešavalo se u sudskom postupku u kome Marija, praktično, nije ni učestvovala, jer nikad nije videla tužbu koju je podneo bivši suprug niti joj je dostavljen poziv za ročište na kome je ostala bez starateljstva, a nije dobila ni odluku po kojoj se dete poverava ocu, već joj je kopiju rešenja uručio bivši suprug kad je došao po sina. Ona otvoreno kaže kako veruje da su i Centar za socijalni rad i Opštinski sud radili po diktatu njenog bivšeg muža – lidera Lige socijaldemokrata Vojvodine i narodnog poslanika Nenada Čanka (50).

– Izgleda da je moj bivši suprug u ovom slučaju bio i tužilac i sudija, a onda je sam i izvršio sudsko rešenje. Nisam čak imala ni šansu da kažem bilo šta u svoju odbranu, a dete mi je oduzeto s obrazloženjem da sam trudna i da u drugom stanju ne mogu da brinem o njemu. To je diskriminacija i kršenje mojih ljudskih prava – priča Marija Čanak-Vasić.

Nepodnošljiva lakoća zaključivanja

Osnov za sudsko rešenje bio je izveštaj stručnog tima novosadskog Centra za socijalni rad u kome je, između ostalog, konstatovano kako "dete izražava veću naklonost očevom okruženju i prema naselju gde živi otac, jer je ono prostrano i bezbedno, s privlačnim brojnim sadržajima", dok je u majčinom okruženju, u stanu od 80 kvadratnih metara u ulici Antona Čehova, kod dečaka primećena "bezvoljnost, potištenost i zbunjenost". Sve to članovi stručnog tima "saznali su" posle samo dve posete Mariji, koja tvrdi da predstavnici Centra takav zaključak nisu mogli da izvedu na osnovu onog što su čuli i videli u njenom stanu.

– Ljudi iz Centra za socijalni rad bili su kod mene dvaput u jednom danu. Sin ih je proveo kroz stan i oni su za to vreme pričali s njim. Kad sam ih ispratila, rekli su mi da su pitali dete s kim bi volelo da živi, a da im je on odgovorio kako bi voleo da živi i kod tate i kod mame, jer mu je svugde dobro – kaže Marija.

Nema uslova za hitne mere

– Praksa u porodičnim pravima, pogotovo kod poveravanja deteta, jeste delikatno pitanje. A kod poveravanja deteta može hitno da se postupi ukoliko je dete zlostavljano, završilo u bolnici i ima dokaza da se s njim nešto dešava, zatim ukoliko je roditelj zavisnik i ukoliko je zanemario svoje dete, koje nema šta da jede i ne ide u školu. U ovakvim slučajevima sudske odluke o poveravanju menjaju se hitno, a u slučaju Marije Vasić-Čanak nema ni govora o tim stvarima – kaže njena zastupnica.

Partijski šef

Prema podeli vlasti među partijama koje vode lokalnu samoupravu, Centar za socijalni rad pripao je Ligi socijaldemokrata Vojvodine, što znači da je upravo LSV imenovao direktora te ustanove. To dodatno pojačava sumnju u nepristrasnost ustanove u slučaju kad se razmatra zahtev direktorovog partijskog šefa.

Direktor Centra Ranko Vujinović, međutim, juče je tokom čitavog dana bio zauzet, pa tako nije imao vremena da primi izveštače "Građanskog lista" i obrazloži preporuke na osnovu kojih je desetogodišnji dečak poveren ocu. On se u telefonskom razgovoru s našim novinarom najpre raspitivao o tome ko je vlasnik našeg lista i nudio "mnogo zanimljivije informacije", ali je pristao na razgovor i pozvao ekipu GL da ga danas poseti.

– Na sastancima sam i ne mogu da više pričam. Dođite sutra pa ćemo razgovarati – rekao je Vujinović.

Odbegli rob

Bivši muž se prema meni odnosi kao prema odbeglom robu, a na tu ulogu ne mogu da pristanem. Da nesreća bude još veća, reč je o čoveku koji se u politici tobož bori protiv svih oblika diskriminacije, socijalne nepravde i ugrožavanja ljudskih prava – jetko kaže Marija Čanak-Vasić.

Nečuveno

Ivana Perović-Semenica, advokat Marije Vasić-Čanak, kaže da ovakav slučaj još nije imala u svojoj praksi, niti je čula da se tako nešto uopšte dogodilo u nekom našem sudu. Ona zato čitav slučaj naziva skandaloznim i tvrdi da odluka nije zasnovana na pravnim, već na nekim drugim argumentima.

– Marija nije dobila pozivnicu na ročište, tužba joj nije uručena ni do danas, a sud je ipak doneo privremenu meru da joj se oduzme dete i da se ono poveri ocu. Nenormalno je da se bez saslušanja, bez procesnih uslova, bez uručenja pozivnice i tužbe nekome desi ono što se desilo mom klijentu – smatra Ivana Perović-Semenica.

Čanak nedostupan

Tokom jučerašnjeg dana nismo uspeli da stupimo u vezu s Nenadom Čankom. On se nije javljao na telefonske pozive, a, prema nezvaničnim informacijama, ovih dana je na odmoru u inostranstvu.

ЛИНК
**********
Ево га дебели криминалац у залагању за људска права и ЕУропске вредности!Отима дете својој бившој жени!

Багра жута, отимају децу од мајки!
Невероватне ствари се дешавају!
 
Da je jos u braku sa njim tada bi bio problem.

Pa kad ste vec mogli svim ocevima,ne znam sto je katastrofa da se po nekoj majci uzme starateljstvo :dontunderstand:.......:hahaha1:

dabome. po njoj su svi ocevi retardirani posto im masovno uzimaju decu po nekom automatizmu.
 
Погрешно сте разумели ову тему,чини ми се.Није поента о самом старатељству и причи да ли је Чанак способан или није(о томе не можемо говорити),него КАКО и на КОЈИ НАЧИН је ово одрађено!
Начин је криминалан!
 
Погрешно сте разумели ову тему,чини ми се.Није поента о самом старатељству и причи да ли је Чанак способан или није(о томе не можемо говорити),него КАКО и на КОЈИ НАЧИН је ово одрађено!
Начин је криминалан!

jeste poenta, odluke suda su jos kriminalnije kad bez obzira na interese deteta se povodi za zastarelim principom da je majka uvek bolji roditelj od oca.
roditelji imaju prava na svoju decu, ista prava, a ko je bolji, ko moze vise da priusti detetu e to nek se sud pozabavi od slucaja do slucaja a ne da odlucujue kako odlucuje, skoro uvek u korist majke - ne u korist deteta.


to sto se radi o krmku chanku, ne menja stvari
 
jeste poenta, odluke suda su jos kriminalnije kad bez obzira na interese deteta se povodi za zastarelim principom da je majka uvek bolji roditelj od oca.
roditelji imaju prava na svoju decu, ista prava, a ko je bolji, ko moze vise da priusti detetu e to nek se sud pozabavi od slucaja do slucaja a ne da odlucujue kako odlucuje, skoro uvek u korist majke - ne u korist deteta.


to sto se radi o krmku chanku, ne menja stvari

Ма,не ради се о томе,човече.:lol:
Можда је Чанак бољи родитељ,појма немам(у шта сумњам),али пренос старатељства мора да се одради по одређеној процедури,а не овако.Дошао социјални радник два пута и изнео онакве закључке за које је потребно много више времена издвојити.Поред тога жена није била обавештена да се води судски поступак.
 
Pa nije Nenad Čanak trudan, on može da se brine o detetu.
:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
Kakve to veze ima što ima devojku?

Da sam ja u takvoj situaciji, lepo bih se dogovorio.
Civilizovani su ljudi.
Neka mali bude kod tate dok je ova trudna. Na kraju krajeva, nisu na kraj sveta. Svaki dan će se viđati i ovako i onako.
Neces ti skoro naci zenu:hahaha::hahaha:
 
Погрешно сте разумели ову тему,чини ми се.Није поента о самом старатељству и причи да ли је Чанак способан или није(о томе не можемо говорити),него КАКО и на КОЈИ НАЧИН је ово одрађено!
Начин је криминалан!

У Држави у којој су криминалци довели друге криминалце на Власт
и која се криминалом одржава,
и овакве су одлуке сасвим могуће ...


:dash::dash::dash:
 
Дебели Чанак је и овим својим више него скандалозним потезом ДОКАЗАО КОЛИКИ ЈЕ ИДИОТ, колико је бахат, глуп и безобзиран и фашисоидан:

Beograd, 23.06.2009.
Press
Marija Vasić, bivša supruga lidera LSV-a: Čanak mi oteo dete!

Preko veza u sudu uzeo mi sina Milana (10)! Tvrdi da sam loša majka, a on mu je kupio snajper i tera ga da kolje svinje
image.jpg
Marija Vasić Čanak

Traži pravdu...

Centar za socijalni rad, koji vodi kadar LSV „utvrdio" da je Marija Vasić Čanak manje sposobna da bude majka zato što je trudna

Marija Vasić-Čanak (34), bivša supruga lidera Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenada Čanka, u ispovesti za Press tvrdi da joj je bivši muž preko svojih političkih veza u Centru za socijalni rad i Opštinskom sudu u Novom Sadu oduzeo sina Milana (10)! Marija kaže da joj je Čanak čak onemogućio da se na sudu bori za starateljstvo nad svojim sinom!
Marija se od Nenada razvela 2001. godine, a njeni problemi su, kako kaže, počeli kada je lider LSV saznao da ona ima novog partnera i da je ostala u drugom stanju.

Emotivni invalid
Marija Vasić, na pitanje zašto joj Nenad Čanak „otima dete" osam godina nakon što je njoj dodeljeno starateljstvo, odgovara da je on „emotivni invalid koji živi u čankcentričnom sistemu":
- Niko u njegovom okruženju ne sme da počinje rečenice negacijom. Dobija otkaz istog momenta. Prema meni se ponaša kao prema odbeglom robu, nisam više u sistemu, drznula sam se. Legitimno je da se dva roditelja bore oko starateljstva nad detetom, ali legalnim sredstvima. Tema za državu je to što ja nemam nikakva prava zato što je on svojim političkim vezama iskorumpirao sve okolo. Dete mi je oduzeto čistim nasiljem. Ovo je nepravda! - kaže Marija.



Plaši se dečjeg plača
Marija najpre priča o tome kako je izgledao život sa Nenadom Čankom..........

- Nenad i ja smo se uzeli 1998. godine, a sin nam se rodio januara sledeće godine. O tome kakav je Nenad otac najbolje govori to da mi se posle rođenja deteta uopšte nije posvećivao, nije obraćao pažnju ni na mene, ni na dete. Objašnjavao mi je da od sina beži, jer se boji dečjeg plača! Razveli smo se 2001, kada sam na sudu dobila presudu da meni pripada dete, a da Nenad ima prava da sina viđa svaki drugi vikend. Ni to pravo nije koristio, sve dok Milana nije slučajno sreo ispred pozorišta u Novom Sadu. Naš sin je tada imao dve i po godine! Usledila su traljava viđanja zavisno od njegovog raspoloženja. U stvari, Nenad je otkrio da ima sina tek kada je mali pošao u školu... Pošto je Nenad pasionirani lovac, mogao je da ga vodi u lov. Kupio mu je i snajper i učio ga kako da zakolje svinju jer se „tako postaje muškarac" - priča Marija, koja je profesor sociologije u Novom Sadu.
 
Zxena je glupa ko qratz.. J B G tako je...
Ko je lud da bude sa budalom poput Canka.. Kao sto misoni reche ne werujem da je bila sa njime zbog ljubavi :roll:
Niko ne bi mogao da woli takwog bilmeza poput Chanka :/
Dakle zna se... Donekle je osudjujem. ali je opet katastrofalan sluchaj, i mora se isterati prawda i fer sudjenje!!
 
Сунце ти,који болесник!:eek:
Пример ЕУропејца...отпад један.
Plaši se dečjeg plača
Marija najpre priča o tome kako je izgledao život sa Nenadom Čankom..........

- Nenad i ja smo se uzeli 1998. godine, a sin nam se rodio januara sledeće godine. O tome kakav je Nenad otac najbolje govori to da mi se posle rođenja deteta uopšte nije posvećivao, nije obraćao pažnju ni na mene, ni na dete. Objašnjavao mi je da od sina beži, jer se boji dečjeg plača! Razveli smo se 2001, kada sam na sudu dobila presudu da meni pripada dete, a da Nenad ima prava da sina viđa svaki drugi vikend. Ni to pravo nije koristio, sve dok Milana nije slučajno sreo ispred pozorišta u Novom Sadu. Naš sin je tada imao dve i po godine! Usledila su traljava viđanja zavisno od njegovog raspoloženja. U stvari, Nenad je otkrio da ima sina tek kada je mali pošao u školu... Pošto je Nenad pasionirani lovac, mogao je da ga vodi u lov. Kupio mu je i snajper i učio ga kako da zakolje svinju jer se „tako postaje muškarac" - priča Marija, koja je profesor sociologije u Novom Sadu.

Хоће да уређује државу,као брине се за грађане покрајине са паролама "ди су наши новци",а није желео да се брине о свом детету!
`Бем ти смрада...
 
Poslednja izmena:
Ко јој је крив што се спетљала са дебелим мамлазом... А Чанково дрско понашање је одавно познато и идентично је понашању комуниста после 2. св. рата.

malo si preterao

oni su prvo oslobodili zemlju od nemaca , pa zaseli

ovaj se priklonio nemcima i natou, pa zaseo

srecom, narodu jos vrana nije popila mozak, pa ce debeli agresivac i komplexas, neslavno da zavrsi
 
Мене само интересује ГДЕ СУ САДА ДЕЖУРНЕ НАРИКАЧЕ ДА ЗАШТИТЕ ПРАВА МАЛОЛЕТНОГ ДЕТЕТА код чињенице да је дебели манијак ДЕСЕТОГОДИШЊАКУ КУПИО СНАЈПЕР И ТЕРА ГА ДА КОЉЕ СВИЊЕ ???

Па је л' су вам то ваше јЕвропске вредности којима тежи ЛСВ ??? Је л' то - то ???:zper:
 

Back
Top