Шиптарска Википедија

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zašta mi treba šiptarski jezik?
Ovde pre treba poznavanje topografije,čitanje karata i slično.
Netreba ti neko preveliko znanje da ukapiraš da se osenčeni deo proteže do Užica a možda čak i Užice sa jedne strane a sa druge do Niša.

Ne treba, ali ti treba legenda ili tekst da bi znao šta se osenčenim označava: hipotetičke "svete albanske zemlje", površine gde je naseljeno albansko/šiptarsko stanovništvo, površine gde je BILO naseljeno albansko/šiptarsko stanovništvo u doba Osmanlijske vlasti (ista ova karta je na stranici o Beogradskom pašaluku)....
Hoću i ja da opsujem, al' j.b.g. kad ne razumem ni reč.

Evo, ako se radi o nekom prekrajanju istorije ili "srcu Albanije", smatrajte da sam opsovala.
 
Ne treba, ali ti treba legenda ili tekst da bi znao šta se osenčenim označava: hipotetičke "svete albanske zemlje", površine gde je naseljeno albansko/šiptarsko stanovništvo, površine gde je BILO naseljeno albansko/šiptarsko stanovništvo u doba Osmanlijske vlasti (ista ova karta je na stranici o Beogradskom pašaluku)....
Hoću i ja da opsujem, al' j.b.g. kad ne razumem ni reč.

Evo, ako se radi o nekom prekrajanju istorije ili "srcu Albanije", smatrajte da sam opsovala.

Nagledao sam se svakakvih šipraskih karata i uopšte je poznato da njihovi zahtevi idu kao što je osenčeno na ovoj karti.Ovo me ne bi ni malo zaintrigiralo da nije to pokušaj ozvaničavanja njihovih težnji.
Da li ti misliš da je tek tako slučajna pojava ovih karata na šipratskoj wikepediji odmah po proglašenji fantomske države?
Mogu oni da napišu za ovaj osenčeni deo bilo šta,čak i da su recimo hipotetički na ovom delu pašnjaci koji koriste srbi prilikon prehrane šiptarske stoke.Bitno je da je taj deo osenčen i daje sledeći cilj koji će ako treba da se sprovodi sledećih 100 godina samo sa jednim ciljem.
A šta misliš koji je cilj?


ps. Cilj im je da iznajme pašnjake.
 
Od nekih stvari ne možeš pobeći...
12.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top