Sigurnost...

Meni nije jasno da tebi nije jasno...obzirom da se baviš- time čime kažeš da se baviš....:aha:

Ovako, nikada mi nece biti jasno zasto bih ja plakala zbog nekoga ili neko zbog mene. Ja mogu samo da palcem zbog sebe jer sam pogresila u proceni... Isto vazi i za drugi stranu... Po meni bi to bio znak emocionalne nezrelosti jer na taj nacini ja hocu da izazovem kod druge osobe ozecanje krivice pa da on ostane samnom (ili ja sa njim zavisi ko zbog koga place)... U takvoj osobi ne bih mogla da nadjem sigurnost...
 
Na zalost ziva istina...

Vidi, nista ne bi skodilo i da se sami isplacu ako to vec ne mogu pred zenom, ali oni ni to nece... Sa druge strane, ima i dosta zena koje ne placu jer su one same sebi u glavu uvrtele da moraju da pokazu koliko su jake i to iz nekih skroz iracionalnih razloga (mada ima i racionalnih ne kazem) samo sto one ne tuku partnera nego ih strefi infarkt, pa opet nikome dobro...

Kada bi ljudi (pri tom mislim i na muskarce i na zene) bili dovoljno hrabri da otvoreno pokazu svoje emocije i pred partnerom i pred prijateljima, da imaju dovoljno hrabrosti da ih istresu pa makar se isplakali zatvoreni sami u kupatilu, bilo bi mnogo manje frustracija i nezadovoljstava.

Licno, pre biram partnera koji je u stanju da pokaze svoje emocije i one dobre i one lose, pa cak i ako je i meni u tim trenucima tesko, jer mi na taj nacin pokazuje koliko poverenja ima u mene. I obrnuto naravno (znaci da ja pokazujem svoje emocije pred njim). Jedan jedini put sam bila sa covekom koji se u svakoj situaciji drzao "kao kuvana noga" i rekla sebi nikad vise...

Ako ne moze da se otvori predamnom i da mi se isplace na grudina, dzaba sve ostalo... I novac, i sega mega auto, ma sve...

Takodje mislim da cvrstina karaktera nema veze sa sposobnoscu pokazivanja emocija, a to je nesto sto se pogotovo u nasoj sredini brka. Misle da ako muskarac place, da nema cvrst karakter, sto uopste nije tacno. A bogami isto se misli i za zenu, mada ne u tolikoj meri.

Ni meni nije jasno zasto s plakanje izjednacava sa slaboscu.
Ako neka situacija, rec itd u meni izaziva potrebu da placem i ako placem, ne cini me slabom, vec bas naprotiv.
Sa druge strane, psihicki je zaista pozitivna stvar i naravno da ne oznacava da je neko ili nije cvrst karaket.

Ovo boldovano se odnosi na moje pitanje iz uvodnog posta, zasto? "I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?"
U prevodu, zasto se neki ljudi vode time, i zene i muskarci, cemu to nepokazivanje emocija? Nesigurnost u sebe ili partnera?
 
Ovako, nikada mi nece biti jasno zasto bih ja plakala zbog nekoga ili neko zbog mene. Ja mogu samo da palcem zbog sebe jer sam pogresila u proceni... Isto vazi i za drugi stranu... Po meni bi to bio znak emocionalne nezrelosti jer na taj nacini ja hocu da izazovem kod druge osobe ozecanje krivice pa da on ostane samnom (ili ja sa njim zavisi ko zbog koga place)... U takvoj osobi ne bih mogla da nadjem sigurnost...

naravno da places zbog sebe, samo ne mora uvek biti taj razlog koji si ti navela ;)
 
Ovako, nikada mi nece biti jasno zasto bih ja plakala zbog nekoga ili neko zbog mene. Ja mogu samo da palcem zbog sebe jer sam pogresila u proceni... Isto vazi i za drugi stranu... Po meni bi to bio znak emocionalne nezrelosti jer na taj nacini ja hocu da izazovem kod druge osobe ozecanje krivice pa da on ostane samnom (ili ja sa njim zavisi ko zbog koga place)... U takvoj osobi ne bih mogla da nadjem sigurnost...

Dobro sad, uslovno rečeno, plačeš zbog nekog...Recimo ja sam plakao jednom usled očajnog stanja zbog nemogućnosti da voljenoj osobi objasnim jedan veliki nesporazum, dok je ona plakala ko što ti reče zbog toga što je mislila da je pogrešno procenila. Ali niko nikog nije video dok je to radio...:lol:
 
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo , stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

Pricam o vezama odraslih ljudi, zacetku i izgradnji nekog "normalnog" odnosa :think:

moram da imam osecaj pripadnosti i da mi je mesto pored njega....ne ocekujem klasicnu sigurnost jer sam vrlo samostalna i cvrsta osoba koja se iskljucivo oslanja na svoje snage....treba mi paznja, neznost, kvalitetan razgovor, puno sexa....i volim da mi se stavi do znanja na sve nacine da mu je stalo jer to isto dobija i od mene....prethodna veza mi je propala zbog njegove rezervisanosti...ja ravnodusna???.....nikako bre :D, ja sam ziva vatra, koja se s merom pali i s merom gasi
 
mene nervira sto zene na ovim prostorima po inerciji smatraju da ne treba nesto da se lome da stanu na svoje noge vec iz ocevog okrilja samo predju u muzevljevo i to je to. ne sve ali pricam u globalu. a kao hoce neku ravnopravnost. pa meni je takva osoba van svake konkurencije i trke za ravnopravnoscu.....
znaci to je to...
e sad druga stvar je to sto i kad hoce da radi ko konj, zena ima mnogo vise izaova i otezavajucih faktora u ovoj ludoj zemlji- sef napasnik, ako nije ondak mu je zena bolesno ljubomorna, pa svasta nesto jos neam pojma bre...
el ovo tema?
 
Posle ovoga sto je Lexa napisala, dodacu kako ja dozivljavam to pitanje sigurnosti i da smatram da onako kako je ja tumacim, trazenje sigurnosti ne ponizava zenu. Tacnije, kao sto je vec pomenuto, razlicite stvari nas cine sigurnima i razlicite stvari su nam potrebne, ali svima nam treba nesto. I svi prizeljkujemo ili trebamo neki vid sigurnosti.

A sad konkretnije. Ako kazemo da zena od muskarca trazi sigurnost kao jednu od bitnijih kvaliteta odnosa, to ne znaci odmah da je ona nesposobna o sebi da se stara i da zaradjuje. Ona je mozda obrazovana, zaposlena, ima okej primanja, sto znaci da za sebe ima dovoljno. I kad bi vecno ostala sama, bila bi u stanju da vodi samostalan zivot bez osecanja da joj nedostaje sigurnost koju pruza muskarac. Ali ako bi ta zena upoznala muskarca s kojim ulazi u ljubavni odnos, mogu da razumem da bi joj bio drazi neki mentalno jak, sposoban, vredan koji je u zivotu nece kociti i ispijati svojom slaboscu i parazitirati na njenom novcaniku. U ovom kontekstu, sigurnost vidim kao radost zbog jos jednog jakog igraca u timu, koji ce biti u stanju i mene da povuce u momentima kada dozivim neki trenutni pad. Ali to ne vezujem striktno za nesto od cega profitira samo zenska strana. Bilo koji od partnera valjda vidi prednost u tome sto ima nekog uz sebe na koga moze da se osloni u raznim teskim situacijama, ali hajde da pricam o materijalnom, posto vecina nekako naglasava materijalnu sigurnost. I muzu ce sigurno dobro doci sto zena zaradjuje ako on ostane bez posla.
Dakle, svima nam koristi da pored sebe imamo osobu u koju mozemo da se uzdamo, koja nam uliva sigurnost i pored koje jesmo sigurni.

Ostaje samo da se osvrnem na ono da muskarcima ta sigurnost ipak nije nesto sto "traze" u partnerki.

Traze i oni sigurnost, ali tu materijalnu valjda mnogo retko. Ali to nije nista cudno. U patrijarhatu imamo jaku tradiciju muskarca koji je napolju i privredjuje za porodicu, i njegove zene koja je kod kuce i stara se o domacinstvu i porodici. Iako smo odmakli od tradicionalne patrijarhalne porodice, modeli ponasanja su valjda usadjeni u nase kolektivno pamcenje, a osim toga, ta tradicija jos zivi oko nas, mozda i u nasoj roditeljskoj kuci, u nekom malo izmenjenom, savremenom obliku. Zena je danas uglavnom zaposlena, ali ona ima valjda podsvesno u sebi misao da ce jednom mozda biti majka, da nece uvek u svakoj situaciji moci da radi i zaradjuje za sebe, da ce biti situacija kada ce biti ranjiva, da ce imati bebu o kojoj se treba starati i da je tada dobro da kraj sebe ima sposobnog partnera na koga moze da se osloni, pored koga nece strahovati za opstanak detetov ili svoj. Muskarac nema usadjeno u glavi da ce mozda biti kod kuce i starati se o domacinstvu, vec da ce raditi. Za sebe, za zenu, za dete. Njega drustvo suptilno driluje za ulogu muza i oca hranitelja. Zato je za mene ta materijalna sigurnost koju zena trazi osecanje da se sme osloniti na svog partnera da ce sve biti dobro i ako/kad ona ne bude mogla da zaradjuje za hleb i cipele. Sigurnost da sme da se osloni na njega, da sme da mu prepusti deo posla koji je ona obavljala, ako je bila zaposlena, ili clokupno zaradjivanje, ako ona ostaje da brine samo o kuci i deci.
Znaci, ja to sad ne vidim kao nesto sto unizava zenu. U svemu ovome vidim splet tradicije, podsvesti, savremenih fenomena sponzorstva, odrzanja porodice... Ima tu svacega. Ali nacelno mislim da je okej zeleti sigurnost od muskarca, pre nego sto se sigurnost definise.

Ovo podebljano je sustina pitanja sigurnosti i razlicitih ocekivanja oba pola kao i definicija sigurnosti.Patrijahalni recidiv i dan danas kod zena uzrokuje da ona u muskarcu vidi nekoga ko je duzan da je izdrzava i finansijski obezbedi naravno , danas se to uvek upakuje u razne forme ali sustina ocekivanja je ista .
To je i razlika izmedju zena u Srbiji i na zapadu gde su zene odavno emancipovane i drugaciji imaju odnos prema muskarcima kao i ocekivanja .
Muskarci jedino sto ocekuju je da je devojka mlada i atraktivna a oni ako mogu preuzece obavezu da joj pruze ''sigurnost''
Danas se sve cesce vide slucajevi da neki matori od 50,60 pa cak i vise godina ima pored sebe mladu devojku ,to je sve cesci slucaj i kod javnih licnosti
Drugo sto se tice sigurnosti uopsteno danas u Srbiji vlada opsta nesigurnost u svakom pogledu i ono sto devojke ocekuju nije lako ispuniti tim pre sto ni one nemaju strpljena vec zele sve momentalno da imas obezbedjeno .
Pitanje odnosa poverenja u vezi , medjusobnog postovanja u startu je iskljuceno ukoliko se veza zasniva na finansijskoj sigurnosti koju ti partner pruza , mnogi momci koji dok su studirali nisu imali a posle su uspeli da se obezbede sto nasledstvo a i zahvaljujuci nekom solidnom poslu vrlo dobro znaju kako su ih devojke gledale dok nisu imali a kako posle .Znam x takvih slucajeva .
 
Uh pa ja itekako znam da volim:lol:a mnoge veze znam da nisu upoznali roditelje partnera pa i da su po drugim drzavama nasli saputnika..tako da se to za gene ne slazem..cak i kad ih upoznaju retko kome se tazbina dopada da bi se po genima procenjivalo..i te s lovom ne mogu bas svake navatati..treba za to izgled znaju oni sta kupuju realno;)

Evo jedan primer
Veza folkera Ere Ojdanića sa 43 godine mlađom devojkom mogla bi da se završi brakom, saznali su domaći mediji.

Iako ljubav između Ere (63) i Danijele Sremčević (20) iz Barajeva najpre nije naišla na odobrenje njene porodice, popularni pevač i ugostitelj ipak je uspeo da pridobije braću svoje voljene i zatraži njenu ruku.

„Iako Era tek ovih dana planira da zaprosi Danijelu, on već razmišlja kako će na proleće napraviti veselje u svom motelu na Ibarskoj magistrali,“ potvrdio je jedan izvor za ’Kurir’.

Budući mladoženja nije želeo da ide u detalje, već je samo otkrio da planira da stupi u drugi brak sa svojom lepom izabranicom koju je upoznao na izboru za mis Oplenca. „Mogu samo da vam kažem da će svadba biti na proleće, kad jagnjići budu mladi,“ rekao je Era novinarima.
Dakle ako jedan takav lik ,sa toliko godina i takvim izgledom moze da sebi ''priusti'' zgodnu misicu od 20 god tu dalji komentar ne treba .Vrlo dobro znaju sta placaju i cak ni takve ne zanimaju starije devojke niti prosek pa cak ni one iznad proseka tu tesko prolaze , samo atraktivne se traze
 
kad neko kaze sigurnost u partnera, prvo mi padne na pamet poverenje... uzajamno.

kako biti sa nekim, deliti probleme, zivot, sitnice, prostor u kome zivis ako nemas poverenje?

jednostavno za to je potrebno vremena.

ne volim kada neko ko me je tek upoznao pocne sa izlivima ljubavi, tepanjem, preterivanjem. muka mi je od toga i bezim. previse ne prija, nicega, pa ni paznje.

za uzvrat od mene dobije sve sto mogu da pruzim a potrebno je za uzitak ili za bilo sta drugo.


p.s. nije lako verovati :ljutko:
 
Evo jedan primer

Dakle ako jedan takav lik ,sa toliko godina i takvim izgledom moze da sebi ''priusti'' zgodnu misicu od 20 god tu dalji komentar ne treba .Vrlo dobro znaju sta placaju i cak ni takve ne zanimaju starije devojke niti prosek pa cak ni one iznad proseka tu tesko prolaze , samo atraktivne se traze

Vidjo sam eru 100x u kabrio bmwu nikad nije imo manje od 2 klinke a obicno 3 s njim
 
kad neko kaze sigurnost u partnera, prvo mi padne na pamet poverenje... uzajamno.

kako biti sa nekim, deliti probleme, zivot, sitnice, prostor u kome zivis ako nemas poverenje?

jednostavno za to je potrebno vremena.

ne volim kada neko ko me je tek upoznao pocne sa izlivima ljubavi, tepanjem, preterivanjem. muka mi je od toga i bezim. previse ne prija, nicega, pa ni paznje.

za uzvrat od mene dobije sve sto mogu da pruzim a potrebno je za uzitak ili za bilo sta drugo.


p.s. nije lako verovati :ljutko:

to, poverenje :ok:
 

Back
Top