SIJAMSKE MACKE

Moj Mikica je sijamska maca sa mamine strane, crn je ali prema onome sto sam procitala o sijamskim macama PRAVI.. Nova sam na forumu, nadam se da cu imati priliku da sa vama podelim iskustvo o macama koje je na moju srecu veliko
 
Kupili smo sijamsko mace starosti 3 meseca. Moze li nam neko reci na koji nacin da sprecimo mjaukanja i danju i nocu? Mislim da ovo zaista nije normalno!! U redu da mjaukne i 3x za 1 minut ali 30x za 1 minut mislim da zaista nije :(
Otkako smo ga uzeli, dve noci nismo spavali kao ljudi... Mace je kod nas 2 dana i evo veceras druga noc!
Ne smeta nam ni agresivnost, ni rezanje, ni sto grebe, grize, napada ali mjaukanje nas ubi!
 
Rasna odlika, ne moze se tu nista. Jos ako je zenka, pa kad udje u teranje... :sad2: Mislim, nije mi bila namera da Vas obeshrabrim, ali imao je moj muz dok smo se jos zabavljali, jao, muka kad je usla u teranje! Upravo iz tog razloga ne bih vise nikad cak ni prihvatila na poklon ni sijamku ni neku rasu nastalu od njih.
 
Poslednja izmena:
scaled.php


Majkin Sima :heart:

Privrzen, svojeglav, voli da ujede one koje voli.

U novembru puni 14 godina.
 
Poslednja izmena:
Kupili smo sijamsko mace starosti 3 meseca. Moze li nam neko reci na koji nacin da sprecimo mjaukanja i danju i nocu? Mislim da ovo zaista nije normalno!! U redu da mjaukne i 3x za 1 minut ali 30x za 1 minut mislim da zaista nije :(
Otkako smo ga uzeli, dve noci nismo spavali kao ljudi... Mace je kod nas 2 dana i evo veceras druga noc!
Ne smeta nam ni agresivnost, ni rezanje, ni sto grebe, grize, napada ali mjaukanje nas ubi!
Uh.. Ne slazem se sa tim da je ovo jedna od rasnih odlika sijamki. To sve zavisi od njihovog karaktera. Ja trenutno imam 5 sijamki. 2 zenke i 3 muzjaka. Imali smo jedno mace koje je bilo pricalica i koje je mjaukalo stalno :) Dok se ostali retko kad oglase. U svakom slucaju, moje iskustvo je da sijamke mjaucu kada im nesto treba. Probajte videti sta zele, hrana? voda? strah? dosada?
ako je mace 3 meseca starosti onda sigurno nije teranje kako je neko naveo. Uglavnom su to macici koji su hiperaktivniji i koji vole da se igraju :) Pokusajte ih zamoriti malo, odnosno vuci neki konopac da se istrce. Zaspace posle jako brzo i necete imati sa tim problema
 
uf sto je lep sima!

moj greg je skorije napunio godinu dana, pa mislim da je vreme da mu nadjem devojku. on nije jos sterilisan i hteo bih da ima devojku bar jednom pre nego sto moramo to da uradimo. da li neko ima macu za njega? u principu i ne mora da bude sijamska, prilicno sam siguran da je njemu svejedno :D ako neko ima zenku koja ima mamu ili tatu sijamca to je kul jer ce bar neko mace biti sijamsko.

evo neke slike (klikni za vece). nisu najboljeg kvaliteta, sa ipoda su.







 
A ZASTO ti je bitno da ostavi leglo za sobom? Njemu to nije bitno, ako ne zna sta propusta... Sigurna sam da bi se za cistokrvne sijamce, makar i produkt incesta (ako mu zenka bude rodjaka) nasli domovi ali odakle ti to da ce 3/4 sijamci biti cistokrvni?! :dontunderstand: Znas li kako je tesko udomiti macice?
 
svasta, naravno da mu je bitno. svakoj zivotinji je bitno da prenese svoje gene u narednu generaciju. stavise to im je esencijalna potreba, cak bi se moglo reci da im je to smisao zivota. naravno da on ne zna to, ali majka priroda je za to obezbedila instinkte i nagone i sudeci po tome kako ume da zaurla tokom noci, on zna tacno sta propusta.

ok, mozda ne bi bili 100% cistokrvni sijamci, malo sam se laicki izrazio, ali u ovom hipotetickom slucaju, pojedinacne sanse da ce se kod jednog maceta ispoljiti recesivni geni sijamca su 50%. tako da je moguce da svi macici lice na sijamce, ili da nijedno ne lici, mada najveca je verovatnoca da ce pola liciti, a pola nece. sada tacno koje ce karakteristike povuci se ne mogu znati, sve zavisi od crossing overa tokom segregacije polnih celija zenke, to je naravno uzasno komplikovan proces koji ima hiljade ishoda, tako da se ne moze predvideti tek tako. to je ziva lutrija. ovo znam jer sam polozio genetiku sa devetkom. priznajem da nisam neki odgajivac macaka i mozda je u praksi malo drugacije.

znam da je tesko udomiti macice, zato sam i pitao u temi za sijamce. naravno da bi bilo idealno da neko ima zenku za parenje, pa da se lepo udome svi macici. ali s druge strane sam rekao da moze i neka obicna maca jer nisam hteo da se stekne utisak da zelim pare ili tako nesto, a i uostalom moja prvenstvena briga je moj macor i njegovi nagoni, to leglo mi je 'sekundarna' briga. u krajnjem slucaju one mace koje ne bi mogle da se udome bih odneo kod moje bake i deke na frusku goru, njima fali koja maca i tamo ima prostora za sve njih da zive srecno.

znam da nije bas eticki i sve to, da sam razmisljao glavom sterilisao bih ga pre 6 meseci ali *** razmisljam srcem u vezi njega, jace je od mene.
 
Ne znam kako to da ti saopstim suptilno pa cu se samo "ujesti za jezik tj. tastaturu" oko genetske diskusije i esencijanih potreba koje je regulisala Majka Priroda. Valjda ti je poznato da kod njih to funkcionise na potpuno instinktivnom nivou i da bi ti zivot bio mnogo laksi a i njemu sigurno kad bi se resio tih dosadnih instinkta. Da, muskarci su skloni da budu osetljivi kad su u pitanju drugi muskarci, makar i druge vrste, zato moj muz i nas rodjak-komsija ne daju da kastriramo naseg zajednickog macka iako bi mu onda bilo mnogo lakse i bio bi bezbedniji. Kazes i sam da "razmisljas" srcem. Imas li ti njegov rodovnik? Imas li potvrdu da nema FIV i FELV? Da li bi trazio iste stvari od vlasnika zenke? Vidis, odgovorno odgajivastvo je ozbiljan posao, sve i da ces te macice samo da ispoklanjas, ako to hoces da uradis pravilno i ispravno, na kraju ce da te strasno boli glava, a zbog cega? Zbog muske solidarnosti. ;)
A znas sta je zenska solidarnost? Kad sam videla da kujici koja nam je dosla na plac raste stomak, zakazala sam joj sterilizaciju jer znam da 1. bi je trudnoca maksimalno iscrpela; 2. bi je laktacija iscedila do kraja; 3. pojma nemam kako bih udomila mesance, pa jos bebe kuje koja je samo meni slatka; 4. bi njoj tesko palo odvajanje od beba; 5. cim joj prodje ta laktacija, idemo Jovo na novo... :neutral:
Uostalom, zar ne saosecas sa tim jadnim zenkama?! Penis macora je bodljikav i njih samo parenje u stvari boli, macori ih bukvalno siluju a muke koje posle toga tek slede sam u kratko opisala, isto je kao sa kerusama, pa i gore jer macke imaju mnogo vise registrovanih polno prenosivih bolesti i maciji tumori su u mnogo vecem procentu maligni nego kod pasa.
 
u krajnjem slucaju one mace koje ne bi mogle da se udome bih odneo kod moje bake i deke na frusku goru, njima fali koja maca i tamo ima prostora za sve njih da zive srecno.

Jao pa to je SJAJNO, sad si mi bas ulepsao dan! Uvek me obraduje kad se jave ljudi koji kazu da imaju rodjake, prijatelje i ostale koji bi udomili macice, posto toliko macica trazi dom a jako malo ljudi se javlja da ih usvoji, i onda sirotani uginu na ulici od bolesti, gladi, pod tockovima automobila, u celjustima pasa... Tako da je divno sto tvoji deda i baba zele da pruze dom macicima. A evo i macica (samo nekih, ako hoces jos lista je neiscrpna)


309831_295428930470486_100000101453493_1385730_1535885897_n.jpg


Izuzetno lepi mačići na poklon samo pravim ljubiteljima! Dva žuta dečaka i šarena devojčica...Umiljati,jako slatki,veseli,razigrani,očišćeni od buva i parazita... ♥ ♥ ♥ Telefon 065 56 52 936

***************************
307444_260470100656739_109306665773084_665723_1424459295_n.jpg


Ima li neko viska ljubavi da udomi ovu slatku macu muskog pola?!

Maca spremna za udomljavanje. Hitno, nasla sam je na autobuskoj stanici na kisi. Nemam gde da je ostavim.
NOVI BEOGRAD

***************************

300298_236236666413573_100000817246647_616723_5971285_n.jpg


DOKLE VISE CE SE IZBACIVATI ZIVOTINJE? Ovu zenkicu od 3 meseca je nesavestan vlasnik ubacio u ulicu gde se vole zivotinje!Ovo je vec milioniti put da se tako nesto ponavlja a mi ZAISTA nemamo gde.! Mace je izuzetno umiljato,stalno se mazi i hoce da se ugura u narucje.Kad odraste bice obezbedjena sterilizacija. Slike nisu jasne jer se bebica non stop umiljava. 060/6304321, Beograd

***************************

301081_186624991414707_100002016234575_396200_1073394639_n.jpg


Ja se necu smiriti dok ne uspem da ga udomim. On to toliko zasluzuje. Ima oko 4 memseca i nalazi se na ulici u Beogradu. Predivan, prelep i prepreumiljat!

***************************

320818_2522064497772_1438112883_3009145_1615263997_n.jpg


Ženka stara 3 meseca, mila, dobra, naučena na posip, očišćena od buva i prarazita, traži dom! Pomozite! 065-2292408 ili u inbox na fejsu!

***************************

308256_2522059417645_1438112883_3009130_2127516327_n.jpg


Ženka stara 3 meseca, mila, dobra, naučena na posip, očišćena od buva i prarazita, traži dom! Pomozite! 065-2292408 ili u inbox na fejsu! Mačići su nađeni na ulici, u blizini parkinga, jedno je bilo pregaženo, tako da su su siročići.

***************************

299001_224059210988628_100001536519157_618777_652794868_n.jpg



Tigrić, prelepo žensko mače od 3 meseca, jedinstvenih boja (narandžasta, bela i crna kombinuju se na najneverovatnije načine koji se ne viđaju često). Ima jedinstvene crne šare u obliku suzica oko očiju.

Umiljata, pametna i razigrana. Uneće obilje smeha i pozitivne energije u vaš život. Ukoliko tražite privrženog prijatelja za ceo život, ovo je mače za vas.
Okupana, očišćena od parazita, ima higijenske navike, naučena na posip i život u stanu.
Nalazi se u Beogradu.

Traži stabilnu i dobru porodicu koja će joj pružiti svu potrebnu ljubav, pažnju tokom 15-20 godina njenog mačjeg života. .

Informacije na broj 063 11 00 875 ili preko fejsbuk profila

***************************

293500_2413691067406_1405194897_2855634_2117289843_n.jpg


Mica trazi dom!! unikatna maca , divnog karaktera , vaspitana , vakcinisana! 060 50 900 55

***************************

307166_2255202058253_1194364263_32237545_1807661418_n.jpg


Mališan od dva meseca, veseo, razigran očišćen od parazita i naučen na posip želeo bi da mu neka nežna osoba otvori vrata svoga doma. Kontakt: 062/818-6652

***************************

314822_2245825063834_1194364263_32231109_125098418_n.jpg


Veselo, razigrano mače trazi nekog da ga voli, pazi i mazi a ono će vam za uzvrat pruziti svoju besulovnu ljubav. Kontakt: 062/818-6652

***************************

296101_10150306924823871_523438870_8092904_1980494731_n.jpg


Ima izmedju 5 i 6 meseci, vremenom pripitomljena i naviknuta na ljude, za razliku od ostatka svoje porodice.Zivi na parkingu, spava na parkiranim automobilima.Veoma fotogenicna i voli da pozira.Verujem da bi se brzo navikla na zivot u kuci.Prevoz i sterilizacija obezbedjeni.

Dragana 063 254 032

Da napravim ovde pauzu posto nisi rekao koliko tacno macica bi tvoji baka i deka mogli da prime. Nazalost ima ih mnogo mnogo vise nego sto sam ovde prikazala, ovo su samo oglasi pristigli u poslednja 24 sata. Ali koliko god macica tvoji baka i deka mogu da sklone sa ulice, ucinili su dobro delo!
 
Evo oglasa pristiglih u koliko, pola sata? otkad sam napisala prethodni post:


297218_279170965438111_100000356300179_966376_1239074637_n.jpg


Poklanjam preslatkog macorcica,starosti 2 meseca,divnih sara i dlake,slika sve govori :) Veoma je veseo i razigran,naucen na posip.Nalazimo se u Novom Sadu 0669585647

*************************

309309_2165442374248_1192317694_32070127_1957620608_n.jpg


Lepotan je ostao bez seke koja je udomljena. Vakcinisan je a za koji dan ce i revakcina, ima skoro 3 meseca i obezbedjenu kastraciju kada za nju dodje vreme. Naucen je za zivot u stanu i ne daje se za dvoriste.
Preumiljat je i obozava da se ljubi pa je dobio nadimak Ljubisa ;)
Beograd 061 11 44 147

*************************

297396_279172992104575_100000356300179_966381_1531415897_n.jpg


Poklanjam preslatkog macorcica,predivne meke dlake,starosti 3 meseca.Naucen je na posip.Veoma je mio i drag,bezuslovno voli,i osvojice i usreciti srce onog ko ga bude primio u svoj dom.Zove se Cipiripi,slatko zar ne? :)Nalazimo se u Novom Sadu.Suzana 0669585647

*************************

271156_1969878765280_1192317694_31873749_998978_n.jpg


Dva prelepa brata od 9 meseci traze dom, kastrirani su i nauceni na posip.
Zive na ulici na kojoj su izlozeni svemu i svacemu..
Beograd 061 11 44 147

*************************

300688_2106704985850_1192317694_32027104_148938555_n.jpg


Ovo su bila neka srecnija vremena kada je Lana jos mogla da uhvati malo sunca, sada se smrzava ispod kola na parkingu.
Psi je jure svaki dan, ima oko 4 meseca i prava je mala debeljuca.
Beograd 061 11 44 147

*************************

313362_2336027638093_1171905572_32384711_1562429828_n.jpg


Mi smo tri pufnice koje traze dom i nekog ko ce se lepo brinuti o nama i voleti nas.Imamo 2 meseca i nauceni smo da idemo u pesak i volimo sve da jedemooo.Jedna crno bela je zenska,jedna muska.Crna je zenska.

tel:064/994-92-34

Jos jednom hvala ti sto ne mislis samo na svog macora nego i na druge macice, podjednako drage, umiljate, koji podjednako vole zivot, hranu, toplotu, ljudsku ljubav i paznju kao i tvoj macor, ciji su zivoti podjednako vredni kao i zivot tvog macora, koji zasluzuju dom pun ljubavi i svu negu i paznju koju zasluzuje i tvoj macor, koji ne treba da pate, gladuju, smrzavaju se, budu zivi muceni i paljeni na ulici zato sto neko namerno i planski proizvodi macice i salje ih u domove u koje su mogli biti poslati oni.
 
ne, nemam njegov rodovnik. ne, nemam potvrdu da nema FIV*. ne, ne bih trazio iste stvari od vlasnika zenke. da, odgovorno odgajivastvo je ozbiljan posao kojim se ja ne bavim.

jadne, jadne zenke. posto se naguze, sklone rep i naprave pistu za sletanje dodje grubijan i brutalno ih siluje. najbolje da ih sve sterilisemo pa da prestanu s tim silovanjem vise. napravicu nekakvu peticiju. i kakve veze tumori imaju sa ovom pricom.

necu vise da se raspravljam s vama o etici sterilizacije i o tome koliko je moralna muska solidarnost. mislim da je moja pozicija jasna.

@pozitivno druzenje: taj plac nije neki azil za macke. mogu da ih pitam kad ih budem video, ali rekao bih da bi oni primili recimo 2-3 mace. cisto da budem jasan, te mace tamo bi zivele tu oko vikendice i dobijale bi nesto da jedu, ali ne bi ulazile u kucu, tj. bile bi izbacene ako bi usle; o njima se ne bi vodila neka preterana briga, bile bi prepustene sebi i prirodi. daleko je od idealnog, jedino je dobro sto nisu bas na ulici i lepse im je u prirodi, ali i tamo imaju prirodnih neprijatelja, bolesti itd. mogu da odlutaju i da docekaju ko zna kakvu sudbinu. preko zime bi morale da se smrzavaju u supi ili na tavanu. iskreno, ne bih tamo odveo ijednu macku koja ima sanse da se useli u neki pravi dom.

*ako slucajno ima neko ko je zainteresovan, macora smo uzeli od veterinara i od tada nije nijednom izasao napolje ili video jedinku svoje vrste (jadnicak), tako da mogu pouzdano da tvrdim da nema FIV, niti FELV, FPL, FIP, FVR, besnilo, tumor itd.
 
iskreno, ne bih tamo odveo ijednu macku koja ima sanse da se useli u neki pravi dom.

Slazem se, bilo bi idealno kada bi svako mace moglo da dobije dom kakav imaju moje macke i tvoj macak. Ali radja se mnogo vise macica nego sto ima domova za njih, na svakih 10 macica koji se rode ima mozda dvoje-troje ljudi zainteresovanih da udome mace. Kako to resiti, kako u takvoj situaciji ogromne ponude macica i jako niske traznje za njima obezbediti da sto manje macica umire od gladi, zime i bolesti na ulicama, da svako mace koje se rodi pronadje dobar dom? Imas li neku ideju?
 
Pitanjce jedno vezano za stari i novi tip Sijamaca: Da li vasi Sijamci imaju kvrzicu na repu? Kazu da je to anomalija koja je iskorenjena ukrstanjem i stvaranjem novog tipa Sijamaca (valjda negde u Americi). Moja ima.
 
Moj Sima ima 2 takva "cvora" na repu i to je potpuno normalno za tradicionalne (prave) sijamske macke.

Postoji i legenda po kojoj je jedna budisticka princeza nocu cuvala nakit na"cvorovima" repa svoje sijamske macke.

Pokusacu da je nadjem. :D
 
moja prva mack u zivotu bila je sijamska bio sam jako mali a se dobro secam da je moja macka imala rep koji se pri vrhu racvao u dva zasebna repa, jedina je bila u leglu sa takvim repom.inace sijamka starog tipa :D
 
Zdravo društvo, mi smo novi ovde! Pre mesec dana smo preko oglasa nabavili malog sijamskog mačorčića (Simu) starog (tada) nepuna tri meseca. Nije imao nekih većih problema sa prilagođavanjem, veoma brzo se snašao u novom prostoru i već je bio naučen na posip. Međutim, posle par dana je dobio proliv koji i dan danas traje. Situcija nije kritična kao na početku ali i dalje nije idealna, daleko od toga. Očistili smo ga od parazita, vodili kod veterinara koji mu je dao Kaodijar da pije, popio je celu bocu za mesec dana i od tečne stolice pretvorila se u kašastu i ostala na tome. Pritom je hiperaktivan, lepo napreduje (hranimo ga granulama po preporuci veterinara i mačijim paštetama za juniore, ne pije mleko ni mlečne proizvode već samo vodu i to u ogromnim količinama), jako je umiljat i razigran. Ne znamo više šta da radimo, pa ako je neko od vas imao sličnu situaciju molimo za pomoć. Svaki savet je dobrodošao! Hvala unapred! z:poz:
 
Koje vam je granule veterinar preporucio? Ne preporucuju svi veterinari dovoljno kvalitetnu hranu a Kaodiar-s sluzi samo da stegne stolicu i pokupi toksine, ne deluje na sam uzrok proliva. Takodje ima i losu osobinu da, pored toksina, pokupi i korisne sastojke iz organizma pa moze da dovede do nekih hipovitaminoza ili cak i ozbiljnijih komplikacija tokom duze primene.
 

Back
Top